Téma: Hilal Saral

Timea Hakmen 2020 máj. 09. - 20:53:04
(1657/1897)
Selamlar,

Michonne, azért felelőséget nem vállalok a RoE-ért, nekem tetszik, de én Oszmán Birodalom fanatikus lévén (azon belül is Mehmet szultán a kedvencem) elfogult vagyok.

Amúgy egyre jobban tetszik nekem ez a színész szultán boy, csak sose borotválkozzon meg, mert úgy még az én elvont ízlésem szerint is túl furafejű :))

Maryyyy, na de hogy Alp? Allahments. XD Birkával sem jutott olyan szintre a viszonyunk. Szóval, ja, hű vagyok a vezetéknevemhez, az exuram még mindig Baris bey aka Puding. Se veled, se nélküled kapcsolatom van vele, nehéz követni. Amúgy ma egy év után újra írtam neki instán tesztből, a válaszán múlik a válásunk jövője, drukkoljatok hogy ne válaszoljon és így végleg elhagyhassam. XD

A képen szereplő úriember: köszi, de nekem sem az esetem kép alapján. Majd valamikor belenézek a dizibe, ha ennyire dícséritek, de most egyelőre túl sok a néznivalóm. A gerillán már rég túl vagyo én is, és nem kapod vissza a tevéket, még jól jöhetek ;)
mankosy 2020 máj. 09. - 20:25:46 Előzmény maryriddle
(1656/1897)
Egy olyan mint Osman tök jó lenne lelkizős barátnak, szerintem ilyen ferfiak inincsenek csak papíron vagy forgatókönyvben :D :D.. a Fikret felesége se egyszerű, az elejéől fogva nem tudom eldönteni, hogy a csaj feje szét van plasztikázva, vagy csak alapból ilyen, de mikor kavar azt bírom..ha nem kezdem el az SK-t, valszeg ezt a sorit se nézem, ami nagy kár lett volna, szóval mégse olyan sz@r az az SK. :D :D
maryriddle 2020 máj. 09. - 20:08:29 Előzmény mankosy
(1655/1897)
Ja, azt olvastam anno hogy lelépett mert főszerepet kapott egy nyári komédiában (akkor volt a kalandunk hehe), de nem járt jobban mert 11 rész után bukott a dizi. Viszont így a partnernőjével is kitolt mert őt is kiírták. Aztán pár hónap múlva szakítottak is.

Amúgy Fikret nekem se jön be pasiként, csak olyan szerencsétlen cuki, hogy sajnálom. És egyelőre az ő szerelmi sztorija a legizgibb nekem. Amúgy a négy tesó közül én Osmant választanám. Vagyis Osman lelkét Beray Hardal külsővel :-DDD
mankosy 2020 máj. 09. - 20:02:56
(1654/1897)
Ha már IG és B terv, akkor az eddigi látott
felhozatalból talán ez az úriember (Murat Aygen)
mankosy 2020 máj. 09. - 19:55:02 Előzmény maryriddle
(1653/1897)
Igen ő Fikret szerintem mindig kócos, Osman meg a szemüveges lelekbúvár..a negyedik tesó szerencsére mar elment
maryriddle 2020 máj. 09. - 19:48:11 Előzmény mankosy
(1652/1897)
Várj most kicsit összezavarodtam. Mert ő Fikret. De a szemüveg és a kócosság Oszmanra jellemző. A kivan idegileg viszont Fikretre. :-D Vagy Fikret is szemüveges és kócos lesz?
Egyébként nálam továbbra is Berkay Hardal a legbejövősebb, (pedoomaci) de a karaktere kis undorító a színészete pedig nagyon közepes...
mankosy 2020 máj. 09. - 19:30:19 Előzmény maryriddle
(1651/1897)
Meg sem ismertem elsőre szemüveg nélkül:D.. itt egész jól nez ki, de mint pasi nekem nem jön be..bár a soriban mindig olyan cukin kócos (mint Burga volt mindig) és kivan idegileg :D.. de hát a szívnek nem lehet parancsolni.. haha
További szép nyari hétvégét mindenkinek aki szereti
maryriddle 2020 máj. 09. - 17:57:48
(1650/1897)
Michonne-nak. A doktorbácsi viszont bejött, csak úgy emlékszem zavart a túl szabályosra nyírt szakálla és a jólfésült haja :-D
maryriddle 2020 máj. 09. - 17:53:14
(1649/1897)
Szóval ő a kedvencem a IG-ből, nyomikám :-D de sajnos nem jön be. Tímea arra gondoltam esetleg neked, kicsit olyan Baris bey-es. ;-) De a Gerillánál is szabad az út....
Tényleg te most kitől is váltál el, Alp? vagy még mindig Puding urunk vagy Birka? Mert vele is volt valami. Már nem tudom követni :-D
maryriddle 2020 máj. 09. - 17:42:56
(1648/1897)
Szia, igen igen volt dolgom a Kalp Atisivel kb. másfél részig bírtam anno :-D
Viccelek. Amennyire emlékszem a történet, hangulat, a lovestory még tetszett is. Sőt magassarkús tökönrúgós Eylül szintén tetszett mint nem szokványos főhősnő. De alapvetően azért kezdtem el hogy Öykü Karayelnek adjak még egy esélyt... nem élt vele. Minden jót kívánok neki de szerintem nem jó színésznő és kész.

