Téma: Holnapután

ibacs 2010 máj. 18. - 18:35:39
(154/414)
De, új jégkorszakról volt szó.A végén beállt az egyensúly és az nem fog pik-pakk majd megint megváltozni.
De ami még fontosabb, hogy írd már be a googleba, hogy jégkorszak, aztán nézd meg a képeket. Nem tudom honnan vetted ezt a marhaságot, hogy az egész földgolyónak jégben kéne lennie. Az utolsó jégkorszakunkban is a mai Szahara területén mediterrán éghajlat volt.

Sokan itt utálkozva írogatják, hogy mennyi marhaság van ebben a filmben.De basszus, ez nem a discovery chanel, ez csak egy Sci-Fi érted??? Tudományos-fantasztikus, nem részletezem nézd meg a wikin.
Na de az igazi vicc, amikor jönnek az okosok és elmagyarázzák, hogy miért nem hiteles a film és ezt a tudományosan elmagyarázzák itt mindenkinek, ÉS halál baromságokat hordanak össze!!! Mint ez, hogy az egész földön mindenütt jégnek kellett volna lennie. Meg az a farkasos baromság,basszus mintha Alaszkában nem lenne farkas a hidegben...
Marcipáncica_ 2010 máj. 18. - 16:44:21
(153/414)
Nem volt szó uj jégkorszakról. Akkor ugyanis az egész földgolyó eljegesedett volna. Itt viszont csak az északi félteke, az alsón pedig szemmel láthatóan kellemes volt az idõ, így ez már nem állja meg a helyét. Nem lehet egymástól pár száz vagy akár ezer km-re ekkora hõmérséklet különbség tartósan.
fredi60 2010 máj. 18. - 16:11:16 Előzmény Marcipáncica_
(152/414)
Miután egy újabb jégkorszak beköszöntét ábrázolták, a sok hó és jég elolvadásával pár évtizedig (esetleg évszázadig vagy még tovább is) nem kell számolni, ezért nem is foglalkoztak a témával a filmben.
AvatáR Gil Maerth 2010 máj. 18. - 09:19:46
(151/414)
a legvégén én is arra gondoltam amire te :)
2008 2010 máj. 17. - 22:14:24
(150/414)
Ez a film még úgy ahogy elmegy.

Sokkal jobb mint pl a 2012.
1/10
Millagro 2010 máj. 17. - 21:05:40 1/10
(149/414)
Szeretem a katasztrófa filmeket, de itt maga a film volt a katasztrófa. Látványos és hatásvadász jelenetek, de ami mögötte van... Csak északon vannak a viharok, persze csakis szárazföld felett, minden elõjel nélkül, rekordgyorsasággal fagyaszt mindent. Különben tényleg vannak ilyen leáramlások, amik melegek és szárazak, így jégkorszakot nem hoznának létre:) Jön a jegesedés, hirtelen több méternyi hó esik, betemeti New Yorkot, majd árvíz is lett; páratartalom talán 200% volt, de ennyi hóhoz még az is kevés lenne, hogy a jegesedés miatti óceáni vízszintcsökkenésrõl ne is beszéljünk.

Farkasok szerepeltetése az õsi, alaptalan sztereotípiákról szólt. Állatkerti állatok, melyek a többiekkel ellentétben nem keresnek menedéket a viharban, hanem gyorsan megszöknek. Kint természetesen összefutnak a hõsökkel, akiket rögtön kergetni kezdik, a kajára és saját testiépségükre fittyet hányva.

És persze a könyvtárban a ritka, és baromi értékes könyvek nincsenek elzárva, hanem ott vannak ép kéznél, ha tüzet kell rakni.
ibacs 2010 máj. 17. - 18:46:50
(148/414)
Én sem szõrözgetni akarok, és beállítani mintha valami dokumentum film lenne, mert messze nem az.De nem az a hatásvadászat, amikor olyat mutatnak ami nem lehetséges vagy valószerûtlen, ez egy Sci-Fi.
Ha már vitára bocsájtod a dolgot akkor, itt vannak az ellenérveim:
"a vihar szeme pont a városra esik": Miért ne? Kb. pont így volt tegnap Miskolcon.

"a hõsök gyorsabbak s szökõárnál": Nem voltak gyorsabbak.Csak pont beértek a fedezékbe.Te is átszaladsz az úton mégsem üt el az autó, pedig az gyorsabb nálad.

"szokás szerint kulcsot bedobó Szabadság-szobor + zászló!":
Yeee, Igen! ez már majdnem hatásvadász, de francia filmben az Eiffel-torony, olasznál Colosseum dõlne össze. Nyilván a Lincoln utca 2/b összedõlése nem hozna lázba annyi filmnézõt.

