Téma: Híradó este

olahmiki1959 2012 nov. 04. - 18:26:44
(2153/2273)
Minden összeugrás, vita - amirõl én tudok, miután az nem titok, hogy kb. egy éve van internetünk, akkor vezették be hozzánk, tehát csak arról tudok beszélni, amit azóta én magam megtapasztaltam, - úgy kezdõdött, hogy "közületek" valaki, - Dantonb és Proktor nagyon sokszor, te nem olyan sûrûn, de jónéhányszor te is, - a vita hevében, az érvek ütköztetése közben, vagy az érvekbõl kifogyván, - elkezdtetek bántani, személyünkben sértegetni, olykor gyalázni bennünket.
Amit - ha konkrétan téged veszünk, - azért nem értek igazán, mert ahogy már régebben megírtam, a te intellektusoddal, felkészültségeddel könnyen megtehetnéd, hogy ne ess bele ebbe csapdába, és ne menj le egy bizonyos szint alá.
Hogy ne válaszd a könnyebbik utat, érvek helyett a másikat pocskondiázni, ugyanis az a világ legkönnyebb dolga. Azt bárki meg tudja csinálni.
Amikor valaki ehhez az eszközhöz folyamodik, akkor ott baj van - szerintem.
Pláne egy olyan ember esetében, mint te, aki folyamatosan a demokráciáról a véleményszabadságról, a másik elfogadásáról beszélsz, és kéred ezeket számos a jelenlegi politikától, de amit személyesen te magad rendkívül ritkán teszel meg.
A többieket nem ismerem olyan mélységben, hogy valódi véleményem legyen róluk, de goldie-tól például soha nem olvastam semmi kifogásolhatót, közönségeset, bántót pedig pláne nem.
Mandulavirág idõnként az elviselhetõség határán mozog, ami az írásai hosszát és mennyiségét illeti, ez tény, de ezen túlmutatóan, észrevettétek, hogy milyen színvonalon ír?
Szerintem - és most nagyon õszinte leszek - valahol az õrület és a zsenialitás között egyensúlyozik, de mellesleg valami olyan elképesztõ tudása van, amihez még csak hasonlót sem tapasztaltam itt a porton, de talán még a hivatalos kulturális életben sem, tökéletesen fogalmazva, hibátlan helyesírással és logikával ír, és mindezeken túl, semmiképpen sem szolgál rá arra, hogy mondjuk lekurvázzák, vagy a halálát kívánják, ahogy néhányszor már sajnos, megtörtént.
Sok mindent elbír a port, de azt hiszem, - konkrétan nem tudom, de így gondolom, - hogy még itt is van egy íratlan szabály, egy mindenki által elfogadott elv, miszerint egymás hozzátartozóját, szüleit, feleségét, rokonát nem bántjuk.
Egészen egyszerûen azért, mert az illetõnek semmi köze az itteni vitákhoz, nincs itt, lehet, hogy már meg is halt, stb.
Éppen ezért lepett meg Proktor váratlan kirohanása vénasszonyok édesanyja ellen, mert eddig ilyet én nem tapasztaltam itt. Proktortól meg egyáltalán nem vártam volna azok után a hsz-ek után, amiket olvasgattam tõle.