Tényleg a Babilt is kéne nézni...
mankosy 2020 máj. 08. - 03:19:59
(1647/1897)
Reggelt:D
sorozatnézés után aludnom kellene, mert reggel meló de teljesen átálltam bagolyra b.(még van hátra 30 részem, sikerült szereznem engsubost, jó lenn ha addig tartana a karantén).....sőt legjobb lenne ha egész nyár végéig maradna a home office

Na de legalább hétvégén már lehet menni a Margitszigetre (amúgy sem mennék :D :D), meg hasonló néphelyekre

Timea:
ez a Mehmed legalább korban majdnem passzol az igazihoz :D :D...
Szultán teljesen jól tolja az angolt az az akcentus meg szerintem szexi, a császárnak sincs az a tipikus "olasz beszél angolul" kiejtése
exemmelmeg régebben láttam vmi interjút, ahol nemcsakhogy akcentusa volt, c meg sz@rul is beszélt, meg vmi soriban valaki nagyon béna volt az angolja de hogy ki és hol most nem ugrik be
de akcentusban (is) Vitya vérpofi: https://www.youtube.com/watch?v=w49JXAY3jV4

Michonne:
"Én is olvastam a jó hírt, Kenan apuka lesz!<3"
úgy tűnik ő végleg továbblépett..na de persze hogy örülök úgyis innentől szép az élet haha
(szerelmi életem egy mondatban: jelenlegi visszament az exéhez akitől gyereke van, az exemnek meg gyereke lesz az utódomtól)
tulképp mindegy csak már utazni lehetne normálisan valahova bárhova
ha már orvosos sori: lányom elkezdte nézni a GA-t, (ER 15.évadát már letolta), van hogy nézem vele, vagy odapillantgatok, most a 2. évadban járunk (épp ma volt először benne TWD Negan....jó kis nosztalgia, bociszemű PD még annyira fiatal volt
Michonne 2020 máj. 08. - 01:13:14
(1646/1897)
Éjjeli bekukk, sziasztok csajszik,

A nem létező lotto nyereményemet egészben feltettem volna rá, hogy amint zöld utat kapunk, tuti elromlik az idő …..így is lett..XD
Btw fővárosiaknak kitartást.