"szibériai tanker New York kellõs közepén": Hát pedig de! A vízi teherforgalom tetemes részét õk teszik ki.


"villámgyorsan befagy a város, de a hõsök ennél is gyorsabban bezúgnak a könyvtárba." : Azért ennyit igencsak megengedhetnél már:) Az akciófilmekben is lelövetnéd a fõhõst az elsõ pisztolypárbajnál? :)



"mínusz 60 fokhoz képest gyorsan odaér Dennis Quaid." : Na erre pont nem emlékszem nem is értem mire vonatkozik a kérdés. Gondolom nem akartak húsz perc hóban csoszogást mutatni, mert az uncsi.De ha úgy érted, hogy reggeli után indult és ebédre odaért, akkor tényleg béna. (Hóba ,fagyba úgy 22 órás útnak becsülöm, teljesítmény túráztam régen, bár hóba-fagyba csak hébe-hóba mentem. Pár ipse a gyalogos Déli-sark túrán -90 fokban mentek napi 25Km több mint egy hónapon át)


"az ajtó megvéd a bekúszó hidegtõl?" Engem igen, nem csak a betörõk miatt hagyom csukva esténként:)

"a hideg a végén nem teszi tönkre a koptereket ": Amikor lezuhantak a vihar szemében voltak, ott volt a -60 fok ami a troposzférából áramlott le. A végén már elvonult a vihar gondolom szimplán csak kutya hideg volt.

"1-2-nap és vége a nagy nyomásnak?" Hát azért ezen sem kell annyit rágódni. Tegnap még szakadt az esõ, dõltek a fák, most meg süt a nap, pedig nem hollywoodban lakom.

A hurrikán-szökõárra térve meteorológus nem vagyok.Nos nyilván ez a szökõár nem a cunamis földrengéses változat volt, mert az tényleg nem passzol.De a Balcsin is kavar a vihar nagy hullámokat, hogy elönti a partot. Ha 300Km/h vihar lenne akkor gondolom még jobban.És ha a Balcsi 20-30 méter mély lenne és ilyen gigabazinagy vihar lenne, hát nem lennék ott.

Ja, minap volt a Discovery-n egy film, az élet kialakulása meg ilyenek.Ott beszéltek 10000Km/h szélsebességû viharokról ami úgy felkavarta az óceánokat, hogy csak na.Na,azt nem az Emmerich rendezte pedig elég giga-vihar lehetett.

Nem kötekedni akartam:))) De egy Sci-Fi-t nem kell olyan komolyan venni. Ez egy látványos film, és szórakoztató.
De ha neked ez nem jött be, akkor írhatnál pár példát a témában ,amit jónak tartasz, mert érdekel. Abba majd én kötök bele ;)
pozsizsuzsi 2010 máj. 17. - 17:35:44
(147/414)
Nekem tetszett. :P
offtopic
Marcipáncica_ 2010 máj. 17. - 17:31:55
(146/414)
Hali. Nem olvasgattam vissza, szóval bocs ha már volt...
Az egész történettel az egyik legnagyobb problémám (bár elég sok van,
de ez az ami legjobban zavar), hogy nem foglalkozik egy percig sem azzal, hogy mi történik akkor ha az a rohadt sok hó meg jég elkezd olvadni.
AvatáR Gil Maerth 2010 máj. 17. - 17:18:17
(145/414)
Én úgy gondolom. a hurrikán és a szökõár nem feltétlenül szerepeltethetõ egy akkordon.
persze lehet, nem vagyok meteorológus.

hatásvadászatra az alábbi címeken gondolok:

- a vihar szeme pont a városra esik
- a hõsök gyorsabbak s szökõárnál
- szokás szerint kulcsot bedobó Szabadság-szobor + zászló!
- szibériai tanker Nemw York kellõs közepén !
- villámgyorsan befagy a város, de a hõsök ennél is gyorsabban bezúgnak a könyvtárba.
- a minusz 60 fokhoz képest gyorsan odaér Dennis Quaid.
radikális idõjárás közepette a kondíciók se ugyanazok mint normálisan.
Bár egy kétszer megélhetett a sarkon annyit, DE NEM TARTÓSAN.

