Téma: Hold

greeen 2010 márc. 06. - 02:07:48 Előzmény vitnegre
(64/244)
Szóval
A válaszaim az én meglátásom szerint

****SPOILER****
Igen akirõl halucinál az a lánya
Minden klón az ujraélesztés után mindent tud.Tehát Úgy ébrednek fel,
hogy baleset érte õket,de az elméjükben benne van a család,ami tarja bennük a lelket,a munka,és hogy mi a feladatuk.Az életciklusuk 3 év.
A halucináció a betegsége egy része volt már.Valószinüleg annak elõjelei
ami eléggé le is amortizálta...Valszeg az nem volt tervbe hogy balesetet
is okozhat ez majd....
****Spoiler Vége******


Amúgy 9/10 a film :)
vitnegre 2010 febr. 27. - 17:10:38
(63/244)
mondtok itt okosakat, de lenne egy kérdésem:

****SPOILER****
ki az a lány akirõl az eléjen haluzik?
vajon az a lánya lenne? ha a lánya az, akkor honnan tudja a klón, hogy úgy néz ki? miért szûnik meg a haluja? mi okozta azt?
****SPOILER****

aki tud valaszokat azt kerem irjon :)
FilmkritX 2010 febr. 22. - 19:18:11
(62/244)
Érthetetlen számomra, hogy miért csak egyetlen moziban vetítik. Ez a film fantasztikus. A zene és a látvány elsõ osztályú. Sam Rockwell alakításáról pedig csak szuperlatívuszokban lehet beszélni. Az apró logikai problémák említést sem érdemelnek. Ez kivételesen egy olyan Sci-fi amit nyugodtan megnézhetsz a barátnõddel mert õt is le fogja kötni. Nálam 10/10
lng 2010 febr. 21. - 19:01:10 Előzmény finifene
(61/244)
Szerintem is egy remek film, foleg ha azt nezzuk hogy egy szinesz jatekan all az egesz. Azert a casting nem lehetett valami koltseges:D
6/10
ReignMan 2010 febr. 21. - 07:34:01 6/10 Előzmény Singaporeflash
(60/244)
Hát a Napfény számomra totális csalódás volt, el sem tudtam képzelni, miután megnéztem, hogy az egyik kedvenc rendezõm, Boyle, hogy tudott kiadni egy ennyire fantáziátlan filmet...
10/10
Singaporeflash 2010 febr. 20. - 21:26:25 10/10
(59/244)
Nem vagyok tevedesben, az meg a te dolgod, hogy mit mihez hasonlitasz:-)))
10/10
Singaporeflash 2010 febr. 20. - 21:25:32 10/10
(58/244)
Ez a te velemenyed, sokan velem ertenek egyet, sokan meg veled.
zee944 2010 febr. 20. - 15:52:08 Előzmény Singaporeflash
(57/244)
Ezt pedig kár volt kimondani. A Napfény befejezése tucat-scifis baromság.
zee944 2010 febr. 20. - 15:51:29 Előzmény Singaporeflash
(56/244)
Szerintem teljes tévedésben vagy.

***SPOILER***
Nem sulykolják a nézõbe azt, hogy GERTY azért van, hogy megvédje Samet, sõt, éppen ellenkezõleg. Ezt csak GERTY mondogatja Samnek (kvázi), miközben az alkotók velünk, nézõkkel azt éreztetik, hogy GERTY "gonosz", és ugyanaz fog történni, mint a 2001: Ûrodüsszeiában. A meglepetés pedig éppen az, hogy mégsem. Így már lehetne propaganda is, de szerintem szimplán csavarnak szánták. Pláne, hogy a filmbeli cég vezetõi, akikkel GERTY beszélget, pont az a réteg, akikrõl beszélsz, és itt negatív színben vannak feltüntetve. Nem látok én itt semmilyen rejtett üzenetet, mert hamisnak sem látok semmit. Nem tudom, milyen "szellemi üzenetrõl" beszélsz, az Ûrodösszeiához meg véletlenül sem hasonlítagnám minõségileg semmilyen összetevõjét sem.
10/10
Singaporeflash 2010 febr. 19. - 19:41:06 10/10
(55/244)
Ja, es muszaj kimondanom: scifiben az angolok a legjobbak. Ott van pl. a Napfeny, ami egy orult jo es ertelmes film, es az is angol. Hajra, anglusok, meg tobb ilyen fura sci-fit.
10/10
Singaporeflash 2010 febr. 19. - 19:37:45 10/10
(54/244)
Annak ellenere, hogy Sam Rockwellnek olyan igazi gonosz kis p*cs feje van, es ezert ellenszenves, be kell vallanom, szerintem lenyugozoen jatszott. Nem tudtam, hogy jo szinesz, de ezzel bebizonyitotta. A film... hmmm...

