Téma: Hetedik

southpaw 2009 júl. 21. - 22:46:47
(190/610)
SPOILER

"Meg mikor nagyon nyomon van a két detektív és a nemborotválkozásról is szó esik, és egy napig nem volt otthon. értitek. Ez mekkora durva már. Zseniális."

Az!!

..de még ezt megelõzte, kb.10 perccel ezelõtt, amikor beérnek az õrsre és valami ottani titkárnõ kiabál oda Pitt-nek, hogy: a felesége kereste, vegyen magának egy rögzítõt!
10/10
akos015 2009 júl. 18. - 18:48:09 10/10 Előzmény TerrorkaxD
(189/610)
elõbb volt szerencsém megnézni a filmet,és még mindig a hatása alatt vagyok!!!nagyonjóóó ezt látni kelll!10/10
TerrorkaxD 2009 júl. 18. - 13:19:56
(188/610)
Imádtam ez a filmet, szerintem nagyon jó!!!! Lendületes, izgalmas, magával ragadó.
10/10
idõjós1010 2009 júl. 16. - 22:11:05 10/10
(187/610)
Remek film, abszolút rendben volt.
Spoiler-Killer 2009 júl. 11. - 00:02:49
(186/610)
***SPOILER PÓTOLVA***

A végén kiderül, hogy john Doe megölte Mills (Pitt) feleségét. Mert irígy volt, tehát neki az irígység miatt kell bûnhõdnie. Ezt meglátva Mills nem tud uralkodni magán, övé a harag bûne, és megöli John Doet.
Egy a sokból.. 2009 júl. 08. - 10:43:24
(185/610)
Véletlenül akadtam rá erre a filmre, s rájöttem, hogy régebben én ezt láttam s nekem eléggé tetszett, igen a vége vaditóan jó.. Szerintem végig leköt...szóval egyszer mindenképp érdemes megnézni..
Zsütz 2009 júl. 06. - 09:13:45
(184/610)
Lehet, de ötletes és tanulságos bizonyos szinten. Szerintem jóval több, mint 2/10...
1/10
deadscott 2009 júl. 05. - 22:20:06 1/10
(183/610)
elég undorító film :(
2/10
10/10
almi1 2009 jún. 16. - 16:20:14 10/10
(182/610)
Legjobb a vége..
10/10
Tangerine 2009 máj. 17. - 12:33:43 10/10
(181/610)
Ha nem tûnt volna fel, dave1 busman9 hozzászólására válaszolt, amiben azt írta hogy nincs mondanivalója a filmnek. Mielõtt lehülyézel valakit, talán illene elolvasni azt, amire válaszolt.
A film pedig 10/10, egyik kedvenc.
TomekKowal 2009 márc. 26. - 11:48:17
(180/610)
Redfield 2009 febr. 22. - 19:47:00
(179/610)
Persze, hogy az volt. Bizonyos értelemben az is maradt.
*mya szösz* 2009 febr. 22. - 15:17:06 Előzmény Redfield
(178/610)
Tök jó, hogy idehoztad a Taxisofõrt; de szerintem a két karakterben sokkal több a közös, mint a különbözõ. A taxisofõr ugyanúgy magányos és frusztrált senki volt, mint John Doe.
karas 2009 febr. 22. - 14:11:17 Előzmény Szabi650
(177/610)
de egy olyan filmre miért adsz pontot, amit még nem is láttál?
misi164 2009 febr. 10. - 19:32:16 Előzmény Szabi650
(176/610)
Te még helyesen sem tudsz írni te szerencsétlen!
Redfield 2009 febr. 07. - 05:53:53
(175/610)
Ha így nézzük, inkább a Taxisofõr vállalt gondokat. Benne a meggyõzõdésen kívül talán némi hit is munkálkodhatott a változást illetõen, de John Doe-t inkább a közöny jellemezte, az a fajta érzet, ami már azért teszi agresszívvá és készteti cselekvésre, mert tudatában van annak, hogy épp olyan senki, mint azok akik felett ítélkezik.
dave1 2009 febr. 07. - 03:11:54 Előzmény busman9
(174/610)
