Téma: Hilal Saral

Timea Hakmen 2016 dec. 10. - 10:00:49
(237/1897)
Na, visszakerestem azt a részt. Tényleg látja Serdar a véres ruhát, tehát tudnia kellett. Viszont visszavonom, hogy nem tett semmit, hisz a diliházas beutalót végül is õ intézte el. (Csak hát túl sok eredménye nem volt, Mustafa ugyanolyan közveszélyes maradt...) Bár a bíróságon emlékszem, a vádpontoknál nem hangzott el a nemi erõszak vádja, de nem hiszem, hogy ez súlyosbította volna az ítéletet, mert Mustafa meggyógyítása, nem megbüntetése volt a cél. Csúnya, amit mondok, de sajnos csak annyiban változtatott volna az erõszak nyilvánosságra kerülése, hogy Narinra még rondábban néztek volna a mardini piacon. Harunka meg nem akarta égetni magát hogy a feleségével más hálatta el erõszakosan a nászéjszakát, nem õ... Hogy miért nem kapott Narin is terhességmegelõzõ gyógyszert, ha a doki tudta, azt viszont nem tudom.
Timea Hakmen 2016 dec. 09. - 23:01:47
(236/1897)
Üdv ablák!

Kata, hát te váratlanabbul támadtál fel, mint Turgut, nem küldtél elõbb rejtélyes leveleket és jeleket, mint a kis cancazim:)). Én is nagyon örülök hogy visszatértél. :) Keresztelõ nincs náluk, majd a körülmetélési partyra majd elmehetünk esetleg;). A filmet én is láttam, tipikus romantikus vígjáték: se nem vicces, se nem romantikus. Kb. tényleg az volt az egyetlen értéke, hogy milyen cukin nézett ki benne Cagdas urunk. Jót tett neki az apuciság. Amúgy már nagyon unom ezeket az alibi szerepeket, halvérû asszonypartnerekkel, szóval én kifejezetten örülök a Dirilisnek. Én érzem, hogy õ egy perverz, flegma templomos lovag karakterére teremtetett!
Tudom, ad egyfajta perverz bevonatot neki, hogy Erdo papi kedvence sorozata, de annyira nem az az agymosós propaganda, mint amire számítottam. Pl. az asszonyok ábrázolása egyáltalán nem lekezelõ, sok modern emancipált nõszemély írta sorozattal ellentétben.

A Fatmagülre nekem most nagyon nincs idõm, ehhez képest már a 3. résznél tartok. De megfogadtam, hogy most már a hun sub tempóban fogok haladni vele. A Kösem után felszabadító volt Berent ebben a szerepben látni. Mustafa: fúúj. Kerim meg "vétkesek közt cinkos, aki néma". De az elsõ sírógörcse után megfogott, nem tehetek róla. Nagy potenciált látok a karakterben, remélem nem okoz csalódást.

Na, örülök, Bajazid herceg barlangos sikereinek. A Szulejmánban, Ibrahim pasa után nálam õ volt a 2. kedvenc színész. Ott is rendesen lejátszotta a színrõl a szépfiú tesókákat, többek közt a hülye hangú Engin Öztürköt, de még Mehmet Günsurt is. A haláljelenete egészen katartikus volt.

Mary:
Kezdem érteni, hogy szegény Safiye mami génekben lehetett a bibi, azért lett Mahir az egyetlen normális gyerek. (Bár az anyja felõli féltestvére is elég foggyos volt...)
Ilknur nem tudom, hogy tud-e pontosan a férje ügyeirõl, én inkább azt mondanám, nem akar tudomást szerezni róluk. Bár valamit biztos sejt,mert azzal mentegette a manót, hogy hát oszt akkor mi van ha gyilkos, hisz Mahir is ölt már. Bülent biztos nem vitte el még moziba sem Keresztapát nézni, így szegény nem tudja mit is takar a maffiózó munkakör. Az emberismeretük a lányoknak tényleg csodás ebben a sorozatban. Feride meg van gyõzõdve róla, hogy a pár napja pofozkodó apjában, aki hálát ad Allahnak a lánya elvetéléséért, egy angyal lakozik (esetleg ha megevett egyet), míg Ilknur kinézi Nazif papából hogy bérgyilkosokat fogad az urára...

