Téma: Hideg napok

offtopic
Miki1900 2008 aug. 06. - 15:25:47 Előzmény Humpy
(17/57)
furcsa volt, hogy itthon még semmit sem tudtunk a Magyar Gárdáról, de az az amerikai magyar (vagy fordítva) már be akarta tiltani. ki volt az? már meghalt úgy emlékszem.
szóval már be akarta tiltani, mikor még õ sem tudott róla semmit. miért?
mert ezt mondták neki, hogy ezt tegye.
valószínûleg meg sem kérdõjelezte a kapott utasítást. nagy problémát nem okozott neki.

nem akarom védeni a Gárdát, de errõl eszembe jutott, mikor 56-ban jöttek be az oroszok, és azt mondták a katonáknak, hogy a fasiszták akarják átvenni a hatalmat.
õk meg elhitték.
offtopic
Humpy 2008 júl. 31. - 07:17:41
(16/57)
Sejtettem, hogy bátor vagy . :)
Egyébként én is. A minap kaptam egy kedves fórumozó társamtól: 'nagyon bátor vagy agyban'
Ennek a fórumozónak egy közeli elv társa, így illetett: "te konkrétan hazudozol és sunyi és alamuszi módon szórakozol itt". Na, most igazodjon el rajtam valaki.
A vita az harc is némelyeknek. Ehhez viszont fel kell vérteznem magam azonos harci eszközökkel és túzerõvel, nemdebár.
offtopic
Miki1900 2008 júl. 30. - 22:47:36 Előzmény Humpy
(15/57)
én nem tudom. én a magyar gárdától sem félek. tettek valami komolyat azon kívül, hogy nem engedtek be a tárgyalásra pár embert? nem tudok sokat róla, úgyhogy bizonytalan vagyok.
de ne hagyjuk hogy a média, és mások befolyásoljanak, hanem a tényekbõl döntsünk.
offtopic
Humpy 2008 júl. 26. - 19:58:46
(14/57)
Jól tetted. Aztán akiket még nem ítéltek el jogerõsen ill. nem oszlattak föl, azoktól én nem rettegnék. Legalábbis annak kevés jogalapja van. Persze az óvatosság nem árt.
offtopic
Miki1900 2008 júl. 26. - 19:29:14 Előzmény Humpy
(13/57)
csak azért írtam be, nehogy azt higgyék, h valami magyar gárdára gondolok komoly szervezet alatt.
Humpy 2008 júl. 26. - 10:18:14 Előzmény Miki1900
(12/57)
Magam is kutakodtam egy kicsit. A háború után az újvidéki atrocitásokért felelõssé tett Szombathelyi Ferenc vezérkari ezredest a jugoszlávok kivégezték.

A magyar bíróság Szombathelyi vezérezredest 1946-ban életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte, ennek ellenére kiadták Jugoszláviának, ahol háborús bûnösként kivégezték. A kiadatás feltétele volt, hogy a már érvényes ítéletnél súlyosabb büntetést nem kaphat. A kiadatás körülményeirõl, megkínzásáról, kivégzésérõl (karóba húzás?) nem sok hiteleles dokumentumot találtam az interneten, talán másnak sikerül. Gyanítom, hogy Szombathelyi jugoszláviai kivégzése, vagy inkább meggyilkolása, ügyében nagyon sok törvénysértés történt, amelyekért elmaradt a felelõsségre vonás.
A magyar Legfelsõbb Bíróság 1993-ban hatályon kívül helyezte az ellene hozott ítéletet.

Szombathelyi és sok más magyar katonatiszt perében egy nagyon fontos elv is sérült, nevezetesen az, hogy a bûntettekért azokat kell elítélni és büntetni, akik ténylegesen elkövették azokat. Ez lehet a kiindulópontja minden további érvelésnek.
Humpy 2008 júl. 26. - 10:11:25 Előzmény Miki1900
(11/57)
Ez a link nagyon jó. Segíti a jobb tájékozódást, minthogy nem könnyû tisztán látni Horthy ügyben (sem), köszönhetõen az évtizedes (ál)történészi munkáknak. De ennek vége, hál' istennek!
offtopic
Miki1900 2008 júl. 25. - 19:27:15
(10/57)
egyébként meg: elég komolyan van az a wikis bejegyzés elkészítve. ilyen komoly bejegyzést csak komoly ember vagy szervezet készíthet. gondolok most pl erre: http://www.horthy.hu
Miki1900 2008 júl. 25. - 19:23:06
(9/57)
A nacionalizmus nem rossz! mondom: nem összekeverendõ a fasizmussal!én elhiszem, h egyesek máshogy tanulták, de ennek már véget kéne vetni, ebbõl most már elég! (volt egy ilyen filmcím is) - mondom ezt állandóan.

a wikipédia tényleg nem lehet jó forrás, de konkrétan ehhez a bejegyzéshez további források vannak, ami az idézetban is látható. aki nem hiszi járjon utána.

