Téma: Hetedik

Rahel 2010 okt. 17. - 13:05:37 Előzmény citromnapló
(371/611)
-A történet a nagyvárosban játszódik, ahol a bûn mindennapos, és így az elején még elég sablonosnak találhatjuk, de amikor már a két zsarunak William Sommersnek (Morgan Freeman, és az újonc kollegájának David Millsszelnak (Brad Pitt) szembesülnie kell, azzal a félelmetes feladattal, hogy egy sorozatgyilkost kell elfognia, akinek mániája a biblia, és abból is a Hét bûn, akkor szembesülünk azzal is, hogy egy ember milyen károsodásokat szenvedhet lelkileg, és szellemileg, ha ennyire beleéli magát a vallásba!

-Az elszánt gyilkos mindenre képes, csakhogy elkárhoztassa a bûnöket, elkövetõ áldozatait, méghozzá meglepõ kegyetlenséggel, legyen az a torkosság, kapzsiság, kevélység, lustaság, irigység, bujaság, és a harag!

-A két zsaru pedig versenyfutást kezd az elmebeteggel, akinek mindig elõbb sikerül lecsapnia és nyernie!

-A film kegyetlenségével pont ezt akarja elérni, hogy még akkor is futkározzon a hideg rajtunk, amikor már vége van, de a belénk döfött tõr emlékeztessen arra, hogy mit is okozhatnak szenvedélyeink!!

-A kiemelkedõ operatõri munka mellett, pedig Mills felesége is dicséretet érdemel(Gwyneth Paltrow), aki egymaga teremti meg ebben a undorító közegben azt a légkört, ami a harmóniát is jelenti egyben!
-John Doe pedig maga a géniusz, azzal a mindent letaroló játékával, amivel játsza az Istent, aki ítél, és végrehajt, ami pedig az Ördögi része a dolognak az, maga a film!!

-A vége pedig olyan fordulatokat tartalmaz, hogy a nézõ egy örök életre jegyezze meg azt a filmet, és a tanulságait!!!
Mermaid. 2010 okt. 17. - 13:01:31 Előzmény az utolso szamuráj
(370/611)
Én is örültem :),élmény volt, bár még szivesen dumálnék, rosszalkodhatnál többet is......
Rahel 2010 okt. 16. - 18:14:34
(369/611)
-"A végén meg csak úristeneztem"??
-Én nem!

-De majd még megírom, hogy miért nem!!