SPOILER

... szerintem a New World Orderrol szolt. Arrol, hogy egy szep vilag igeretevel hogyan jatszanak istent azok az emberek, akike a hatalom es hogyan cseszik at az egesz emberiseget. Hogy mibe kerul az elegendo energiaval megtamogatott elete a foldlakoknak. Total nem veletlen, hogy Gerty HAL-re emlekeztet - akkor sem ha Gerty egy kevesbe gonosz verzio. A vallalat sakk-tabla mintazata szabadkomuves utalas. Azt akarjak elhitetni ebben a filmben az emberekkel, hogy a szuperintelligencia jo - ezert sulykoljak vegig a nezobe azt, hogy Gerty azert van, hogy megvedje Samet... A szellemi uzenet kapcsolodik a 2001: Urodusszeiahoz. A sok bolygo es fenymutogatas is. Mellesleg a zene is, valamiert olyan hangulatot teremtett, mint nehol a 2001: Urodusszeiaban.

*** SPOILER VEGE ***

... mindama rejtett uzenetek ellenere, amit a spoilerben leirtam, jo. Kivalo sci-fi kamaradarab:-))) Gondolom, hogy nem is hasznalnak rejtett uzenetek kozlesere, ha sz*r lenne.
6/10
ReignMan 2010 febr. 16. - 18:40:22 6/10 Előzmény Tuningszöcske
(53/244)
Szerintem sem túl izgalmas a film, sokszor átdolgozták már ezt a témát, de a fõszereplõ tényleg rendben volt, olyan természetesen játszott. Igazából semmi különös nem volt a filmben, ez zavar, semmi meglepõ, váratlan, vagy elgondolkodtató... 6/10
finifene 2010 febr. 15. - 12:47:59
(52/244)
igazi sci-fi... a színészi játék tökéletes (sosem bírtam ezt a fickót, de el kell ismernem, nagyszerû volt!!)
a hatása alá kerültem, manapság ritka az ilyen film! az egyik legszomorúbb, amit valaha láttam...
csak ajánlani tudom a hozzám hasonló sci-fi rajongóknak!
8/10
h.tibi91 2010 febr. 11. - 20:31:43 8/10
(51/244)
Jó kis film. Emberi érzések, gondolatok egész kis sora jelenik itt meg. Valamint boncolgatja a klónozás okozta erkölcsi és morális kérdéseket is. A cégóriások is kapnak egy pofont, akik nek tényleg a pénz és a befolyás jelent mindent, az ember, pláne az érzései esetleg sérülékenysége pedig semmit.
Azért egy két baki és szürreális esemény van a filmben. a legszembetûnõbb amikor
* * S P O I L E R * *
Sam az ölében viszi a másik samet a vissza a holdjáróban és közben nyitva a sisakrostély.
* * S P I L E R V É G E * *
de ennyi azt gondolom bocsánatos.
Összességében tetszett, és megnézném újra.
Nyugodt szívvel ajánlom mindenkinek.
8/10
3/10
Tuningszöcske 2010 febr. 07. - 00:36:41 3/10
(50/244)
Iszonyú erõltetett film......... Én szeretem a sci-fit is, a lélektani drámát, a misztikusat, az izgalmasat, de ez egyik sem. Kevin Spacey-nek kellett volna játszani a fõszerepet, ha már a nevét adta, és egy személy szinte a szereplés... Vagy bárkinek, aki kevésbé hiteltelen...
zee944 2010 jan. 30. - 19:45:58 Előzmény ittato
(49/244)
Hû vazze, a szmájliról nekem nem jutott volna eszembe a cset. Az ilyen douglasadamses logikai ugrásokat nem tudom követni. De most már össze tudom õket kapcsolni, kész áldás, hogy itt vagy.

1. "mert megállt, és ez ki is derült elõtte, és neki az a dolga, hogy gondoskodjon róla, hogy a kis szaros termeljen"
Most, hogy az alapvetõ cselekményt ezen a ponton tisztába teszed nekem, hadd kérdezzem meg, Rockwellnek az nem dolga, hogy szót fogadjon a számítógépnek, amely egyezetett a fõnökséggel és kvázi eltiltja a munkától?
2. Tudsz olyan jelenetet mondani, ahol erre konkrét utalás van? Ha tudsz, akkor beszélhetünk róla. Ha nem tudsz, akkor így jártál. Amit én mondtam, az még távoli utalásnak is gyenge.
+1. Elküldés után rájöttem, de azért köszi ezt is. Nem tudtam, lesz-e olyan okosember, aki beleköt. Lett.