"A nacionalizmus: meghatározott nemzethez vagy közösséghez tartozás érzése, amelyet a többi nemzettõl vagy csoporttól olyan jegyek különböztetnek meg, mint a közös nyelv, kultúra, esetleg vallás, történelmi hagyományok és a körülhatároló földrajzi táj elfoglalása. A nacionalizmus Ny-Európában a feudalizmus hanyatlása után alakult ki, de a francia forradalomban nyilvánult meg elõször. A 19. században végigsöpört Európán, a 20. században Afrikán és Ázsián, és ma a modern kor egyik legerõsebb politikai hatóereje.
Bár a 20. század elsõ felében a nemzetszocializmushoz és a fasizmushoz való kapcsolódása miatt folt esett rajta, a nacionalizmus az utobbi idõben ismét megerõsödött, amit leghatásosabban a volt Szovjetunió és a Jugoszlávia felbomlása példáz."
Forrás: (ez nem a wiki) Illustrated Dictionary of Essential Knowledge, London, 1995.

szerettem a politológiát tanulni.
Miki1900 2008 júl. 25. - 19:04:29
(8/57)
a nacionalizmus nem összekeverendõ a fasizmussal.
bár a fasizmus foltot hagyott rajta.
10/10
efes 2008 júl. 25. - 18:44:11 10/10
(7/57)
A nacionalizmus nem összekeverendõ viszont a hazaszeretettel, a hazafisággal.
10/10
efes 2008 júl. 25. - 18:42:25 10/10
(6/57)
on
Nincs se egészséges, se jó, se hasznos, se indokolható, se semmilyen nacionalizmus, csak nacionalizmus van, ami rossz. Csakis a negatív jelzõ alkalmas. Tök mindegy, honnan nézzük. Aki nacionalista, az magát többnek, felsõbb, magasabb rendûnek gondolja magát a többi náció tagjainál, ami egy ordas nagy tévedés.
off.
A wikipédia pedig nem szentírás, majd' minden bejegyzésbe, tényszerûleg is, bele lehet kötni.
offtopic
Miki1900 2008 júl. 25. - 18:31:13
(5/57)
Miki1900 2008 júl. 25. - 18:30:12 Előzmény Humpy
(4/57)
A kommunisita rendszerben mindig mi, magyarok voltunk a rosszabb nép. egy fordított nacionalizmus.
talán ez megy ma is. mindenki érdekét képviselik a (z egyes) politikusaink, csak a miénket nem:

"Magyarország április 11-én lépett be a világháborúba, amikor megszerezte Bácskát, a Muraközt és a Dráva-háromszöget. A késlekedés miatt Hitler nem járult hozzá további területek visszacsatolásához. A magyar honvédség a függelemsértõ, németbarát tisztek parancsára (a német hadvezetés utasítása szerint) elkövette az újvidéki mészárlást (az ún. Hideg Napokat).[59] Az áldozatok száma 3800 körül volt.[62] A magyar kormány elrendelte a bûnösök megbüntetését, amely során négy tisztet halálra ítéltek. Azonban a németek a kivégzés elõtt Németországba menekítették õket, ahol az SS-ben kaptak szolgálati beosztást.[59] Ehhez kapcsolódóan megemlítendõ, hogy a jugoszláv partizánok 1944 és 1945 között, illetve az azt követõ idõszakban etnikai alapú népirtást hajtottak végre. A délvidéki népirtás során 40-50 ezer (egyes források szerint akár 70-80 ezer) ártatlan, magyar nemzetiségû személyt végeztek ki. Sokakat megkínoztak és koncentrációs táborba hurcoltak, ahol éhen haltak. A 332 ezres német kisebséget felszámolták. Emellett a horvátokat is érték atrocitások. Az áldozatokat „háborús bûnösként” tüntették fel és a népirtást államilag is támogatták. Fentiekre való hivatkozással, a Horthy-rendszerrel ellentétben meg sem kísérelték a tettesek felelõsségre vonását.[63]"
Humpy 2008 ápr. 21. - 19:34:49 Előzmény verdeleth
(3/57)
Úgy tudom, abban az idõben volt egy igéret, hogy majd a 'jugoszlávok' is elkészítik a maguk 'Hideg napok'-ját; a háború vége felé és utána a kb. 40000 magyar legyilkolásának a drámáját. Nos, az a film sohasem készült el. A gyõztesek sohasem vétkeznek, ha mégis, akkor azt nem kell beismerni. Egészséges nacionalizmus?!
verdeleth 2008 ápr. 21. - 01:15:27 Előzmény janosit
(2/57)
Remek? Félelmetes, megrázó, hihetetlen alkotás, talán a legjobb a témában Százszor jobb mint a Sorstalanság (tudom, hogy kicsit más a téma, de mégis) Beleborzong az ember, hogy mikre is vagyunk képesek.
janosit 2007 máj. 13. - 13:44:08
(1/57)
Remek film.