10/10
JYJ.3 2022 júl. 15. - 10:27:39 10/10
(120136/120436)
"J-Hope nem korlátozódik a fényes dolgokra": A BTS sztár megszakítja teljes hosszúságú szólódebütálását
J-Hope belemegy a Jack in the Box folyamatába , támogatást kap a többi BTS-tagtól, és megmutatja sötétebb oldalát


RM, Jin, Suga, J-Hope , Jimin, V és Jung Kook 2013 óta hivatalosan is együtt vannak BTS néven , fáradhatatlanul dolgozva, miközben a világ legnagyobb bandájává váltak . A csoport a közelmúltban bejelentette, hogy új közös fejezetbe kezdenek, amely egyelőre az egyéni tevékenységekre helyezi a hangsúlyt. Bár az egyes tagok már korábban kiadtak mixtape-eket vagy kislemezeket, hivatalosan egyikük sem adott ki teljes hosszúságú szólóalbumot – egészen mostanáig.

Első pillantásra J-Hope tűnhet a BTS legkönnyedebb és legvidámabb tagjának, arcán állandóan széles mosollyal. De sokkal több van, mint amilyennek látszik. Ő a csoport vezető táncosa, de minden BTS album alkotói folyamatában is részt vesz. Különös gondot fordít a mesterségére, és nem fél a kísérletezéstől.

A Jack in the Box című új albumával J-Hope – született Jung Hoseok – önmagába fordul, személyének egy sötétebb oldalát is megmutatja, arról nem is beszélve, hogy mennyire sokdimenziós. Az album előzetes rock/hip-hop kislemezével, a „ Továbbal ” meglepte a közönséget, sőt még a bandatársát is, RM-t is. (Az album címe egy játék Pandora szelencéjén, amely művésznevét is inspirálta.)

A 28 éves fiatal koreai nyelven beszélgetett a Rolling Stone -nal a zoomon keresztül, és belemerült az alkotói folyamatba, és abba, hogy mit jelent számára a Jack in the Box .

Az egész világ hallani fogja Jack in the Box . Hogy érzed magad?
Félig idegesség, félig izgalom. Mivel én vagyok az első, aki egyedül megy, felelősségérzetet érzek, és határozottan van némi nyomás is. Jack in the Box csak azokkal a dolgokkal van tele, amelyeket személyesen szerettem volna megtenni, szinte addig a pontig, hogy magamban aggódom: „Túl sokat koncentráltam arra, amit csinálni akartam?” [ Nevet. ] Szerintem innen ered a fél idegesség. Ez az album nagyon fontos számomra, és leginkább büszke vagyok és izgatott vagyok, hogy megjelenik.

Bár a BTS tagjai korábban is adtak ki mixtape-eket és kislemezeket, Ön az első, aki teljes hosszúságú szólóalbumot adott ki. Hogyan született ez a döntés?
Ahelyett, hogy azon gondolkodtam volna, hogy ki adjon ki először, miközben BTS-ként hirdetem, folyamatosan feltettem magamnak a kérdést: „Milyen zenét tudok csinálni a BTS J-Hope-jaként?” Mindig felteszem magamnak ezt a kérdést, és folyamatosan kitalálok egy tervet. Azt hiszem, ezzel természetesen előkerült a [2018-as] mixtape Hope World … és attól, hogy többet elmélkedtem, rájöttem, hogy több táncot akarok mutatni, ami a fő alapomnak tekinthető. Ez vezetett a [2019-es szóló kislemez megalkotásához] „Chicken Noodle Soup”, amely többet tartalmaz ebből. Kezdtem arra gondolni, hogy J-Hope-nak több őszinteséget kell mutatnia a zenében, és erre összpontosítottam, amikor a Jack in the Boxhoz közeledtem . Azt hiszem, időzítési szempontból én lettem az első, mert folyamatosan készültem. Nem úgy közelítettem meg a projektet, hogy az első szeretnék lenni.

