agarik 2012 jún. 02. - 22:25:50
(70/270)
Kérünk egy nagy SPOILER-t a hozzászólásodra, mert az ÖSSZES CSAVART amiért egyáltalán érdemes beülni rá sikerül lelõni benne!


Pfff, egyeseknek semmi önkritikájuk nincs?
10/10
green25 2012 jún. 02. - 21:39:53 10/10
(69/270)
***SPOILER PÓTOLVA***

Igazán szomorú, hogy ilyen sokan nem képesek észrevenni a kreativitást, a rendezõi szabadságot, és hogy a Twilight sorozathoz kötik Kristent, holott ennek a filmnek az égvilágon semmi köze nincsen ahhoz.
Kristen Stewart remek színésznõ, csakúgy mint Charlize Theron, és semmivel sem játszik rosszabbul, mint Chris Hemsworth. Kristen azért kiváló választás a Hófehér szerepre, mert nem klasszikus szépség, a belsõ szépségre alapoz, az ártatlanságával és az igazságával gyõz, nem a szépségével. Erre bizonyíték, hogy amikor a királynõ meghal, Hófehér kettesben marad a tükörrel, DE NEM kérdezi meg, hogy õ szép-e. Az igazság nyer. NEM VÉLETLEN, hogy ebben a hollywood-i produkcióban a fõhõsnõ szinte egyáltalán NINCS kisminkelve!!
A vadász cinikus alkoholistából az igazság bátor védelmezõjévé válik, jellemfejlõdésen megy át, és kiérdemli Hófehér vonzalmát, a herceggel szemben, aki hiába csókolta meg Hófehért, hiszen a vadász csókjától ébredt fel.
A forgatókönyv valóban kissé laposra sikerült, de ennek ellenére élvezhetõ a film, a látványvilág és a színészi munka révén.
Elgondolkodtató a történetnek ez a megközelítése. Elsõfilmes rendezõtõl ez egy jó film, nyilván vannak benne kivetnivalók, de több benne a figyelemre méltó pozitívum, mint a hiba.
2/10
Kritikus01 2012 jún. 02. - 21:15:24 2/10
(68/270)
Azoknak ajánlom ezt a filmet akik szeretnek moziban aludni,sexelni,gondolkodni,vagy feleslegesen pénz költeni! Azoknak nem ajánlom akik igényes filmeket szeretnek,akik izgulni akarnak vagy kikapcsolodni! Ez a film BORZALMAS.. minden perce kiszámítható ,unalmas vontatott..csak azért nem adok neki 1-est mert jó volt a moziban a nachos meg a kóla!
offtopic
Meklód fia 2012 jún. 02. - 18:21:20 Előzmény Bigpapa
(67/270)
Kristen Stewart százszor szebb mint Theron. Theron egy mûmájer.
10/10
Joci86 2012 jún. 02. - 18:13:03 10/10 Előzmény Bigpapa
(66/270)
Én úgy gondolom, hogy ebben a filmben volt egy csomó ígéretes ötlet, ami megbukott a gyönge forgatókönyv miatt. Manapság sajnos így nyomják! Nagyon jó volt a szereplõválasztás, nagyon jó volt a látvány világ. Ha csak a történet tálalását, megjelenítését vesszük nagyító alá biztosan lesz olyan, aki bele tud kötni, mert nem tetszhet mindenkinek ugyanaz, de összességében nézve egy elég jó látványvilág tárul az ember elé. Persze lehetet volna, mondjuk pár jó jelenettel még fûszerezni ezt a vonalat is meg még jobban elmélyíteni, de ez már megint a gyönge forgatókönyvnek tudható be. Nem is értem, talán azért kezelik ilyen hanyagul a filmkészítésnek e fontos pontját, mert úgy vannak vele, hogy ezt a legkönnyebb összehozni?!?! Mert szerintem NEM!!!! Mondjuk ez utóbbi nem ténymegállapítás, mindinkább csak találgatás. :D:D:D, hogy mégis miért????
Bigpapa 2012 jún. 02. - 07:21:43
(65/270)
Nem 27, elirtam. Theron es Kristen kozt van kb15 ev,de Theron javara, mivel idosebben is szebb a no. Azt irtam, ha egy 50 koruli szinesznot kernek fel kiralynonek, aki mar tenyleg rancosodik, hihetobb a sztori. Mint egy olyan novel, aki szazszor szebb Kristennel.
2/10
Kiccike 2012 jún. 02. - 01:42:17 2/10
(64/270)
Ez a film elég gyengus lett.
Kriszike 2012 jún. 02. - 00:13:24
(63/270)
A trailer alapján nagyon ígéretesnek tûnt, de sajnos ez a film olyan, mintha különálló jeleneteket egy laza koncepció alapján szimplán egymásra hánytak volna, logikátlan reakciók a szereplõktõl, vontatottság, stb. Nem tudom, hogy ez most nagyon gyenge rendezés vagy a dramaturgia teljes hiánya, de meggyilkoltak egy nagyon ígéretes filmet, pedig az alapötlet, a látványvilág nagyon tetszett.
delamico 2012 jún. 01. - 23:22:36 Előzmény Bigpapa
(62/270)
Mondjuk Kristen Stewartnál nem nehéz szebbnek és jobb színésznek lenni. Aki egyébként csak 21 körül van, bár idõsebbnek néz ki. Charlize Theron meg tényleg nem volt jó választás, Andy MacDowel vagy Lena Headey jobb lenne, õk kevésbé vannak kibotoxolva rájuk nézve jobban elfog a gonosz mostoha érzés.