Bulut: Nem nagyon emlékszem már, Serdar tudta-e már akkor az erõszakot. Igazából két bakija van ennek a majdnem tökéletes karakternek. Az egyik, hogy valószínûtlen, hogy egy ilyen magabiztos férfi, ennyire habozó legyen szerelmi ügyeiben, a másik, hogy õ sem tett igazán semmit Mustafa megfékezése érdekében. Másfelõl meg pont azért dicsértem, hogy nem a tipikus mindent megoldó lovag szerepében tetszelgett, és nem süllyedt le sosem a kakaskodó szintre Mustafához. És ezzel alázta meg igazán az ellenfelét, elegánsan, okosan, nem pedig asztalradobós elverésekkel, khmm ;D Azért ha rábeszéli Narint, hogy jogában áll feljelenteni a megerõszakolóját, én is értékeltem volna... De hát ez a meg a másik turpisság a sorozatban, hogy nem oldják fel az erõszakolós konfliktust, mint a Fatmagülben, és ettõl olyan fájdalmasan realisztikus ez a dizi.
maryriddle 2016 dec. 09. - 11:49:33
(235/1897)
Ja nem, csak azt gondoltam olyan témákat érintettünk amivel elvettük a kedved a barlangtól. Bocsi kicsit paranoiás vagyok, tudod.
Turgutunkat dicséretnek is szántam:-)
maryriddle 2016 dec. 09. - 11:39:57
(234/1897)
Na megint gyüttem.
Icerde: Kb. fél bölümöt is láttam, Cagatay nekem is annyira Kuzey volt hogy muszáj volt röhögnöm, viszont az öcskös karakterre, színészre én is felfigyeltem. Akkor jól éreztem én hogy õ az érdekes tesó, mondjuk ez már a külsõségekbõl is evidens. Van benne egy kis Güney?, mondjátok hogy igen lütfen!!! Be kell vallanom hiányzik az életembõl egy kis KG feeling. Üsse kõ ha még Katát is visszatérítette a török dizik világába ez a sori, én is adok neki egy esélyt ha végeztem az Addams(tényleg az)-Bulut Family kalandjaival. De én Cagatay karakterébe igenis bele akarok kötni!
JA még Kata, ha be akarod pótolni a török sori kimaradásaidat esetleg, régi Analer és Yeter érdeklõdésedbõl kifolyólag ajánlanám figyelmedbe az Anne címû sorozatocskát.

Na még egy kis Bulut. Egy kérdés. Narin most terhes. Úgy is tudom hogy Muszafától. De amikor az elsõ erõszak után bevitték a kórházba, Serdar doktor meg a Harun patkányka is látták hogy véres volt a menyasszonyi ruhája. Gondolom ebbõl rájöttek, hogy mi történt. És ez így annyiban maradt? Ha Fatmagül kapott is kapott terhesség megelõzõ akármit akkor Narin miért nem? Ennyire csóró a mardini kórház? Vagy még sem olyan tökéletes ez a Serdarunk?

És most már kikívánkozik belõlem egy kis Ilknur kritika is. Hiába, ezek a Kara lányok.... Ti mit szóltok hozzá? A maffiózó - Ilknur kapcsolat ötlete zseniális, a megvalósítással viszont vannak problémáim. Még pedig hogy tök hülyét csináltak Ilknurból. Ha mondjuk teljesen bekattan kis Nazif halála után és tudatosan elkezd zülleni, azt teljesen elfogadtam volna. De ez a nõ nem õrült, hanem buta! Tényleg elhiszi hogy az õ Seyise egy szent ember Nazif papát meg vádolja hogy õ bérelte fel ORHANT A FIÁT HOGY GYILKOLJON? Emberismeret nuku. És ilyeneket mondd a kórházban hogy ugyan kinek ártott az õ ura. Ááá, senkinek csak fél Isztambult kinyírták már a bandájával. Sajnálom de ez nem karakterfejlõdés hanem karakter lebutítás, pedig drukkoltam Szíj asszonynak. :-(
maryriddle 2016 dec. 09. - 00:48:50
(233/1897)
Nem tudtam aludni, mondom benézek a barlangba ééééssss ha valamire nem számítottam, az Kata miniszterasszonyunk érkezésére!!! :-O Vayyyy!!! Komolyan el nem tudtam elképzelni hogy mivel ûztünk el, de kb. fél év bûntudat után végre megnyugodhatok.:-) Hát nagyon megleptél, és persze szeretettel üdvözöllek újra köreinkben, még jobban örülök neked mint Turgutunknak amikor feltámadott a Karadayiban.:-) No most már tényleg pizsiosztás van, de majd még Icerdézünk ;-)
maryriddle 2016 dec. 08. - 18:59:45
(232/1897)
Itt vagyok, várom hátha valaki megtöri a csendet, feldob valami jó kis témát, nekem most nincs semmi újdonság a tarsolyomban. Továbbra is csak a Karadayimmal, Crazy Musztafámmal (zseniális!) vagyok el, másra most nincs kapacitásom egyelõre, de már egyikbõl sincs túl sok hátra úgyhogy majd nemsokára kerítenem kell valami jó kis lehetõleg hard core sorit.
hanga549 2016 dec. 08. - 11:26:26
(231/1897)
Örömmel látom, hogy Nazif papa (alias kebabos Celal) a 9. bölümre végre elkapta a Keresztapa fonalat és sikeresen magáévá tette. Egyszóval egyre jobb és hitelesebb . Úgyhogy nem is bántom tovább.

