Téma: Hold

Folgore 2011 jún. 05. - 22:12:16
(124/244)
Jó film, szép munka, well done!
De nekem kétszer kellett megnézni, hogy igazán értékeljem.
Nem egy katarzis, de jól kifejti a témát.
*** Spoiler ***
Gertyviselkesédenemjöttbe.Szerintemnemreálisegyilyenhelyzetben.
Seemann 2011 jún. 03. - 17:28:53
(123/244)
Jó film, de azért az Ûrodüsszeiára "nem kicsit, nagyon" hajaz. Ami ott Hal, az itt Gerty. Néhol még a látványvilágban, a képi megoldásokban is erõs párhuzamokat lehet észrevenni.
Rockwell alakítása: tényleg nem rossz, de nem hiszem, hogy olyan nagy kihívást jelentett volna. Ahogy olvasgattam a hozzászólásokat, önjelölt filmesztéták jönnek a szokásos túlzásaikkal meg okoskodásaikkal, hogy alakításáról csak szuperlatívuszokban lehet beszélni. Pff... hagyjuk már... nagyon kacat, amikor valaki ilyen betétekkel akar szakértõként tetszelegni. Lószart szuperlatívuszok. Aki nem látta a filmet, annak elárulom, bárki, egy kicsit is tehetséges színész eljátszotta volna. Örülök persze, hogy õ játszotta, jó volt, tényleg átjött az alakítás, de ennyi.
Magát a történetet pedig érdekesnek találtam, de nem éreztem átütõ erejûnek, vagy újszerûnek. (persze ma mi az...:)) Néhol mást vártam volna, valami bonyolítást, pl. Gerty esetében. Túl kezes volt, túl alkalmazkodó, túl könnyen meggyõzhetõ, ahhoz képest, hogy gép.
offtopic
miénkittatér 2011 máj. 08. - 17:31:03
(122/244)
Nem fantáziátlanság, hanem kézenfekvõ okai vannak, mint ahogy az autóknál is megtartják a kerék formáját régóta, pedig biztos fantáziadúsabb lenne a négyszögforma:)
A kivételek meg erõsítik a szabályt:)
offtopic
miénkittatér 2011 máj. 08. - 17:27:53
(121/244)
sokat mond, pláne a nézõrõl:)
miénkittatér 2011 máj. 08. - 12:30:53
(120/244)
Viccelsz? Öt percet láttál a filmbõl és még le is írod a "véleményed". Mondjuk ezzel még nem is lenne baj, kezdem megszokni itt az ilyesmit, de amiket írtál az irtó blõdség.Mert olyan dolgokat írtál le ,minek a hasonlatossága teljesen természetes nem csak a két filmnél, hanem az összes sci-finél és még a valós élettel is.
Ugyanis az ember a beszélõ számítógépeket mindig is elnevezte a filmekben és a való életben is, mert valahogy a beszélõ dolgokkal így vagyunk mi emberek.
A díszletek hasonlósága is praktikus okok miatt jellemzõ a sci-fi filmeknél paraszti logikával is belegondolva,mert logisztikailag, összeszerelés miatt ezek a minimál formák, a blokkos felépítés a legcélravezetõbb. Sõt még a színek hasonlósága is egyszerûen energiatakarékos okokból hasonló.
miénkittatér 2011 máj. 07. - 16:18:28
(119/244)
Mi az az erõs hasonlatosság, ha szabad megkérdezni?
MacLeod78 2011 ápr. 09. - 20:41:00
(118/244)
Nekem nagyon is bejött. Megreccsentem:-) A zene fenomenális!!!! A történet is nagyon jó!! Mindenképp meg kell hogy nézd ha még nem láttad!

SPOILER
Ott reccsentem meg, mikor a sebesült Sam Bell a holdjáróból hazatelefonált, és megtudta, hogy halott a felesége, és a lánya is már kb. 18. Majd hangosan sírva az üvölti, hogy "Haza akarok menni!" Na ott kész voltam

Nekem 9,8-as a film
A technikával ne foglalkozzatok, nem az a lényeg. Ha valakinek mégis a vizuális effektek jönnek be nézze meg az Avatart:-)
tombenko 2011 márc. 27. - 11:52:18
(117/244)
Azaz kirõl?
9/10
bitor 2011 márc. 27. - 00:33:16 9/10
(116/244)
Remek klasszikus sci-fi és kamaradráma mix.
Huánka 2011 márc. 16. - 20:23:27
(115/244)
A zene megfogott a film alatt, már ezért érdemes volt megnéznem, amúgy maga a film felejthetõ.
Clint Mansell - Welcome to Lunar Industries.
Egy a sokból.. 2011 márc. 11. - 14:53:57 Előzmény M4RT!N!
(114/244)
Szia, ne haragudj, hogy csak most írom a választ, de nem nézem meg mindig, hogy válaszoltak-e a kommentemhez.Ezek szerint öreg hiba részemrõl :) Már nem emlékszem miért a Sziget jutott róla az eszembe, de pl. ha láttad mostanában a Fekete hattyút nekem a Vanília égbolt jutott róla eszembe - s le is " szúrtak " e miatt egy páran, mikor ezt kinyilváníitottam, holott lehet, hogy csak 1-2 mozzanat emlékeztett az egyik filmrõl a másikra. Szerintem a Hold-Sziget c. filmekkel is így voltam .
The Man Who Laughs 2011 febr. 19. - 19:19:21
(113/244)
Hold (Moon - 2009 r.: Duncan Jones)

Kicsit másra számítottam, de így is roppant kellemes film élmény volt. Fõleg annak fényében hogy manapság ritka a "klaszikus sci-fi". A történet szerint a jövöben a föld energiájának 75%-át a Hold közeteibõl kinyert hélium3-ból fogjuk nyerni. Ergó adva van egy Holdbázis, egy fõs legénységgel és egy robottal. Aztán lesz egy csavar amit nem árulok el (aki nem ismeri az az elõzetest se nézze meg, hisszen sokkal jobb, ha az embert meglepetésként éri). A történet jól van megírva, igaz sok újdonsággal nem fog szolgálni, de hiteles és emberközeli. Az egész filmnek olyan Philip K. Dick hangulata volt. Hiszen hasonló témák vannak a középpontban amiket az író is gyakran használ (pl.: mitõl ember/személy valaki?).

