Téma: Hazatalálsz

8/10
napraforgó márc. 19. 10:11:00 8/10 Előzmény Dánielné Kiss Erika
(555/655)
Ezt neked kell eldönteni.
9/10
janderka márc. 18. 22:19:33 9/10
(554/655)
Lassú volt. Untam. Többször elkapcsoltam.
Dánielné Kiss Erika márc. 18. 19:31:47 Előzmény napraforgó
(553/655)
Azért a Sthol Andrást kihagyhatták volna, évek óta nem nézek meg semmit, amiben Ő benne van....Most mitévő legyek?
8/10
napraforgó márc. 18. 07:40:39 8/10
(552/655)
Mától jön a 2. évad!
1/10
Kommentátor jan. 25. 20:35:36 1/10
(551/655)
Nekem alapvetően nincs bajom a fogyatékosokkal, de azért vicces, hogy egy ilyen bandzsa törpéből csináltak nagymenő macsót.
8/10
napraforgó jan. 23. 11:35:05 8/10
(550/655)
Miért ilyen késői időpontban ismétlik?
DUNAWÖLD jan. 22. 22:49:26
(549/655)
Annyira negatívan indít, hogy a maradék emberiségbe vetett hitemet is megingatja. Nyomasztó.
8/10
offtopic
luci87 2023 ápr. 05. - 16:12:47 8/10 Előzmény Kecskepásztor
(548/655)
En neztem a Pepet, annyira nem ajultam el tole, a Hazatalalsz jobb.. de ez van..
8/10
offtopic
luci87 2023 ápr. 05. - 16:11:39 8/10
(547/655)
Azert hianyzik... vajon mikor folytatjak?
Sokkal szivesebben neztem, mimt a D. Ö. t.
Elhaym 2023 ápr. 04. - 23:45:42 Előzmény Mangetsu
(546/655)
Változnak is a szereplők kinézetileg az évadok között. 2-3 év sok idő. Közben a történetben csak fél, vagy 1 év időugrás szokott lenni.
8/10
napraforgó 2023 ápr. 04. - 15:07:52 8/10
(545/655)
Jó lenne, ha a Bátrak földje után megismételnék a sorozatot a délutáni órákban.
Kecskepásztor 2023 ápr. 04. - 10:37:31 Előzmény janderka
(544/655)
Nem tudom, mert nem tudok horvátul, másrészt nem érek rá mindent megnézni. Ugyanakkor nem hiszem, hogy ott olyan funkciója lenne, mint Editnek vagy Rajának, azaz lényeges volna a sztori szempontjából.
9/10
offtopic
janderka 2023 ápr. 03. - 14:49:32 9/10 Előzmény Kecskepásztor
(543/655)
De ott is egy ilyen ripacs vánasszony köré szőtték a szálakat?
Kecskepásztor 2023 ápr. 03. - 11:19:40 Előzmény Bonitó
(542/655)
A szőnyeget meg kellett volna találniuk a búvároknak. Így aztán egy pecázó helybeli/hajléktalan/tetszés szerinti szereplő bukkan rá. Katát a jelenlevők nagy része, főleg a gyerekek nem ismerik, Edit kétesélyes, Tamás és Brigi pedig nem örül hirtelen és váratlan felbukkanásának.
Kecskepásztor 2023 ápr. 03. - 11:12:30 Előzmény janderka
(541/655)
Ha nem tévedek, a horvátoknál is volt fodrászat, de ott nyilván beültettek néhány statisztát, nem pedig 2 öreg színésznőt tettek meg biodíszletnek. Viszont Oszvald és Sztárek szerepeltetése a sztori szempontjából csak időkitöltés, persze simán ki is lehetne hagyni őket - főleg, ha a fodrászatnak távoznia kell az üzlethelyiségből.
Kecskepásztor 2023 ápr. 03. - 11:07:37 Előzmény janderka
(540/655)
A Pepét nem láttam, de őszintén szólva nem is vonz. A stáb pedig tanulhat(na) a Mintaapák leállításából, ill. kényszerű csonkításából = "átdolgozásából". Ebben a sztoriban kb. egy ugyanilyen, bár inkább rövidebb évad benne van, mivel a sikerre számítva eleve tudatosan így készítették el. Minden fontosabb szereplő sorsát el kell rendezni - ennyi.
Bonitó 2023 ápr. 02. - 22:27:44
(539/655)
Érdekes volt ez az utolsó epizód. Nekem nem volt egyáltalán olyan befejező fílingje. A sorozat bármely része is lehetett volna akár.  Viszont annak örültem volna, ha a "főnök" jelenlétében előkerült volna végre az a fránya szőnyeg. Vagy, jobbnak látták, hacsak megmutatják nekünk, hogy "itt vagyok a bokorban ám, a nézők pedig találgassanak csak, hogyan kerülök elő a 2. részben?! :))

