Téma: Hilal Saral

hanga549 2017 jan. 04. - 13:53:10
(277/1897)
Ja igen: VS-t is fordítják magyarra, méghozzá jól! A 3. bölümnél tartanak. :)
hanga549 2017 jan. 04. - 13:50:42
(276/1897)
Mankos, csemetédnek jobbulást kívánok!!!!!!!!!!!!
hanga549 2017 jan. 04. - 13:49:38
(275/1897)
Merhaba, merhaba! :)

Az OKJ-s fordítóknak én ezennel felmondok!!!!!
Indoklásom: annyira beindultak és annyi baromi jó sorozatot fordítanak, hogy egyszerûen mindet nézni AKAROM, és KÉPTELEN vagyok nekik ellenállni. Ez természetesen a munkám és a családom rovására megy. Mosni, fõzni, takarítani utálok, mert ezek elveszik a drága idõmet a dizijeimtõl. Elõbb-utóbb ki fognak rúgni otthonról. Úgyhogy útilapu, és azonnal hatállyal fejezzék be mûködésüket!!!


Vicc volt.


Kapaszkodjatok: a Dirilis-Cesur-Icerde mellé bevállaltam egy Vatanim Sensint. Ésss legnagyobb bánatomra baromi jó és tetszik. :)) Ezeken felül ugye hamarosan indul Bulut magyarul, amit szintén követni fogok. Tegnaptól pedig begerjesztették nálunk is Izaurát, úgyhogy esténként szinkronos Kuzey. :)) (Épp ma vettem egy tévét is ezek tökéletes képminõségû élvezetének érdekében). :)

IGEN!!! Récim, Kuzey szinkronos témát én is érinteni akartam. Szóval lányok, nálam ugyanaz a libabõr jelentkezik, amikor megszólal a kezdõzene, mint anno, amikor elõször (másodszor/harmadszor) láttam. Én egyszerûen imádom ezt a filmet. Seref hangja szerintem is rettenetes, Gültenét anno is utáltam, Kuzeyem, és a többiek viszont a jól megszokottak és nincs velük bajom. Ami zavar, az a rohadt sok reklám, úgyhogy ma hatalmas erõpróbát fogok tenni, és KIHAGYOM. Pontosabban felveszem, de nem fogom nézni (brühühûûûûû - fájni fog), AZÉRT, hogy holnap viszont a reklámok áttekerésével egyben tudjam ezt az egész Kuzey-Baris-Ferhat õrületet követni.

Mankos, Cesurral kapcsolatosan a múltkor (tavaly) már én is kifejtettem csalódásomat, viszont most kezd el beindulni szerintem a történet. A 8-as bölümöt direkt nem néztem meg eddig törökül, megvárom az angol fordítást. Még egyszer mondom: nem rossz a történet, de én ennél sokkal ütõsebbes visszatérést vártam életem örök szerelmétõl (mert hogy az). :) Jó lesz ez szerintem, most kezdenek bonyolódni a dolgok. Kórház már megvolt, most jön a börtön, csak hogy te is örvendezzél. :))))
Egy picit most már megnyírhatnák, vagy megritkíthatnák a szakállát, mert nekem halványan kezd hiányozni az a szép kis pofija, amit ezektõl a szõröktõl egyre nehezebben látok. Nem panaszkodásképpen mondom, mert amúgy ÍGY IS jó és így is imádom, csak úgy még jobban. :)

Visszatérve Vatanim sorira picit: ez megint az a témakör, ami engem érdekel (melyik nem, ugye?) ;) Fura Szulejmán eredeti hangja, viszont nagyon tetszik. A történet izgalmas, fordulatos, a zene itt is nagyon ott van. Berg asszony is remekel. NÉZZÉTEK!! :P
hanga549 2017 jan. 02. - 08:40:20
(274/1897)
Nagyon boldog új évet kívánok én is Nektek! :)
Michonne 2016 dec. 31. - 18:28:42
(273/1897)
BUÉK ABLÁK!

Egészséget és minden egyebet 2017-re;)
maryriddle 2016 dec. 30. - 10:58:23
(272/1897)
Ja, bocsi ez lemaradt:
Boldog új évet kívánok én is ablák!

Búcsúzúul idénre (Végre megtaláltam ezt a zenét, Fatmagül rajongóknak biztos ismerõs):
https://www.youtube.com/watch?v=XtbetBPAO5w
maryriddle 2016 dec. 30. - 10:53:47
(271/1897)
Kata ufff yaaa látod milyen mocskos fantáziám van, komolyan szégyellem magam:-) Azért lettek ilyen elvetemült gondolataim mert a cégátírós jelenet után kérdezett valami olyasmit Yesim hogy ugye több van itt a dologban mint hogy fogadott lánya, mire Celal baba sejtelmeskedett. De a 7.bölüm után most már vili. Ó akkor megint behozzák a szerelmem apja a fõellenségem konfliktust, mint Mahiréknál, eredeti... Egyébként a Karadayi 3. évad alaptémája kb. ugyanez mint Sarpnál, Mahir is icerdézik maffia körökben. Ulucnak biztos hiányzott a Karadayi. De vajon Merttet miért akarja cölibátusba kényszeríteni? Bûnös érzések a mostohafiú iránt? :-)) Na ez lenne az igazi formabontás:-) Én egyre inkább hiszek benne hogy össze fognak majd Celal ellen, a kis rendõrös küldetéseket még élvezte de a gyilkolás már látszik, nem az õ terepe. Legalább bûntudata volt. Na mégsem annyira genyó. Még az érdekelne hogy gyerekkorában hol rejtegethette Mertet hogy senki sem ismeri az emberei közül?
Szerintem az Aras gyerek már eleve nagy sztár volt a Szulejmán miatt, mert azt minden kontinensen vetítették de Cagatay szappanjait azért nem hiszem. De ezt a tendenciát én is megfigyeltem már, nem tudom hogy új-e, de rég úgy látom hogy valamiért csak a magyar nézõk vannak leragadva még a fehér-fekete karaktereknél, külföldi nézõk sokkal sötét lelkûbbek.