A film egyik legnagyobb erénye a látvány és itt most nem dollár milliókból készült CG trüköket értek, hanem "csupán" a kiváló fényképezést és diszlet tervezést. A képek egyszerüen gyönyöröek és a bázis letisztult (de érzödik, hogy itt élnek) dizánja is roppantúl tetszett. Ehhez jön még Clint Mansell (Rekviem egy állomért) csodálatos zenéje, az összhatás pedig lenyügõzõ többször is a 2001: Ûrodusszeia rémlett fel bennem ami mindenképpen pozitivum.

A (többnyire) one man show filmek esetében a szinészi játék különösen lényeges. Szerencsére Sam Rockwell kiváló alakítást nyújt. Külön plusz pont jár a Kevin Spacey hangján megszólaló Gerty-ért, aki a legjobban megcsinált robot figura HAL óta szerintem, különösen a smiley-s érzelem jelzés volt remek ötlett.

Egyetlen dolog az amiért kicsit csalodott voltam, hogy valahogy túl pozitiv (még, ha a végkifejlett csak részleteiben az) a film. Túl simán mennek a dolgok (persze így is izgalmasnak és érdekfeszitõnek találtam) és valahogy nem jött el a végén az WTF katarzis érzet amikor csak pár másodpercig bámulod a képernyõt, persze ez nem a film hibája csak én vártam kicsit sötétebb,

Amúgy összeségében nagyszerû film (különösen a mai sci-fik között), különösen egy elsõ filmmes (eddig egy kis filmje volt a Whistle ami szintén meg ér egy nézést, 30 perces szöszenet. Jones már itt is bizonyítja, hogy nagyon ért a hangulat kreáláshoz) rendezõtõl

8/10
Gringabringa 2011 jan. 23. - 18:52:07
(112/244)
Szerintem egyáltalán nem unalmas! Én egy percet sem unatkoztam.
A kéz és lábápolás fontos 2011 jan. 21. - 00:30:17
(111/244)
Szerintem is egy jó Sci-Fi, sõt talán egy igazi jó Sci-Fi hosszú ideje. A Low-budget nem látszik rajta, nem kellett sok színészre költeni:))
Jankaou 2011 jan. 20. - 01:48:47
(110/244)
Szokatlanul lassú film, kevés eseménnyel és fordulattal, de végig ébren tartja az érdeklõdést. Nagy böjt van mostanában klasszikus SCI-FI fronton, úgyhogy egy megnézést mindenképp megér. Ha pozitívumokat akarnék kiemelni, akkor a látványt elsõk között említeném, a holdbéli tájak szvsz odab*szósak, amúgy átlagos scifi.
7/10
Heisenberg 2011 jan. 15. - 15:06:25 7/10
(109/244)
Jó film, 7 pontot adok rá, ritka az olyan film amely 1 szereplõs és mégis ilyen jó lesz.
Spolier
Ami nem tetszik ,hogy a valóságban nem tudom elképzelni hogy a valószínûleg dollármilliárdokból létrehozott ûrbázisnak miért csak 1 fõ a személyzete, (aki megbetegedhet, baleset érheti ,adódhat olyan munka amihez nem ért, segítségre szorulhat stb) a valóságban, egy kisebb csapatot, mérnököket, tudósokat, orvosokat stb telepítenének ki inkább.
A klónozás drágább, veszélyesebb,komplikáltabb, rosszabb megoldás, az összes klónt egyszer létre kellett hozni a Földön majd fel kellett szállítani a Holdra illetve a Holdon valahogy életben kellett tartani -titokban.
A másik hiba hogy nem volt kisebb a Holdon a gravitáció.
Nem magyarázták meg hogy a klónok miért halnak meg 3 év után (kozmikus sugárzás, radioaktív sugárzás, szándékosan mérgezik õket- mert 3 évnél tovább pszichésen úgysem bírnák tovább, vagy a klónozás mellékhatása.
4/10
KittuS_ 2010 nov. 26. - 09:02:25 4/10
(108/244)
Maga a történet tényleg jó, de számomra iszonyatosan unalmas volt és vontatott. Láttam már 100X jobb filmeket! Ezt 3 részletben néztem meg. Nekem ez csak egy 4-es!
9/10
Sadenal 2010 nov. 06. - 21:01:54 9/10
(107/244)
Nagyon jól kitöltötték ezt a 97 percet. Gyorsan lement. Igazán fergeteges és elgondolkodtató film volt...Sam Rockwell(ek) király(ak) benne (már a Halálsoronban megtetszett). Akit érdekelnek a sc-fi-dráma ötvözetek (kevés ilyen van) az nézze meg...90 percet igazán megér.

9/10
wiliwonka 2010 okt. 18. - 22:43:08 Előzmény thordin
(106/244)
Öreg, ha oda van írva, hogy spoiler, akkor minek olvasod el, ha még nem láttad a filmet?
thordin 2010 okt. 16. - 12:19:48 Előzmény wiliwonka
(105/244)
Köszi szépen, hogy lelõttétek a film lényegét. inkább akkor most már nem nézem meg:)