Téma: Hõsök

Nasty 2007 dec. 07. - 18:36:36
(1450/2630)
SPOILER

A Volume utolsó része olyan lett, amilyenre számítottam. Hihetetlenül jó megoldás volt Hiro-tól, hogy Adam-et bedugta a koporsóba, bár hihetetlen szadista is, ennyi erõvel le is vághatta volna a fejét... Most annyira mindegy, hogy kiszárad szerencsétlen, vagy megöli! Mindenesetre borultam a megoldástól :)
Niki nem fog hiányozni, Nathan mégúgyse, bár van egy olyan érzésem, hogy Nathan-t vissza fogják még írni a történetbe. Azzal én is egyetértek, hogy Niki halála felesleges volt, de legalább Micah játszhat majd hõst Copycat-tel!
ÉN Sylar-t egyáltalán nem unom, szerintem azt a pasit nem lehet megunni! Ahogy azokkal a gyönyörû barna szemeivel belenéz a vesémbe... máris kirázott a hideg, imádom! :)

OFF

Nagyon remélem, hogy a sorozatírók sztrájkjának végetvetnek hamar, mert nem maradhat a társadalom - bocsánat, a világ sorozat-folytatások nélkül! És ezt Mr. Presidentnek is meg kell értenie...
És az angol szavakról meg annyit, hogy a legtöbbször sokkal kifelyezõbb egy angol szó, mint a magyar megfelelõje (sokszor nincs is) ezért használjuk. Pl.: Google it! - Rákeresek az Interneten. Nah, érv elfogadva? ;)
efes 2007 dec. 07. - 18:16:43
(1449/2630)
a no comment, meg a spojler is, már rögzült a magyar nyelvben. a cliffhangerrel van bajom, és nem érdekel, hogy csak nekem. ez a hivatásom, ha úgy tetszik: felhívni a figyelmet a faszságokra.
efes 2007 dec. 05. - 20:04:38
(1448/2630)
tán nem spojler, hogy csak én unom már ezt a sylar f*szit? egy nézése van mindössze, ennyivel szupergonoszt játszani meg kevés..
efes 2007 dec. 05. - 20:01:45
(1447/2630)
spoiler=poéngyilkos, ami több karakter ugyan...
efes 2007 dec. 05. - 19:58:07
(1446/2630)
azt se szeretem, mert mmindig azon gondolkodom, hogy jön ide az autók légterelõ lemezszárnya, és jól elolvasom, ami utána jön...:)))
k11zoltan 2007 dec. 05. - 19:39:33
(1445/2630)
és mi a helyzet a SPOILER-rel?
efes 2007 dec. 05. - 18:46:56
(1444/2630)
baromira unom a comment.com által itthon is meghonosított cliffhanger-kifejezést. az rendben van, ha amerikában ezzel dobálóznak, hisz' az õ nyelvükön van, de hogy ma már lépten nyomon itthoni fórumokon is boldog-boldogtalan, akik tuti nem forgatókönyvírók vagy tévékritikusok, cliffhangereznek, az nonszensz. mondjam azt, magyartalan? azt mondom inkább, hogy tudálékos sznob f*sság.

mi a rákért nem jó a "lebegtetett", "függõben hagyott", elvarratlan" szál... hopp, kapásból három magyar alternatívát is hoztam...
DrIstvaan 2007 dec. 05. - 17:01:58
(1443/2630)
Téli szünetre mindenképpen mennek, csak az a kérdés, hogy az írók sztrájkja véget ér-e idõben, hogy tavasszal folytassák. Ha nem, akkor csak õsszel várhatjuk a folytatást.
k11zoltan 2007 dec. 05. - 14:33:57
(1442/2630)
És ezt a jövõ hétre várhatjuk, vagy elmennek téliszünetre?
DrIstvaan 2007 dec. 05. - 14:22:10
(1441/2630)
A második "kötetnek" van vége, és ha minden jól megy, a második évad második felében leadják a harmaidkat.
k11zoltan 2007 dec. 05. - 13:56:38
(1440/2630)
De akkor most mivan? Ezzel vége a 2. évednak?
DrIstvaan 2007 dec. 05. - 09:16:03
(1439/2630)
@Seten
Valahogy ez olyan nekem (kis sarkítással), mintha elõször elolvasnék egy könyvet, aztán megnézném a belõle készült filmet. Attól még, hogy tudom, mi történik, nagyon tudom élvezni a részt.
@Kobold
*Spoiler*
De ha Peter így csinált volna, eggyel kevesebb cliffhanger maradt volna :). Tim Kring szerint még se neki, se Nikinek nincs 100%-osan eldöntve a sorsa. De egyébként szerintem is az lett volna az igazi, egy nagy csapás a Társaságnak (arról pedig ISMÉT megbizonyosodtam, hogy A. Petrellit el kéne távolítani az útból).
Hiro meg a legjobbat tette, amit logikusan tehetett; jobb munkát végzett, mint az apja 30 éve. Ott senkit nem tud rávenni, hogy szabadítsa ki.
kobold 2007 dec. 05. - 02:03:48
(1438/2630)
SPOILER
Igazából az lett volna fasza dolog a sajtótájékoztatón ha peter beadagolja a vérét és a tesó felébred!!
Niki halála sztem felesleges volt de mivel nem szeretem nem bánom :)
Hiro viszont..nagyon kemény amit Adammal csinált
DrIstvaan 2007 dec. 04. - 18:19:01
(1437/2630)
SPOILER S02E11
Huhh, még nem tudtam megnézni (most töltõdik), de elolvastam a recapjét... Nem semmi, mondhatom. Tetszenek a megoldások, ahogy a készítõk lezárták az egyes kérdéseket, megoldották a helyzeteket. Nem tetszik viszont, hogy Sylar visszatért, és teljes erejével. Persze, gondolom, nem sokan osztják ezt a nézetet...
De ezek szerint (a részletes leírás alapján) Niki és Nathan a két áldozat. Nathant még talán feléleszti Peter (hiszen tudja, mire képes a vére), de még ez sem biztos.
Nasty 2007 dec. 03. - 11:49:34
(1436/2630)
***SPOILER***

