Téma: Heti hetes

CsengoZoli 2009 máj. 19. - 12:36:56
(5227/14087)
Közlöm,hogy mivel le is írtad honnan idézel tudom,hogy nem a saját agyszüleményed,de ez még nem változtat azon,hogy ezt sikerült megjegyezni és elõhozni belõle.
Ilyesmikért te nagyon neki szoktál esni a jobboldalnak :)
De nemgond,tudjuk,hogy a "liberálisok" önmagukkal szemben nagyon elnézõek! :P
10/10
kgyuri0 2009 máj. 19. - 12:29:45 10/10
(5226/14087)
CsZoli!!!

„Négeres példád egyébként igazi liberális gondolkodásra utal :)”

Ha hiszed, ha nem, meg voltam gyõzõdve, hogy ezt nagyjából így szóvá teszed.
A mai magyar jobboldal vezetõ ereje és szekértolói pitináner kisszerûségének ékes példájaként.

Közlöm, hogy a HuckleberryFinn MarkTwain klasszikus gyerekkönyve, a magyar kiadást Karinthy fordította.
Különben a sógorom az US-ban dolgozott, egypár évig kinn éltek a gyerekek, éppen a minap mesélte a sógornõm, hogy amikor megmutatták nekik az EgriCsillagok-at, a gyerekek kijelentették, hogy az egy rasszista mese.
Így mûködik a hülyeség világszerte!
Lám!
CsengoZoli 2009 máj. 19. - 12:00:38
(5225/14087)
Azt szeretm benned,hogy a konkrét példákra te soha nem konkrétan válaszolsz,hanem visszamész a pun háborúkig,nagy általánosságban összeszedsz mident amit a másik oldalon rossznak találsz és azt gondolod ez válasz a felvetett kérdésre,de persze a másikat vádolod mellébeszéléssel.
Négeres példád egyébként igazi liberális gondolkodásra utal :)
Szerintem az a baj veled,hogy baromira nézel,de semmit sem látsz!
Bizonyos dolgokat nem nem tudsz,hanem nem akarsz meglátni!
Ez egyébként a te ügyed,csak unalmas úgy vitatkozni,hogy maximum elözõ hozzászólásaimat tudnám századszor is bemásolni,ugyanis azok konkrét felvetéseire semmilyen válasz nem érkezik soha.
Illetve számtalan oyan felvetés van a hozzászólásaidban amiket fogalmam sincs, hogy hámozol ki a szövegeimbõl vagy miért így értelmezel.
Meddõ vita ez Gyurikám és nagyon unom is,hogy mindig beégetsz a szuper érveiddel,nem akarom itt tovább égetni magam egy ilyen nagyszerû,szabadgondolkodóval szemben,ha lehet kiméld meg az idegeimet és ne írj nekem!
Köszi! :)
10/10
kgyuri0 2009 máj. 19. - 11:43:16 10/10
(5224/14087)
Kedves gross !
Azt a videót nem kell többször végignézni.
Inkább gondolkodni kellene!
Harag és részrehajlás nélkül!
Meg ne lássa CsZoli, de ezt régen úgy mondták: "Sine ira et studio"!
10/10
kgyuri0 2009 máj. 19. - 11:35:16 10/10
(5223/14087)
CsZoli!!!

Én már a HuckleberryFinnben olvastam: Nyújtsd a négernek a kisújjad, s mindjárt az egész kezedet akarja.
Legutóbb elismertem(?), hogy túl szigorú voltam hozzád, Isten látja lelkem, nem jellemzõ rám az ilyen belátás, erre „megúnod” a vitát! Nyilván az „agyagbadöngölés” jegyében, jó fideszes módon!

Részben persze megértlek, hogy elúnja az ember a folytonos „beégést”. De te is megértheted, hogy kénytelen vagyok begõzölt fantazmagóriáiddal a liberalizmusról s általában a dolgokról még egy kicsit foglalkozni – csak az információéhes publikum kedvéért, ha másért nem.
Legutóbbi hsz-odból egy gyönyörû passzus:

„Alapból aki azt mondja " a jobboldaliak " ilyenek meg olyanok, eleve nem lehet szabad gondolkodó, ugyanis, mint már századszor írom, ilyen,hogy "jobboldaliak" nincs :)”