Rise of Empires: sorry kicsit megkésve válaszolok. Már csak a rövidsége miatt is tervben volt, de az Atiye után kicsit elkedvetlenedtem, és elmaradt. Timi bízok benned, ha azt írod igényes akkor végleg nem vetem el, de a doku jelleg miatt rá kell hangolódom:)
Akcentus…öööö….izéééé …hát igen, néha kekszi tud az lenni, de csak néha:D:D

Mankos,
Én is olvastam a jó hírt, Kenan apuka lesz!<3
DD: ált.sulis voltam, felsős amikor ment az őrület, én is rongyosra néztem, illetve hallgattam. Nem volt túl komplikálva, és a sikere a lázadásban volt szerintem, egy picit mindenki Bébinek érezhette magát, akár a panel 10-en is:)))
Hidden life: a múltkor elfelejtettem megköszönni, hogy szóltál a sub miatt, leszedtem én is, hétvégén remélem lesz rá időm.
Alef: szvsz a sötét megjelenítés miatt tűnhet egyeseknek vontatottnak, ha valaki nincs hozzá szokva ehhez a „stílushoz” azt valóban fáraszthatja, sőt a figyelmet is elvonhatja a sztoriról, de ez a műfaj ezzel jár. A nyomozás, illetve a nyomozók külön-külön személyes drámája párhuzamosan halad, eddig a tempo is jó, és azt különösen szeretem benne, hogy nincs felesleges fecsegés, viszont arra a kevésre figyelni kell, mert nem szájbarágós. Ma egyben terveztem letolni a 4-5 részt, de az élet közbeszólt és csak a 4. tudtam végig nézni, a szekta téma elég látványosra sikerült.
Minimal humor vagy épp rendszerkritika, azért jelen van:
Kemal nyomozó /Kenan/: „- Ez egy reménytelen sorozatgyilkos.”
Settar nyomozó /Bayram papa/: „- Mi mást várhatsz el egy sorozatgyilkostól ebben az országban?”

….. :D:D:D

Egyéb:
Babilt szépen lassan pótolgatom, profi munka még mindig, a jenerik müzigi pedig talán az egyik legjobb, hasonlóan a cukurovához soha nem szoktam átugrani, szépen meghallgatom minden rész elején.

Gyónás:
Pár éve volt már ez a dizi itt emlegetve, ha nem hülyültem meg teljesen és jól emlékszem, Mary te nézted vagy belenéztél, ugye? Na de nem húzom tovább: nevezetesen a Kalp Atisiről van szó, bár azt ne kérdezzétek hogy hogyan keveredtem mellé, és ami még fontosabb miért maradtam mellette, mert magam sem tudom. Jól látható viszont, hogy minden baromságba képes vagyok belekezdeni a fontosabbak helyett…. Biztos a tavasz az oka meg a fehér köpeny, mással nem tudom magyarázni ezt a botlást, ugyanis – és itt főleg a dokis cuccokra gondolok – marhára nevetségesek, sőt cikik. A Mucizevével össze sem akarom hasonlítani, mert nagyon nem egy szint a kettő, ebben – néhány kivételtől eltekintve- olyan mintha a rezidensek, sőt néha az egész kórház ért. fogytosok gyülekezete lenne. Hajmeresztő az egész....vááááhhhh
Neyse, most már nagyon kíváncsi vagyok hogy a - tűsarkúval lazán hasba rúgom a pasikat,ennek ellenére mindenki belém szerelmes-doktornő (alias KG Cemre) meddig kéreti majd magát. 28 részes a dizi, talán nem őszülök bele XD

Mary,
szóval gerilla dobva, hmm neked is mihamarabbi szívfelépülést kívánok! Ez a 2020-as év minden szempontból el van átkozva:))

„……. arra lettem figyelmes hogy elkezdtem a 20-asakat stírölni.”

….kezdődik…..haha

Neyse, Cupidónak lesz dolga velünk, bár ha mi átvállaljuk a papikat Mankossal, nektek nagyobb sanszotok lesz válogatásra..:D

Nyugodt csicsikát mindenkinek, hádibájbáj:
én pedig maradok a keserédes nosztalgiánál:
https://www.youtube.com/watch?v=AhcttcXcRYY
Timea Hakmen 2020 máj. 07. - 15:43:17 Előzmény Timea Hakmen
(1645/1897)
Megnéztem az első részt a Rise of Empire-ből. Hát, a doku-jelleg eléggé megtördeli a cselekményt és nem hagyja, hogy beleéljem magam a sztoriba, de összességében igényes munka. Az akcentusok sem vészesek.
És még egy rúgás szegény Burakba: ez a Mehmet szultán is jobb nála :(
Néhány klasszissal.... Cem Yigit Üzümoglu (Mehmet) angolja eléggé HOT :D Képeken kicsit fura, de válás utáni vigasztalódásnak megteszi xD
mankosy 2020 máj. 06. - 20:51:31
(1644/1897)
ja ha tavasz van meg május van éljenek a szívecskék, virágok, méhecskék, szivárványok: https://www.youtube.com/watch?v=58T0NlhNweA
maryriddle 2020 máj. 06. - 20:50:54
(1643/1897)
Megérkeztem, sziasztok.