Én félve néztem meg a 10. részt, mert azt hallottam egy fanatikus haveromtól, hogy szar. De nekem kifejezetten tetszett! Imádom a Stockholm szindrómás Maya-t, meg az õrölt Sylart, imádom, hogy útálom a villámos csajt, Ellet, és tetszik, hogy Adam dróton rángatja Petert.
Sajnos már az 1. részben kiderült, hogy Peter nem egy észlény, inkább a szívével gondolkodik, mint az agyával, de biztos vagyok benne, hogy a jó érdekében kinyitja pislákoló tekintetét, és réeszmél a valós igazsgra.
Vagy nem, és majd a III. fejezetben megfékeik az elszabadult vírust :)))
gabor004 2007 nov. 30. - 19:25:05 Előzmény DrIstvaan
(1435/2630)
Én csak remélni merem, hogy nem Niki lesz az akinek búcsút mondhatunk. Remélem nem is Peter :-D És ha már itt tartunk, akkor ne is Matt vagy Nathan. Hiro nekem az elejétõl kezdve semleges szereplõnek számít...

Viszont akkor a jövõ heti rész úgy érzem nagyon ütõs lesz!
Lasagne 2007 nov. 28. - 18:10:41
(1434/2630)
off:oh csak átugranál hipp-hopp:)

amúgy Kensein meglepõdtem...nagyon...
A villámos csaj meg ritka idegesitõ karakter számomra:/
DrIstvaan 2007 nov. 28. - 14:27:05
(1433/2630)
*Spoiler*
Mondom, még nem láttam a részt, nem tudtam, hogy Sylar azt mondta Mayának, hogy gyerekcsõszködnie kell Molly fölött. Az NBC elõzetese szerint pedig Sylar a következõ részben elrabolja Mohindert is.
Egyébként a következõ részrõl így írnak hivatalosan: "IT’S HERO VS. HERO AS THE SERIES’ “VOLUME II: GENERATIONS” COMES TO AN EXPLOSIVE, BLOODY FINISH". Mi ez az "explosive"? Csak nem megint felrobban Peter?
Továbbá állítólag 2 hõs el fog esni ebben a részben. Remélem, hogy Peter (õ mondjuk valószínûbb) és Hiro túlélik. Adam jó lenne, ha elesne, de nem látok rá nagy esélyt. Az elõzetes szerint Nathan, Peter, Hiro és Matt egymásnak esnek, tehát legalább az egyik "áldozat" valószínûleg közülük kerül ki. A másik viszont lehet Sylar keze mûve is (sõt, akár Niki is lehet, aki állítólag Monica után megy).
Ti mit gondoltok?
Lasagne 2007 nov. 28. - 09:25:20
(1432/2630)
én is mentem volna szivesen, de talán legközelebb:)
DrIstvaan 2007 nov. 28. - 08:57:50
(1431/2630)
Igen, én is kaptam meghívót, és roppantul bosszant, hogy pont ezen a hétvégén van, mert így nem tudok elmenni. Jövõ héten pszichológia ZH, meg holland irodalom kiselõadás, emellett már a vizsgaidõszakomra is készülnöm kell (decemberben 2 nap 3 vizsgám van). Pedig nagyon szeretnék élõben is találkozni a közösség+a Port.hu csapat egyes tagjaival, úgyhogy remélem, hogy 1)még máskor is szerveznek ilyet, és 2)akkor is elég aktív tag leszek, hogy meghívjamak.
*Spoiler*
Szerintem Maya már tudja, hogy Sylar egy elvetemült gazfickó. Azt csak észreveszi, hogy túszul van ejtve...
Peter úgy tûnik, hogy nagyon is Adam oldalán áll (bár megnézni még mindig nem tudtam, mert sehonnan nem tudtam beszerezni).