1. Ahhoz képest, hogy elftársaiddal elértétek, hogy a „liberális” szégyenszemre már-már szitokszó a hazai közéletben(ez tréfa! Érted?), jópofa, hogy döntõbíróként vélsz fölléphetni liberális ügyekben, de az semmi egyenesen liberálisi babérokért ácsingózol, már mondtam pedig, hogy nem olyan nagy zsuga, nem veszítenél vele sokat. Na, de hát ide-nekem-az-oroszlánt- is alapon a mai magyar jobboldal persze, hogy „mindennek jött”-nek képzeli magát, s persze benne te is! Naná,ti vagytok a liberálisok is, sõt a baloldal is! (emlékszel az ÚjBaloldal nevû Fideszes titkosszolgálat által szervezett (drKövér)csoportosulásra?)
2. Különben ha már „szabadgondolkodók” azt gondolná a mezei halandó, szabad nekik úgy gondolkodni, ahogy kedvük tartja, na de ez jobbra dülöngélõ középen állónak nyilván magas, mint prepának a logar!)
Nézzük hát a lényeget!
3. Az utóbbi 200 évben volt jobb és baloldal és használták is ezt a fogalmat az emberi kultúra s tudomány legjobbjai. Ez alatt annyit fejlõdött az emberiség, mint elõtte 2000 évben, a 2200 év alatt meg nagyjából annyit, mint elõtte, mondjuk, 30 ezer évben. Ez sacc, ahogy az is, hogy az utóbi 200 év az emberi fejlõdés utolsó fele. És ezalatt volt bal és jobb oldal. Egyetlen érvet mondjál, Zoli, hogy miért kellene ezt a fogalmat kidobni. Azonkívül, hogy a nagy Hígagyú pártok felettinek képzeli magát. Úgy akar politizálni! Éppenséggel elhúzhatna a sunyiba, a pártok fölé, mindannyiunk nagy megelégedésére!
4. A társadalom egy bonyolult sokalkotós rendszer, természetesen képezhetõk az alkotóelemeibõl csoportok, kategóriák! Hogy a fenébe ne lehetne már egy csoportba sorolni a „70éves Marinénit, a 30 éves vállalkozót és a 20éves diákot”? Pláne, ha van bennük közös?!
Mert van bennük közös! Ha más nem, akkor az, hogy józaneszüket elvesztve nyomulnak a Nagydemagóg hazug nagy demagógiája után! Ne nevezzük õket jobboldalnak? Rendben, nevezzétek õket „kovácspistinek” ha tetszik. Különben amit a jobboldal létezését elismerõk jobboldali értékeknek neveznek, azok valóban eléggé hiányoznak belõlük, ebben igazad van(ld. legutóbbi megjegyzésem a MaDöFrõl!)
5. Tényleg az imént magad is jobb- és baloldali értékekrõl írtál, ezek szerint azok sem léteznek, a jobb és baloldallal együtt?

Figyelmeztetlek, ha megint belekötsz az én idegen szavaimba, kiselõadást fogok rittyenteni a Fidesz és szekértolói káros és demagóg, populista elit- és értelmiségellenességérõl. S ez csak kisebb részben tréfálkozás most a részemrõl.
Médiaajánlat : http://tintakiado.hu/dictionary_idegenszotar.php
CsengoZoli 2009 máj. 19. - 09:21:25
(5222/14087)
Ezeket nem úgy értette!
Értsd már meg ez a Gyurcsán egy nagy demokrata,ezek nemígy voltak!
Ezeket nem,szal ööö nemígy,mertúgy..szal,ezekrõl a Fidesz tehet!
Õk a hibásak! :P
CsengoZoli 2009 máj. 19. - 09:06:53
(5221/14087)
Ok,meguntam :)
Gyakorlatilag semmire nem reagáltál érdemben,bocs,de ehhez se idõm,se kedvem!
4/10
offtopic
meszag 2009 máj. 19. - 07:51:45 4/10
(5220/14087)
Szivem, nekem nem kell magyarázkodnom. Mindig igyekeztem megmagyarázni dolgokat, ismertetni azzal aki nem érti. Tehát szöges ellentétben Veled, nekem nem elnézést kérnem, sem magyarázkodnom a megnyilvánulásaim miatt. :)
4/10
offtopic
meszag 2009 máj. 19. - 07:46:59 4/10
(5219/14087)
Borzasztó feledékeny vagy. :)
4/10
offtopic
meszag 2009 máj. 19. - 07:46:13 4/10
(5218/14087)
jav: "fanyalodsz" = fanyalogsz
4/10
offtopic
meszag 2009 máj. 19. - 07:33:52 4/10
(5217/14087)
Életem, még jó, hogy nem a Te mércéddel mér mindenki. :)
Egyébiránt Petrasovits Anna SZDP, MAczó ÁGnes Kisgazda Párt????? Dávid Ibolyának voltak szerintem rossz idõszakai, az utóbbi idõben nekem tetszik, amit tesz, ez a felelõs ellenzék tündikém, nem a fidesz.