Hanga abla ha a vöri szakállas fickót én is csípem, meg a társát Selámit, (ezen a néven mindig röhögnöm kell) aki nem tudta eszik vagy isszák Sherlock Holmest:-)) Minik eredeti, úgy tudom az Icerde elõtt horrorfilmekben szerepelt.

Tímea, igeeeen!! Én is megnéztem volna MS papát a börtöncellában kis köténykében teát fõzni! Meg a magánzárkában kenyérért könyörögni mint Turguttal tették. Én is jobban megkínoztam volna. Nem hiszem hogy ez szadizmus. Csak annyi feszültség gyûlt fel abban a 110 bölümben miatta, és ezt nem vezették le kellõképpen. Oké lelõtték, kapott egy kis verést de mi ez ahhoz képest amiket õ mûvelt, amennyi fájdalmat okozott másoknak? És valóban azzal hogy még a temetést is mutatták és Feride (meg Mahir!) is ott volt még a végsõ tisztességet is megkapta a karakter. Én sokkal nagyobb és drámaibb jelenetekre számítottam vele kapcsolatban. Pl. az a lépcsõ elõtti veszekedése Feridével is szánalmas volt. Feride sem alázta meg úgy ahogy elvártam volna tõle. Komolyan Mahirral hányszor volt igazságtalan de az anyja gyilkosa végig "babam" maradt.... Úgy látszik a végtelenségig elmehet egy apa, az apakultusz akkor is áll törökhonban...

Belgint én se értem miért nem nagyon kap fõszerepeket. Pl. Burakné meg miért... Mondjuk halvérû asszonyokra kár is lenne õt kasztingolni. Viszont az Éjszaka királynõjét javaslom neked, (bár a fõszereplõk jeleneteit nyugodtan kihagyhatod:-)), ha Belgint bírtad szerintem crazy Esra is bejönne:-) Egy olyan karakter aki rágyújtja Meryemre a házat biztos szimpi lenne neked is:-))
Ja meg van egy új és érdekesnek tûnõ filmje (Ibrahim pasa is szerepel benne:-)), Tereddüt a címe azt majd meg akarom nézni de még nem rakták fel sehová.

Mankos, hát nem mondom hogy nekem nem futott át az agyamon fantáziakép Ilknurral kapcsolatban...:-) Egyébként én annyira sajnálom amit ezzel a karakterrel mûveltek. Annyit szenvedett és mégis õ az egyetlen aki végül nem lelt igaz szerelemre. Mert nem hiszem hogy égett a vágytól Erdal abi iránt... Bezzeg a gyilkos Orhan és a kis csalárd Songül végül megkapták amit akartak... Mondjuk Ilknurnak ott volt a gyerek is, nem sok férfi tette volna meg amit Erdal fõleg törököknél. Azon röhögtem amikor még SELIM nem akarta elvenni Feridét, mert más gyerekét várja. :-)
Timea Hakmen 2016 dec. 29. - 21:07:35
(270/1897)
Iyi aksamlar!

Mankos, jók a képek. A párhuzamos univerzumban játszódó isztambuli életemben én is bejártam már ezeket a helyeket, az ebben az univerzumban játszódóban sajnos ez még várat magára.

Mary, Csagatájnak valóban csak a feje tetszik (de csak hajjal és Petõfi-szakállal), de ez édeskevés nekem egy színésztõl. Rólam ugyan egy kabátgombot se tud leszaggatni, de elismerem, hogy joggal olvassza meg az ilyesmire vevõ leányok, asszonyok szívét. A Delibalban láttam, az alakítása nem vészes. Mondjuk Songül mellett könnyû kitûnni. Az Icerdét ha nézném, én is inkább a kis hain köpek Bejazid miatt tenném (meg Nazif papa, bár az a frizura meg Kígyó Berdan-os akcentus kikészített) De sajnos most nem fér bele az életembe, talán nyáron, vagy ha már tényleg nem bírom tovább elviselni az oszmán uralkodócsalád marakodását.

Kata, Végül nem is annyira halvérû asszonyra csapott le abban a halkonzerv-vérmérsékletû sorozatban, mert még burkoltan lyukkasztgatásokra hívta az a némber, cöhh! Fogalmam sincs mit élt át akkoriban, én is csak a siralmas karrierje iránt érzett szánalomból néztem végig:'). Na, talán most a Dirilissel felviszi szegénynek Allah a dógát, bár nem hiszem.
A Narin témát kicsit félrevezettem azzal, hogy ebben nõt fel. Mert az nem derül ki, hogy korábban is bántották-e, bár egy légtérben nõttek fel Mustafával, de igazából 16 évesen került hozzá, mint "feleség", innen kezdõdtek az igazi kínzások. Bár a mamit én legszívesebben beneveztem volna a paralimpiára valami nagyon veszélyes extrém sportágban a sorozat végén...., de elvileg szeretetben nevelték fel Narint a mulya apjával. Abban teljesen egyetértek, - én is azt éreztem nála, - hogy a hit mellett az is visszatartó erõ volt, hogy fél az ismeretlentõl, nem mert kimozdulni ebbõl a nem túl komfortos komfortzónából. Én is csak ide tudtam visszavezetni ezt a nagy pokol-menny mardini "lokálpatriótizmust". Lett volna rá lehetõsége elmenni onnan, de inkább kockáztatta a saját és Serdar testi épségét is....
Egyébként Michonne, csak úgy mondom, hogy Harun tanár úrt játszó színészt (Ahmet Kural) a törökök szépfiúként tartják számon. o.O

