Téma: Holdhercegnõ

annana 2010 dec. 25. - 20:55:42
(69/109)
Nagyon szép film volt :) pedig én nem szeretem az ilyen típusú filmeket de nekem nagyon tetszett :D szóval nekem 10/10 pontot ér
9/10
zandrs 2010 dec. 25. - 11:37:47 9/10 Előzmény Loiren
(68/109)
Tessék értékelni a magyarok munkáját, frenetikus!
A cseszneki vár meg pazar gonosz-birodalom... :)
Amúgy a story sem olyan nagyon vészes, tucatszámra készünek igénytelenebb storik és kivitelezés.
Nálam ez a film (a magyaros-bakonyi elfogultságm miatt is persze)
9 pontos durranás :)
kchristheking 2010 dec. 25. - 08:50:18 Előzmény Gergely1993
(67/109)
Csupó Gábor indította a The SIMPSONS-t,egy csomó Nickelodeonos rajzfilmsorozatot.
Valamint a Híd Terabithia földjére filmjét is jól fogadták....
Valamint ezt a filmjét is.
Az IMDB-n 6 csillag-nem rossz.
Ha azt vesszük hogy Scooby Doo,Alvin és a Mókusok,Maci Laci 3D filmek hogy állnak minõségileg.(Van különbség)
Ja,és egy kis adat: IMDB
Híd Terabithia Földjére 7.3/10(35,419 szavazat)
4/10
balasko_gergo 2010 szept. 11. - 09:12:24 4/10
(66/109)
Hát igen. Ez a filme egy elég érdekes darab. Nagyon jó alapkoncepció, gyönyörû képek, és az elsõ 10 perc is nagyon ott van. Aztán, mint ha kihalt volna a forgatókönyvíró, és a többiek összecsaptak volna valamit. Néhol egy egy mondat zseniális, olyan mennyiségû infót közöl, hogy az ember majd hanytesik, a másik pillanatban meg siralmasan primitívek a párbeszédek, kimunkálatlanok a jelenetek. Összességében azt kell mondanom, olyan ez a film, mint hogy ha eredetileg mondjuk 3 órásra tervezték volna, hihetetlen költségvetéssel, csak az utolsó pillanatban valaki a fele pénzt visszavonta volna, és nem volt idejük mindent újraírni... Egyszerûen fogták magukat, és a jelenetek felét kivágták. Nekem olyan érzésem van, minthogyha egyszerûen átrohannánk a történeten, anélkül, hogy valamit igazán mernéznénk.
Ettõl függetlenül azért a pár pillanatért, amit viszpnt nagyon elkaptek, érdemes megnézni... Meg persze azok a magyar nevek sem állnak rosszul egy ilyen filmnél... De ennél sokkal több lehetett volna.