Saját magamról...
Azt hiszem , önmagát mindig másként látja az ember, mint a kívülállók, én csak annyit tudok mondani, hogy az ide való beírást egyelõre nagyon élvezem, ez valószínûleg idõnként sok lehet azoknak, akik olvassák az írásaimat.
Ezért mindenkitõl elnézést kérek, akit érint.
Én eddig nagy többségében olyan visszajelzéseket kaptam, hogy nagyon sokan szeretik az írásaim stílusát, humorát, könnyedségét, és ez persze legyezgeti az ember hiúságát.
Amihez nem értek, ahhoz igyekszem nem nagyon hozzászólni, inkább csak olvasgatom a többieket, ahol viszont úgy érzem, hogy van érdemi mondanivalóm, ott megszólalok.
Ezek általában kulturális portok, filmek, tv mûsorok, zenék fórumai.
Egy dolog biztos, és ezt szerénytelenség, és mindenfajta beképzeltség nélkül mondom.
Én soha, senkit szándékosan, a másik emberi értékeit semmibe véve, nem akartam megbántani.
Amikor megtörtént, mert persze volt ilyen, nem is egyszer, annak mindig volt egy elõzménye, nevezetesen amikor belém rúgott valaki, pocskondiázott, akkor megszólaltam, általában enyhébb hangnemben, utána, amikor nem maradt abba a bántásom, akkor viszont akarattal, szándékosan durva stílusban válaszolva védtem és védem meg magam.
Idõnként még arra is vetemedtem, hogy afféle Grál lovagként - ez most baromi hülyén hangzik, de hát ez van, õszintének kell lenni - mások védelmében is megszólaltam, amikor talán nem is kellett volna.
Nem tudok mit csinálni, a számat csak azért nem fogom be, nem kussolok és lapítok, hogy azzal másnak szívességet tegyek.
Aki belém köt, az számoljon azzal, hogy ugyanolyan, vagy még keményebb választ fog kapni.
Az elõzõ hsz-emben, - nem tudom, hogy bent hagyták-e, - szándékosan fogalmaztam ilyen durván, ugyanis egyszerûen meguntam, hogy néhány ember gyakorlatilag szétbarmolja a portot.
Tudom, hogy keményre sikerült, de ez van.
Én eddig sem bántottam senkit, és ezután sem fogok bántani senkit, - ameddig valaki okot nem ad rá.
Üdvözöllek.
adamnagysweetmovie 2012 nov. 04. - 18:24:12
(2152/2273)
És ilyenkor, aki a hunyó, 1-2 órára mindig elsompolyog, hogy aztán ott folytassa, ahol abbahagyta.

Pont, nem ragoznám tovább...
adamnagysweetmovie 2012 nov. 04. - 18:22:36
(2151/2273)
De az nem járja, ha valaki elkezd személyeskedni, akkor az összes hsz-t (a visszafogottat is) kiirtják és a kezdeményezõ/legordenárébb sértegetõ/visszaesõ ugyanazzal a nickkel folytathatja.

Nem akarok kötözködni, de ez így lenne korrek (és nem ez a gyakorlat).
adamnagysweetmovie 2012 nov. 04. - 18:20:14
(2150/2273)
Helyes, mióta kérem már ezt!!!!!!!!!
Az elsõ modi, aki ezt számon kéri.
moderator1 2012 nov. 04. - 18:17:46
(2149/2273)
Kedves Fórumozók!

Kérlek Titeket, hogy a személyeskedést kerüljétek.

köszönettel:
A moderátor
_goldie_ 2012 nov. 04. - 13:09:01
(2148/2273)
"az eddiginél sokkal részletesebb és pontosabb képeket tudnak készíteni..76 különbözõ lámpával világítja meg a belehelyezett agyagtáblát, a lefényképezett adatokat egy számítógép összesíti, így minden egyes vonalat, karcolást fel tudnak fedni, semmi sem marad rejtve..Az elkészült képet feltöltik a netre, hogy az érdeklõdõk megnézhessék és segíthessenek a megfejtésében" http://index.hu/tudomany/tortenelem/2012/11/03/barki_segithet_az_osi_iras_megfejteseben/

