Téma: Hazatalálsz

8/10
napraforgó 2023 febr. 17. - 16:16:11 8/10 Előzmény Çukurova
(179/679)
Jacken látszik, hogy minimum10 évvel idősebb Rajánál. Még ah árva is volt, biztos nem egyidőben.
10/10
Çukurova 2023 febr. 17. - 16:02:42 10/10
(178/679)
Fontos kérdés! Én nem tudom, hátha valaki tudja!

A növénybarát, zöld hüvelykujjas Jack, aki felkűzdötte magát Raja jobbkeze megbecsült pozícióba, a múltban, szintén árva gyermekként az intézet létszámát gyarapította, mint Tamás, Raja és Trixi?
Annyit tudok, hogy Raja szobájában két ágy volt, és a másik ágyat Tamás birtokolta.
8/10
napraforgó 2023 febr. 17. - 15:55:27 8/10
(177/679)
Érdekes, hogy amerre Virág megy, siet, arra erős szél fúj, a tóparton detto, de ahol Editék pakolásznak, ott levél sem rezdül. Persze, az eső azért ide is megérkezik, mint ahogy a sátrat verni szándékozó Tamáshoz és Balázshoz is.

Szilvi rendesen betette a bogarat Virág fülébe, aki végre félretette a szemellenzőjét és neki is feltűnt Trixi és raja különös viszonya.
---------------
Kárász Zénó rettenetesen rossz.Nem kéne erőltetni a szinészkedést.
Jaskó Bálint viszont nagyon hitelesen játszik. Olyan félelmetes nézése van, a hátam borsózik tőle.
Jordán Tamás és Esztergályos Cili szerepe teljesen felesleges, látszik, hogy csak egy kis nyugdij kiegészitést akartak adni nekik.
10/10
Çukurova 2023 febr. 17. - 15:45:35 10/10 Előzmény janderka
(176/679)
Bár jobban belegondolva a farönkös jelenet elképzelhetetlen. Mivel tudjuk, hogy Jack haver a növények szerelmese, ezért Nina miatt nem fog egy fát sem kivágni. Trixi munkáját sem tudja Jack igénybe venni, mert a nő terhesen nem tud favágóként közreműködni.
10/10
Çukurova 2023 febr. 17. - 15:31:32 10/10 Előzmény Kecskepásztor
(175/679)
A jó forgatókönyvíró legfontosabb tulajdonságai között a legeslegfontosabb, hogy látnoki képességgel kell rendelkezni. Az észszerű logikát követő írás létrehozása, csak másodlagos.
Csodára a szegény Rajának lesz szüksége, ha Virág megtudja, hogy vőlegénye segédkezett Trixinek áldott állapotba kerülni.
Már nagyon várom az új epizódot. A sorozat rabjává váltam.
Nagyon aggódom az alpolgármester miatt. Ebben a viharban hol tudta álomra hajtani a buksiját?
10/10
Çukurova 2023 febr. 17. - 15:27:04 10/10 Előzmény janderka
(174/679)
Tökéletes elképzelés volt. Lelki szemeim előtt már láttam a jelenetet.
9/10
janderka 2023 febr. 17. - 15:05:02 9/10 Előzmény Çukurova
(173/679)
Pedig valld be, jól hangzott! :)))
10/10
Çukurova 2023 febr. 17. - 14:59:59 10/10 Előzmény janderka
(172/679)
Az idei divatirányzatnak megfelelően, Kleopátra stílusban szőnyegbe tekert, és Farkasliget "Nílusába" dobott Nina a mai részben még biztosan nem kerül elő.
Egy sorozatban elég egy amnéziás karakter. Ezt a sajnálatos állapotot Janka néni birtokolja.
Az újonnan érkező nőket elcsábító, "sármos" Márkó csókjai Ninának már nem használnak. A "karizmatikus" Márkó csókjai most már Orsi, képzőművészeti alkotásokkal díszített hamvas testét fogják elárasztani.
Patakparton élő a törpék létezéséről nincs tudomásom, de ez nem jelenti azt, hogy Farkasligeten nem fordulhatnak elő.
