Téma: Hukkle

riccs 2008 szept. 23. - 16:39:10
(20/40)
Sajna nemtudtam végignézni, de az elsõ kb fél óra nekem nagyon teccett.
Nemtudom, lehet, hogy egyesek szerint az a jó film, ami tele van lövöldözéssel, robbanásokkal, amit körbejár a kamera, fröcsög a vér, meg mindenféle hiperszuper trükkök vannak benne? Ha vki megtanulja hogyan kell mittudomén..élethû robbanást csinálni, akkor az megcsinálja. És akko' mivan?
Ebbe a filmbe (szerintem) pont az egyszerûsége a szép, szinte csak jó helyre van lerakva a kamera.
(Mondjuk láttam belõle egy részletet, a repülõs, animációs dolgot, nah az épp nem tetszett :P )
De akkoris nagyon szép képekkel van tele, amit élvezet nézni...szerintem..
10/10
Zajac 2008 szept. 23. - 11:45:37 10/10
(19/40)
Egyszerûen lenyûgözött ez az alkotás.
10/10
output 2008 júl. 30. - 02:17:19 10/10
(18/40)
Szinte érezni a képeket és a hangeffekteket, meglepõ és ötletes megoldások a jelenetek váltásánál stb. Van mondanivalója, mégse használ verbális kifejezésformát. Szokatlan, de mégsis bensõséges... Nem elõször látom ezt a filmet, de mindig örülök, amikor felbukkan valahol. Valószínûleg meg fogom venni DVD-n, és a hideg, komor téli napokon újból és újból megnézem majd. :)
2/10
ferp 2008 júl. 29. - 17:48:40 2/10
(17/40)
Ez egy unalmas, rossz film.
maynardisgod 2008 júl. 29. - 17:28:34
(16/40)
Láttam már, nem emlékszem belõle semmire.
Nem is jó, nem is rossz. Csak úgy van.
Valószínûleg kivált emberekbõl dolgokat. Az ebbõl fakadó sokszínûség miatt objektív kritikát adni róla lehetetlen.

Van aki szeretni fogja, van aki megmagyarázza, van aki érti, van aki utálja.

Én nem tudom, olyna mint mikor csuklom, elfogadom hogy van.
eugénia22 2008 máj. 25. - 13:53:03
(15/40)
Láttam a Hukklét,valójában a Taxidermia meg, Pálfy miatt néztem meg,hogy valóban tehteséges-e.
A film, nagyon ott van!
És annyira látszik, egy filmen,vagy a filmeken,hogy milyen a rendezés.
Ez szerintem, a film összeszedettségén,összerakottságán látszik.
Pálfyra akárki, akármit mondhat,nagyon jó rendezõ(nk)!
Nem untam, végig lekötött,pedig gyakorlatilag nem történik semmi.
A fényképezés (Pohárnok Gergely képei),nagyon szépek.
Az amatõr színészek,vagyis a faluban lakók játéka is jó.
Ez is a rendezõ motívációján,vezetésén múlik,fõleg.
A számítógépes képek,nagyon profik,pedig nem is új film...
Nem is tudom,hogy mit mondhatnék el még a filmrõl.
Nagyon jó,profi alkotás!
Szerintem sokan, azért is néznek meg egy filmet a díjai miatt is,mert azok a díjak biztosték arra,hogy akkor tényleg egy jó filmet fog látni,legalábbis nehezen lehet rossz...
Egyébként nem mondhatom,hogy ez film is egy díjal büszkélkedhet,de ezt inkább,nem mondom,folytatom tovább...
Kiváncsian várom,hogy milyen vitákba keveredek,a film jó...
10/10
vittgen 2008 febr. 04. - 17:41:14 10/10
(14/40)
Hahóóóó!
A film végén azt írták,hogy a látszat ellenére egyetlen állat sem pusztult el.Én elhiszem
Vittgen
10/10
vittgen 2008 febr. 04. - 14:46:37 10/10
(13/40)
Köszönöm,hogy megtiszteltél a válaszoddal.Jómagam a negatív kritikát is jól viselem.
üdv.:
Vittgen
zee944 2008 febr. 04. - 13:17:54 Előzmény vittgen
(12/40)
Na igen, a VASLOGIKA! Gratulálok ehhez az értelemtõl duzzadó hozzászóláshoz. Gondolom te még sohasem néztél végig egyetlen rossz filmet se.

