Téma: Heti hetes

10/10
kgyuri0 2009 dec. 18. - 20:59:41 10/10
(9147/14087)
Kedves Sárkányzsíroskenyér!

Különösen hsz-od 2, bekezdése röhejes, leginkább ez:
„Ez a fogalmazás szerintem így rendben van. (Nem úgy a keresztények ilyetén eljárása.)”
Te tényleg etikailag, kvázi, elítéled a keresztény vallást, mert „lenyúlta” a napfordulót?
Hát, ha gondolod, akkor inkább csatlakozz a zoroasztrizmushoz, vagy sõt pláne az óbabilon valláshoz, amelyben megtalálod az egyik özönvíz-elõképet.
Azok bezzeg fasza kis vallások, amelyeket a mocsok kereszténység részérõl méltánytalanság ért.
A vicc az, hogy te liberális vagy, annak is tartod magad.
Pedig lásd be, ez tarthatatlan tõled, egy liberálistól. Még az is lehet, két derekas, általad pártfogolt vallásban még rendszeres emberáldozatok is elõfordultak. (Valószínû, ebben nincs igazam, de nem is ez a lényeg!)
Szerintem egy liberális nem hisz semmilyen vallásban(sem a kereszténységben, sem a judaizmusban, sem napimádatban, sem sámánokban), és értelemszerûen nem hisz olyan vallásban sem, amely kitûntetetten egy bizonyos vallás ellen küzd orrba-szájba. Ez a kereszténységet szapuló eltökéltség ugyanolyan egyoldalú, mint pl. a jehovozmus, amely a kereszténységnek egy egészen eltorzult és természetellenessé züllött szektája.

Írsz aztán a jelen aktuálpolitikájáról, OV-ról, meg a JOBBIKról. Nem hiszem, hogy bárki, akivel ezen a fórumon eddig összeakadtam azzal vádolhatna, hogy különösebb barátja lennék ezeknek. Nem hiszem, hogy az a helyes út, hogy kígyót-békát kiabálunk a kereszténységre, mert „lenyúlta” a napfordulót a babikoniaktól. OV nézeteiben nem elsõ sorban a kereszténység vérlázító, hanem a képmutató álszentség (semmivel sem lenne jobb, ha az alkotmányba a zoroasztrizmust akarná bevenni (pedig attól lett elorozva a napforduló).
Nem beszélve arról, hogy ami a JOBBIK-ot illeti,a legszemtelenebbje már túllép a kereszténységen a sámános õsmagyar hit irányába. Föltehetõleg ennek a Jézus sumér-magyar hercegségét megmosolygó Vatikán az oka, esetleg a nyilas ProhászkaOttokár hivatalosan nem különösebben meleg egyházi fogadtatása, de én nem egyszer találkoztam a bárdolatlan, ostoba és aljas antiklerikalizmus szélsõ jobbos változatával.

Ha érdekel téged, esetleg megpróbálom az adott keretekben megvilágítani mit gondolok mindezekrõl.
offtopic
Moldávia bánata 2009 dec. 18. - 18:26:21
(9146/14087)
Ha kimész az utcára, s a fejedre esik a tégla, mivel nyugtatod magad? Azzal, hogy legközelebb majd jobban vigyázol, s felnézel, hogy vajon potyognak-e téglák az égbõl, vagy inkább raksz az egészre, s azt mondod, hogy ez úgyis a Sors lába (keze…), úgyhogy nem nézek fel, úgy sem tehetek semmit.
CsengoZoli 2009 dec. 18. - 16:38:16
(9145/14087)
OK,sokan véletlennek nevezik,sokan sorszerûségnek,ebben nem fogunk tudni igazságot tenni.
Valószínûleg az igazság az,hogy mi is befolyásoljuk a sorsunkat,meg más is.
Ezt a mást hívhatjuk véletlennek,szerencsének,sorsnak, Istennek aminek akarjuk.
Majd kiderül melyik :)
offtopic
fredi60 2009 dec. 18. - 16:10:58
(9144/14087)
Az elõbbi témánál (tégla) maradva:
Igazából ki dönti el (és hogyan), hogy merre mész? Miért azt az útvonalat választod, ahol a fejedre esett? Ha pedig elõtted 2 méterre esik le, akkor ki mentett meg és hogyan? Megálltál egy kirakat elõtt vagy csak elgondolkoztál valamin, emiatt lassabban lépkedtél, mint általában és ezért értél kicsit késõbb oda?
Gabriella54 2009 dec. 18. - 16:10:42
(9143/14087)
Az éveken vitatkozhatunk, lényeg, hogy a 20. század olyan változásokat hozott, amiket még a legfantáziadúsabb írók sem tudtak elképzelni! Mert ember valaha is gondolni szívátültetésre? Ma meg már bevett gyakorlat.
Gabriella54 2009 dec. 18. - 15:48:43
(9142/14087)
Szerintem van valami igazság abban, hogy "mindenki a maga szerencséjének a kovácsa". Ha Te mindent megteszel, amire képes vagy, akkor teljesen mindegy, hogy sikeres orvos, vagy takarítónõ vagy, a lényeg, hogy a saját munkádat a Tõled telhetõ legjobban végezd el.
Gabriella54 2009 dec. 18. - 15:46:31
(9141/14087)
200 évvel ezelõtt még azt is lehetetlennek tartották, hogy az ember valaha is repülni fog, azt meg pláne, hogy eljut a világûrbe és a Holdra is.
Amúgy a repülõ rénszarvasok szerintem is csak mese, de annak totálisan bejön :D