Egyébként nem a logikai hibákkal van az igazi gond. Biztos, hogy megértetted, amit olvastál? Esetleg fuss neki mégegyszer.
ittato 2010 jan. 26. - 22:01:41 Előzmény zee944
(48/244)
SPOILER

zééé bámmeg, biztos, hogy megértetted amit néztél??
"nagyon idióta a szmájlis megoldás, egyáltalán nincs összhangban sem a számítógép hangjával, sem a mondandójával. Ugye, semleges hangon semleges információkat közöl, de közben a képernyõjén egyfolytában vigyorog, mint a fatök"
nade, mit is akarhatott itt mondani az alkotó???? csak nem a chatelésre hajaz??? de igeen! és honnan tudod, hogy a másik oldalon egy gép (ember) van?

1. Miért akarja Rockwell olyan nagyon megnézni a sérült kombájnt? - mert megállt, és ez ki is derült elõtte, és neki az a dolga, hogy gondoskodjon róla, hogy a kis szaros termeljen.
2. A számítógépet ilyen simán meg lehet gyõzni, hogy "de hadd menjek ki mégis, csak a héjat ellenõrzöm"? Nem kellett volna valami új információt közölnie, hogy a dolog logikája változzon? Miféle számítógép ez? - Lehet, hogy nem is gép?!
+1. Az egész hajón nincsenek kamerák? - Ez nem egy hajó.

KissGaba
Nem veszik észre, hogy kb 4 pár keréknyom vezet oda-vissza a roncsig? - miért? nem mehetett oda 4-szer mielõtt megmakkant? éppen hogy kevés a keréknyom, hosszú évek aratásnyomainak ott kellene maradniuk.

Tényleg vannak benne hibák, de nagyon elgondolkodtató kis film ez, és nem is untam egy percét sem.
Különösen érdekes, hogy a klónok mennyire különbözõ életszakaszban vannak, ez egyik halálán van és meg akarja érteni az életét, a másik ereje teljében és cselekedni akar (vissza akar menni a földre), de aztán mégis átegendné az utat a betegebbnek. Sokszor meg nem tud semmit kezdeni egymással a két klón. Csak úgy vannak egymás mellett. Külön utakon. Mennyire fontos a tudat, hogy legyen egy hely amire úgy gondolsz: "otthon". sok kis apróság ami miatt asszem mégegyszer megnézem.

nekem 9/10

SPOILER OFF
KissGaba 2010 jan. 25. - 20:49:15 Előzmény Szusi92
(47/244)
SPOILERT tartalmazhat!


A film nem rossz, talán mondhatjuk rá, hogy többször nézõs is, viszont van benne egy hiba ( a történet szempontjából lényegtelen, mert a cég lebukik így is úgy is, csak figyelhettek volna rá). Szóval amikor a mentõegység megnézi a halott klónt a baleset helyszínén. Nem veszik észre, hogy kb 4 pár keréknyom vezet oda-vissza a roncsig? A lábnyomokról nem is beszélve. Légüres térben meg ugye a szél sem fújja ezeket el....

VÉGE!


Ez is csak kötözködés, aki szereti a sci-fit annak ajánlani tudom, nem mondom, hogy életed meghatározó filmje lesz, de egy próbát mindenképpen megér.
9/10
Szusi92 2010 jan. 17. - 14:33:19 9/10 Előzmény eagleburger
(46/244)
öö hali, lehet rosszul tudom de válaszolnék az észre vételedre, nem ment haza szerintem akkor senki csak azt mutatta ahogy a hélium 3 at lövi ki a földre, akkor csak az van benne, és a végén a klón "helyet cserél" a hélium 3 al. szóval elsõnek csak hélium 3 megy amikor meg a film végén látod akkor már ott van benne a klón
8/10
beo71 2010 jan. 15. - 14:13:59 8/10
(45/244)
Igazi gondolkodtató sci-fi,profi rendezés,jó színész(Kevin Spacey robothangja is illõ)itt nem a lézerkardok villannak csak a gondolatok.Nem túl rózsás képet fest a jövõnkrõl,de hát,ami az emberrõl szól az nem lehet rózsaszínû.
Ez egy jó-szomorú film.8/10.