- az ajtó megvéd a bekúszó hidegtõl?
- a hideg a végén nem teszi tönkre a koptereket
- 1-2-nap és vége a nagy nyomásnak?

nem azt mondom, hogy mindenben igazam van, de ezek a dolgok léteznek
meg lehet vitatni õket
minden megoldásra nyitott vagyok.
a híradóban is összevágnak dolgokat, de az azért tûnik sûrítésnek mert több helyszínen ott tudnak lenni.
ibacs 2010 máj. 17. - 15:48:52 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(144/414)
Na ne már!Hatásvadász egy katasztrófafilm, az a rohadt...Hát mégis mit képzelnek ezek? Bõven elég lett volna pár röpködõ papírfecni, szélben lobogó haj.
Láttam is minap egy ilyen filmet, azt hiszem híradó volt a címe. Bár lehet az is kicsit hatásvadász, mert ott is évekre kiható folyamatokat 20 percbe sûrítenek össze.
10/10
DarkGirl 2010 máj. 17. - 11:58:20 10/10
(143/414)
Sajnos itt is ilyen idõ volt,és én is elgondolkodtam ezen,hogy betudták idõzíteni. :D
10/10
DarkGirl 2010 máj. 17. - 11:57:24 10/10
(142/414)
Én még mindig azt mondom érdemes megnézni,nekem mindig is tetszett ez a film. :)

És neked hogy tetszett? :)
6/10
ChaNel '09 2010 máj. 17. - 11:35:35 6/10
(141/414)
A filmben rengeteg valószerûtlen dolog volt, próbáltak nagyot alkotni, de eltúlozták. Nekem 6/10-t ér.

Hihetetlen, milyen jól tudnak idõzíteni ezek a csatornák (néha):D Amikor kint is orkánerejû szél van, dobálja az esõt össze-vissza már lassan 3 teljes napja (legalábbis mifelénk) akkor beraknak egy ilyen filmet, hát ne csodálkozzanak ha ezek után az élettõl is elmegy az ember kedve..
Már várom a hõs Kevin Costnert és a Waterworld-t:DD
AvatáR Gil Maerth 2010 máj. 17. - 08:36:37
(140/414)
Úgy éreztem nagy és sok a hatásvadászat benne.
(gyorsabbak az eljegesedésnél, stb)

Össze nem illõ dolgokat (hurrikán, szökõár) próbáltak rengeteg információval egybehozni.Nem sikerült
olyan érzésem volt mintha sokat akartak volna, de nem bírták.

Természet anyó mintha szánt szándékkal ugrott volna neki a Emberiségnek.
pedig ez nem így van :(
Bár az általuk felvázolt veszélyben (Golf áramlat megszûnik) -van valami :( Sajnos :(
Igazságtartalma több mint 40 százalék

És azt se higyjük el, hogy egy ajtó megvéd a mindenhová bekúszó minusz 60 foktól.
Ilyesmi csak a Fagypont alatt címû b kategóriás megéneklésben volt.

jó lenne hát ha Emmerich odafigyelne az ilyesmire.
Mert ha egyszer visszaesik a b kategóriába, onnan pokoli nehéz a visszaút.

Az a baj az ilyen nagy lélegzetvételû alkotásokkal, hogy
évekre kiható folyamatokat napokba vagy hetekbe sûrítenek össze.

Ami megeshet. De a valószínûsége a Föld eddigi történelmét követve kicsi. Radikális változások történhetnek, SAJNA.
Az ilyesmit sose szabad kizárni.

10/7, de csak Emmerich miatt.
Máris kíváncsi vagyok a 2012-re :)
Kovács kolléga 2010 máj. 17. - 07:59:12
(139/414)
Szerintem is kimondottan jó film, második megnézésre is tetszett. Lehet, hogy orbitális baromság az éghajlatváltozásnak a filmbeli formában történõ ábrázolása, de sajnos a probléma nagyon is létezik.
fredi60 2010 máj. 16. - 23:46:15
(138/414)
A jégkorszak nem múlt el, hanem csak aza az extra hideg, ami kizárólag a vihar "szemében" uralkodott.
Az utat láthatóan nem egy nap alatt tették meg, mert 1-2szer aludtak a sátorban!
offtopic
fredi60 2010 máj. 16. - 23:38:27
(137/414)
Nekem pedig a Csillagkapu (nem a sorozat) az elsõ számú kedvencem tõle.
Nettike85 2010 máj. 16. - 23:16:25
(136/414)
Hú nagyon jó film. Tényleg érdekes volt a film közben nézni, hogy úszik a hazánk. Kicsit elgondolkodtató emiatt a film.
10/10
Kendy 2010 máj. 16. - 23:09:59 10/10
(135/414)
Szuper film volt!
Nekem az egyik kedvencem.
Örülök,hogy leadták.