Koncepció:9/10
Megvalósítás:2/10
Színészi alkotás:6/10
Képi világ:10/10
offtopic
gondil 2010 júl. 28. - 16:42:42
(65/109)
A film nekem gyengecske, a jelmezek szenzaciosak - Beatrix Aruna Pasztor munkai,
(erdemes utana nezni, milyen filmekben, kiknek tervezett meg (pl. Gus Van Sant filmek, vagy The Fisher king, Good Will Hunting, Wonder Boys, szineszek kozul pl. Robert Redford, Al Pacino, Michael Douglas, Matt Dillon, River Phoenix, Matt Damon, Colin Farrell es Jude Law) ...es pesti szuletesu!
5/10
múdúr 2010 júl. 26. - 19:03:14 5/10
(64/109)
Szerintem a film díszlete, a színészek ruházata fantasztikusan jó volt. Gyönyörûen megcsinálták. Ám a történet maga nagyon lapos volt, néha még a színészek játékát is rossznak éreztem. Ha egy jó történetet írnak ezzel a díszlettel akkor szerintem tökéletesen jó film lett volna, többször nézhetõ. De így csak a díszlete miatt volt érdemes megnézni.
Wilde 2010 jún. 25. - 23:43:31
(63/109)
Nagyon-nagyon szeretem a Híd Terabithia földjére címû filmet.
Mert úgy volt ifjúsági mozi, hogy merte magát komolyan is venni. Mert a szükösebb büdzsébõl is remek látványt teremtettek, és igen, a dráma átérezhetõ volt, sõt, gombócot termelt a torkomba.
Valamint csíptem Csupó elözõ munkáit is, gondolok a Fecsegõ tipegõkre, világsztár beköpések voltak bennük. Ezt itt viszont eszméletlen untam, a három csillag inkább a számtalan magyar vonatlozásnak tudható be, nevezetessen a helyszínek, sok színészünk, és maga Csupó.
A film alapja Elizabeth Goudge viszonylag régi gyermekkönyve, amit bár nem olvastam, de tartok tõle, annyi eredetiséget tartalmazott, mint egy Tix reklám. Van itt kérem Rómeó és Júlia olyannyira a képünkbe vágva, hogy aki nem veszi észre, fogadja vendégül egy évig a Bumeráng stábját Lajcsi királyostúl és Bochkor "országomat egy jó beköpésért, amit 5 éve nem tudok kinyögni " Gáborral, súlyosbítva Pako nyelvtankönyvének felolvasásával. Emelett persze halál nyugodtan emel át más mesékbõl is, ami nem lenne persze gond, jónéhány mese hasonló...de ez a történet lehet, mégse vászonra érdemes.
Ám megtették, és nem vagyok rosszindulatú, de ez itt vérgyenge, talán csak Dakota Blue Richards aki kiemelkedik az egész mezõnybõl, meg a Hold gyönyörû. Ioan Gruffudd annyira balga rossz színész, hogy érthetetlen jelenléte néha filmekben, Tim Curry pedig beállt a ripacsok táborába, épp Bajor Imre elõl takarja el a kilátást. Van néhány jó poén, érdemes felismerni, jé ezt a Pilisben vették fel, ez meg Csesznek....David Eggby kamerája hiába próbálkozik, valahogy akkor is szegényes és felismerhetõ a milliõ.
No és a vége: seperc allatt békülés, idióta mondatok és giccs, felment a cukrom nem kevéssel. Értem én, hogy mese meg minden...de nem minden felnõtt hülye, hogy bármit lenyeljen, sõt nem minden gyerek sem.
Szóval, a varázslat ezuttal elmaradt, inkább megyek át a Hídon újra Terabíthiába...:))
5/10
aglarnis 2010 jún. 16. - 11:19:32 5/10
(62/109)
Kicsit úgy éreztem, hogy leragadtunk valahol félúton a Narnia és a Csillagpor között. A karakterek nem voltak jól kidolgozva, a történet végét meg már a film elején is tudni lehetett, ami alapvetõen nem lett volna gond, ha kicsit csavarosabb. Vége lett, én meg ott álltam, hogy akkor most mi van? Egyáltalán nem adta a befejezettség érzését. A színészi játékoktól nem voltam hasra esve, szerintem a kutya visz mindent :D
Kaliff 2010 máj. 30. - 15:29:11 Előzmény ptlklszl
(61/109)
Értelek.

Amikor a Csillagport néztem, sosem tettem fel magamnak a kérdést, hogy akkor most mi a tosz van?
Nem éreztem úgy hogy nem kaptam választ a kérdésekre, az események jól követhetõen egymás után jöttek és nem mellesleg Michelle Pfeiffer az egyik kedvenc színésznõm. Fantasztikus volt ebben a szerepben.

A Csillagport az elsõ képkockától kezdve az utolsóig szórakoztatott.