Na egyébként én még nem láttam, de tervezem megnézni, amennyiben megéri, habár már az elõzetesen éreztem, hogy nem leszek kibékülve a tartalmi változtatásokkal. A másik kérdés pedig az, hogy 3D-ben megéri-e megnézni. Alapvetõen nem vagyok oda a 3D-ért, de ha a látványon kívül nem várhatunk semmit Hófehértõl, akkor lehet, hogy érdemes 3D-t nézni.
9/10
joker37 2012 jún. 01. - 22:12:22 9/10 Előzmény Bigpapa
(61/270)
(27 éves csajjal)ki az aki 27 éves vagy mi van?
8/10
Meridol 2012 jún. 01. - 19:22:38 8/10
(60/270)
Én nagyon élveztem. Látványos remek fantasy film a Grimm mese alapján de mégis ujszerû befejezéssel /lehente folytatni mint a Hófehér és a vadász kalandjai.. vagy ki tudja mi jöhet még??/ Végülis a vadász mentette meg és .. bármi lehet belõle.A vége nagyon sejtelemes volt
spoiler:
A koronázáson ahogy a vadász megjelent hátul és egymásra nézek.Szem nem maradt szárazon!/ mellesleg Hófehér ravatalánál sem!/
Hazaérve kerestem egy almát hogy beleharapjak ! :)
8/10
julcseee 2012 jún. 01. - 09:01:04 8/10
(59/270)
Tegnap megnéztük, és én bevallom úgy ültem be, hogy ez biztos elég sz@r lesz, de azért nézzük meg... és pozitívan csalódtam! Nem volt ez rossz! Jó, persze, nem lett belõle se thriller, se romantikus love stroy, se mese, se hatalmas mondanivalójú film, és mégis! Tetszett. Pedig még csak tini se vagyok már (27). Én azt mondom, nézzétek meg, szerintem megérte a moziköltséget.
5/10
Hoppancs 2012 jún. 01. - 02:18:10 5/10
(58/270)
A mi kritikánk: http://www.napvilag.net/film/20120601/hofeher_es_a_vadasz_kristen_stewart_kontra_charlize_theron