Na pápuszi!!!:))
citromnapló 2010 okt. 16. - 10:32:40
(368/611)
Én csütörtökön (október 14 asszem)láttam a filmet, és ez lett az új kedvencem. Több vita is folyik itt arról (vagy folyott régebben, pár napja izé... nemistom, csak olvastam), hogy a végén van valami baki meg minden. Ez meg elgondolkodásra és véleménynyilvánításra késztettet. Bár nem akarom ismét felszítani a vitát/vitákat.
Az én kis szerény véleményem:
Amikor lefotózta a pasi Pittéket azért tette, mert "tisztelõje" munkásságuknak (amint többször is említi). Ez mondjuk nem zárja ki (sõt most jövök rá, elõsegíti) a sztori végét. Csak annyi, hogy szerintem nem feltétlenül kellet volna már kádban-fénykép-megtalálós résznél rájönniük, hogy gáz van és szegény Brad is tevékeny résztvevõje lesz a gyilkosságoknak.
És most következik legjobb rész a filmben (mint általában a krimiknél, a vége a legjobb). És tényleg lehet már az autókázós résznél érezni, hogy Doe-nak van terve a nyomozókkal (vagy talán már mikor feladja magát), de elõbb semmiképp. Legalábbis az én egyszerû agyamnak nem derengett. Vagy derengett, csak túlkomplikálásnak éreztem... amit most is frankón csinálok. Inkább hagyjuk...
Mellékesen a végkifejlet már csak azért sem baki, mert John Doe képviseli az irígységet (mondván megirígyelte kedvenc nyomozója életét) fiatal nyomozóbarátunk petig a haragot, mint a kocsiban már kiderült, mikor az utolsó két áldozatot keresték.
Így ez a mozzanat tökre beleillik a képbe, mint terv megváltoztatása, és mégis tökéletes kivitelezése. Amit mondjuk csak akkor tett meg Doe (mármint a váloztatást), mikor rátaláltak a "rejtekhelyére". Elõtte csak szimpla csodáló volt... ami pedig az erõsen beteges gondolkodásába illik bele (mondjuk a filmben végig arról folyik a vita, hogy õ beteg-e, vagy minden más bûntõl bûzlõ emberi szemét.. ööö... ahogy a gyilkos mondaná... és neki van igaza).
Amúgy szerintem zseniális a film. A végén meg csak úristeneztem hosszú-hosszú percekig. És tényleg elgondolkodató John Doe álláspontja. Még ha furán is próbált meg áthatolni a társadalom közönyburkán...
Asszem valahol jó mélyen egy költõ lakik bennem :S
Na pápuszi!
az utolso szamuráj 2010 okt. 11. - 00:01:57
(367/611)
Csõ!
Én nem Rád gondoltam:))Ne vedd magadra.
Úgyhogy nincs gond.Te így,én úgy,és ilyen idióta Citromostorták se kellettek,hogy beleszóljanak a beszélgetésbe:))
Örültem a véleménycserének,bár ide ritkán járok fel,én máshol rosszalkodom.Szép napot!
Mermaid. 2010 okt. 10. - 23:49:40 Előzmény az utolso szamuráj
(366/611)
Én nem sikkbõl csinálok semmit :)))) Nézd az is egy dolog hogy mai fejjel teljesen más megnézni egy ilyen filmet, könnyebben kilátja az ember a film gyenge pontjait. Innen is látszik mennyit fejlõdik a filmes ipar is, velünk együtt. Egy mai tizenévesnek aki a fürészen nõ fel (sajnos) ez már nem jelent nagy izgalmat és simán kikalkulálja a végét is a filmnek. Én akkor is úgy látom (de mondom ez csak az én meglátásom :) hogy ez egy gyengéje a filmnek. Ez csak észrevétel, nem piszkálódás vagy valami nagy kritizmus akar lenni. Én saját fejjel gondolkodva elgondolokodtam volna azon mikor nézik a képeket hogy azért valami nem stimmel, mert bár Doe hetet havat összehordott magáról, meg gyüjtött dolgokat, ahogy mondtad, de képeket csak a leendõ áldozatairól csinált. Nem kellett volna a kurva után sem hirtelen felindulásból eredniük, hogy megmentsék az életét, ha a te logikád szerint vezetjük a filmet,mert az sem biztos akkor hogy azt kinyirás céljával kapta le. Viszont ha utána eredtek mert erre rájöttek (mert a film szerint ugye rájöttek), akkor abból az következik logikusan , hogy az is le kellett volna essen hogy õt is kiakarja nyirni vagy valamit tervez. Már abból következtetni lehetett, hogy nem nyirta ki mikor megtehette volna. De nyilván ez egy tézis. Ettõl még jó film! És mindenhogy lehet logikus is. Ahogy mondtad nem ez a lényeg :) én csak ezt megjegyeztem.
az utolso szamuráj 2010 okt. 07. - 12:15:17
(365/611)
Spoiler
Nem érzem bakinak,sõt!
Mint írtam,azért kattintott ott egy képet,hisz az álca ezért müködött.
Azonban emlékszel,arra a telohívásra a kéróban??Ott mondja Doe,hogy változtat tervein:azaz az eredeti terv nem Pitt kálváriája volt,teljesen más. És mivel Doe ugyebár mindent leír,leszöszmötöl,minden gondolatát szinte papírra veti,a várost mételyezõ bûnt mint valami vérszívó kiszívja aztán kihányja naplóiba-azta csibész,a költõi vénám:))-innentõl Pitt fotója is csak valami történés ,valami amit Doe megélt a városban,lehetett.Igazából én nem gondolnám,hogy pl Freeman karraktere szuperzsaru lett volna és kenni kellett volna azonnal a dolgokat,egyszerûen egy jó zsaru az átlagnál igencsak erõsebb mûveltséggel.Ám Doe tervét és annak kérlelhetetlen logikáját õ is csak akkor látja át igazából,mikor kinyitja a dobozt,ha emlékszel,Spacey végsõ mondataira inkább csak figyel a tükörbõl,mikor az arra célozz,ha kirajzolodik minden részlet,akkor lészen nagy döbbenet.

