Téma: Hõs

9/10
gipszj 2010 ápr. 16. - 03:03:10 9/10
(41/101)
A film kulcsjelenete szerintem az, amikor Csin császár egy bazi nagy lepedõ elõtt áll, amire az van írva: "kard". Ezt mondja:

"Most értettem csak meg! Ez a kalligráfia nem Törött Kard vívótudásának titkát rejti, hanem erkölcsi tanítását: A kardvívó tudásának elsõ szintje, amikor a kard és a kéz eggyé válik, és még egy fûszállal is képes ölni. A második szint, amikor a kard nem a kézben, hanem a szívben van, és még fegyver nélkül is legyõzi ellenfelét akár száz lépésrõl is. A legvégsõ állapotban viszont nincs kard sem a kézben, sem a szívben, csak gondolataiban: nem akar többé ölni, nem akar mást, csak békét."

Ezt érdemes összevetni a film többi részével, ahol gyakorlatilag egyetlen "valódi" harcjelenet sem volt, ill. néhol a szájunkba is rágták hogy a szereplõk is csak elképzelik hogy harcolnak. Nyugodtan mondhatjuk hogy ez egy pacifista kungfu film.
1/10
Rahar 2010 ápr. 08. - 15:47:38 1/10
(40/101)
"Az alaptörténet és a cselekményvezetés is zseniális és rendhagyó ebben a filmben, csak hát ugye meg kéne érteni, mi miért történik. Sztem neked ez nem sikerült."
Az, hogy te zseniálisnak tartod magánvélemény, én nem tartom zseniálisnak, nem gondolom, hogy gagyi lenne, vagy netán primitív, de számomra nem zseniális és nem bonyolult. Ha például a Fekete dália címû filmet is sikerült elsõre megértenem, akkor maradjunk annyiban, hogy ezt is.
"De az értékelésed más miatt sem elfogadható, mert ha a Barátok közt számodra a 0 és ahhoz képest ez 1, akkor 2-est kellett volna adnod, mivel az értékelés itt 1-tõl kezdõdik."
Rossz gondolatmenet. "Nálam a Barátok közt nem egyes, hanem nulla szintet képvisel". Ez nem azt jelenti, hogy 1 pontra értékelném, hanem, hogy 0 pontra, de mivel ezen a webhelyen ez pillanatnyilag nem megoldható, ezért is nem értékelem, valamint azért mert egy részt sem láttam, tehát mi alapján értékeljem. Mielõtt belekötnél ebbe, hogy akkor hogyan adhatnék 0 pontot rá, egy részt megpróbáltam megtekiteni,
de nem bírtam, mert engem egyáltalán nem kötött le, nem érdekelt.
"Azzal kapcsolatban pedig hadd legyek szkeptikus, hogy te valaha is festményeket nézegetnél, mert akiben a filmben látható színorgia semmilyen hatást nem keltett, abba nem sok mûvészi érzék szorult. Szóval felesleges ezt emlegetned."
Nyugodtan legyél szkeptikus. Egyébként én nem állítottam, hogy festményeket nézegettem vagy nézegetek. Mivel én ezt írtam: "Ha csak a rendkívül egyedi és gyönyörû látványvilág érdekelne akkor festményeket néznék, vagy számítógépen egymás után lejátszható nagy felbontású fényképeket kellemes zenei aláfestéssel, de számomra nagyon fontos a TÖRTÉNET is." Ebben az összetett mondatban sehol nincs kijelentve, hogy én ezt meg ezt csinálom. Valamint a filmben szereplõ színorgiát nem gagyiztam le, nem bántottam és nem jelentettem ki, hogy semmilyen hatással nem volt rám. Ezt csak te feltételezed.
A mondandóm annyi volt, hogy engem nagyon zavar ilyen számomra történelmi jellegû filmekben ez a szuperemberes megoldás. Ha pedig ez egy legenda, amit a forgatókönyv író nem tudom, hogy mennyire dolgozott át, akkor valószínûleg a szerény kínai legendákkal vagy a legendák képi megvalósításával van problémám, ergo nekem nem tetszik. Azért is írtam példának a különleges képességekkel rendelkezõ Hõsök sorozatot, de írhattam volna néhány más példát is, Mátrix elsõ része, Star Wars, Gyûrûk ura.