(Nézzétek ÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍcerde-t!!!! Nagyon jó!!!) :))

Mellesleg herkes nerede??? :(
hanga549 2016 dec. 05. - 12:29:08
(230/1897)
Ömerünk pedig nem olyan fajta, aki csakúgy kibírná... ;)) Elifet viszonylag hamar két vállra fektette. :)))
hanga549 2016 dec. 05. - 10:47:49
(229/1897)
Jaaa, igen! Eszembe jutott még valami: hallottátok, hogy Kuzey 2. évad szinkronosa állítólag december 20-tól lesz látható az Izaurán?
Francos T-Home-nál meg január 1-tõl lesz fogható csak ez a csatorna.
Talán írok nekik egy petíciót... :)))
hanga549 2016 dec. 05. - 10:39:48
(228/1897)
Szia Mankos! :)
Húúú, hát szerintem meg pont, hogy pörgõs, meglepõ, izgalmas a CVG, sok (nekem tetszõ) humorral fûszerezve. :) És most kezdenek bonyolódni az események...
Nekem nagyon tetszik.

Rákattantál Te is KPA-ra? :)) Az eleje még nekem is tetszett, a közepe szódával elment, így a vége felé viszont csapnivalóan sz...r.
Az 52. bölümöt kínlódóm (szó szerint). Még ezen kívül két rész van vissza, és már csak azért nézem, mert ha már ennyi idõt elvett az életembõl, hát ne vesszen kárba.
Szerintem a forgatókönyvírón egy pszichiáter hosszasan elrágódna...

Nagyon nagy a csönd, drága abláim...
Remélem mindenki jól van, és csak azért nem jelentkeztek, mert mindenki az aktuális kedvenc dizijét bámulja minden szabad percében (így 5 perccel a Karácsonyi hajtás elõtt).
Pusszantás mindenkinek! :))
maryriddle 2016 dec. 01. - 22:54:05
(227/1897)
Cuki:-) Van némi hasonlóság, de a gyerek izzig-vérig török míg Necdet nekem inkább olyan szlávos karakter, tutira nem ilyen dús fekete haja volt amikor még volt:-). Én inkább fiának képzelném el egy törökös mamitól, mint gyerekkori önmagának.
hanga549 2016 dec. 01. - 13:07:03
(226/1897)
Találtam egy képet, ahol pont együtt szerepelnek.
hanga549 2016 dec. 01. - 10:15:06
(225/1897)
Nézzétek meg ezt a képet.
Kivételesen a kissrác az érdekes, miatta linkeltem be. :)) Õ a CvG-ben a kicsi Necdet (itt Korhan) megszemélyesítõje. Én elképedtem, amikor megláttam a filmben ezt a kiskölköt. Szerintem ugyanis VALÓBAN baromira hasonlít Necire. :))
Vagy csak én látom így?
Tök érdekes.
hanga549 2016 nov. 27. - 22:05:03
(224/1897)
Érdekes módon nem látok utánzást (pedig tényleg nagyon kritikus vagyok Kivo majmolást illetõen). Na jóóó, mondjuk az elsõ bölümben a börtönös klotyós verekedésnél nekem is volt egy kis dezsavûm... :)) De összességében azt kell, hogy mondjam, hogy szerintem nagyon jól hozza a Sarp karaktert. Az már nem az õ hibája, hogy Mertet minden szempontból érdekesebbnek tartom. Kinézetre viszont nekem Sarp a nyerõbb. :))