A filmrõl: én is végignéztem, untam. Nem idegesített fel, szimplán csak unalmas volt. Biztos marha zseniális a maga módján, de ez engem egy cseppet sem szórakoztat. Engem helybõl taszít, hogy nincs dialógus, és nincs fõszereplõ sem, vagy legalábbis nincs körülírva, hogy milyen ember, és miért is kellene neki szurkololni, vele azonosulni.
10/10
vittgen 2008 febr. 04. - 10:39:07 10/10
(11/40)
Ez vonatkozik Jabbára is!
Vittgen
10/10
vittgen 2008 febr. 04. - 10:33:12 10/10
(10/40)
Kedves MÛÉRTÕ Moesko!
At igaz,hogy 2007,aug.29.már régen volt,de én még csak most olvastam a véleményed.
Nos a mondandóm a következõ:
-mivel vélenényt alkottál a filmrõl,ezért biztos vagyok benne,hogy végignézted.Namármost,ha végignézted,akkor az azt jelenti,hogy a film,amit te lefitymáltál az odaszegezett a képernyõ elé.Azt hiszem,hogy innentõl nincs mirõl beszélni.
Vittgen.
Zia 2007 szept. 26. - 20:35:23
(9/40)
Nem volt rossz, de azért nem ájultam el tõle.
CDK 2007 szept. 25. - 19:28:33
(8/40)
Azér'' mer''így elmondhassák'' magikról h támogassák'' a ''nyûvészetet és a közszolgálatiságnak is eleget tesznek/hamut az ORTT és a pípöl szemibe''/!
:D
CDK 2007 szept. 25. - 19:09:03
(7/40)
Hehe, ezzel most lukra futott a csigatévé, egy napra tette a Dunával, de utóbbi normál idõben adja, szárnyasbetét nélkül :P
perry 2007 szept. 20. - 08:58:08
(6/40)
Ezen az analógián tovább indulva veled mit kellene csinálni ? :)
zszoltan 2007 aug. 29. - 16:04:58
(5/40)
A díjak odaítélésének megvannak a saját szabályai. Én abba sosem szeretnék belekötni, hogy egy film megérdemelte-e vagy sem, amit kapott. Én igazából azokat nem értem, akik azért ülnek be egy moziba, mert a film 11 Oscar-t kapott. (Nem akarnék itt most konkrét címekkel dobálózni, de akinek jó a TV-ben is az megnézheti RTL KLUB: szeptember 1. Szombat, 19:30.)
Másrészrõl én is láttam már olyan filmeket, amik alkotói elõtt le a kalappal. Annak ellenére, hogy a filmek maguk nem tetszettek igazán. Fõleg amit bemutattak. Viszont a mód, ahogy ezt tették, az mindenképpen értékes. (Megintcsak nem szeretnék konkrétan említeni alkotókat, akik pl a 'Saraband' vagy a 'Match Point' címû remekeket csinálták.)

És különben is! Mit keresek én ebben a topic-ban?! A filmrõl már a leírása alapján sejthetõ, hogy ha meg is nézném valamikor, feltehetõen nem tetszene nekem. Valahogy sohasem vonzottak az ilyen filmek.
marmyk 2007 aug. 29. - 15:45:52
(4/40)
Nem, én arra gondoltam, hogy elkezded nézni a filmet és teljesen leveszed a hangot. Vagyis némafilm lesz. Úgy is mûködik, csak képekkel, vagyis tényleg a nagy öregeket idézi (ahogy D.Sz. is írta), mikor nem volt hang és mindent képekkel írtak le. De a hangot én is fontosnak tartom, fõleg a mai filmes világban.
marmyk 2007 aug. 29. - 15:39:50
(3/40)
Uh, lehet bénán fogalmaztam. Én azt próbáltam leírni, hogy ha a Hukkle alól elveszed a hangot, akkor is mûködik. Ez elég ritka a mai filmkészítésben. De ettõl függetlenül én is fontosnak tartom a hangot, és a Hukkle itt is jól vizsgázik, mert nagyon jók a hangok.
marmyk 2007 aug. 29. - 09:52:31
(2/40)
Hm, álmûvész. Vicces kifejezés, ez a film minden csak nem mûvészi is nem is próbál az lenni, ha figyelnél akkor látnád hogy ez egy valós eseményeken alapuló játék film. Ami régi eszközöket használ, KÉPEKET, errõl szólt régen a film. Szerintem, ha nem undorodnának az emberek a hang nélküli filmektõl azt is kidobta volna. Ugyanis a film tökéletesen mûködik hang nélkül. Mutass nekem egy filmet ami mûködõképes hang nélkül és mostanában készült. Esetleg a Hukkleval egy idõben. Mellesleg ott vannak a vágások, hát nem sok magyar filmben látni ilyet. Lehet Pálfit szidni, meg mondani minek rendez. De hogy most õ a fiatal rendezõk közül az egyik legjobb az biztos. Link a doku filmhez a valós eseményekrõl.
http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=75259&i_city_id=3372&i_county_id=-1
Talán a film nem neked készült, mert más az ízlésed. De ha nem ezt, akkor milyen filmet kellene jutalmazni?
8/10
efes 2007 aug. 29. - 09:06:11 8/10
(1/40)
nyilván értenek hozzá....