Nem tudtam jönni korábban, nem unatkoztam többet mint a karantén előtt, sőt azt hiszem életem legfárasztóbb projektjében vagyok benne, de mára finisben, egy hét és végre vége. De örülök hogy ti jó sokat írtatok.

Akkor visszatérve az elejére...

SK: befejeztem rég csak nem tudtam jönni. Nem tudok hozzátenni ahhoz, amit mondtatok. Kb. ugyanez. Ha még lenne valami kémhatás a két főszereplő között talán, de nem elég hogy idegesítő is mindkettő ez az erőltett aszexuális pure love az idegeimre megy. A forgatókönyv koncepcióját én sem látom. Most tényleg azon kellett volna izgulni, hogy Sancar kinyírja-e a Akint húúú így legyen ötösünk a lottón... Én arra jutottam, hogy túl rövid az élet hogy erre pazaroljam. Esetleg Gedizt átpörgetem, aki szerintem továbbra sem dark side-os... Szóval sajnálom, de nekem ennyi volt.

A Cukurovával viszont nem haladtam a 38. rész óta. Most megint hullámvölgyes nekem, (too much Gaffur, amúgy imádom de azért ennyire nem :-D) de mindenképp folytatom. Alig várom Sabahattin love storyját :-D

A Kenan dizit még nem kezdtem el. Amúgy Mankos gratulálok úgy hallom ex-mostoha anya leszel.

Éééés a nagy hír, hogy rábeszéltél az Istanbullu gelinre. A kezdetek óta érdekelt a sori, csak a Szerelmed - bocsi - valamiért nem volt bejövős nálam, se Asli Enver. Most már elmondhatom megkedveltem mindkettőt, tetszenek az alakítások, meg van a kémia is. De azért remélem Faruk bey visszavesz a macsóságból mert az utolsó két alakításával (a discos durcizás, éttermes elrángatás...pedig a sorozat elején még modern vót) kikészített. Ne verj meg :-D Férfiként nincs veszélyben tőlem nekem túl nemes túl elegáns, a kicsit suttyóbbak, sérültebbek az eseteim... igen Fikret :--) mindig a szerencsétlen irigy tesó pártján állok, tudod a KG-s múlt :-) Az elhálatlan házasság dolog persze itt sem maradhat el... Oszmán(y)t is szeretem, és új szintre lépett yengébe beleszeretni dolog, de gondolom nem lesz KG-s vagy Fazilettes fordulat :-D A másik kedvencem a Teyze. Esma szultánával kapcsolatban még nem jutottam dűlőre, borzalmas, de brilliáns. Berkay Hardal alias Murat: hát bennem se hagyott mély nyomott eddig, még jó hogy csak nyári kaland volt. Egyébként Bade és ő real life-ban is együtt voltak.
Sok mindent nem tudok írni majd ha jobban belejöttem. Kb. heti 2-3 rész tempóban tudok haladni.

Én is csatlakozom a válók/szakítósok táborához. Gerillával vége. Kb. fél éve azt se tudom mi van vele úgyhogy várom cupidót megint. Nem tudom nekem milyen komplexusaim vannak de a 20-as éveimben a 30 alattiakra rá se néztem, közeledvén a 30-hoz (és tavaly betöltve) viszont arra lettem figyelmes hogy elkezdtem a 20-asakat stírölni. De nem kellenek.! Szóval egy 30+-osat kérek cupidótól köszi.