Mióta készül a Jack in the Box ? Korábban említetted, hogy mindig vannak terveid, és a legutóbbi V Live-ban megerősítetted, hogy a „Blue Side” tavalyi teljes verziójának grafikája némileg spoiler volt ennek az albumnak a jack-innel. -a doboz illusztrációja és a „Pandora szelencéje” felirat.
A jack-in-the-box koncepció tulajdonképpen erősen kötődik a művésznevemhez, úgyhogy azt hiszem, mindig is a hátsó zsebemben volt az ötlet. Mindig is úgy éreztem, hogy a jack in the boxhoz kötött zenét tematikusan lelepleznem kell régóta. Pandora szelencéje is hasonlat a nevemhez. "Mikor adhatom ki ezt? Mikor készíthetek olyan albumot, amely tartalmazza ezeket az elemeket?” Mindig ezek a kérdések jártak a fejemben. E témák spoilereit szerettem volna belefoglalni a „Blue Side” alkotásába, és miközben a mű mögött álló művésszel beszéltem, egyértelműen kijelentettem, hogy ezeket az elemeket szeretném. Ilyen szisztematikus volt a hozzáállásom, amikor előkészítettem az albumot és annak számait.

Sötétebb oldalakat mutattál meg magadnak az olyan számokban, mint a „1Verse” 2015-ből. Még a Hope World esetében is, bár vizuálisan színesnek tűnik, a dalszövegek mélységet mutatnak. Hogyan döntöttél úgy, hogy vizuálisan sötétebb és nehezebb lesz a „More” és a teljes album?
Először is, honnan tudod, hogy „1 versszak”? [ Nevet .]

Szerintem ez a következő: Miközben 10 éve a BTS tagja vagyok, sok mindent megtapasztaltam. Ebből a szempontból természetesen vannak történetek, amelyeket el szeretnék mesélni, és rájöttem, hogy nehéz lehet ezeket a történeteket zenén keresztül elmondani a J-Hope meglévő arculatával és hangulatával. Éreztem, hogy meg kell mutatnom néhány sötétebb aspektusomat… és azt hiszem, tényleg valami ilyesmit akartam csinálni. Azt akartam, hogy az emberek felismerjék, hogy a J-Hope nem korlátozódik a fényes dolgokra. Meg tudja valósítani ezeket a koncepciókat, és széles spektrummal rendelkezik. Erre a képességre akartam felhívni a figyelmet önmagam kihívásával. Nem sokat gondoltam a jövőre.

Teljesen arra koncentráltam, hogy mit akartam csinálni, mit akartam kifejezni, mit akartam megmutatni – ez volt a hangsúly, és a Jack in the Box megvannak ezek a nyers elemek. Amikor ez az album „megnyílik”, egy kicsit aggódom, mert csak azt tartalmazza, amit én akartam. [ Mosolyog. ] Nagyon kíváncsi vagyok, hogyan reagálnak majd az emberek. De igazából azt akarom mondani, hogy az album tele van a lelkemmel és az őszinteségemmel. Ebből a szempontból ez egy egyedülálló album, és az album nagyon tartalmas, mert a muzikalitás szempontjából ugródeszkaként szolgál majd a J-Hope számára a továbblépéshez.

Az ütemekkel többet használsz az old-school hip-hop hangzásból alapként; A „What If…” még az Ol' Dirty Bastard „Shimmy Shimmy Ya”-ját is megkóstolhatja. Mi késztette arra, hogy ebbe az irányba vigye az albumot?
Ha hallod a zenét, tudni fogod, de ez a hang az alapja. A zene, amit tánc közben hallgattam [ táncok ], az a hangulat, amiben volt… ezt fejezem ki a zenében, és ez az, ami bekerült a Jack in the Box-ba, visszatérve arra, amit csinálni akartam, mire vagyok képes, mint bázisomra. Szerintem ezen keresztül őszintébb, J-Hope-szerűbb lett, miközben vizuálisan egészen mást tudok mutatni. Úgy gondolom, hogy az album szórakoztató és vonzó elemeket tartalmaz mind vizuálisan, mind hangzásban. Szerintem a rajongók számára határozottan vannak olyan elemek, amelyeket nagyon J-Hope-szerűnek találnak.