Krisztusra visszatérve: vagy hiszel, vagy sem. A hitrõl egyébként sem igazán lehet vitatkozni. Ha Te nem hiszel és én igen, nem valószínû, hogy meg tudjuk egymást gyõzni. Ez persze nem baj, amíg egyikünk sem állítja azt, hogy csak neki van kizárólagosan és megfellebbezhetetlenül igaza ;)
10/10
Rahel 2009 dec. 18. - 15:30:59 10/10
(9140/14087)
-Még szerencse, hogy nem tõlem függ, hogy kinek létezik, és kinek nem!
offtopic
Moldávia bánata 2009 dec. 18. - 15:26:31
(9139/14087)
Na jó, ez már oylan, mint egy Woody Allen által vászonra álmodott film. Ennyire nem lehet semmi indeterminista, akkor ezt már sokkal inkább nevezem véletlennek.
offtopic
Moldávia bánata 2009 dec. 18. - 15:24:31
(9138/14087)
Esetleg a saját kezem vagy a sors (bocs: Sors) hibája… :S
De akkor az hogy van, hogy csinálhatok akármit, a sors már mindent elsikált, akkor végülis teljesen mindegy, mit csinálok, ha rajtam nem múlik semmi. Kezembe veszek egy AK-47-est, megtanulom használni, odaállok valaki elé, és meghúzom a ravaszt. Min (kin) múlik, hogy az illetõ meghal-e?
10/10
Rahel 2009 dec. 18. - 14:59:38 10/10
(9137/14087)
-Akkor újra!

-Ne akasszon ki ha azt mondom, hogy nem létezik a Miki, és nem létezik a Jézuska sem a számomra!

-De az, hogy miért, az csak rám tartozik, és ha ezt én így gondolom, azért még fölösleges sértegetni, mert lehet, hogy Te az én helyzetemben ugyanezt mondanád!
CsengoZoli 2009 dec. 18. - 13:50:46
(9136/14087)
Is-is!
Látod most pl. a fõiskolán lövöldözõ is 5-öt belelõtt egy srácba és életbenmaradt, más meg gördeszkázás közben beveri a fejét a járdába és meghal.û
Szóval akarhatsz te részegen meghalni,de ha a fa felé tartva kiderül,hogy van elötte egy árok,akkor még az is lehet,hogy megúszod egy ortöréssel :)
offtopic
Moldávia bánata 2009 dec. 18. - 13:44:46
(9135/14087)
Ha leiszom maga egészen a fullkontakt sárga földig, és ezek után kocsiba ülök, nekihajtok egy fának, beledöglök, akkor ez most a Sors keze vagy a saját hibám?
offtopic
Dantes 2009 dec. 18. - 13:02:37
(9134/14087)
Egyébként nem vagyok szkeptikus, ha már itt tartunk, sok mindent lehetségesnek tartok, de vannak fizikai , biológiai törvények, és ezek mindenkire vonatkoznak. Egy megmagyarázhatatlan jelenség, nem azt jelenti ,hogy csoda történt, csupán azt jelenleg ,még nem ismerjük a jelenség okát.

Konkrétan:

Azt elképzelhetõnek tartom ,hogy volt egy Jézus Krisztus nevû próféta, akik keresztre feszítettek, majd három nap múlva nem feltámadt, hanem egyszerûen eleve nem volt még halott, lehet csak elájult a sebeitõl, halottnak hitték, erre három napra rá magához tért. És ebbõl lett az egész legenda.

Ez szerintem ,egy logikus, és lehetséges magyarázat. De a három napja halott emberek csak a horror filmekben térnek vissza. A valóságban nem.
offtopic
Dantes 2009 dec. 18. - 12:57:20
(9133/14087)
Onnan tudom, hogy ez képtelenség. Ilyen egyszerû. A rénszarvasok sem tudnak repülni, és nem húzzák maguk után a Mikulást.
CsengoZoli 2009 dec. 18. - 12:52:28 Előzmény ondok
(9132/14087)
Ajjaj,megint kiderült,hogy a pártlap hazudott,nem Orbán ! :)
Ej-ej...
Ne hagyd magad befolyásolni a ballib média által öreg barátom :P
CsengoZoli 2009 dec. 18. - 12:24:43
(9131/14087)
Igen ez nekem magas, nem érek fel hozzád! :)
offtopic
Dantes 2009 dec. 18. - 12:16:06
(9130/14087)
A lényeg az , hogy aki nem él, az nem is létezik, de mindegy hagyjuk, látom ez neked magas.
offtopic
Dantes 2009 dec. 18. - 12:15:18
(9129/14087)
De egész biztosan tudom bizonyítani. Aki halott , az halott. És nem támad fel. Értem én hogy sokan hisznek ebben, ezzel semmi baj sincs, de akkor sem támad fel senki, és nem is támadt. Ez mese, legenda, ahogy tetszik.

Vagy te már láttál olyat aki meghal és feltámadt? Mégis hogy támadna fel egy halott? Újra indul csak úgy magától a szíve? Megindul a vérkeringés, ismét lélegzik, az agya ismét mûködik...

Ilyen nincs, és most attól tekintsünk el ,hogy az orvosok újraélesztenek valakit, az más dolog.
offtopic
fredi60 2009 dec. 18. - 11:54:14 Előzmény kgyuri0
(9128/14087)
A 4. század végétõl a keresztény egyházak mindinkább december 25-én kezdték ünnepelni Jézus születését. Ennek oka valószínûleg az volt, hogy a december 25-én végzõdõ római szaturnália ünnep helyére állítsák a keresztény karácsonyt. Jézus születésének történetével együtt új vallási tartalommal töltötték meg a pogány ünnepet.