A másik háromra pedig azt mondanám, hogy szeretném ha sokakba félannyi értelem szorult volna mint beléjük. Az, hogy Te örökké fanyalodsz, mindig hasonlítasz (szvettert a szoftverrel), összedobálsz össze nem tartozó dolgokat, legyen a Te kereszted.
Nem vagy demokrata, tudjuk már rég. :(
10/10
kgyuri0 2009 máj. 19. - 00:43:02 10/10 Előzmény CsengoZoli
(5216/14087)
CsZoli!!!

Rendszerint több vonalon vitázunk, s te az egyikre rábuksz, a többit figyelmen kívül hagyod.

Most pl. soha sem fogjuk megtudni: Szerinted egy liberálisnak α embert, ha nem ért velük egyet, lehet-e „hülyébe vennie”,ugyanakkor 1-gyel több, α+1 emberrel már nem teheti ezt meg. És mennyi legyen az α? (Kiegészítve: kell-e egy liberálisnak szted egyetértenie azokkal a milliókkal, akik mélységesen hisznek, hittek a boszorkányok rontó hatalmában, sõt pláne azokkal, akik meg voltak gyõzõdve arról, hog a Föld az Univerzum középpontja)(1);
vagy ténylg azt hiszed-e, hogy nincs igazság, mindenkinek igaza van a saját szempontjából, trallala. És mennyire súlyos ez nálad?(2); vagy a 6341-es hsz eleji fölvetésrõl mi a véredényed: a liberalizmust nem tekinthetnék a 3.politikai irányzatnak, ha a jobbosoknak is balosoknak is igazat adna, ahogy te súlykolod(3);.aztán régebbrõl: ha TonyBlair megbukik, akkor õ szerinted elveszti támogatottságát, ha viszont Gyurcsány elveszti támogatottságát, szerinted megbukott. Ez sajátosan árulkodó, tudod-e indokolni?(4); Az ondok ügye: miért is ne lehetnél te provokátor, ahogy ondok tréfásan sugallja, attól, hogy õ nem szereti Fábryt?(5)
Na, jó, nem vagy egy vitázós, elméleties ember, rendben(ehhez persze elég sokat vitézkedsz!)
De végül is az egyik nem is a kettõnk ügye, hanem ondoké.Miért is válaszolnál ezirányú kérdéseimre? Ráadásul sokadik isérletre írtál valamit, amivel a szívmre hatottál, mint Dióübélkirályfi Nevesincs királynak: „az elfogadás és a lehulyézés közt van egy elég vastag réteg
”
Ebben tényleg igazad van. Tényleg vehettem volna kevésbé szigorúra a küszöböt, aminek áthágását már komoly és durva vétségnek tekintem egy antiliberális kritika részérõl.
Nem vehetem komoly fenyegetésnek, hogy azt kívánod, a liberálisok befogadják az általuk elfogadhatatlan nézeteket, s végül is OV hátsóját nyalogassák õk is. Nem vehetem komoly fenyegetésnek? Hmmm? De talán fább pofával is visszautasíthattam volna! Azért nem vennéd rossz néven, s mindjárt derekabb liberálisnak könyvelnél el.
De ne örülj korán: Az, hogy elismerem(?) lehettem volna kevésbé szigorú antiliberális nézeted értékelésénél, egyáltalán nem jelenti, hogy a közted és a liberalizmus, vagy akár szerénységem közötti vitában veled szemben ne lenne igazunk
9/10
ondok 2009 máj. 18. - 23:53:44 9/10
(5215/14087)
Hát azért sokat fejlõdött ez az isti gyerek ,vagy csak a memóriája gyengül(cavinton segíthet),hiszen bárki megnézheti az õ úri modorát a Friderikusz topic 151. hozzászólásánál pl.
De az egyszerûség kedvéért idemásolom,mert nem volt nagy munka ,hogy önelemzésére cáfolatot találjak:

"..ja és ha bekerülsz méltó helyedre, ott mindent meg is kapsz, amirõl hadoválsz: 55%-os életszínvonalemelkedést, a nemzetmentõ Medgyesit, a hõs forradalmár Horngyuszit: mind ott lesztek egy cellában, a kedvenceid által kiprivatizált Hárshegyi elmegyógyban.

Az épületes fejtegetést majd folytasd ott, rólam pedig sürgõsen szállj le, amíg ilyen békés, visszafogott hangulatban találsz!

A soha viszont nem látásra!

Ha még egyszer írni mersz nekem, most ünnepélyesen megígérem, kitilttatlak innen!