De nem is ez ilyen dolgok valahol a fontossak,úgy érzem.Az egész film rákfenéje az,hogy mikor Doe bepörög,és elkezd beszélni,a nézõ hirtelen azt érzi,francba,enek igaza van.Szar érzés.És hogy Pittnek mennyire nincs igaza,mikor azt mondja,pár napig lesz beszédtéma meg polóarc lesz,lám,még mindig lehet a filmen vitázni:))
Nomeghát hivatkozási alap lett.a Hetedik képi világa lassan kötelezõ lesz minden nyomasztó kriminél,holott persze elõtte is alkalmazták már ezt a színnélküliséget,ám olyan precízen kontrasztokat,mint tette Fincher,nemigen.Gondolj vissza arra,Sommerset beül a kocsiba,taxis kérdésére mit válaszol,közben kinéz a mocskos,beteg,bûnben tapicskoló utcára...aztán következõ kép,meleg zöld fénnyel megvilágított könyvtár,ahol az emberi faj tudása,mûveltsége,gondolatai leírva,mindaz,amiért kihúzhatjuk magunk,klasszikus zene hangjaira pedig csendben lépdel a fekete színész.
No,az ilyen dolgoktól kapnak a kritikusok vigyorgörcsöt,és pössentenek maguk alá.A Hetedik nézve jobbról-balról,több mint egy átlagkrimi,és a filmiparra erõteljesen hatott,slussz.
Ettõl még lehet bírálni,de néha azt is érzi az ember,sikk is ezt tenni.
offtopic
Citromtorta 2010 okt. 07. - 05:36:48
(364/611)
Én nagyon soxor láttam ezt a filmet, de egyszer sem vettem észre ezt a bakit.
SPOILER
Sztem azért nem volt feltünõ senkinek, mivel a nyomozó talán azért gondolja hogy õt is lekapta, mert õ nyomoz az ügyben...vagy passz...
Mermaid. 2010 okt. 07. - 05:20:27 Előzmény az utolso szamuráj
(363/611)
Spoiler.
Nem érzed a lényeget. Nem azt mondtam miért nem akkor jön rá a Freeman által alakitott nyomozó, hogy a gyilkosnak Pittel is terve van , mikor ott rájuk fényképezett a lépcsõházban.

Viszont miután a gyilkos kérójába bejutnak és felfedezi Brad P. a képeket amit a gyilkos csinált minden leendõ áldozatáról, és róla is , még meg is mutatja, hogy ott "vigyorognak" õk is, és leesik nekik , majd odahivja Freemant is akinek egybõl leesik a tantusz szintén. Hogy a kurvát ki fogják nyirni, aki ott van a fényképen szintén, mivel a többi lefényképezettet már kinyirta. Ha egy okos nyomozó ezt kitalálja, (még a nézõnek sem nehéz)az nem követi el azt a hibát, hogy nyilván nem poénból fényképezte le B.P-et sem a gyilkos! Ez egy bakija a filmnek! :)
az utolso szamuráj 2010 szept. 28. - 13:06:37 Előzmény Mermaid.
(362/611)
***SPOILER PÓTOLVA***

Miért gondolta volna,hogy terve lenne vele,hisz pont attól müködött ott az álca,hogy elpukkant egy képet!Amelett meg egy rendõr ritkábban gondolkodik el azon,az õ személye is esetleg egy nagyobb terv része-amúgy az utolsó másodpercekig Freman se látja át Doe tervét,miért látná??-lévén,õ van a bünözõ nyomában..ritkán fordítva.Az már elõbb átvillan pl egy járõr buráján odakint,azt a kocsit megállítva lehet most élem utolsó másodperceim,nem véletlen az,ahogy a leállított,félreállított kocsit megközelítik,bejáratott dolgok szerint.
Mermaid. 2010 szept. 28. - 09:19:21 Előzmény BANDITAKIRÁLYFI
(361/611)
Szüzmáriám.....ha tudnál olvasni észre vetted volna, hogy az akivel néztem akkor látta elõször. Simán leesett neki a story vége. Egy mai 14 évesnek is aki a Fürész filmeken nõ már fel. Másrészt, csinálhatja felõlem az Atyaúristen is, nem nagyon érdekel. Egy filmet lehet kritizálni, ezért fórumozunk.....jó reggelt.
BANDITAKIRÁLYFI 2010 szept. 22. - 11:55:34 Előzmény Mermaid.
(360/611)
Szia! Többszöri nézésre könnyû észrevenni minden filmben a hibát,de vajon elsõre is észrevetted volna? Szerintem egy normális nézõ nem azért ül be egy moziba,hogy a hibák után kutatva nézzen végig egy filmet,hanem azért,hogy szórakozzon. Ennek a kívánalomnak ez a film messzemenõen, magasan megfelel. Kategóriáján belül az egyik legjobb. Még egy kérdés: Te tudnál jobbat alkotni?
10/10
horas 2010 szept. 19. - 19:36:28 10/10 Előzmény peti2006
(359/611)
Azért úgy nehéz vinni egy több mint 2 órás filmet a hátadon,hogy a végén szerepelsz benne kb 16 percet.
memphis89 2010 szept. 11. - 16:06:26
(358/611)
nagyon jó film. végig érthetõ, a színészek nagyon jól játszák a szerepüket.