Megnéztem és írtam hozzászólást A hét kard legendája és a Shinobi címû filmekhez is, ott is belém lehet kötni. Go, go, go!!!!!
Crazy Horse 2010 ápr. 08. - 14:38:11
(39/101)
Az alaptörténet és a cselekményvezetés is zseniális és rendhagyó ebben a filmben, csak hát ugye meg kéne érteni, mi miért történik. Sztem neked ez nem sikerült.
De az értékelésed más miatt sem elfogadható, mert ha a Barátok közt számodra a 0 és ahhoz képest ez 1, akkor 2-est kellett volna adnod, mivel az értékelés itt 1-tõl kezdõdik.
Azzal kapcsolatban pedig hadd legyek szkeptikus, hogy te valaha is festményeket nézegetnél, mert akiben a filmben látható színorgia semmilyen hatást nem keltett, abba nem sok mûvészi érzék szorult. Szóval felesleges ezt emlegetned.
1/10
Rahar 2010 ápr. 08. - 12:57:32 1/10 Előzmény és frank?
(38/101)
"Da azt mondja már meg valaki,hogy hogyan lehet erre 1-est adni csak azé mert nem nem szeretjük kötélen rángatós túlzó repüléseket,miközben a történet,meg a képi világ jó?
Azé némi objektivitás kéne nem?
Mert nálam a barátok között szint képviseli az 1-est.Akár tetszik az ilyen akár nem,azért azt elismerhetjük,hogy nem ugyan az a színt.
Ilyen alapon a kirtikád a filmrõl nevtéseges."
Én vagyok az a valaki, aki ha nem is mondja meg, de leírja neked, hogy hogyan lehet 1-esre értékelni ezt a filmet. A szavazásnál a legördülõ menünél a 10 egész szám közül az 1-es jelzésût választom ki.
Bármely film értékelésénél az alábbi szempontok szerint döntök, alaptörténet, cselekményvezetés, színészi munka, képi megvalósítás, szinkron, valós eseményt dolgoz-e fel vagy fikció. Lehetséges, hogy a képi világa SZÁMODRA felejthetetlen, költõi, stb., de ez még egyáltalán nem jelenti azt, hogy más ember számára is az. Valamint lehetséges, hogy bizonyos elemei nagyon jók egy filmnek, de számomra két fontos motívum nagyon számít, mivel én ezért nézek TÖRTÉNETEKET. Tehát a film alaptörténete, cselekményvezetése a repülõs, szuperemberes ázsiai felsõbbségtudattal ötvözve számomra ennyit ér. Gondolom, ha nem így lenne, akkor Ázsiába inkarnálódtam volna :) Ha csak a rendkívül egyedi és gyönyörû látványvilág érdekelne akkor festményeket néznék, vagy számítógépen egymás után lejátszható nagy felbontású fényképeket kellemes zenei aláfestéssel, de számomra nagyon fontos a TÖRTÉNET is.
Én egy ember, ergo szubjektum vagyok, objektivitást várni egy szubjektumtól hibás elvárás, valamint az elõbb leírtam, hogy mi alapján értékelek.
Nálam a Barátok közt nem egyes, hanem nulla szintet képvisel, egy részt sem láttam belõle és nem is fogok. Így a két film nálam sincs azonos szinten.
Ha a kritikám a filmrõl nevetséges, akkor már legalább volt valami haszna, sikerült legalább egy embernek örömet okozzak :)
Én szeretem a sci-fi-t és a fantasy történeteket, és ha repkedõs filmet akarok nézni, akkor például a Heroes sorozatot nézem meg a 4 évadjával.
Nekem egyszerûen nem tetszik, ez van, ezért nem kell kiakadni senkinek, hogy a kedvenc filmjét, mely nélkül az élet sivár és értelmetlen, valaki nem imaszõnyegen üdvözli reggelente, engem ennyire zavar a dróton rángatás. Mielõtt valaki felajánlaná, hogy akkor nézzek Superman filmeket, azokat kifejezetten utálom.
1/10
Rahar 2010 ápr. 08. - 12:33:56 1/10 Előzmény gipszj
(37/101)
Attól hogy eltúlzott még nem fog tetszeni.