FB.osok elõnyben irány a kódfejtés :D
_goldie_ 2012 nov. 04. - 13:02:24 Előzmény olahmiki1959
(2147/2273)
Ép ésszel nehezen felfogható, miért tesz valaki ilyet egy gyerekkel
"találgatják, mi lehetett az indítéka egy ilyen brutális gyilkosságnak..úgy vélekednek, a nõ számára Bence jelentette az egyetlen akadályt, ami a párkapcsolatuk útjában állt..az indulatok egyelõre csak a közösségi oldalakon szabadultak el"
"Bence harmonikus környezetben élt nevelõapjánál..Az idillt csak az rontotta, hogy barátnõje hasonló korú fia nem jött ki a fiúval..emiatt a nevelõapa kifejezetten megkérte az asszonyt, hogy fiát ne hozza magával, amikor õket látogatja" http://velvet.hu/sztori/2012/11/03/szita_bence/

ez így van..ép ésszel nehezen felfogható
kíváncsi leszek kiderül-e valaha az ok
illetve a büntetés mértékére
adamnagysweetmovie 2012 nov. 04. - 12:11:18
(2146/2273)
Persze ezt már minden normális ember unja.
A Magyar Nemzetnek nevezett pártlap uszításait immáron csak a nagyon buták szopikálják be, õk menthetetlenek.

De egyre többen ismerik fel, ez így nem mehet tovább, és valami mellé oda kell állni, különben Orbán szerény ígérete szerint legalább 20 évig ezt esszük....
Na ezt nem akarja párszázer nyugdíjason, izmozó újnyilason és megvásárolt határon túlin kívül ma már senki. SENKI.

És a távolmaradás ilyen kékcédulás választásokon nem lesz megoldás. Itt téved Orbán, egy alternatívára a jobboldal is tömegesen fog átszavazni.
Vagy ha nem, akkor megérdemlik a sorsukat, hogy a megnyomorított unokáik külföldrõl vonják majd felelõsségre õket.
-csengõzoli-- 2012 nov. 04. - 11:42:11
(2145/2273)
Az egész ember a maga 160 centijével, kopaszodó mitugrász külsejével, jogszabályokat hadarva makogó beszédstílusával olyan, hogy az embernek kinyílik a bicska a zsebében. Ráadásul mindig a jó ügyek mellé áll, ezt a szemét Kovács Ágit az elsõ adandó alkalommal egy életre elkaszálná.
-csengõzoli-- 2012 nov. 04. - 11:16:07
(2144/2273)
Kolláth György egy vérbalos mitugrász, így,hogy az õ mûsorában mi hangzik el,az maximum a komcsikat érdekli.
Kovács ági ügyében is nagyon korrekten viselkedett:
http://videa.hu/videok/sport/kovacs-ugy-a-dontes-kollath-gyorgy-agnes-MwpagR26Q8XusNgu
Genetikusan féreg...
adamnagysweetmovie 2012 nov. 04. - 10:56:06
(2143/2273)
A VOSZ a 2.Matolcsy-csomag miatt nem látja lehetségesnek, hogy a vállalkozások az inflációt legalább elérõ mértékben megemeljék a béreket.
Hiába gyalázatosan alacsony (mintegy 15ezer forinttal alacsonyabb a létminimumnál) a minimálbér, a VOSZ titkára szerint a Matolcsy-csomag felzabálja a vállalkozások nyereségességét, növekedését.

A tavalyi drasztikus minimálbéremelés is csak az adóterhek brutális megnövelését kompenzálta (mind állambácsihoz vándorolt, abból szépül Felcsút, abból húzzák a cigányok az IMF-pávatánc alá való zenét), a 6-7%-os inflációt nem fedezte.