Amikor a „Tovább” megjelent, néhányan megdöbbentek. „J-Hope? J-Hope csinál ilyen zenét? Szikla? Emo? Hip-hop? Emo-rock?” De azt hiszem, ha meghallgatod az albumot, rá fogsz jönni, hogy egyértelmű oka van annak, hogy J-Hope miért választotta ezt a zenét, miért választotta ezt a számot, miért ezt a vonalat választotta.

A Jack in the Box két címadó dalt tartalmaz, a „More”-t és az „Arsont”. [A koreai zeneiparban a „címszám” kifejezést gyakran használják az album vezető számának leírására, függetlenül attól, hogy a számnak ugyanaz a címe, mint az albumnak.] Említette, hogy meglepődött, amikor a „Tovább”-t választották. tőlük. Hogyan döntöttél úgy, hogy az „Arson” lesz a második címadó szám?
Amint meghallottam, úgy éreztem, hogy ennek így kell lennie. Mindent, amit át tudok adni, és csak… az energiám nagy részét ebbe a dalba fektettem. Azért választottam, mert úgy éreztem, hogy a dal stílusa J-Hope érzelmeinek zenitjét mutatja. Az „Arson” egy olyan dal, amely fordulópontnak és válaszútnak tűnik. Benne van az a tűz, a szenvedély, amit szerettem volna, hogy ez az album birtokoljon. A dal a számlistán is az utolsó. Ennek egyik oka, hogy rájöttem, hogy ez a dal szépen összefoglalja a gondolataimat, ami mögött megalkottam ezt az albumot. A szám egy mondatvégi pontként működik, és világosan leírja, hogy mit akartam kifejezni ezzel az albummal.

Megosztottad, hogy a BTS tagjai mind veled voltak, amikor megjelent a „Tovább”. Hallották a tagok a teljes albumot? Vannak kedvenceik?
Az első ember, akivel megosztottam az albumot… nekem mindig ugyanaz. Először mindig RM-el osztom meg. Megoszthattam volna Sugával is, de ő szereti nagyon tiszteletben tartani a folyamatot. Azt mondta nekem: "Meghallgatom, ha megjelenik." Mindig ezt mondja nekem. Ezt hallva jön egy kis sokk és motiváció. "Amikor kiadják, utánanézek, és meghallgatom." Szóval hagytam, hogy RM hallja először… és utána Jung Kook. A többi tagnak megmutattam a címadó dalokat, de a teljes albumot nem.

Amikor RM meghallotta az albumot, azt mondta: „Hú, nem gondoltam volna, hogy ilyen zenéket fogsz csinálni. Kicsit lefagy az agyam.” [ Mosolyog .] „És te így vagy. Az a tény, hogy most elhoztad ezt a zenét… Nagyon tisztelem, és szeretem, hogy te vagy.” Ezt a visszajelzést adta nekem.

Jung Kook számára ez nagyon vicces volt. Miután meghallotta az albumot, hirtelen a stúdiójába ment. [ Nevet ]. Szerintem érezte a motivációt az induláshoz. Szeretem, hogy az egyik legnagyobb motivátorunk egymás. Én magam is ilyen vagyok. Amikor az egyik tagom egy bizonyos típusú zenét csinál vagy egy albumon dolgozik, látom az egyéniségüket és a színüket, és azt gondolom magamban: „Nekem is van saját színem. Én is szeretném felfedni az enyémet.” Pozitívan befolyásoljuk egymást, és jó motivátorok vagyunk egymás számára.

Amikor a „Tovább” megjelent, mindannyian együtt dolgoztunk. [ Mosolyog .] Nagyon meglepte őket az erős vizuális irányítás, hogy J-Hope ilyen típusú zenét csinált... Meglepődtek.