1/10
Rahar 2010 ápr. 08. - 12:32:11 1/10 Előzmény redsas
(36/101)
A kínai mesékben és mitológiában szinte mindenki tud repülni? A magyar Csodaszarvas történetben tudtommal nem repülgetnek az emberek, persze gondolom te ismered ennek egy alternatív repülõs változatát ami a kedvenced és naponta 15-ször megnézed, mert enélkül élni sem tudsz. Egyébként láttam legendára épülõ számomra tetszõ filmet, a címe: A tiltott királyság!
merkur66 2010 ápr. 06. - 23:40:13
(35/101)
Nagyon tetszett ez a film, fõleg azért mert MÁS volt mint nyugati társai. Az eltúlzott harcok gyönyörûek voltak(fõleg Fürge Kard és Törött Kard vizes jelenete és Szálló Hó harca az õszies természetben). A történet is jól kidolgozott volt...fõleg hogy ugyanazt a történetet három féle szemszögbõl láthattuk, más más kontextusban. A zene is rendben volt, a fényképezés fantasztikus. Örölök, higy megnéztem.
darthdenes 2010 ápr. 06. - 21:25:40
(34/101)
Honnan lehetne leszedni? A repülõ tõrök klánja is érdekelne!
10/10
eXraYo 2010 ápr. 06. - 13:21:33 10/10
(33/101)
Akárki akármit is mond, ez egy zseniális film, magával ragadó atmoszférával, és a mai nyugati filmekre egyáltalán nem jellemzõ összetett cselekményvezetéssel. A röpködõs jelenetek nekem nagyon is tetszettek, különösen Hold, és Repülõ Hó harca az erdõben, hát az valami elképesztõ hangulattal bírt, csodálatos képi világgal társítva. Nem ragozom tovább...10/10
10/10
és frank? 2010 ápr. 05. - 23:49:35 10/10
(32/101)
Na ez nagyon rendben volt.
Ritka szép film.
Da azt mondja már meg valaki,hogy hogyan lehet erre 1-est adni csak azé mert nem nem szeretjük kötélen rángatós túlzó repüléseket,miközben a történet,meg a képi világ jó?
Azé némi objektivitás kéne nem?
Mert nálam a barátok között szint képviseli az 1-est.Akár tetszik az ilyen akár nem,azért azt elismerhetjük,hogy nem ugyan az a színt.
Ilyen alapon a kirtikád a filmrõl nevtéseges.
9/10
gipszj 2010 ápr. 05. - 23:38:20 9/10
(31/101)
Ami a harcjeleneteket illeti: szándékosan eltúlzott, stílizált az egész. Ez egy mese, egy legenda, álomszerû felvételekkel és sztorival. Egy nagy szimbóleum az egész, nem szabad rajta realizmust számonkérni.
9/10
gipszj 2010 ápr. 05. - 23:35:31 9/10
(30/101)
Szép film, bevezet a kínai lélek rejtelmeibe. Spirituális, kardozós, drótkötéllel repkedõs. A zenéje is szép. Egy megjegyzés csak a fordításhoz: azt írja törött kard hogy "az éga alatti". Ez így önmagában elég hülyén hangzik és elég érthetetlen. Régen amikor láttam, és az angol wikipédia szerint is azt mondja "minden egy mennyek alatt", ami kb. annyit jelent, hogy "Kína egy". Ez a kínai történelem kulcs motívuma, és aktuális nekik a mai napig is (ld. Hongkong, Taiwan).
polarka 2010 ápr. 05. - 22:11:51 Előzmény redsas
(29/101)
õk tanították meg a nyugatiakat is :o
9/10
redsas 2010 ápr. 05. - 11:13:06 9/10
(28/101)
Istenem!
Persze hogy ez nem valos esemeny, hanem a kinai legendak egyikenek az elmeselese!!Olyan , mint a magyar csodaszarvas,vagy a gorog mitologia tortenetei stb!
Amugy a film latvanyvilaga elkepesztoen jo!!
A kinaiak megtanultak filmet csinalni!!!!