A Holdhercegnõnél már az elsõ fél órában folyamatosan olyan érzésem volt, hogy akkor most mi a bánat is van? Mi a jelentõsége ennek a karakternek? Hogyan kapcsolódik ez a jelenet a fõszálhoz, ja és mi is a fõszál?
Hogy õszinte legyek teljesen elvesztettem a fonalat 1 órával a kezdés után.
Úgy fel bosszantott a film, hogy alig bírtam végignézni, és nem javított ezen az érzésen az a tény sem, hogy jó színészi játékot láttam, Dakota Blue Richards kenterbe vert mindenkit. Sajnos egyedül nem tudta elvinni a filmet, pedig megpróbálta. Nem volt egy színész sem mellette aki partner lett volna neki.
Tim Curry pedig, aki zseniális színész egyszerûen olyan halovány volt, hogy alig tértem magamhoz a meglepõdéstõl.

A Legendát nagyon ajánlom, gyakorlatilag vizuális effektmentes fantasyról van szó, a végén van nagyon kevés technika. Gyönyörû mese, Mia Sara és Tom Cruise pedig valóban nagyon élvezetes játékot nyújtanak.
Az egyetlen probléma, hogy megszerezhetetlen. Nem találom sehol, pedig nagyon kéne.

Ha szereted az ilyen meséket, akkor még A Labirintust is javaslom, koboldos, manós, manókirály-os lánysztori, de nagyon szórakoztató. Kamaszkoromban nagyon imádtam. Jennifer Connely és David Bowie a fõszereplõ.
Loiren 2010 máj. 29. - 14:23:22
(60/109)
Legrosszabb film amit eddig láttam. Egy síkon van az Artúr és a villangók 2-vel.
offtopic
ptlklszl 2010 máj. 22. - 23:40:37 Előzmény Gergely1993
(59/109)
És igen, a stílusra vonatkozó megjegyzésem fõleg neked szólt!
ptlklszl 2010 máj. 22. - 23:39:40 Előzmény Kaliff
(58/109)
A Csillagport láttam, remek mesének tartom, de nem látok nagyságrendi különbséget közte és a Holdhercegnõ között.
Ha szabad megjegyeznem, annak is legalább ennyire sablonos volt a sztorija, ott is voltak gyengébb színészi alakítások.
Nem mellesleg több, mint két és félszer annyiba került...

A Legendát nem láttam, õszintén szólva elég régen volt, még nem is hallottam róla.
De ha tényleg van olyan jó, mint a fentiek, akkor örömmel fogom megnézni ;)
ptlklszl 2010 máj. 22. - 23:34:44
(57/109)
Vajon miért van az, hogy ha valakinek tetszik egy film, akkor azt kifejezi szépen, értelmesen, kulturáltan, de ha valakinek nem tetszik valami, akkor csap alpárian tud megnyilatkozni? HE?
Na mindegy, csak gondoltam, megemlítem...

Csupó azért szerintem még mindig egy vagy két fokkal magasabb színvonalon alkot, mint hazai társai... (Álom.net, Szuperbojz)
Nekem (csak úgy mellékesen) 16 éves fiú létemre is bejött a Terabithia, amikor láttam. Kifejezetten jó, nem mellesleg elég komoly tartalommal teli filmnek tartom...

A Holdhercegnõ is tetszett, kétségtelenül nem egy hollywoodi szuper(drága)produkciót láttunk, de nem tudom megérteni azokat, akiknek mindent a Gyûrûk Urával kell összehasonlítani. Olyan film mondjuk tízévente készül egy...
(És ha már itt tartunk, a Harry Potter filmek meg egyre rosszabbak, az utolsó már a felesleges pénzkidobás kategóriát alulról súrolja szerintem. Annyira elmentek a "sztárság" irányába, hogy az egyébként kiváló történetbõl szinte semmi nem marad, és ezt töksötét háttér elõtti értelmetlen villogásokkal próbálják elleplezni...)
A Holdhercegnõ, szerintem, ha helyén kezeljük, kijelenthetõ, hogy egy jól összerakott film. Nem ismerem az eredeti könyvet, de a történet azért nem sokkal durvábban sablonos, mint akár a Narniában. A kis költségvetés megmutatja magát, nincsenek irdatlan animált csatajelenetek, meg sokszázszereplõs felvételek. De ettõl függetlenül a látvány nem rossz. Nem letaglózó, székbe passzírozó, de helyén van.
Fel lehet vetni, hogy a Faun labirintusa kevesebbõl is van ilyen látványos, de ez most legyen mindegy, ez se rossz.
Miss Helotrope tenyérbemászó. Ez tagadhatatlan. Nagyon rosszak a poénok vele kapcsolatban. Ez van.
De szerintem pl. a nagybácsit alakító színész játéka elfogadható, Loveday szerepe is a helyén van.
Maria (Dakota Blue Richards) kétségtelenül az egyetlen igazán "élõ" szereplõ, az õ alakítása nem is fogja elvinni a filmet.