lippije, abban igazad van, hogy bizonyos tiniknek szánt filmekkel szemben nem kell túlzott elvárásokat támasztani, ez a mû azonban saját magával szemben állított fel olyan mércét, aminek nem tudott megfelelni. Egyébként a fõ hibáit magad is remekül megfogalmaztad az írásodban. Hiszem, hogy a tizenévesek sem elégszenek meg az üres szemfényvesztéssel, amit ez a mozi kínál, hiszen attól, hogy fiatal valaki, még lehet ízlése. Itt az alkotók nem tudták eldönteni, mit hozzanak ki az ismert sztoriból, ezért inkább semmit nem hoztak ki. Ez a gond, és nem az, hogy nem emelkedik bergmani magasságokba.
6/10
Saphir 2012 máj. 31. - 22:48:01 6/10
(57/270)
Mindenképpen megnézem, csak nem érte(tte)m, miért kell ennyit módosítani a hangokon.
Köszi a választ! :)
lippije 2012 máj. 31. - 22:29:23
(56/270)
Elolvastam egy rakat kritikát (miután megnéztem a filmet) - és én nem fogom lehúzni, inkább megkérni a kritikákat megfogalmazó kollégákat : tessék már megérteni, hogy készítenek filmeket tiniknek is, ami nem fog értékektõl hemzsegni - baromi egyszerû : ezekre a filmekre nem kell beülni, és kész. Összefoglalva : egy faék egyszerûségû fantasy köntösbe átrakott Hófehér feldolgozás, pontosan meghatározott célközönségnek, kevés mélységgel, szép látványvilággal. Már csak rajtad múlik, hogy odatartozónak érzed e magad.

Rövid írásom a filmrõl : http://www.filmkocka.hu/2012/05/hofeher-es-a-vadasz/
agarik 2012 máj. 31. - 22:27:15
(55/270)
Semmi baj a szinkronnal, illik az arcokhoz, nincs elcsúszás a szájmozgáshoz, a háttérbetéteket pedig nem szinkronizálták le. Ha amúgy megnéznéd, a szinkron miatt ne parázz.
6/10
Saphir 2012 máj. 31. - 20:51:48 6/10
(54/270)
Most olvastam egy kritikát a filmrõl, és egy kicsit elment a kedvem. A hullafehér vámpírlánykát még csak elviseltem volna, de miért kellett a szinkront elqrni??? Az elsõ elõzetesekben Bertalan Ági volt a Királynõ hangja, a moziban vetített trailerben Soleczki Janka, de a végleges - állítólag - Kéry Kitty lett. Semmi bajom a színésznõvel, de nem tudom elképzelni erre a szerepre. Az elsõ választás lett volna a legjobb. Mivel csak szinkronosan tudnám megnézni, ezek után kétszer is meggondolom...

Esetleg látta már valaki a filmet? Vélemény?
agarik 2012 máj. 31. - 15:32:41
(53/270)
Hja, a Gyûrûk Urából a "Megyünk" c. rész manapság mindenütt ott van... De ez legyen a legnagyobb problémánk :)
agarik 2012 máj. 31. - 15:31:42 Előzmény nimrod666
(52/270)
Azért, mert a Gonosz Mostohát nehezebb letaszítani a trónról egy élõszereplõs filmben, mint egy rajzfilmben.
Szvsz egyáltalán nem ártott a történetnek, és van benne egy-két más érdekes csavar is, amik végül inkább hozzátesznek, mintsem fanyalogsz miattuk mikor kijössz a filmrõl.
Bigpapa 2012 máj. 31. - 08:56:55
(51/270)
sajna a tiniknek ma már egy gyûrûk ura fíling :)) csata nélküli filmet nem lehet eladni. Az ártatlan,édes hófehérkébõl Xenát csinálnak. Kíváncsi vagyok,mikor készül olyan film,amiben biszex a hófehérke és nem herceg talál rá,hanem egy másik hercegnõ :))))és a vadásszal együtt, édes hármasban ellovagolnak a naplementében.