Karadayi:
Nekem is életem legjobb török dizije volt (a Bulut mellett), de a végítéletek (és módjai) kissé engem is felhúztak...
Miért van az, hogy egyes szimpatikus, a fõszereplõink életében is fontos szerepet játszó szereplõket hidegvérrel eltették láb alól, míg más teljesen funkciótlan, idegesítõ, esetenként botrányosan rosszul alakított karakterekhez a végletekig ragaszkodtak? Pl. Songült miért nem lehetett elküldeni Németországba cseredeiáknak? De pl. Dalyan bácsit miért kellett elvenni Nazif papától? Vagy Belgin bolond fodrásznõjének megölése mire volt már jó? Bülentszínészt én is bírtam, épp ezért öltem volna meg inkább a karakterét, mint hogy statisztát csináljak belõle.... Osman legényt az elsõ évadban szintén szerettem, de engem már elég régóta idegesített azzal a meghunyászkodó, alázatos bocshogyélek - de azért kavarok a kenyéradóm eljegyzett lányával stílusával. A színész is szerintem baromira unta a szerepét, ami a szánalmas songülös jeleneteken kívül ki is merült annyiban hogy "igenis, abi". Ja, tényleg annyira bíró-alkat. :D
Mahir lecsukásának szerintem ilyen népnevelési mondandója van, hogy az öntörvényûsködés azért mégsem helyes dolog, gyerekék. A Karadayi-legendának a leszámolásával ezt már elég szájbarágósan is közölték. De nagyon jó meglátás, hogy akkor Orhan (és Bülent is) meg miért úszta meg?? Ez nekem is fáj így.
Az a baj itt is, hogy annyi mindent bele akartak vinni a harmadik évadba, de a szálak rendes megvalósításra, lezárása már maradt volt idõ és kapacitás. A kevesebb több lett volna. De a szerelmi szálak összecsapását még elviseltem. Viszont Mehmet Saim elszámoltatásával, ami a lényege, csúcspontja lett volna az egész harmadik évad témájának, egyáltalán nem voltam megelégedve!!! Turgutra jutott vagy 30rész anno, a fõgonoszra meg vagy három??? Az MS-Turgut-Necdet sorrenddel szerintem a sorozat kiindulópontjához akartak visszakanyarodni, keretbe zárni, de ez inkább hülyeség, mint mûvészi. A harmadik évadra Szulejmán ügyész/Nazif papa bebörtönzése már rég kifutott dolog volt, Turgut és Necdo már egyszerû kis intrikusokká süllyedtek. MS papikát kellett volna megkínozni de rendesen. De neeem ám. Még megsiratták! Ha nem muszlim, még az utolsó kenetet is feladták volna neki. Feride Mahir elõtt siratja az anyja és kisöccsének a gyilkosát. Hát ez nálam kicsapta a biztosítékot, hiába az apja. Lehet, hogy látens szadista vagyok, de szerettem volna kiélvezni, ahogy egy tárgyaláson kiteregetik az összes szennyesét, majd látni porig alázva a cellában, ahol vele mosatják a cellatársak az alsógatyát, és söpröget és fõzi a teát mint a kisangyal. Ez lett volna az igazi büntetés a "beyefendinek". (Aztán felõlem felakasztgatthatták volna….) Így még viszonylag elegánsan távozott. Bezzeg Turgutomat tudták a végtelenségig kínozni!
Hát, igen, Turgut színész úr amúgy is mindig is kellõ humorérzékkel és nagy elánnal alakította ezt a csodás karaktert, de a végére tényleg a szokásosnál is jobban elkapta a hév, õ is bekattant nem csak a karaktere ott a magánzárkában :D Érdekes amúgy, Necdet sajátkezûleg sokkal több embert nyírt ki, õt még se akasztották fel. Csak cancazimmal ilyen szemetek. :(( Pedig kár meghagyhatták volna cella- és zuhanyzótársának neki Turgutot, vayy vayy ;)
Belgin nálam is kedvenc volt, a karakter és színésznõ is. Bár õ is a humor-tagozatot erõsítette, de a molesztálásával kapcsolatos jelenetekben a drámai oldaláról is teljesen meggyõzött. Õ miért nem kap fõszerepeket amúgy?
(Bírom Bergüzart is, de úgy megnézném egyszer egy hasonló szerepben, ez az eszményi jóasszony szerepkör már kissé unalmas tõle. Úgy látom, a Vatanim Sensinben megint ezt nyomja.)
Ilknurt én nem bántom, megtették a forgatókönyvírók helyettem. Azért Erdal abinkkal... Bízzunk benne hogy legalább férjként tehetségesebb, mint ügyvédként...
Nazim Deniz - aranyos gyerek, de tényleg elég Vágási Matyisra vette a figurát.... Amúgy kicsit megijedtem azon, hogy akkor született amikor Cancazim meghalt, jaj, remélem nem reinkarnálódott benne... o.O
A trabzoni kabadayik meg szerintem felköthetik a gatyát, Mahir tuti nem fogja sokáig bírni a mezõgazdálkodást;)
Tényleg vége? Brüüü, nagyon hiányozni fog ez a sorozat. :((

Kicsit megkésve,
Erika abla, részvétem.
Jasszus, welcome back!