Összegezve szerintem egy kényelmesen megnézhetõ film, saját tapasztalatom alapján 17 éves korig minimum kiterjeszteném a határt, ameddig lekötheti az embert, de szerintem felnõtteknek sem kell feltétlenül halálra unniuk magukat rajta.
raczkia 2010 ápr. 24. - 20:03:07
(56/109)
Aranyos kis mese minden korosztálynak! Van egy kis mondanivalója a filmnek.
10/10
Gergely1993 2010 ápr. 10. - 12:52:43 10/10
(55/109)
Szar film volt!Dög UNALOM!!!!
És tök értelmetlen a story is!
Szerintem ez a Csupó Gábor csak szégyent halmaz föl a magyarok "számlájára".A "Hid Terabithia Földjére" is egy nagy kupac jótrágya volt.
Max a 10. életkorukban lévõ gyermekeknek ajánlom.
Kaliff 2010 ápr. 04. - 22:20:12
(54/109)
Jesszam, ennyire tetszett a hozzászólásom, hogy még azt is megnézted férfi vagyok-e vagy nõ?!
Na most ezt bóknak veszem.

De az tény, hogy a Holdhercegnõt én biztosan nem fogom jó filmnek találni csak azért mert magyar készítette, magyar helyeken.

Utoljára jó (!) magyar filmet -szerintem- Mészáros Gyula és Bujtor István készített 1980-ban.

Ezer bocsesz, de csak azért mert feltûnik benne egy két magyar várrom, nem fogok elérzékenyülve, könnyeket hullajtva, földre borulni, és eljátszani a képmutatót, ha egyszer már az elsõ fél órában nyûgösre untam magam.

Aki viszont még nem látta a Csillagport és a Legendát (1985) az elõbb nézze meg és utána tényleg hasonlítsa össze a Holdhercegnõvel. Utóbbi döbbenetesen xar.
5/10
Semprini 2010 márc. 28. - 23:00:47 5/10 Előzmény feketekave
(53/109)
"a kislány (Dakota) bûbájos, bár gondolom AnnaSophia Robb is ugyanilyen hitelességgel játszotta volna a hercegnõ szerepet."
Bár a megállapítással egyetértek, mégsem tartom igazán helyénvalónak, két okból:
1. Ha egyszer te is elismered, hogy bûbájos volt Dakota Blue Richards, akkor minek kell emlegetni egy másik lehetséges alternatívát?
2. AnnaSophia Robb már játszott Csupó-filmben, nem értem miért kéne automatikusan õt felkérni, ha hasonló jellegû filmet fogat a rendezõ.
8/10
feketekave 2010 márc. 28. - 19:46:32 8/10 Előzmény Kaliff
(52/109)
való igaz, a másodosztályú színészek játéka: másodosztályú. A történet egyszerû alapokra épül, a kislány (Dakota) bûbájos, bár gondolom AnnaSophia Robb is ugyanilyen hitelességgel játszotta volna a hercegnõ szerepet. Ami pedig a filmet mégiscsak kiemeli a Terabithia-féle együgyû kislány-fantasyk világából, az hazánk bemutatása: Cseszneki vár, Bazilika, Bakony.
Remélem, minél több külföldi látja majd.
Az erdõben felvett jelenetek, mind a régi számháborúkat, osztálykirándulásokat juttatják eszembe.:-))
Köszönöm Gabor Csupo
8/10
feketekave 2010 márc. 28. - 19:42:12 8/10 Előzmény Kaliff
(51/109)
való igaz, a másodosztályú színészek játéka: másodosztályú. A történet egyszerû alapokra épül, a kislány (Dakota) bûbájos, bár gondolom AnnaSophia Robb is ugyanilyen hitelességgel játszotta volna a hercegnõ szerepet. Ami pedig a filmet mégiscsak kiemeli a Terabithia-féle együgyû kislány-fantasyk világából, az hazánk bemutatása: Cseszneki vár, Bazilika, Bakony.
Remélem, minél több külföldi látja majd.
Az erdõben felvett jelenetek, mind a régi számháborúkat, osztálykirándulásokat juttatják eszembe.:-))
Köszönöm Gabor Csupo
Kaliff 2010 márc. 15. - 08:35:49
(50/109)
Elolvastam a hozzászólásokat és egyszerûen nem értem ti milyen filmet néztetek.
A Holdhercegnõ botrányosan rossz film (nulla pontos) és nem az animációkra (vagy azok hiányára) gondolok.
Dakota az Arany Íránytûben sokkal színesebben játszott. Ioan (nagybácsi) a Fantasztikus Négyesben is jobb volt mint ebben a filmben. (pedig a Fantasztikus Négyes egy rakás fos)
Natascha pedig már eljátszotta élete szerepét a Solarisban. Abban kitûnõ volt.

