Téma: Holnapután

Keló Scofield 2012 márc. 18. - 11:00:16
(334/414)
A 2012-nek a vége nagyon tetszett, na persze nem a nagy családi happy end miatt, hanem ahogy a hajók elindulnak a "Jóreménység foka" felé. Meg tényleg hihetõ volt az is, hogy a hajókra brutális összegekért(1 milliárd Euro) lehetett megvenni a jegyet, a valóságban ezt elképzelhetõnek tartom.
Meridol 2012 márc. 18. - 10:48:01
(333/414)
Na jó... irásban nem megy csak ha fölveszem mint hangfelvétel....
Meridol 2012 márc. 18. - 10:41:03
(332/414)
Könyvtárban.. neme nem volt nevetséges ahogy a New York-i utcára befutó tengerjáró hajó sem.Sem a pilóta aki mihelyst kidugja a fejét máris lefagy. Megmondták hogy ez lesz....hirtelen következik be és nagyon gyorsan.Lehet hogy az a bizonyos feeling ebben is benne van de korántsem olyan mértékben.
Keló Scofield 2012 márc. 18. - 10:38:49
(331/414)
Tökéletes az idézet, csak meg kell törni azt a magyart:), jó volt a szinkron.
Keló Scofield 2012 márc. 18. - 10:36:38
(330/414)
Mindegyik egy kaptafára készül, ez alól a "Holnapután" sem kivétel. Tegnap nem néztem, de emlékszem egy olyan jelenetre amikor (talán) templomban futnak-kúsznak a fagy elõl, ami kb. 1 méterre van mögöttük:) Az nem volt nevetséges?
Meridol 2012 márc. 18. - 10:36:12
(329/414)
"Orosz alkatrész, amerikai alkatrész..mindegyik Made in Taiwan" /a legjobb szöveg a filmben/ remélem jól idéztem...
Keló Scofield 2012 márc. 18. - 10:33:08
(328/414)
Az orosz ûrhajóst egyébként Peter Stormare játszotta, akit még a "Prison Break" John Abbruzzi-jaként ismerhetünk, de õ pozitív kritikát kapott.
Meridol 2012 márc. 18. - 10:31:39
(327/414)
Igy igaz!! A többi hatásvadász ,nagyzoló,tipikus amerikai /majd mi megmentjük a Földet a világ végétõl /,de semmi több.Mesék ,erõs túlzásokkal.A látvány nem minden. Mögé kell látni.
Keló Scofield 2012 márc. 18. - 10:29:46
(326/414)
Én hoztam fel az "Armageddont" még pedig azért, mert ELSÕ nézésre nálam az ütötte a legnagyobbat. Utána megvettem a soundtrack CD-t is annyira tetszett a zenéje. Meg B. Affleck, Liv Taylor, B.B. Thorton játéka. B. Willis-t meg azt hiszem Aranymálnára jelölték, csak hogy belekössenek, mert a film végére az érzékenyebb oldalát rosszul játszotta, szerintem nem volt azzal probléma, legfeljebb furcsa volt tõle.
Az olajfúrótornyon lövöldözni, hát tényleg... Eszembe sem jutott eddig, de mindig vannak hibák, bár ez elég nagyra sikeredett.
10/10
offtopic
_Freddy_ 2012 márc. 18. - 08:41:46 10/10
(325/414)
Az Armegeddonba meg csak jó színészek vannak, de az meg nagyon mese. Tele van hibákkal, amiket a topicban le is írtam, azthiszem. Nekem mind1, hogy melyik a kedvenced, nekem a Holnapután és kész, az a legreálisabb, a legjobb története annak van a 3 közül, a másik 2 meg egyszerûen csak NAGYON MESE.
10/10
offtopic
_Freddy_ 2012 márc. 18. - 08:40:17 10/10 Előzmény DarkGirl
(324/414)
Én is már kb 25-ször láttam, meg moziban is. Nem tudom megunni. Ha leadják és van idõm akkor megnézem. :)
10/10
offtopic
_Freddy_ 2012 márc. 18. - 08:37:19 10/10 Előzmény olahmiki1959
(323/414)
Jó én nem vitatkozom, de a Holnapután akkor is a legjobb, és szerintem még sokáig az is marad. Az egyik legjobb történetû és látványú katasztrófafilm, ha nem a legjobb. Míg a 2012 tele van hibákkal, és mindenki lepontozza...nézd csak meg a topicját...
Tibag05 2012 márc. 18. - 08:14:40 Előzmény Meridol
(322/414)
NINCS KIZÁRVA HOGY BEKÖVETKEZIK4
LD. JUNIOR!
olahmiki1959 2012 márc. 18. - 06:35:04
(321/414)
Az Armageddon c. filmrõl - amit valaki említett, és ami egyébként nekem is a kedvencem, - jutott eszembe valami. A legelsõ jelenet, amikor a vagány, macsó Bruce Willis a lánya becsületének védelmében elkezd lövöldözni EGY OLAJFÚRÓ TORONY KÖZEPÉN!