Boldog új évet kívánok minden barlangtagnak!
hanga549 2016 dec. 29. - 11:09:53
(269/1897)
Sziasztok! :)
Húú, Mankos, köszi! :) A sorrend vajon számít? Mert nekem õ a leglegleg.
Amúgy már régóta meg akartam Tõled kérdezni, hogy nálad Ezel, vagy Karadayi a befutóbb?
Nálam mindenképpen Ezel.
Marym, ahogy neked a Karadayi volt életed sorozata, nos, én ugyanezt mondtam, és sokáig így is gondoltam az Ezelrõl. (Ugye tudom, hogy neked ez a dizi még vissza van, és az is lehet, hogy a sok török filmes, sorozatos múltaddal már nem fog annyira gyomorszájba vágni (jó értelemben), mint anno engem/minket, szerintem sokunknak ez volt az elsõ török sorozata, amit látott, és tényleg annyira de annyira eltért a korábban látottaktól, szóval talán ezért (is) volt annyira ütõs.

Réci abla! Miféle fogadalmat tettél? (Tessék elárulni!!!) :))) Remélem nem olyamit, hogy nem fogsz többé véleményezni semmit, mert azt nagyon sajnálnám, és ezerrel nekiállnálak lebeszélni ezen fogadalmadról. :)

Icerde: látom Mary, hogy téged is beszippantott. :) Örülök neki!!! :)
Valóban pörgõsebb, eseménydúsabb, gyorsan haladósabb, mint az eddigiek, de nekem pont ez tetszik benne. Itt tényleg nincs egyetlen bölümhúzás sem, remélem ezt a jó szokásukat a továbbiakban is tartani fogják.
Szentségtörés lesz, amit most mondok, de bennem ezidáig Cagatay semmiféle érzelmet nem tudott kiváltani. Ellenben Aras annál inkább. Minden szavaddal egyetértek, Mary, amit írtál róla.
Lányok, ez a Minik tényleg ilyen, vagy el van maszkírozva? Hatalmas figura. A másik kedvencem a vörös szakállas. "Vay, vay, vay, vay..." Mivel Turguttól már igen régen hallottam (leragadtam valahol a 70 akárhányadik résznél), így tõle most nagyon tetszik.

Mankos, változatlanul irigy vagyok mindennemû isztambuli helyszínjárásodra és egyéb ottani túrádra. Ha egyszer valaha eljutok oda, én is igénybe venném a segítségedet, oksi? :))

Nincs több idõm, futok tovább. Puszi mindenkinek!
maryriddle 2016 dec. 28. - 21:03:55
(268/1897)
Mankos köszi a képeket. Jaj de jó volt neked! A cay bachesibe tutira elmegyek ha valaha Isztambulban járok, annyira tetszett a Karadayiban hogy a háttérben macskák járkáltak az asztalokon, meg az étterem körül bóklászó kóborkutyák.:-) Egyébként más is mondta már hogy a török éttermekben elõforduló vendégek a macskák, kutyák. De nekem ez tetszik. Ha egyszer eljutok élni fogok a felajánlott segítséggel köszi, csak találjak valakit aki hajlandó velem török sorozathelyszíneket nézegetni, mert nálunk se rajonganának az ötletért szerintem:-), így is rendszeresen megkapom a magamét a töröközéseim miatt....

Hátha én akkor megyek amikor Kenan forgat.;-) Nem tudom van-e valami tervben, de legalább Meryemtõl megmenekült Allahnak hála.

Egyébként a bíróság-iskola belülrõl is az ami a sorozatban? Mert én teljesen elhittem hogy az tényleg egy bíróság, egyáltalán nem iskolás, max egyetem. A kórház a Yeterben meg iskola volt.

Köszi a fordítós infókat. De ha már ilyen tekervényes utakon kellett megküzdenem az Icerde angol elérhetõségéért (te vagy a tanúm rá Hangabla) most már maradok ennél a verziónál.:-) Illetve õszintén szólva a magyar oldalokon uralkodó hangulatoktól inkább próbálom távol tartani magam.... Azért a Cesúrba belenézek, (megígértem magamnak hogy idén, még van három napom:-) de szerintem csak kritikai szemmel, úgy se lenne rá már idõm. Az Engines sorit ugyanis muszáj néznem, szomjazom már egy kis fõhõsnõ vérree:-)

A Kivó mint év színészén bevallom én meglepõdtem. De Cansun is. Az év színésznõje nálam Beren Gökyildiz!!!:-)

Réci, Oszmány legényt nem akartam piszkálni tekintettel az Oszmán rajongókra de be kell vallanom bár én is bírtam a kis manófülõt, de a harmadik évadban rohadtul idegesített engem is a színész és a karkater is, és bizony jól esett a lelkemnek amikor elnáspángolta Yasin komserünk. Bocsi:-) Azon meg jót röhögtem hogy bíró lett. Õ az utolsó a sorozatban akit el tudok képzelni szigorú arccal csapkodva a kalapácsot a tárgyalóteremben meg ceruzát tördelni...