Kecskepásztor 2023 febr. 17. - 11:22:35 Előzmény Çukurova
(171/679)
Jól megnevettettél, csak az a bökkenő, hogy itt állítólag 50 epizód lesz, oszt ennyi, konyec filma. Tehát a fkv-írók előre látták a nagyérdemű igényeit, és láss csodát! :O)))
9/10
janderka 2023 febr. 17. - 10:35:04 9/10 Előzmény napraforgó
(170/679)
Mi van, ha Nina nem is halt meg? Mondjuk Jack kicserélte a testét egy farönkre és a csajt kirakta az patakparton, ahol a törpék megtalálták, fellocsolták és most velük él egy erdő mélyi kisházban, teljes amnéziában, amit csak Márkó csókja tudna megszüntetni...
8/10
napraforgó 2023 febr. 17. - 09:12:13 8/10
(169/679)
Igen, Virág viharos szélben megy el sétálni. logikus. persze, hogy a nagy fa alá kell beszaladjon az eső elől.
Raja meg pont akkor akar sátrat állittatni a második eljegyzéshez. De remélem, hogy borul a bili, ha kiderül Trixi terhessége. Nagyon ráfér már Rajára egy kis lelepleződés. Remélem a végére Nina holtteste is előkerül és akkor menthetetlen lesz.
10/10
Çukurova 2023 febr. 17. - 01:43:18 10/10
(168/679)
A forgatókönyvíró meghallgatta és teljesítette néhány hozzászóló kívánságát,
"Lehetne humoros sorozatot készíteni?"
Így a sorozat átváltott szatírába.
Bár bevallom, hogy nekem nagyon-nagyon tetszett, nagyon szórakoztató volt ez a rész.
A mimózalelkű Virágnak mennyi esze van. Esik, dörög és villámlik, ő meg beáll egy fa alá. Így viselkedik egy  tanárnő, aki a gyermekek épségéért felelős. Az értelmi szintje fordítottan arányos az iskoláinak a számával.
Bár,  ahogy láthattuk, Farkasliget jelentős számú lakosa, Tamás, Raja, Trixi és Jack szintén a fa menedékében óhajtotta átvészelni a vihart. Habár, mit lehet elvárni az átlag polgároktól, ha a város második legfontosabb embere, az alpolgármester a drága vérét is feláldozva, képes hősiesen megküzdeni egy kapocs nélküli tűzőgépért. Bár a hősiessége elpárolog, amikor a harcias felesége elé kell járulnia.
A butuska Zitáról pedig kiderült, hogy magasabb szintű ismeretei vannak villanyszerelésből, mint a javítóműhelyben is dolgozó, mindenes Balázsnak. (Ha a városban mindenhol áramszünet van, akkor nem a biztosíték csapott le a lakásban.)
Egyre szimpatikusabb ez a nő. Hol fog állást találni?  Javítóműhely? Bár, a kukásoknál létszámhiány van.
Az már a hab volt a tortán, hogy az Editke a vihart előrejelző hatalmas szélben döntötte el, hogy nyíltterepű garázsvásárt tart.  Az eső meg is oldotta az intarziás, antikbútorok portalanítását.
Mesiről mindenki elfeledkezett. Sem Tamás, sem Brigi, sem Edit asszony védőszárnyai alatt nem volt a kislány, pedig már este és sötét volt. Az "ingeset" után Rajára sem számíthatnak, hogy beugrik babysitternek.
Ebben a részben Janka néni viselkedett a legmegfontoltabban, a legértelmesebben.
Komolyan.
Emlékezett rá, hogy melyik fiókban vannak a cédulák, amire a lánya neve fel van írva, ha nem jutna az eszébe, hogy Virágnak mi a neve.
Szegény Rajának a gatyája is rámegy erre a sok eljegyzési bulira. De, hát mindent meg kell tennie az imádott nőért!
Vidám kis epizód volt. Jókat nevettem ezen a részen.
A következő részben Raja fog az idegtől nevetni, amikor megtudja, hogy Trixi terhes.