Mondanivaló sehol semmi? A világra nézõ pesszimizmus nem elég mondanivaló? Vagy hogy egy pillanatra te is egyetértesz a gyilkossal, hogy mennyi mocsok van a világban, csak nem tudunk ellene tenni? Hátborzongató, és elgondolkodtató. Kicsit megpróbálta John Doe magára vállalni az egyetemes világproblémákat, csak éppen egy ember ezt nem teheti meg. Sztem.
dave1 2009 febr. 07. - 02:46:41
(173/610)
David Fincher 10+1 pontos rendezõ, és ez az egyik legmaradandóbb mûve. Madonna legjobb klipjeit is õ rendezte, és utána szerencsére belevágott a filmezésbe, amivel végképp bebizonyította- õ bizony erre született. Egyik ékes példája állításomnak eme film. Vannak olyan thrillerek, amiket az õskategóriába sorolnak: ilyen a Psycho, A bárányok hallgatnak, a Hatodik érzék, a Halloween (bár az azért már kicsit más mûfaj) és úgy gondolom, hogy ez is. A film végig megtéveszti a nézõt, egyébként is izgalmas téma ez a hét fõbûnös gyilkosságsorozat, az ember várja, hogy oldja/oldotta meg a gyilkos a következõ öldöklését. Mellesleg a gyilkolási módszerek szenzációsan jól lettek kidolgozva, nagyon-nagyon brutálisak, és egy percig sem kétséges, hogy bizony komplett elmebeteggel van dolgunk. Már az elején a kövér férfi meggyilkolása rémálmokat okozhat, de a legdurvább az a jelenet, mikor megtalálják a drogkereskedõt. Ilyet még egy utolsó szemétládának se kívánnánk. Oda a maszkmestereknek is csillagos ötös. És a film ezen a vonalon halad tovább, izgalmasabbnál izgalmasabb jelenetekkel, egészen az utolsó fél óráig. Amíg el nem jutunk a végkifejlettig tulajdonképpen kiderül, hogy ha valaki erre a pályára téved, az bizony teljes alázatot, már-már megszállotságot kíván, és tulajdonképpen egész életet. William tapasztalt vén róka nyugdíj elõtt, aki tisztában van azzal, hogy mennyit veszített, hiszen tulajdonképpen senkije sincs, viszont rá duplán igaz, az a mondat hogy az õ kedvenc horrorfilmje bizony az élete. Remekül alakít, ahogy kezdetben megpróbálja a zabolátlan Daviddel (Brad Pitt) megértetni, hogy ésszel itt többre megy, mint erõvel, ezzel együtt lesz a mi erkölcsi bíránk is. Pitt szintén remekül hozza hirtelen karakterét, még néhány egészen poénos beszólás is elhagyja a száját. Sajnos látszik rajta, hogy nagyon szeretne bizonyítani, de nem veszi komolyan az idõsebbek tanácsait, a saját feje után megy, így persze ez lesz a végén veszte. Akárhogy is halad egyenes vonalon a történet a film elsõ háromnegyedében talán túl nyugodt a sztorivezetés, így érzi a nézõ, hogy valami történni fog. Amikor Kevin Spacey föladja magát, ott pedig megtörik valami. Onanntól kezdve a film izgalmas, kicsit durvább krimibõl hátborzongató pszichothrillerbe csap át. Bõrünkön érezzük a feszültséget, a hideg kiráz minket a gyilkostól, akit Kevin Spacey olyan hitelesen alakít, hogy nekem rögtön Hannibal Lecter jutott eszembe. Ahogy megpróbálja a kocsiban lelkileg széttaposni Davidet, remek. Míg a gyilkos nem vesz magára semmit, leperegnek róla a dolgok, a saját filozófiájával próbálja a nyomozót negatív irányba vinni, sikerül is neki, hiszen David nem képes ugyanerre. Õ kezdettõl fogva a harag bûne alatt áll. A legvége sokkoló