Na ennyike idénre szerintem elég belõlem. A Bulutot is nemsokára befejezem, aztán jövõre Muszafázhatunk még egy kört:-)
maryriddle 2016 dec. 28. - 20:50:19
(267/1897)
Na akkor egy kis Icerde.
Nem fogtam magam vissza, a hatodik bölümnél tartok, ami nálam elég jó tempó. Azt még nem mondom még hogy teljesen beleszerettem a sorozatba, úgy mint a Karadayiba de tetszik. Ez a tempó egy kicsit túl sok nekem is, de pont ezért nehéz nem tovább nézni egy-egy rész után a következõt.
Ami a színészi alakításokat illeti kicsit meg kell követnem ezt a Cagatay fiút. A Kuzeyes fricskát is visszavonom, mert nem Cagatay nézett túl sok KG-t hanem Sarp. Az õ börtönös bunkó, flegma rosszfiús színészkedése volt a Kivó Kuzey alakítás majmolás. Ezért hatott nekem erõltetetten mert színészkedés a színészkedésben volt, de az igazi Sarpeiünk teljesen más karakter. Sajnos én sem tudok belekötni egyelõre. Intelligens, (még ha néha magában beszél is) nem az a tipikus forrófejû török legény, sem az erkölcsrendész fajta. Illetve amiben nagyon különbözik a számomra Kivanctól/Kuzeytõl hogy nincs benne semmi törökség. Mondjuk ez az egész sorozatra nagyjából igaz, bármelyik országban játszódhatna. A szerelmes alakítása egyelõre nem jön át, inkább csak szexuális vonzódást érzek pedig nyilván több van, aki ennyit mer kockáztatni egy lányért, annak csak úgy lángolnia kellene a szerelemtõl. Lehet a Kara után túl nagyok az elvárásaim. A tesós jelenetek, az anyja miatt siránkozós jelenetei nekem is tetszenek. Szóval bajom nincs vele, de annyira szerethetõnek sem nevezném a karakterét, szuperhíró Mahiromat nem tudja pótolni. :-( Nem tudom hogy ez Cagatay miatt van-e. Vele sincs bajom, de azért nem alélok el a játékától, meg hát szépfiúk még mindig nem az eseteim, hiányzik belõle a bizonyos karizma. Talán ha az én kis furafejû Burak Denizem kapta volna ezt a szerepet, Sarpei rajongó is lehetnék. (BD-rõl jut eszembe, Hanga abla leeset hogy Celalné volt az ÉK-ban Ék-Mert nõje? Úgy látszik a végletek asszonya :-))
Ez az Aras gyerek viszont valóban nagyon príma. Az a fajta színész aki nem csak a nagy jelenetekben kiemelkedõ, hanem minden megszólalása, megmozdulása magára vonja az ember figyelmét. Merten egyelõre én se tudok egyáltalán kiigazodni. Haragudni én se tudok rá, mert szívbõl jövõ, szadista genyóságot nem érzek nála, (vagy ne hamarkodjam el?) sõt alapból jóindulatú gyereknek tûnik, csak a lehetõ legjobban el akarja elvégezni a Celal baba küldetését, talán kicsit élvezi is. Egy maffia fiúnak más választása nagyon nincs. Bár valószínûleg tartok egy olyan fordulatot ha kiderül az igazság, hogy összefognak a tesók. Remélem szánalmas Güneyt nem csinálnak belõle, viszont egy hõsi halál méltó lenne a karakterhez. Jó véget én sem jósolok neki semmiképp a 6. bölüm végén elkövetett kis akciója miatt. Ha Mahirt 5 év börire büntette önvédelmes gyilkolás miatt Uluc bátyánk, szerintem Mertnek se fog kegyelmezni.
Egyébként a mami nem lépett félre Celallal véletlenül anno? Sokkal jobban hasonlít az öregre mint maga Hira Tekindor:-)
A nõk... Melekkel mint karakterrel nekem sincs különösebb problémám. De kedvelni sem tudom. Nagyon érdekes nõkaraktert akarnak kihozni belõle, de nekem ez megint csak nem jön át, a szerelmes alakítás szintén nem. Maga a színésznõ fõhõsnõnek nekem kevés.
Viszont most mondok valami számomra is meglepõt: Eylemet én bírom, a színésznõ tényleg kissé amatõr alakítása ellenére. Az elsõ részben a légycsapós feeling nálam is megvolt, de aztán megkedveltem, õ sokkal természetesebb és van humora, szerintem illenének Merttel. A kis sérült lelkének jobbat tenne egy ilyen lány mint egy Melek-féle. Bár Mert szándékait nem teljesen értem, õszinte vagy terve van vele? Kivételesen a halvérûségével sincs gondom igazából, mert õ legalább õszinte "tisztességes török lány" karakter, nem pedig a sógortcsókolgató, lábmutogatós álszent típus.
A közös lepedõhajtogatásról... Bizony hogy volt. A 2. bölümben. Szerintem mivel ugye elhangzott, hogy ha érintkeznek valakivel annak halálos következményei lesznek, így végül jobbhíján egymásra fanyalodtak,. Bár Mert részérõl többet is érzek, hisz féltékeny Sarpra. Meleknél viszont csak egészségügyi dolognak tûnt.
Egy zavarbaejtõ kérdés ezzel kapcsolatban: elképzelhetõ hogy Celal babának bûnös érzelmei vannak a fogadott lánya iránt??? Azért ez a nagy féltés? És ezért utálja annyira az asszonya Meleket, vagy csak általános mostohamamis féltékenység? Mondjuk szerintem neki is bejön Sarp, ezt jól látom?