Na most ennyi ha eszembe jut még valami jövök.
Biybiy, vigyázzatok magatokra.

https://www.youtube.com/watch?v=c_nJN0ZyuC4
mankosy 2020 máj. 06. - 20:30:34
(1642/1897)
Láttam hogy fent van ez a R of E magyar felirattal vmelyik csoportban, de ez nem rendes sorozat úgy is írják hogy doku-dráma bele is néztem, sztem olyasmi lehet mint asszem a NatGeo-n volt a Genius sorozatban Einsteinről vagy a Picasso-s Banderassal, meg volt a Mars-os is..vagy pont a minap néztem a Van Gogh szavakkal festve BC-vel, az is hasonló
off
Michonne:
ez is most néztem, egészen tetszett, van magyar sub hozzá https://www.imdb.com/title/tt7552686/
meg a másik a Gloria Bell, amit megnéztem, nem volt rossz
Nálam biztos korral jár, hogy egyre inkább átjönnek ezek a filmek :D :D.....hugaim szerint depisek, meg minden
Timea Hakmen 2020 máj. 06. - 18:09:17 Előzmény Michonne
(1641/1897)

Elfelejtettem kérdezni, Michonne te amúgy láttad ezt a Rise Of Empires csodát? Vagy valaki? El akartam kezdeni, csak annyira morbid nekem, hogy egy oszmán témájú török sorozatban törököket/oszmánokat játszó színészeket angolul beszéltetnek. Imádom a cuki külföldi akcentust amúgy, de pl. Birkan borzalmas. :D
Timea Hakmen 2020 máj. 05. - 10:14:10
(1640/1897)
Szegény Burak, remélem nem lett bibis neki a rúgástól.... :D Jaaajjjj....

Még csak a 3. résznél tartok, hétvégén nem tudtam nézni. Tény, hogy kicsit lassú tempójú és van egyfajta melankolikus hangulata ami fokozza mindezt, de persze célzattal van ez. Vontatottnak én azt nevezem, ami unalmas, és nem érekel. Ez nem az; végig fent tudja tartani a feszültséget és az érdekődést (nálam). De nem szokványosnak sem nevezném, persze ha a török szappanoperák a mérce, akkor az, de amúgy klasszikus sorozatgyilkosos krimi-thriller. Nem tudom ismered-e Morgan Freeman és Brad Pitt filmjét A hetediket, engem kicsit arra emlékeztet.
mankosy 2020 máj. 04. - 22:03:45
(1639/1897)
Sera!

Hát lányok asszem nálam megvan nap, de lehet a hónap kommentje:
Afef dizis THHFc-s poszt alatt valaki azt mert írni, hogy a Fatih jobb volt mint az Ken alias Burak oszmános sorija.. a válasz pedig így kezdődik ".....így jobban érzed magad hogy rúghattál egyet Burakba?...gondolom nagyon utálhatod...."aztán folytatódik
Tény hogy a Fatih sz@r volt, bajuszhuszár sorija meg tuti nem érdekel, de azért az ilyenek annyira de annyira fel tudják dobi még az elcseszett napomat :D :D ...főleg hogy egy ideig kimaradtam ezekből
(múltkor a szerelmemről írták vhol , hogy nem kedvelik, menjek megtépni őket??)

btw: Aki halad az Aleffel tényleg annyira vontatott, vagy csak nem szokványos?..most már méginkább kíváncsi vagyok

Ha leírnám valahova ami az SK-ról gondolok mekkorát szólna?????...még pár pohár bor és kedvem támad trollkodni

na jó vége a szabinak holnap is meló, kelni kell




mankosy 2020 máj. 02. - 22:15:54
(1638/1897)
hú ez DD zárójelenets videó ...haha...régen beteljesületlen szerelem miatti bánatban ( amúgy se tudott volna lenni akármi más :D ) rongyosra néztem ezt a filmet (gimiből haza, táska le, kazi be...)..hogy miért pont ezt a fimet nem tudom, de mai napi szeretem, meg benne a zenéket is
Fel a fejjel, május van, a szerelem hónapja, bárkivel bármi megtörténhet
https://www.youtube.com/watch?v=q11cCu1AXx0...XD