Hát ez van, a csúnya vállalatok megszorítanak, nem emelnek bért... A kormány nem szorít meg, nem 700 plusz X milliárdot.
adamnagysweetmovie 2012 nov. 04. - 09:26:39
(2142/2273)
És akkor valami ÉRDEMI.
Kolláth György mûsorában hallottam, idén 10, azaz TÍZ döntést hozott az Fidesz-Alkotmánybíróság.
És több százat elutasított a titkárság mindenféle eljárásrendi szabálytalanságokra hivatkozva.
Orbán-banda direkt úgy hozta meg a szabályokat, hogy évi 30-40, nagyrészt emberi jogi természetû ügynél több ne kerülhessen az AB elé!!!!
Felháborító, hogy ennek ellenére felduzzasztotta pártkatonákkal az AB tagságát a FideszGép, akik persze a valami csoda folytán eléjük kerülõ ügyeknél is hümmögnek, hogy sajnos nem vagyunk benne kompetensek. Saját magukat járatják le, persze egy Balsaynak vagy Strumpfnak nincs is szaktekintélye, amit féltenie kéne....
Így lesz az alkotmány az alkotmányellenes intézkedések tárháza, mindent beledobálhat a Fidesz. Weimarban ugyanígy építette le Hitler a demokráciát.
adamnagysweetmovie 2012 nov. 04. - 09:08:46
(2141/2273)
Szükség van Gyurcsányra, amíg Orbán ilyen.
Én megyek 12-én a kékcédulás választás ellen tiltakozni a Parlamenthez.
Szerintem sem marcangolni kell egymást, de értelmes viták beleférnek.
De az alapelvek azok, amiket írtál. Aki demokrata, annak regisztrálnia kell és Orbán FideszGépe ellen szavaznia.
offtopic
mandulavirág 2012 nov. 04. - 03:57:34
(2140/2273)
AKI MÁS ÉRTÉKEIT LEROMBOLJA, AZ MIÉRT TESZI?
Szabadka végveszélyben: 1063 épületet bonthatnak