Emberek! Nem értek hozzá, de azt még én is tudom, hogy elég egy szikra, egy lepattanó golyó, vagy egy tartályba belecsapódó lövedék ahhoz, hogy az egész kóceráj a levegõbe repüljön!
Nem volt egy szakértõ a rendezõ mellett, aki figyelmeztette volna erre? Jézusom! Az még oké, hogy a vagány, hõs amerikai srácok mentik meg a világot, - ahogy szokták, - de azért mindennek van határa! Vagy nincs?...
Egyébként a film jó, szerintem fõleg a szereplõk lettek nagyon jól összeválogatva, és a jelenetek is baromi látványosak. Ahogy kell.
Mondjuk az orosz ûrhajós a külsejét tekintve inkább egy zsidó rabbira emlékeztet, de ebbe most nem mennék bele...
7/10
technokrata 2012 márc. 17. - 20:18:10 7/10
(320/414)
Nekem a 2012 ennél sokkal jobban tetszik. Látványvilágát tekintve pillanatnyilag nincs jobb ennél! Eseménydús is. Ami nekem nem jött be, az nem az, hogy összejön újra a család, stb, hanem az a hatalmas máksorozat, aminek köszönhetõen John-ék mindig éppen idõben lépnek le az adott helyszínrõl... Na ez baromi nagy marhaság volt. Persze értem én, hogy ez a közönségnek szólt, hiszen 10-bõl 9-en ezt akarják látni, de ez már annyira abszurd volt!
7/10
technokrata 2012 márc. 17. - 20:12:21 7/10 Előzmény gyuribacsi
(319/414)
Bocs Gyuribácsi, de amit írtam, azt szakemberektõl olvastam, méghozzá jópár évvel ezelõtt, egy National Geographic magazinban. Az a lap pedig legjobb tudomásom szerint nem szokott hülyeségeket leközölni. Ha én tájékozatlan vagyok, az azt is jelenti, hogy a különbözõ interjúalanyok is azok voltak. Én ugyanis csak arról írtam itt, amit ott olvastam. Egyébként nem bántottál meg. De annyit elárulok, hogy saját elképzeléseim amúgy nincsenek ebben a témában.
"Fõleg a végkövetkeztetéseid egyszerûsége árulkodik ismereteid felületességérõl: vagy jég, vagy sivatag. A téma ennél jóval összetettebb."Ez szintén nem az én végkövetkeztetésem, hanem errõl is több helyrõl hallottam, olvastam. Lehet, hogy nagyon le van egyszerûsítve a dolog, de ez valóban úgymond végeredmény. És ezt a két verziót már többször is felvázolták rengeteg helyen. Többek közt ezért is van bennem szkepticizmus az egésszel kapcsolatban. És azt pedig én is írtam, hogy az ember valóban gyorsítja a világban ismétlõdõ klímaváltozást, de ezek ember nélkül is bekövetkeznek idõrõl idõre. Tehát ami a lényeg: ezekrõl mind olvastam és nem önálló gondolatok. Viszont amit én szûrtem le az egészbõl az az, hogy szerintem egyrészt túl van lihegve a dolog, másrészt szerintem van ebben egy csomó más is a háttérben. Biztos vagyok abban is, hogy ez valakiknek jól jön. Röhögni szoktam olyanokon is, hogy kb. 4 éve egyik februári napon plusz 20 fok volt és meginterjugoltak egyszerû hétköznapi embereket ezzel kapcsolatban. Volt aki egybõl a globális felmelegedést hozta fel... Azóta februárban mínusz rekordok dõlnek meg...
Keló Scofield 2012 márc. 17. - 20:01:57
(318/414)
Tudom el kellene vonatkoztatni ettõl egy ilyen filmnél, de a fõszereplõ srác hihetetlenül irritáló.
Meridol 2012 márc. 17. - 18:10:11
(317/414)
Nekem is a Holnapután a kedvencem bármikor képes vagyok ujra és ujra nézni.Dennis Quaid 2004 ben ezzel tért vissza "mélypontjáról " /jól is néz ki a filmben és Kõszegi Ákos még dob is rajta egyet/és külön öröm volt hogy a nagy kánikulában jót "dideregtünk" ettõl a moziban. A 2012 ami a Maja naptárra épült nekem kicsit sok és ami a kisember karaktert illeti minden katasztrófa filmben van egy "átlagember" aki megmenekül családostul.Ez amerika!!/még ha német is a rendezõ/ egy amerikai filmben mindig pozitiv kicsengésünek kell lenni és mindenre van megoldás.

Amugy a Pokoli tornyot én is imádom!!!Az, minden katasztrófafilmek alapja!!
10/10
DarkGirl 2012 márc. 17. - 16:46:55 10/10
(316/414)
Szerintem is sokkal jobb a Holnapután,nekem nagyon tetszett anno de még most is szívesen megnézem,ha leadják.
A 2012 is tetszett,de ez mint már mondtam jobb,sokkal. :)
Keló Scofield 2012 márc. 17. - 16:41:23
(315/414)
Bocs a szóismétlésért, bocs a szóismétlésért:)