SPOILER

ehhez a filmhez egyáltalán nem illett volna a happy end, szóval eltalálták a befejezést.
10/10
peti2006 2010 szept. 03. - 14:37:33 10/10
(357/611)
A legjobb thriller amit valaha forgattak!
Kevin Spacey viszi a hátán a filmet! Igaz Pitt és Freeman is zseniális!
Mermaid. 2010 szept. 02. - 14:47:56
(356/611)
Sõt bocsánat helyesbitek.
Spoiler. Látták a gyilkos lakásán hogy mindenkirõl van fénykép és rájöttek hogy õket is lefényképezte a gyilkos, és az volt akit a lépcsõházban Miller durván elküldött a fenébe. Még a prosti után is indultak hogy megkeressék a fényképe alapján. Freeman egy jó és megfontolt, tapasztalt nyomozót alakit a filmben aki ügyel minden részletre, de mégis elhibázták a filmben ezt a részt, mert ha olyan jó akkor ezt észre kellett volna vegye. Az meg Miller bakija volt, független attól hogy egy idióta és megfontolatlan ember, hogy azért valami leesett volna abból ha a gyilkos teheti de mégsem nyir ki, hogy valami célja van velem. Pláne ha még le is fotóznak. Emiatt kiszámitható kicsit a film, fõleg mai szemmel nézve.
Mermaid. 2010 szept. 02. - 01:36:07 Előzmény Charles Foster Kane
(355/611)
Na tegnap több év után megnéztem újra másodmagammal. Õ még nem is látta, de simán kitalálta a végére hogy mi fog történni. Nem ájult el a filmtõl.
Meg kell mondjam már én sem. Vannak benne jó részek, de van a filmnek hibája is szerintem. Pl. ha Freeman olyan jó nyomozó mint amilyennek mutatják a filmben, nem követték volna el azt az alapvetõ hibát, hogy nem veszik észre hogy a gyilkos mindig lefényképezte az áldozatait elõtte. Vagyis Millert is, de mivel õt nem ölte meg, lehetett volna sejteni hogy valami terve csak van vele kapcsolatban. Ehhez még nyomozó ész sem kell.
10/10
morzsa 2010 szept. 01. - 23:27:39 10/10 Előzmény Charles Foster Kane
(354/611)
a Tökéletes trükk is maga a zsenialitás, ehhez kétség sem fér, sõt. de szerintem a két film, habár mindkettõ a meglepetésekre épül, ég és föld. de ettõl még túlzásnak gondolom, hogy a Hetedik rutin puzzle lenne, némi vallásossággal és vérrel. az pedig, hogy másodjára/ötödjére/ikszedjére nem nyújtja ugyanazt az élményt, nálam érvényes a Tökéletes trükkre is. ezt úgy értem, hogy ugyanaz a hûha élmény, amit az ilyen típusú filmek egy ponton (általában a vége felé) nyújtanak, az csak egyszer adódik, amikor legelõször látom. ettõl még a következõ alkalommal jó film marad, de már a csattanóhoz elvezetõ utat figyelem, bár gyanítom ezzel nem vagyok egyedül.
6/10
Charles Foster Kane 2010 szept. 01. - 17:04:32 6/10
(353/611)
Szerinted az jó film, amiben a csattanón kívül semmi érdekes nincs, csak rutin puzzle, feldobva némi vallásossággal, meg vérrel?

Jó filmek az olyanok, mint pl. a Tökéletes trükk, aminek minden jelenete külön zseniális, és minden nézés után úgy érzed, hogy igen, ez film. TÖBB réteggel. És nem kell azt mondanod, hogy "másodikra már nem olyan nagy szám, de az elsõ nézés számít".

Csak az olyan filmekre kell ezt mondani, amik twist nélkül középszerû, egysíkú, rutinmunkák, amik jó esetben egyszer élvezhetõek.
10/10
morzsa 2010 szept. 01. - 14:07:58 10/10 Előzmény Charles Foster Kane
(352/611)
óó, túlértékelt?
számomra az egyik legjobban felépített film, már ami a meglepetéseket illeti. soha nem felejtem el azt a pillanatot, amikor elõször megnéztem és kiderült, ami kiderült. ültem a képernyõ elõtt, elõször eltátottam a szám, aztán széles mosoly terült el az arcomon és azt gondoltam, igen, az ilyen labdalecsapásokat szeretem, ez a nagybetûs Csattanó. persze ez egyben azt is jelenti, hogy soha többé nem nyújthatja már ugyanazt az élményt, amit legelõször. de filmeknél az elsõ benyomás a lényeg és a Se7en nálam 10pont.
SPOILER
Kevin Spacey szerintem konkrétan a tekintetével is képes (lenne) ölni. a klasszikus gonosz, egyszerûen imádom.
SPOILER vége