Cserébe én is megígérem, kerülöm a személyeddel való bármilyennemû kommunikációt!"

Hát így néz ki ,aki nem alpári ,és nem hülyéz másokat.Ja és a memóriája sem mûködik ,csak egy valami állandó nála a feneketlen komcsizás.
1/10
offtopic
issti1 2009 máj. 18. - 23:16:48 1/10 Előzmény meszag
(5214/14087)
Moderálás egy dolog, s a másik lehülyézése, alpári becsmérlése megint egy más dolog: te is tudod, az itteni kimoderálások rendje néha nehezen követhetõ - mindenesetre utóbbi dolgot az én számlára nem irhatod se most, se késõbb - pedig utóbbi egy-két hsz közt is találsz ilyen "stilusú " megtámadtatásomra példát - ilyen stilusú replikát viszont keresve sem az én "tollamból" ...biza-biza! ;o)
1/10
offtopic
issti1 2009 máj. 18. - 23:12:46 1/10
(5213/14087)
Mit hallok? Bolháknak egész serege köhög felháborodottan?

Nohát-nohát? Mit is mondhatnék erre?

Meg vagyok rendülve: de egészen!! :o))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
1/10
offtopic
issti1 2009 máj. 18. - 23:09:48 1/10
(5212/14087)
Ha nem haragszol, legkevésbé sem függ véleményem attól, hogy kinek adsz igazat. Az a tény pedig, hogy valaki egy rablóbanda felkent tagja, s hozzá még félkarú is - hát tudom sajnálni, ha bántja bárki érzékenységét!
S mi van a milliárdokkal, amit lenyúltak, s az országgal, amelynek romjain "politizálnak" - az nem bántja az érzékenységed?

Ezt hivják "szelektiv érzékenységnek"? ;o)

Ami a magyar nõi politikusi felhozatalt illeti: mondj, kérlek, egy példát, aki nem közröhely, vagy megvetés tárgya: Petrasovits Anna, Maczóné, a pártját épp napjainkban végképp padlóraküldõ és szét"demoralizáló" Dávidibi, avagy a Pécsett csúfos bukását "kiváló erdményként" értékelõ Szilielftársnõ- netán az ideggörcsösen fejrángatózó -többszörös MSZMP élmunkáselvtásnõ Lendavaielftrsnõ ..netán a felvidéki-délvidéki magyarveréseket és Sólyom elnök példátlan romcsik általi kitilttatását szónélkül végigasszisztáló Göncz -leány? ..vagy emlitsem a mára már halvány közröhely-legendává satnyult Horváthágicát?

..rossz szokásomhoz hiven már megint csak szigorúan a konkrét tapasztalati tények alapján itéltem meg a dolgokat: a magyar nõi politikusok egy nagy kalap kaki!!!
Ez van: akár felháborodottan sovinisztát, netán nácit kiáltotok e szmorú tény kimondójára, akár elfogadjátok: a tény az csak tény marad.. ;o)
offtopic
Moldávia bánata 2009 máj. 18. - 23:01:55
(5211/14087)
Megint egy látomás: mégis, mit kellene itt bárkinek megmagyarázni? Itt csak te süllyesz a legbunkóbb, alpári szintre, ezt ma fényesen bebizonyítottad. Ezen nincs mit magyarázni.
offtopic
Moldávia bánata 2009 máj. 18. - 23:00:16
(5210/14087)
Ezt eltaláltad! Semmi másra nem is lennél képes, mint magyarázkodásra. Teljesen szalonképtelen vagy, s ezt itt mindenki belátja.
1/10
offtopic
issti1 2009 máj. 18. - 22:45:24 1/10 Előzmény meszag
(5209/14087)
Komolyan szeretnéd, hogy felsoroljak kapásból mondjuk 4 olyan dolgot, amit évek óta szajkózok nektek, s nem vagytok képesek belátni-felfogni, majd minekutána a közeli múltban bekövetkezett-úgy lett, ahogy mondtam, magatok voltatok kénytelen tapasztalni igazamat?

Hát NEM!

Csakazért sem fogom még a látszatát sem kelteni annak, hogy bárminemû magyarázkodásba bocsátkoznék: magyarázkodjatok TI!

Hosszasan és sokat: hangolódj rá, mostantól ez fog következni! ;o)
1/10
offtopic
issti1 2009 máj. 18. - 22:42:05 1/10 Előzmény Moldávia bánata
(5208/14087)
Apuci, neked-nektek -felétek nekem semmi magyarázkodnivalóm nincs: fogtok ti még hebegni-habogni eleget az elkövetkezendõ idõkben, hajjaj!!!

Csak gyakorolj szorgosan! :o))