Celal baba: Az elsõ részben nagyon fura és fájó volt így látnom Nazif papát, de miután megszoktam a stílusát, én is megszerettem. Nagy figura. Hogy direkt ilyen szerethetõek-e a maffiózok? Nanááá! Uluc bának van humora. A Karadayi 3. évadában is imádnivaló kabadayik voltak. Vannak furaságai, pl. amikor egy megbeszélés közepén elkezdi gyümölccsel etetni Sarpeit ???:-))) Egy ilyen karaktert nem lehet nem szeretni. Na de a legnagyobb kedvencem mindenképpen Minik.:-))

Rizával nekem a KG-ban, Karadayiban nem volt bajom. Viszont ez a pszichopata szerep nekem se hiteles, mert õt viszont egyértelmûen nem szerethetõ gonosznak, hanem ijesztõnek szánták, de ezt a hatást nem tudja kiváltani belõlem... nagyon nem. Viszont a gyerekrabló fickótól, meg a gyûrûs kopogtatásától ráz a hideg.

Ha már a bakik. Megint nem tudom ez baki-e vagy erre is kapunk magyarázato, de az hogy lehet hogy a gyerekkori jelenetek alapján Mert és Sarp között minimum 3 év korkülönbség van (a kis Sarp szerintem 7-8, de mondjuk hogy egy fejlett 6 éves) de ugyanabban az évben fejezték be a rendõrsulit???

A sorozat drámai zenéit illetõen Toygar megint hozta a formáját, az "akciózenék" viszont annyira amcsik! Hiányolom a törökös feelinget.

Na egyelõre ennyit errõl.

Na akkor nézi még hármónkon kívül ezt a sorit? Jasszus te abbahagytad? Többiek, valaki nem kapott kedvet? ;-) Tímea talán te említetted hogy bejön Cagatay feje, állítólag bugyiszaggató nézése is van;-)

Annét csak nem elkezdted Kata? A felirat minõsége egyébként javult az elsõ részek óta. Minden szempontból kiemelkedõ sori szerintem. Bár Cansuval van egy kis problémám... de elviselhetõ. Nekem eddig minden rész megfacsargatta a szívem, de nem bánom mert annyival többet ad érzelmileg mint az összes szerelmes nyöszörgés egybevéve.
maryriddle 2016 dec. 28. - 15:22:24
(266/1897)
Ó a cuki kép lemaradt :-)
maryriddle 2016 dec. 28. - 15:20:35
(265/1897)
Sziasztok!

Na jöttem gyorsan egy kis Karadayi végszóval, ugyanis 1,5 év után könnyes búcsút vettem a tõle. Hüpp hüppp... Most már elmondhatom, minden hibája ellenére azért ez volt életem sorozata, (nem csak törökben) azt nem mondom hogy a legjobb mert mûfajokat nem illik összehasonlítani, de a legszerethetõbb nekem igen. A harmadik évad nem tudom hogy jobb volt-e mint a többi, érzelmileg nem, de az biztos hogy ez volt a legpörgõsebb és legkevésbé bölömhúzós felesleges elemekkel tarkított (leszámítva persze Songült...) és ezért talán ezt élveztem a legjobban. Személy szerint a nagy tragédiák ellenére én rengeteget röhögtem is. A kabadayik zseniálisan viccesek voltak, Mahir szuperhõsiessége már tényleg nevetséges méreteket öltött, de mondtam, én õt így szeretem :-)
A fináléval viszont õszintén nem mondom hogy meg voltam elégedve. Az utolsó két részt szerintem nyugodtan össze lehetett volna sûríteni egybe. Ha nem tudtam volna a végét akkor sem hittem volna el egy percre sem hogy meghalt Mahir, annyira kiismertem már ezeket a tipikus filmes megoldásokat. Értem én hogy véget kellett vetni a Karadayi legendának, na de így? Mahir Kara menekülõre fogja? Na ne már... Ez annyira nem volt Mahiros nekem.

Happy endet nem adták könnyen. Nem volt elég 114 részen keresztül gyötörni ezt a szegény Kara családot, még csukjuk le 5 évre Mahirt! Ezt miért kellett? Még ha egy elõre eltervezett bosszúgyilkosság miatt ül, azt mondom oké, de ez színtiszta önvédelem volt, így annyira fáj az igazságérzetemnek. Ráadásul MS lelövésének vádja is rajta maradt, Nazif papa ezt hogy hagyhatta?! Gyökér Orhankám meg kinyírt minimum 2 embert, rendõrt lõtt (én nem felejtettem el a forgatókönyvírókkal ellentétben!) és nyugodtan éldegél meg vigyorog zöldkardigános nagymamaruhákba öltöztetett orospujával. Ezt nem tudtam megemészteni bocsi... A varázspálcaütésre tisztes férjjé és köztisztviselõvé avanzsálódott Orhanon meg már csak röhögni tudtam. Ezt a sorozatot sem a mélylélektanért nézzük, de azért ennyire következetlenül kihipózni valakit, ezt még Hilal is megirigyelné. Pedig több lehetett volna ebben a karakterben, küllemre meg nekem abszolút õ volt a befutó férfi, de sajnos ennyivel nem lehet kompenzálni a közepecske színészi munkát. (Adjak neki még egy esélyt? Az Anelerben is ilyen kis semmilyen volt?)