Ellenben Nazif papa tényleg rettenetes ebben a szerepben. Nem, nem és neeeeeem! Olyan, mintha nem tudna mit kezdeni ezzel a maffiavezér szereppel, csak keresi benne a helyét, de itt, a 4. bölümnél még nem találta meg (talán a végéig sem fogja?) és emiatt nekem semennyire nem hiteles. Bocsánat. Azt hittem õ jobb színész, mert én abból indulok ki, hogy egy igazán jó színésznek bármilyen szereppel tudnia kell azonosulni. De nyugodtan javítsatok ki, ha tévedek.
És ha már itt tartunk, itt emelném ki Alit (Riza Kocaoglu). Na, õ például eddig minden szerepében, amiben láttam, remekelt. Szintén érdekesség, hogy itt Icerdében konkrétan visszaköszön az Ezeles Temmuz. Szinte ugyanaz a figura, úgy a kinézetével, mint a szótlan kegyetlen hidegvérével. Nagyon jó!!! :)) Mivel a rendezõ ugyanaz, mint Ezelé volt, arra gondoltam, hogy talán hiányzott neki Temmuz, és visszahozta ebbe a dizibe.
maryriddle 2016 nov. 27. - 21:23:49
(223/1897)
Annál a jelenetnél kb. én is olyan fejet vágtam mint Feride annyira megdöbbentem hogy Mahirnak ilyesmire is kiterjed a figyelme hogy egy nõ szép (Feridén kívül) :-)) Mondom én ez a "kabadayi" lét egész huncuttá tette;-)))

Seyis szerintem is undorító ezzel, de az nagyon érdekel hogy Ilknur hogy fog kitörni a családi béklyókból. Mert bármennyire is elfogult Nazif papa rajongó vagyok, Ilknur kislányként való (le)kezelése (pl. amikor megtiltotta hogy visszamenjen Bülenthez, vagy a mai bölümben hogy Serdar abi elmegy árulkodni Ilknurról) akkor is felháborít. Meg az is nagyon izgat hogy ez Mahir - Seyis viszonyra milyen hatással lesz.
Songül a jogász hallgató és rendõrmenyasszony igen....:-)) szerintem annyira hülye szegény, hogy nem esik le neki hogy egy ilyen menõkocsis, csicskásokkal körbevett fickó miféle bûnözõ, és azt hiszi hogy csak kábeltolvaj vagy dohányt árul pult alól. Nagyon bölcs tanácsadó húgocska valóban, majd ha esetleg szülne egy párat az abla, a sógor meg böribe vonul és elviszik a fejük felõl a házat biztos nagyon boldog lesz mellette Ilknur. Ufff yaaa ez a lány...

Icerce: én is azt hittem hogy Cagatay sokkal nagyobb sztár. De megcsekkoltam õket instagrammon és ha ez számít valamit majdnem ugyanannyi követõjük van. Ha a Szulejmánban játszott akkor mondjuk érthetõ a hírneve.
Ja most hogy nézed Hanga abla, mi a véleményed mint Kivó szakértõnek, szerinted nem utánozza kicsit ez a Cagatay? Fõleg a Kuzey alakítása jutott eszembe róla.
Timea Hakmen 2016 nov. 27. - 19:11:47
(222/1897)
Én akkor bírtam nagyon Feride arcát, amikor Mahir személyleírást adott Belgin kis arcocskájáról, kis orrocskájáról, szépségérõl az árvaházban :D
A manó és Ilknur sztorija valóban érdekes, de nem hat meg Seyis... Undorító, hogy képes a szemébe nézni, miközben tudja, ki volt a robbantó.
Egyébként az se sémmi, hogy a jogásznak készülõ hugica bátorítja az ablát hogy menjen hozzá egy maffiózóhoz... Érthetõ, miért van ilyen állapotban a igazságszolgáltatás a sorozatban...

Basak csoport: Ez ijesztõ... Egyébként én õszintén sajnálom az ilyen embereket, valamit biztos levezetnek az ilyesmivel. :(
A "rajongói" oldalt én is ismerem, ehh, inkább nem firtatnám...