Nekem is sok volt a gyerekzsúrból. Helyette egy-két fontosabb száll el varrásával is foglalkozhattak volna.  
Editet sajnáltam. Hosszú éveken át szívből szerette Brigit és Tamást. Nemcsak sajnálatból, lelkiismeret furdalás címén, mert úgy nem lehet igazán szeretni!
Eddig nem volt gondom a "Hosszú Lánnyal", habár láttam, hogy mennyire tukmálja magát Tamásra. És bosszantott ugyan, hogy nem vette észre, hogy nincs fogadás Tamás részéről. Éppen ezért Zita lépése, hogy bosszút állt ezért a hőn szeretett férfin,  elárulva neki Edit titkát, ez kiábrándító volt. Olyan "Rajmundos" megoldás! És már nem egyszer lépett Raja és Zita is a "szeretett" fél felé indulatból, bosszúból, megtorlás képpen. 

Tamás megharagudott Editre és Brigire is a titok miatt, ami egy dolog. Node hová fog elköltözni? 
Márkó hatalmat kapott, élt is vele, belerúgott az apjába, Orsiba is. Lesz még ennek böjtje Márkó!
 Amikor az utolsó jelenetnél Jack rohan a Raja sisakjával a versenyautó után én azt hittem,  hogy Raja direkt rohan a halálba.....?! (
Vagy ismét kómában látjuk viszont a 2. részben?! Ezzel lelkiismeretfurdalást okozva Virágnak?! Remélem nem így lesz, és nem kell ismét kórházba járni a nézőknek sem. :)

És végül, nem is volt annyira meglepetés, de megjelent Mesi édesanyja, Kata (Hermányi Mariann) is. Ha jól láttam, akkor Katának a lányán kívül senki nem örült?!
Bonitó 2023 ápr. 02. - 22:22:49
(538/655)
A sorozat első évada lezárult. De számtalan gondolat  és sok-sok kérdés merült fel bennem:
- Kata hol fog lakni? Látogatóba érkezett ennyi év után, vagy Mesiért jött? Vagy Tamást is akarja gyerekestől?
 - Vajon Mesi szembeszáll mindenkivel az anyjáért? (Igaz gyerek még ahhoz, hogy értse a történteket és mit köszönhet az apjának?
- Vajon mikor fog kiderülni Trixi terhessége? Megmarad vajon a baba a sok idegesség miatt? Mit fog szólni a babához Raja? 

Kíváncsi leszek:
- Kata vajon meddig fog maradni? Hol fog lakni? Vajon most vissza akarja kérni a régi életét Tamással, Mesivel együtt?
- Vagy csak Mesiért jött? Aki most annyira odavan az anyjáért, hogy képes lesz apját, Virágot is megsérteni?
 - Tamás mikor fog békülni Brigivel és Edittel? És hol fog lakni? ( Mert hamar  rá fog jönni, hogy Edit szeretete szívből jött évtizedeken keresztül! Mert csak úgy, lelkiismeret furdalás címén nem lehet szeretni!)
 - És lehetne még sorolni, számtalan gondolat vár még tisztázásra 

Várom én is következő évadot. És nem bánnám ha az idősebb művészeknek más jellegű jelenetek lennének. Szüntessék meg a fodrászüzletet! Így nem kell megint egy évadon át Oszvald Marikának sem egy forgófotelban hol jobbra, hol balra forogni és szinte szöveg nélkül, csak bólogatni Ibolykának. Akárcsak a másik barátnőnek szintén. És Laci bácsi alias Jordán Tamás is inkább sakkozzon az unokájával, mint fizikai munkát végezzen a töltelék jeleneteiben.

Ami a legfontosabb, hogy a 2. évad új hangtechnikával, és korábbi kezdéssel jelentkezzen! majd :)
9/10
janderka 2023 ápr. 02. - 21:29:12 9/10 Előzmény Kecskepásztor
(537/655)
Sok jót itt se vetít előre, hogy a "Pepéhez" hasonlóan ezek is "szabad kezet kaptak" a magyarításhoz. Mert már eddig is azok a részek voltak a leggyengébbek, amikben eltértek az eredetitől. Példának okáért épp a fodrászat öregjeinek beemelésével. Ami úgy volt borzadály már az elejétől fogva, ahogy volt. Ha ezek is elkezdenek magyarosodni, mint a Mintaapák, az minden lesz, csak nézhető nem.
Öszintén szeretném, hogy ne legyen igazam!
8/10
napraforgó 2023 ápr. 02. - 12:39:13 8/10
(536/655)
Volt róla szó, hogy Balázs miért a nagyszüleivel lakik? Nekem úgy tűnik, hogy ők nevelték fel. Hol vannak a szülei? Csak nem ő is árvagyerek?
Virágon és Márkón kivül itt mindenki árvaként nőtt fel?