6/10
tompika74 2010 ápr. 05. - 09:34:15 6/10
(27/101)
Csatlakozom az elõttem szólóhoz. Imádom a karatefilmeket, Jet Li az egyik kedvencem. Ez pedig nem karatefilm. És nem nevezném akciófilmnek sem. Inkább monda, rege, vagy mese felnõtteknek.
Nálam 6/10, de csak Jet Li miatt ilyen magas a pontszám :)
1/10
Rahar 2010 ápr. 05. - 01:24:38 1/10 Előzmény matelee
(26/101)
"Már elnézést, de én az ilyen enyhén szólva is valótlan filmeket nagyon nem szeretem, mert, akkor inkább nézek valami jó kis sci-fi-t vagy fantasy filmet."
Azok valóságosak?
Jackie Chan realisztikus? (Supermanrõl és a jedi lovagokról nem beszélve...)
A szövegbõl egyértelmûen kiderül, hogy az ILYEN valótlan filmeket nem szeretem, mert egyébként kedvelem a sci-fi-t és a fantasyt. Jackie Chan filmjeiben pedig, A medál és a A legenda filmeket kivéve, nem rángatják kötélen a szereplõket, hanem a szereplõ saját maga csinálja meg mivel õ annyira ügyes, a film végén a bakikat is általában meg lehet tekinteni. A két kivétel filmben pedig a történet miatt szükséges megoldás. Superman filmek nem érdekelnek, nemrég írtam egy hozzászólást a Superman visszatér címû filmet, 10 év alatti gyermekeknek való cucc, bár én még nekik sem vetíteném le. A jedi lovagokkal meg mi a bajod, az egy modern mese, illetve nagyon régi: valaha rég egy messzi-messzi galaxisban... :)
Célszerû lenne pontosan elolvasni, hogy ki mit ír és annak megfelelõen reagálni.
10/10
peca1000 2010 ápr. 02. - 21:52:42 10/10
(25/101)
Hú mekkora film ez!
Véééégreeee lejátszák, már mit vártam!

SPOILER!!!
Nagyon lélekbemarkoló, amikor nyílzáport zúdítanak a falura (azok a nyílgépek), és a tanterem be is hullanak ez miatt a diákok. Menekülnének, de a tanáruk, ha jól emlékszem, bátorságra szólította õket, és ülve maradtak, miközben csak zúdul be a töméntelen nyíl, és találja el õket.

SPOILER vége!
matelee 2010 márc. 29. - 10:10:14 Előzmény Rahar
(24/101)
"Már elnézést, de én az ilyen enyhén szólva is valótlan filmeket nagyon nem szeretem, mert, akkor inkább nézek valami jó kis sci-fi-t vagy fantasy filmet."
Azok valóságosak?
Jackie Chan realisztikus? (Supermanrõl és a jedi lovagokról nem beszélve...)
1/10
Rahar 2010 márc. 02. - 14:38:18 1/10
(23/101)
Én kedvelem a kardvívós és az ázsiai filmeket, de ez a film nagyon nem tetszik nekem. Az ilyen gagyi filmekrõl mindig a superman ázsiai változata jut eszembe, kötélen rángatják a nagy repülõ és vízen járó harcosokat, ekkora... Már elnézést, de én az ilyen enyhén szólva is valótlan filmeket nagyon nem szeretem, mert, akkor inkább nézek valami jó kis sci-fi-t vagy fantasy filmet. Aki szereti a röpködõs ázsiai filmeket annak biztosan tetszeni fog, itt a fórumban is mindenki agyondicséri a filmet, de aki a realisztikus és/vagy például a Jackie Chan filmeket szereti az ne nézze meg, mert igen nagyot fog csalódni. Én 10 pontból 1 pontra értékeltem, számomra az alaptörténet tetszik és még a cselekményvezetés is tetszik, de ez a hülye kivitelezés, fúj. A fõszereplõrõl a superman-en kívül még a jedi lovagok jutottak eszembe, de még talán õk sem voltak ennyire hatékonyak :)
pazola 2009 dec. 15. - 19:05:47 Előzmény Jedrik
(22/101)
A masik hasonloan szep es jol megcsinalt film a The Fall, nekem ez a ket film volt a legszebb, amit eddig lattam. Es meg mellette jo is mindketto :)