És az igaz, hogy Basak direkt ronda ruhákat tervez Kivanc partnernõjének, mert féltékeny rá? Múltkor írta egy jóindulatú rajongó :')
hanga549 2016 nov. 27. - 17:25:04
(221/1897)
Én is látttam, és sem óhajtok belépni ebbe a csopiba. Nekem éppen elég "ajánló", hogy az a hölgy hozta létre, aki Kivo magyar "rajongói" oldalának is az adminja, és aki ezen az oldalon is folyton ekézi (vagy sunyi módon ekézteti a többiekkel) Basakot... Elmondása szerint anno Kivoval leveleztek is (hümmm hümmm...). :) Namost Kivo ezek szerint tudja és ismeri az admin hölgyet, feltételezem, hogy idõnként rá is pillant a magyar rajongói oldalára, és hát nem tudom, mit szól, ha látja, hogy a magyar rajongói hatalmas elõszeretettel gúnyolják (élükön az admin asszonnyal) az õ ifjú hitvesét. Ha én lennék Kivanc, nekem baromira nem tetszene. Úgyhogy ezekbõl kiindulva erõs a gyanú bennem is, hogy Basak rajongói oldalán kilóg valamiféle lóláb.

Icerde öcskös: van abban valami jelzésértékû, hogy itt többen is (aki valamennyit látott a sorozatból) a kistesót követtétek (és én is!) élénkebb figyelemmel. Pedig elvileg (ha jól sejtem) Cagatay a nagyobb húzónév, õ a nagyobb sztár. Én legalábbis sem a szöszke öcskössel, sem a nevével ezidáig még sosem találkoztam sehol. Mivel 100 éve a Szulejmánt sem követem, így nekem Bajazid herceg is kimaradt. :))
Szóval elvileg Caga sorija, mégis olyan, mintha valami rosszul sült volna el, és a Mert karakter (és az õt alakító fiúcska) lenyomni készül Cagatayt. Vajon errõl van tudomása, és ha igen, akkor mit szól hozzá? Vagy véletlen lenne, és a készítõk eredetileg nem így tervezték? Vagy igen? (Hülye kérdések tömkelege, tudom...) :))
Mondjuk Icerde fb oldalán nagyobb az ováció Caga iránt. De én most csak magamból indultam ki, és örömmel láttam, hogy ezen szûk kis rétegben is mintha öcskös vezetne.
maryriddle 2016 nov. 27. - 15:13:23
(220/1897)
Már rég akartam mondani, nem tudom tudjátok e hogy nyílt egy Basak Dizer Hungary csoport fb-n? Leírás "Egy csoport azoknak,akik meg akarják ismerni ezt a nem mindennapi személyiséget" hûha... Csak sejtéseim vannak hogy mi folyhat ott a zárt ajtók mögött, de nem hiszem hogy a sok dícsérettõl csuklania kell Kivónénak:-). Nekem nincs bátorságom belépni...

Tímea: Ja most esett le a börekes célzás. Én is megnéztem volna Feride arcát ha Mahir bekapja:-) Nagyon bírom ezeket a féltékenykedõs jeleneteket:-)
maryriddle 2016 nov. 27. - 14:51:42
(219/1897)
jav Nekem helyett nem* akartam
maryriddle 2016 nov. 27. - 14:50:02
(218/1897)
Fúúú.... Nekem akartam megint a Boszporuszba kívánni Feridét, de szinte olyan érzéseket keltett bennem mint anno, szerencséje hogy hamar jobb belátásra tért mert én soha nem bocsátottam volna ezt meg a karakternek. És még diktálja Sunának, hogy elõre kitervelt öngyilkosság volt??? Az önvédelem mióta az??? Mert még ha tényleg az lett volna, én akkor se hibáztattam volna Mahirt, de még valamennyire megértettem volna Feride csalódását, de így inkább én is benne csalódtam. Értem én a hivatástiszteletet de úgy látszik nem tanult eleget Nazif papa és Turgut esetébõl a török igazságszolgáltatásról...
Apucikislánya Feridétõl én is kész vagyok. De hát akkor is hálálkodni kellett apucinak amikor méltóztatott az igazat elmondani a lánya võlegényérõl a Sinan gyilokkal kapcsolatban. Nagyon lehúzza nálam a fõhõsnõ karakterét hogy ennyire málé egy ilyen apával szemben...

Ja igen Orhan cuki volt a sajttal:-))) És milyen jól néz ki mostanában.:-) De akkor sem hat meg a lávsztorijuk, és sajnálom de soha nem fogom megszeretni ezt a gyereket akármit is csinál. Megérdemlik egymást a hölgyeménnyel.
Annál izgibbnek ígérkezik viszont Ilknur és lovászmanó Seyis lávsztori, vayy vayy, nagy meglepetés lesz nekem Szíj Melindánk:-)