És természetesen gratulálok Lollapaloozához. Te vagy az első dél-koreai művész, aki egy nagy amerikai fesztivál főcímeként szerepel, ami óriási hír! Hogyan reagált, amikor hallott róla?
Óriási megtiszteltetés, hogy meghívtak egy ilyen nagy fesztiválra, és egyben főszereplőnek is lenni. Ha hallottad a „Tovább”-t, és amikor meghallgatod a Jack in the Box -ot , akkor világosan rájössz, hogy miért mondtam „OK”-t Lollapaloozának, és miért választottam a részvételt. Nagyon szeretném megmutatni a muzikalitásomat, és meg akartam mutatni J-Hope élő [műsorát] nagy közönségnek. Gyakorlás közben megszoktam, hogy a BTS J-Hope-jaként szerepeljek, a hét egyikeként. Most, hogy egyedül próbálok kitölteni egy órás setlistet, rájöttem, hogy ez nehéz. [ Mosolyog.] Úgy érzem, hogy valóban koncentrálnom kell, és a részletekre kell koncentrálnom, miközben ellenőrizem a dolgokat. Ez az a tér, ahol mostanság készülök.

Lehet, hogy gőgösnek vagy meggondolatlan kihívásnak tűnik, de még ez is csak attól függ, hogyan akarod felfogni. Rengeteg tanulnivaló van még, és én most kezdem el a kihívást. Szeretnék néhány spoilert adni, de szerintem a legjobb lenne személyesen ott lenni, hogy megnézhessem. Meg fogom mutatni a muzikalitást, ahogy a Jack in the Box -ban tettem , de nem csak ez, a J-Hope imázs elemei is kifejeződnek majd... Ez az én nem túl spoiler-szerű spoilerem.

Azt mondtad, hogy minden albummal tanulsz valami újat és érett. Mit tanultál a Jack in the Box-ban ?
Azt hiszem, egy kicsit korai lenne elmondanom. Szeretem kitartóan hallgatni. Ha valami megjelenik, szeretem következetesen hallgatni, és folyamatosan visszajelzéseket gyűjteni. Ezzel az albummal sok embertől kértem visszajelzést. A visszajelzések alapján sok mindenre ráébredek. Hallgatópartit tartok művészekkel és iparosokkal, hogy együtt élvezhessem a zenét. Ennek egyik oka az, hogy megmutatjuk nekik: „J-Hope ilyen típusú zenét csinál. Mit gondolsz róla?" Megkapni ezt a visszajelzést, befogadni, és fejlődni.

Azt hiszem, most még korai lenne elmondani, mit tanultam. Azt hiszem, július végén vagy augusztus elején tisztább képet kapok arról, hogy mit tanultam. Ez most a kezdet. Ez a kezdete mindannak, amivel kihívást akartam magam elé állítani és megmutatni a Jack in the Box -ban, úgyhogy úgy gondolom, hogy a továbbiakban még lesz mit feldolgoznom.

Ebben a cikkben: BTS , J-Hope

https://www.rollingstone.com/music/music-features/j-hope-bts-album-jack-in-box-lollapalooza-1380778/?fbclid=IwAR0jYpDRR2LyOo2NSsX8p6fxNpehzKY6rwgibyKal8TB9tq58tGBNlJv3ss
10/10
JYJ.3 2022 júl. 12. - 08:43:18 10/10
(120135/120436)
A BTS bejelenti a „BTS MONUMENTS: BEYOND THE STAR” című új dokumentumfilmet, amely valamikor jövőre látható lesz a Disney+
A zenekar dokumentumfilmje betekintést enged a mindennapjaikba is „a második fejezetükre készülődve” – mondta a Disney & HYBE közös nyilatkozatában.
A BTS Permission To Dance On Stage LA is elérhető lesz!
» https://t.co/RIBYSPzBAB

https://youtu.be/_27da6Qg8QA

10/10
JYJ.3 2022 júl. 08. - 20:51:14 10/10
(120134/120436)

2022. július 8., 10:31 PT
A BTS ARMY születésnapját a Google Search Lila lufit nyitó húsvéti tojással ünnepelte, üzenetekkel a zenekartól

Írta: Todd Spangler

A BTS ARMY érzi a Google szeretetét .