és elborzasztó. Érezzük magunkban a kétségbeesést a fájdalmat, mozdulatlanul remegve, könnyekkel a szemünkben izgulunk, hogy David ne tegye meg, ne, ne, ne. Azonban tudjuk, hogy megteszi. Ennek így kell lennie, így kerek a történet, ugyanis mi is ezt tennénk. Aki azt mondja, hogy nem,, az valószínûleg nem volt még hasonló helyzetben (persze én sem, én is azt mondom, hogy nem lõttem volna, de...). Az ember gyarlósága itt jön ki igazán. Még William sem haragszik Davidre, csak néma drámaisággal veszi tudomásul, õ ezt a harcot elbukta, nem tudta megmenteni fiatal társát. Az az ábrázat mindent elmond, és egyszerûen fantasztikus a nézõpont, ahogy látjuk teljesen ellentétes irányba elindulni a két nyomozót. Bizonyos fokig igaza van a gyilkosnak, nem ártatlanokat gyíilkolt, õ csak a mocskot takarította el a világból. Tulajdonképpen egyikük se értékes ember. De ezt is: ki dönti el? Jogosan kérdezhetjük, hogy egy ember hogy képzelhet olyat magáról, hogy ezt megteheti? Ezt csak és kizárólag Isten vagy valamilyen felsõbbrendû erõ teheti meg, embernek ebbe nincs beleszólása. A legelgondolkodatóbb talán a nõ esete, aki nem volt hajlanadó torzszülöttként tovább élni. Ezt el lehet ítélni, de gondoljunk csak bele, mi képesek lennénk-e rá. Hát...
Sajnos azonban, mint a való életben inkább (?)- a rossz gyõzedelmeskedik. Elméleti értelemben persze, de ez talán még jobban fáj. Pesszimista alkotás, ez nem is kétséges, van vonatkozása a való életre. És ezt nem szeretjük, de mégis fejet hajtunk elõtte, hisz tudjuk, hogy a filmnek igaza van. Mellesleg óriási kritika az önkezû igazságszolgáltatásra nézve. Azon gondolkoztam, enyhítõek lehentek-e a körülmények, ha esetleg valóban ilyen történne? Mindenesetre nagyon megrázó mû, a végén marad az öt perc néma csönd. "Szép ez a világ, érdemes harcolni érte". Ennek én is csak a második felével értek egyet, hiszen a világunk a miénk, olyan lesz, amilyenné tesszük. Én azért még maradnék optimista, ha lehet. Bár ki tudja, ez is meddig tart.
10/10
Szabi650 2009 jan. 06. - 15:12:24 10/10
(172/610)
Amúgy elsõre csak azért adtam neki 10-es zavazatot mert mindenki azt mondta hogy nagyon jó meg a tartalmát is elolvastam és nagyon tetszett.Most hogy megnéztem már azt mondom hogy kár volt neki 10-est adnom!
10/10
Szabi650 2009 jan. 06. - 15:08:54 10/10
(171/610)
Hát sztem én vagyok vele egyedül de ez elég uncsi volt ez a film.Nem tom hogy miért de nem tetszik.Az nem kifogás hogy régi mert vannak olyan filmjeim ami még régebbi és ennél sokkal izgibb.Egyszerûen nem voltak benne izgalams fordulatok csak egyhangú volt az egész.Nem is nagyon volt durva.Na mind1 nekem egyyszerûen uncsi volt.
***SPOILER***
Az volt benne a legnagyobb baromság amikor volt a restség áldozata és ügye a gyilkos odakötözte az ágyhoz 1 évre.Már szinte el volt rohadva de amikor rátaláltak akkor felébredt.
***SPOILER VÉGE***
Sztem a fil az 10/5.

Van az a film is hogy Féktelenül az is kb ugyanolyan régi de az nagyon izgalams.Sokkal jobb mint ez.Az tele van olyan részekkel hogy abból egy percet nem lehet kihagyni.