A karakterek borzalmasan elnagyoltak és ügyefogyottak voltak.
Kedves Csupó Gábor!
Senki nem mondta még, hogy a szokásos halivúdi klisék akkor mûködnek csak ha figyelembe vesszük az alábbiakat:
-gyereket játszatni szuper, de csak akkor ha valóban hagyjuk a gyereket kibontakozni, játszani;
-állatokat játszatni fenomenális, de csak akkor ha nem unalmasak, rémisztõek és bocs hogy ezt írom, de csinálnak is valamit. Rolf hol rémisztõ volt, hol unalmas és nem csinált semmit, a 3 lábon ugrálás, meg a lefekvésen kívül.
-ha egy filmbe olyan poénokat kell beletenni mint fingás, böfögés, hányás, nyáladzás az már régen rossz, valami mással kellett volna betömni a hiányt. Pl. értelmes történetvezetéssel, kidolgozott karakterekkel.
- az ugrabugrálás meg az esetlenség valóban poén lehet, ha a megfelelõ karakterhez adják hozzá, nos ez esetben a dilinyós szakács nem a megfelelõ személy volt. Ha már valami kertitörpébe oltott manót akarunk akkor inkább kezdjük elõröl a karakter megtervezését.

A nevelõnõt a film felénél (kb) a második böfögésnél, valamint a asztalnál szélgörcsökrõl beszélgetés közben fejen rúgtam volna, hogy egész pontos legyek.
A szakács is megérdemelt volna egy jókora pofont, hogy leálljon a gyermeteg idétlenkedéssel.
Az inas épphogy elment, bár ráizgulni egy böfögõs, fingós bányarémre komoly lelki problémát jelent.

Összességében a film egy rakás xar. Még jó hogy csak 600 forintomba került, hogy megnézzem, de a felénél már nagyon untam.
Aki mesét akar, az nézzen Csillagport, aki meg fantasy-t (animációs megoldások nélkül) az meg nézze meg az 1985-ben Ridley Scott által készített Legenda címû filmet. Na az valóban leköt és elvarázsolt és minimális animáció van benne (már ha azt annak lehet nevezni).
Hozzáteszem, Tim Curry a Legendában is játszik, szintén a fõgonoszt, de nekem abban valamiért(!) sokkal meggyõzõbb! :-))

Gyengébben kedvéért Tim Curry volt a Holdhercegnõben a teljesen súlytalan De Noir fater.