A BTS ARMY – a K-pop szupersztárok hatalmas rajongótáborának elnevezése – keletkezésének kilencedik évfordulója tiszteletére 2022. július 9-én a Google pár új együttműködést indított a BTS-szel.

Péntektől azok a rajongók, akik a „BTS” kifejezésre keresnek a Google Keresésben, feloldhatnak egy titkos húsvéti tojást. A BTS keresési eredményoldalán (mobilon vagy asztali számítógépen) a felhasználók a bal felső sarokban, a BTS fejléc mellett megjelenő lila szív ikonra kattinthatnak. Ez felszabadítja a lila léggömböket, amelyeket egy kattintással vagy koppintással felpattanhat; A mikrofonos léggömbökre kattintva különleges hangüzenetek jelennek meg maguktól a zenekar tagjaitól.

„A BTS-nek olyan pozitív energiája van, és ezt szerettük volna egy kicsit átvinni a Keresésbe” – mondta Elissa Wolf, a Google vezető örömére szolgáló szoftvermérnöke a Varietynek adott nyilatkozatában . "Én magam is rajongó vagyok, ezért nagyon örültem, hogy dolgozhattam ezen a projekten!"


Ezenkívül a Google Arts & Culture megünnepli a BTS ARMY-t a BTS-szel együttműködve, a „BTS x Street Galleries” néven. Az együttműködéssel a rajongók egy Utcakép körútra vezetik azokat a városokat és épületeket, amelyek különleges emlékeket őriznek a BTS számára. Mind a 14 helyszínen a rajongók létrehozhatják saját utcai galériájukat a zenekar által gondozott alkotásokkal, valamint RM, Jin, SUGA, j-hope, V, Jimin és Jung Kook exkluzív fényképeivel és alkotásaival.

A BTS a YouTube Shorts-szal is összeállt, hogy kizárólag a #MyBTStory kihívást rendezze . Az egy hónapig tartó kihívás, amely arra hívta az ARMY-t és a zenerajongókat mindenhol, hogy megosszák legfeledhetetlenebb BTS-emlékeiket, ma véget ér, és egy különleges ARMY tribute videóval zárul a BTS hivatalos YouTube-csatornáján jövő szerdán, július 13-án.

A BTS 2013-ban hivatalosan ARMY-nak nevezte el imádó rajongóit – ez a mozaikszó az „Adorable Representative MC for Youth” rövidítése.

A K-pop csoportnak jelenleg több mint 67 millió feliratkozója van hivatalos YouTube-csatornáján, a BangtanTV -n , ezzel ők a platform harmadik legtöbb előfizetője (Blackpink és Justin Bieber mögött). A csapat eddig hat zenei videót szerzett a YouTube Billion Views Clubjában. A „Butter” című videót 108,2 millióan nézték meg az első 24 órában – ezzel a mutatóban a YouTube első számú helyét őrzi . A második helyen a BTS „Dynamite” című műsora, amely 101,1 millió megtekintést ért el a kezdeti 24 órás időszakban.

10/10
JYJ.3 2022 júl. 08. - 20:42:20 10/10
(120133/120436)
.
10/10
JYJ.3 2022 júl. 08. - 20:41:49 10/10
(120132/120436)
Google!!!Ha beütjük a keresőbe h BTS.. és a képek alatt jobb oldalt rákatt a lila szívre, majd a lufikra, lehet gyűjteni mikrofonokat.

Boldog Army napot kíván a BTS!
10/10
JYJ.3 2022 júl. 07. - 08:58:27 10/10
(120131/120436)
In the Soop: Friendcation Featuring V a BTS-től a Disney+ közvetítéséig bizonyos országokban
Egy későbbi időpontban világszerte elérhető lesz

A Wooga Squad nyaralni megy! Dél-Korea legexkluzívabb baráti társasága, amelyben a BTS' V ( Kim Taehyung ), a K-dráma színésze, Park Seo-joon , a rapper Peakboy, a Parasite sztár Choi Woo-shik és a ZE: A énekes Park Hyung-sik szerepel majd. a dél-koreai In the Soop , In the Soop: Friendcation új iterációjában . A dokumentumfilmek követni fogják a fiatal férfiakat, amint néhány napot kint töltenek az erdőben pihenve és szórakozva négy epizód során.