A Szíj- Seyis manó szálra nagyon kíváncsi voltam, nagy lehetõség lehetett volna benne, de úgy elszúrták ahogy csak lehet szerintem. A fõ kifakadásomat az okozta, amennyiben megegyezzünk abban, Ilknur nem lehet olyan hülye hogy ne tudja hogy a maffiózó urának kezéhez vér tapad akkor ebben az esetben az nem zavarta hogy másokat kinyírt, és fegyverrel kereskedett, csak akkor lázadt fel amikor megtudta hogy az õ fiának és anyjának halálában cinkos? Ok, megértem hogy nem ugyanakkorát nyom a latba, na de Ilknurnak korábban még csak minimális fejfájást sem okozott az ura foglalatossága...
Bülentnek meg mi volt a funkciója a 3. évadban? Szegény színész többet érdemelt volna.

Turgut visszahozása valószínûleg a sorozat történelmének legidiótább de legjobb ötlete volt. A legszórakoztatóbb fõgonosz címet szerintem örökre kiérdemelte nálam. Egyértelmû hogy ezt a szálat se a sorozat se a színész nem gondolta már annyira sem komolyan mint az elsõ két évadban. De kb. az utolsó 3 bölümben amit mûvelt már nekem is sok volt, értem hogy a színmûvész úr még utoljára ki akarta élni magát, na de ennyire??:-)))

Belgint egy kicsit sajnáltam a végén, a molesztálós múltja kiderülése után jó lett volna ha kicsit más irányba is viszik a karaktert. Nagy kedvencem volt õ is, a színésznõ meg hozta amit az ÉK után elvártam tõle, néha kicsit sok volt õ is, de ez így volt jó.:-)

MS papáról már írtam. Ahhoz képest hogy õ volt a fõgonosz elég gyorsan lerendezték, sokkal több drámaiságot vártam volna a lebukásakor majd megdöglésekor is. Kicsit sajnálom hogy Turgut utolsó ámokfutásai miatt szinte átment a sorozat kabaré jellegbe, én utoljára MS-t pusztítottam volna el, így úgy jött le mintha Cancazim és Necdet lettek volna a fõkolomposok... Egyébként a közös börtönös jeleneteiknél megint nem tudtam nem megfigyelni a köztük lévõ homoerotikus feelinget, nem tudom ez tudatos-e vagy csak én vagyok ilyen beteg.

A szerelmi szálon sose volt problémám. Mondtam hogy nekem a Seherezádés Bergüzar-Halit volt a leghitelesebb ilyen téren, a 3. évad után viszont el kell ismernem a Mahir - Feride páros mind karakterileg mind színészi alakítás tekintetében letarolta õket. Nem is csodálom hogy beindult a jóindulatú pletykalapok fantáziája;-)

A tanyára kiköltözésükkor viszont nem tudtam nem arra gondolni hogy mennyire unalmas életük lesz ezek után. Nem sajnálom ironmanunktõl a pihenést, de nem tudom meddig fogja bírni hogy ne számoljon le a trabzoni kabadayikkal is.:-)
És bocsi de kis Denizt játszó gyerekkel nem voltam megelégedve, pedig a gyerekekkel általában elfogult vagyok de ebbe a fiúcskába nem sok színészi hajlam szorult. Valamelyik stábtag gyereke volt talán?

Na ennyi jutott most eszembe hirtelenjében fináléról, várom a többiek véleményét is ha van.

Icerdéztem is, késõbb jövök vele meg egyebekkel.
hanga549 2016 dec. 27. - 22:44:39
(264/1897)
Fenyõillatú szép estét az egész kis csapatnak! :)
Azért örömhírek is akadnak így az év végére. Hallottátok-éééé, hogy elkezdték fordítani a Cesurt, illetve újból nekifut egy immár új fordítócsapat szívemaktuáliscsücske Ícerde-nek? Ha még nem, akkor most tõlem halljátok. Tobzódunk, abláim, tobzódunk a jobbnál jobb néznivalókban (magyarul!) 2017-ben. :) Tényleg szavunk nem lehet.
Hátha valaki kedvet kap Anne-hoz is... ;) Az lenne csak a török Kánaán.
Szívem tényleg csordultig tele van az OKJ-s sorozatfordítókkal!!!! :)

Mindenkinek, aki megteheti kellemes vakációzást, heverészést kívánok az év hátralévõ napjaira, én sajnos ------------------>
hanga549 2016 dec. 24. - 22:49:01
(263/1897)
Nagyon sok szeretettel kívánok én is imádott barlangunk minden kedves tagjának (azaz Nektek, drága abláim) örömteli, boldog Karácsonyt! Köszönöm, hogy vagytok, köszönöm, hogy anno befogadtatok, szeretek Veletek lenni, Veletek beszélgetni, és amikor erre nincs módom, akkor pusztán csak olvasgatni a soraitokat. Vigyázzatok magatokra, egyetek és igyatok sok-sok finomat és NÉZZETEK jó filmeket! Mindenkit puszilok! :)
maryriddle 2016 dec. 23. - 00:27:06
(262/1897)
Oké, máris választ kaptam a 2. bölüm elején.
maryriddle 2016 dec. 21. - 18:25:11
(261/1897)
Jasszus!!! Szia! Örülök hogy megjöttél. Te is jól eltûntél, már aggódtam érted, remélem nem volt semmi gond bár ez a horrorisztikus másfél hónap nem hangzik túl jól...
Karadayiból egy részem maradt, de Orhant még most sem sikerült megfejtenem, szóval nyugi nem vagy egyedül. :-)

Na majd a finálé után még jövök dayizni, azt hiszem lesz mondanivalóm.
Az Anne csoport neve azóta megváltozott Anne dizi english-re.