"A szabadkai Városrendezési Intézet úgy dolgozta ki Szabadka általános rendezési tervét, hogy abban helyet kaphatott a szûk központ, a történelmi városmag szinte teljes lerombolása, a Központ I., II. és a Központ III. területén lévõ földszintes épületek helyébe négyemeleteseket elõirányozva, a város azon balkanizálódásának újabb példája, amirõl – számos heves bírálatot kiváltva – folyamatosan beszélünk az elmúlt évek vonatkozásában."
2010 óta van napirenden a szabadkai városrombolás. Az elmúlt napokban több szabadkai szimpatizánsunk is jelezte felénk, hogy értesítõt kapott, amelyben az általuk lakott ingatlan kisajátításáról és bontásáról tájékoztatja a lakosságot az önkormányzat. Útszélesítések, lakópark- és bevásárlóközpont-építések címén a városvezetés teljesen átszabná a magyar szecesszió fõvárosaként is számon tartott délvidéki város arculatát.
A tervbizottság október 17-én megtartott nyilvános ülésén a Magyar Szó jellemzése szerint forradalmi hangulat uralkodott.
Szabadkán magyarok, horvátok és szerbek egyaránt ellenzik a városvezetés elképesztõ javaslatait, így a törésvonal az értékekben gondolkodó emberek és a rombolásban érdekeltek között húzódik. Mint ismeretes, a délvidéki magyarok jelentõs része szerbnek vallja magát a népszámlálásokon, és sokan a választásokon is szerb pártokat támogatnak.
Alig két nappal a városházán megtartott, tüntetéssé fajult ülés után izraeli befektetõk folytattak tárgyalásokat az önkormányzat képviselõivel a városházán. Yossef Levy izraeli nagykövet kijelentette, hogy nagy lehetõségeket lát Szabadkában. A nagykövettel együtt 14 olyan izraeli vállalat képviselõje is ellátogatott a találkozóra, amelyek érdekeltek a Szabadkán való befektetésben.
Modest Duliæ szabadkai polgármester bejelentette: Izrael eddig egymilliárd eurót fektetett be Szabadkán, és sok izraeli cég érdekelt a beruházások folytatásában. Ezeknek a cégeknek komoly érdekeltségeik lehetnek az építõiparban, az ingatlanbefektetésben és a bevásárlóközpontok építésében. A Váralja Szövetség helyi támogatóira támaszkodva úgy tudja, egy ilyen befektetésnek esett áldozatul az a régi házsor is, amellyel a kezdeményezésünket lezáró "szabadkai jelentésünket" is illusztráltuk.
Összegzésképpen: Szabadkán erõsödik a befektetõi nyomás, és ez igenis kapcsolatban állhat azzal, hogy a városvezetés el akarja tüntetni a befektetõknek gátat jelentõ történelmi belvárost. Most már azt is tudjuk, hogy a szabadkai városrombolásban nemcsak szerbiai és magyarországi illetõségû befektetõk érintettek, hanem izraeliek is.
(A Váralja Szövetséget e kezdeményezése során már többen megpróbálták azzal ellehetetleníteni, hogy szervezetünket rasszizmussal, etnikai konfliktusok generálásával alaptalanul rágalmazták. Mi minden esetben a tényekhez ragaszkodunk, így ebben a kérdésben is, ezért elõre elhatárolódunk azoktól, akik emiatt a Váralja Szövetséget antiszemitizmussal fogják vádolni.)
A városi tervbizottság október 17-én mégsem támogatta a városrendezési tervet, mivel azt további kidolgozásra javasolták. A Váralja Szövetség szerint ez sok jót nem jelent, a tervbizottság indoklásából ugyanis kitûnik, hogy nem a város épített örökségét féltik, hanem anyagilag kivitelezhetetlennek tartják az 1063 épület lebontását a kisajátítások költségessége miatt, különösen a külsõbb városrészekben. Azt is ki kell hangsúlyoznunk, hogy az elmúlt években már így is több tucat városképi szempontból értékes épület esett áldozatul a befektetõi érdekek gátlástalan kiszolgálásának.
http://varaljaszovetseg.hu/h076.html
http://varaljaszovetseg.hu/szabadka-jelentes.pdf
http://www.facebook.com/pages/V%C3%A1ralja-Sz%C3%B6vets%C3%A9g/113262658699129?sk=photos_stream
offtopic
mandulavirág 2012 nov. 04. - 02:20:12
(2139/2273)
offtopic
mandulavirág 2012 nov. 04. - 02:19:36
(2138/2273)
offtopic
drProktor 2012 nov. 04. - 01:56:16
(2137/2273)
Szerintem, aki azt pedzegeti, hogy Gyurcsány felelõs a FizeSS 2/3-áért,
az ugyanabba a hibába esik, mnt aki egy rablógyilkost azzal menteget,
hogyaz áldozata kihívó mgatartásával kiprovokálta a bûncselekményt.
Semmi nem indokolhatja a demokrácia legyilkolását, ahogy semmi nem indokolhatja
pl. egy gyerek megerõszakolását és legyilkolását.
offtopic
mandulavirág 2012 nov. 04. - 00:08:44
(2136/2273)
"Az igazságot elég egyszer leírni ,az utat tör magának"
Igen, ezzel maximálisan egyetértek. A Bibliát elég volt egyszer leírni, és lám, utat tört magának. Az igazságot nem lehet betiltani, mert utat tör magának, igazad van :)
adamnagysweetmovie 2012 nov. 04. - 00:08:38
(2135/2273)
És persze egy normális, nemcsak verbálisan szociáldemokrata baloldalnak is meg kéne születnie...
1/10
danton-b 2012 nov. 04. - 00:06:48 1/10
(2134/2273)
gyógyszer megvolt? Önmagaddal diskurálsz és közben két nappal ezelötti irományaidat újból és újból idemásolod annak megjelölése nélkül hogy kinek írod? Annyira azért nem remekmûvek ,ráadásul baromi hosszúak is hogy bárki olvasgassa mint a Bibliát:)
Az igazságot elég egyszer leírni ,az utat tör magának,a hamisságot pedig akárhányszor ismétled ,akkor sem lesz igaz.
Na így van ez Heller mocskolása esetével is.