Ja, a hang pedig szuper, tökéletesen lehet érteni a beszédet.
10 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐
1/10
blaha60 2023 febr. 16. - 21:57:01 1/10
(167/679)
Gyenge , érthetetlen a hang !!!
4/10
Mangetsu 2023 febr. 16. - 19:11:10 4/10
(166/679)
Jaskó Bálint nagyon illik Raja karakteréhez. Jaskó színészi játéka tetszik a legjobban a sorozatban.
A legkevésbé Réti Adrienn játéka tetszik. Brigi karaktere nagyon flegmára sikerült. Ezt korrigálni kellene.

Editnek nincs miért feljelentést tenni a rendőrségen. Saját akaratából, kényszer nélkül írta alá, (elolvasás nélkül) a foglaló összegének átvételéről szóló papírt. Mivel nem előlegként, hanem foglalóként vette át az összeget, ezért a dupláját kell visszafizetni, ha eláll az eladási szándékától.
Mivel Editke elköltötte az összeget, így még azt az összeget sem tudja visszaadni, amit átvett. Raja a késedelmi %-kal trükközik.
Bár az nem derült ki, hogy hova lett a pénz. Az a lepukkant autó nem vihette el az egész foglaló összegét.
9/10
janderka 2023 febr. 15. - 20:09:08 9/10 Előzmény zazee
(165/679)
(Ir)realitás terén belepasszol a Márkó féle "bárkit felveszek csak mert jó a segge" kategóriájú kisfőnöki attitűdbe :))
8/10
napraforgó 2023 febr. 15. - 19:22:43 8/10 Előzmény zazee
(164/679)
Talán a lányok anyja nem tudta, hogy a lányai mivel foglalkoztak. És Orsinak is ciki lenne bejelenteni a rendőrségen, hogy a prosti nővére eltűnt. Azért a prostituáltak mégiscsak a bűnözés peremén élnek, nyilván nem olyan egyszerű a rendőrséggel kapcsolatba lépni.
1/10
zazee 2023 febr. 15. - 18:58:26 1/10 Előzmény napraforgó
(163/679)
Igazad van, süsű vagyok, összedőlt a kisház:)
Amúgy az sem túl életszerű, hogy valakinek totál felszívódik a testvére, aztán nem a rendőrségen jelenti be, hanem elkezd nyomozgatni egymaga. Tény, hogy itt nem kell az eseményekben logikát és következetességet keresni, mert a magyar sorozatokban az nincs. Pedig az ilyen krimiszerű storykban az elengedhetetlen kellene, hogy legyen.
8/10
napraforgó 2023 febr. 15. - 18:10:12 8/10
(162/679)
Hány részes lesz a sorozat?
8/10
napraforgó 2023 febr. 15. - 18:06:17 8/10 Előzmény zazee
(161/679)
Légett a kisház? Mikor? Én csak azt láttam, hogy Jack elfűrészelte az egyik tartógerendát, és ezért a kisház beomlott, összedőlt. Szó volt róla, hogy rendbehozzák, de aztán nem lett belőle semmi.

Edit önérzetes asszony, a saját érdekében nem kér protekciót, most is csak Tamás miatt kérte a rendőrfőnök közbelépését.

Én azt nem értem, hogy milyen "első részletet" követel Raja Edittől? Mivel Edit visszalépett a villa eladásától, a foglaló dupláját köteles fizetni Rajának, talán ennek az első részletére gondol?
1/10
zazee 2023 febr. 15. - 17:23:32 1/10
(160/679)
Egyet nem értek, ha Edit asszony annyira nagyon jóban van a rendőrfőnökkel, miért nem szól neki, hogy Raja milyen agresszívan zsarolja, fenyegeti, és erőszakosan zaklatja!? Annyira logikátlan és nem életszerű a forgatókönyv. Amúgy, hogy belenyugodtak, hogy leégett a kisház, semmilyen hivatalos vizsgálódás?! Nagyon sántít a történetvezetés több esetben is a vélt feszkókeltés okán, kár, mert egy kis odafigyeléssel és tehetséggel jó is lehetne akár. Cilikét én már erősen nyugdíjba küldeném, kimondottan kínos nézni az erőlködését a szereppel.