Kata közben jelentem, nem bírtam magammal és megnéztem az elsõ részt az Icerdébõl. És hûûûhaaa, én a nagy fordulatról az elsõ bölüm végén lemaradtam, így már mindjárt más, tetszik a sztori. Azt végig sejtettem hogy a szeme-sem-áll-jól öcskös icerdézni akar, de Sharpeirõl totál elhittem hogy kabadayi pályára akar lépni. Csak azt nem értem hogy akkor a Yusuf müdürös kicsapós jelenet mire volt jó a nézõk megtévesztésén kívül, hiszen csak ketten voltak az irodában, tehát nem értem elõször Sarppal is el akarta hitetni, hogy kirúgja vagy ez most egy filmes baki akar lenni? Ha választ kapok rá a soriból, akkor ne fáradj a válasszal. Sharpei kritikát illetõen egyelõre csak annyit tudok mondani, hogy az a bokacsizma rajta szerintem nõi, sõt tinilányos!

Na egyelõre ennyi, kari után vagy jövõre jövök bõvebben mindennel.
Jasszus 2016 dec. 21. - 17:17:00
(260/1897)
Üdv drága Abláim! : ))

Jöttem egy kis barlangi levegõt szippantani, az eltelt horrorisztikus másfél hónap után. Végreee! :D Idén szerintem, úgy fogok beesni a karácsonyfa alá.:)
Hááát szégyen rám, mert török sorikra - meg egyáltalán bármilyen sorozatra – sem volt nagyon idõm, (csak egy nyúlfarknyi ;)) szóval érdemi hozzászólással nagyon nem szolgálhatok csak egy kis katyvasszal, hogy még is, mi az amit nem tudtam nélkülözni.

Már anyukám is beért a Karadayi dizimmel, szóval most együtt izguljuk és diskuráljuk végig a bölümöket *-* Songült kollektíve utáljuk : ) Osman, pedig nekünk is a legnagyobb rejtély :DD
Szerintem az alkotók szimplán nem tudtak mit kezdeni szegény nyegle legényemmel – még a sori elején szimpatizáltam is vele (naa jó azért még mindig bírom ám ;) aztán elvitték egy olyan irányba amit nagyon követni sem tudtam (nemcsak lakcím hiánya miatt) hanem a karakter indíttatásait sem értettem (nagyon most sem), hogy most mit akar tulajdonképpen? mi a célja? Azt hittem, hogy legalább van annyi ambíció ebben a legényben, hogy kabadayi karriert fusson be – de hát a drágám, úgy látszik megelégedik holmi alja munkával, szimpla „kabadayi köpek” szerepkörrel. Úgy néz ki csak a börtönben jobban tudott érvényesülni… Fura, hogy az nem frusztrálja, hogy a mindenben minõségi kategóriákkal feljebb álló Mahir Kara, már egy sajátos hûbérrendszert alakított ki Üsküdarban (Üsküdar ugye???)
Néha azon azért erõsen elgondolkoztam, hogy bírták, Mahirt egy-egy kiskorú prostis szöktetés, ingyen faosztás, gyerekmentés, önkéntes jótékonykodás után, nem szembe röhögni, hanem komolyan venni a fegyverkereskedõ, strici, besúgó, csúnya kabadayik. : ))) Tudooom jósággal és emberszeretettel gyõzedelmeskedhetünk az elemi rossz felett..Vagy nem, de akkor is ez egy szép üzenet :))

Fatmagül…ha jól emlékszem még nem írtam a fináléról. Ki kell majd beszélnünk! Hilal Saralt pedig máglyára kell vetnünk… (a napokban jelentkezem egy kis véleménnyel – ki kell írnom a hónapok óta hordozgatott felháborodásomat : )) Egy hihetetlenül ötletes, jól megoldott befejezés – amibe sikerült tökéletesen Hilal ve társainak belerondítania…Tesekkürler!

Nagyjából igyekeztem nyomon követni a yeni dizik körét is, találok-e valami kedvemre való finomságot. És igeeen! Nekem a jelenlegi repertoárból egyértelmûen Anne dizi a favoritom. Innen is köszönöm Mary Abla a linket! ;*
Karadayis gengszteres, nyomozós feeling után, tökéletes „levezetés” egy kis érzelmi hányattatáshoz, bezárkózni a szobámba és masszív 2 óra múltán könnybe lábadt szemekkel felállni a laptopomtól. :')))

Hanga Abla, nagyon sajnálom, õszinte részvétem! : (( Fõleg így Karácsony elõtt talán még fájdalmasabban csapódik le az emberen..Kitartás!

Mindenkinek nagyon-nagyon Boldog Karácsonyt kívánok!! :***
hanga549 2016 dec. 20. - 23:15:41
(259/1897)
Húú, Michonne, ez a zene... <3

Köszönöm Neked is, és békét, vigasz találást kívánok... - MINDENKINEK.
Michonne 2016 dec. 20. - 22:59:43
(258/1897)
Erika, részvétem és megnyugvást kívánok neked és a családnak,
és ablák nektek is.
Valóban addig kell szeretnünk és ölelnünk, amíg még lehet.

Lukrécia,
nem voltál búskomor, õszintén leírtad azt, amit többünk átélt már sajnos, és amik után keményen átértékelünk.

Kitartást mindenkinek.

Most én is zenét hoztam: https://www.youtube.com/watch?v=g4YJwJuJXk0

Üdv. nektek.