A rajongók már egy ideje tudták, hogy a sorozat érkezik, de szerdán bejelentették, hogy a Disney+ lesz a sorozat streaming otthona, és az epizódokat hetente adják ki július 22-től. A hivatalos In the Soop Twitter-fiók azonban bejelentette A Disney+ elérhetősége szerda reggel, a sorozat csak a Disney+ Korea-n (helyileg Hotstar néven ismert), és más országokban is sugározható...egyelőre.


A TV Guide úgy értesült, hogy a szezon világszerte elérhető lesz a platformon röviddel a koreai megjelenési dátum után, de pontos világméretű megjelenési dátum nem volt elérhető. Az In the Soop: Friendcation továbbra is helyben lesz sugározva Koreában a JTBC-n, és elérhető lesz a Disney+-on Japánban, Malajziában, Thaiföldön, Indonéziában és Szingapúrban is.

V-nek természetesen nem idegen az In the Soop . A BTS két évadot forgatott a dokumentumfilmekből, amelyekben a globális szupersztárok videojátékokat játszottak, vacsorát főztek egymásnak, és kipróbálták magukat a lábröplabdában. HYBE-címketársuk, a Seventeen egy évadot is forgattak a járvány idején. Ez az új spin-off lehetővé teszi a rajongók számára, hogy bepillantást nyerjenek a Wooga Squad belső dinamikájába, miközben a barátok egy kis időt távolítanak el a reflektorfénytől, hogy élvezzék az egymással való lógást.

Az In the Soop: Friendcation Episode 1. egyes országokban koreai idő szerint délelőtt 11-kor, a JTBC-n pedig aznap este 21:00-kor kerül adásba a Disney+-on.

A szerkesztő megjegyzése: A történet egy korábbi verziója azt írta, hogy az In the Soop: Friendcation csak a Disney+-on fog streamelni Koreában, és most frissítettük, hogy a többi ország is szerepeljen, ahol a streaming szolgáltatásban szerepel majd.
10/10
JYJ.3 2022 júl. 06. - 08:30:46 10/10
(120130/120436)
[INSTIZ] LOLLAPALOOZA ZENEI FESZTIVÁL elkelt a BTS J-HOPE NAPON
Júniusban, miután megjelent a hír, hogy J-hope megjelenik a Lollapalooza zenei fesztiválon, azonnal elfogytak a jegyek a július 31-i részvételre. Az SNS-en, a Twitteren... rajongók szerte a világon és az USA-ban is megerősítették, hogy jegyet vettek a J-hope előadására.
Miután július 1-jén megjelent a 'MORE' szám, július 31-én 4 féle GA, GA+, VIP, Platinum jegy elkelt. A VIP jegyek 550 dollárba kerültek (körülbelül 700 000 won ~ 13 millió VND) és a Platina jegyek körülbelül 2000 dollárba kerültek (körülbelül 2,6 millió won ~ 47 millió VND).
Az amerikai Lollapalooza fesztivál szervezői meglepetést fejeztek ki: „Ez az első alkalom, hogy a vasárnapi jegyek elővételben elfogytak. "
4 napig tart a Lollapalooza zenei fesztivál, j-hope pedig a fesztivál zárónapjának főhadlinere, amely 31-én 9:00-től 10:00-ig lép fel.
-VISSZATÉRÉS-
10/10
JYJ.3 2022 júl. 05. - 20:06:50 10/10
(120129/120436)
https://www.allkpop.com/article/2022/07/netizens-react-to-btss-kim-taehyungs-17-million-krw-13100-per-night-5-star-hotel-in-paris?fbclid=IwAR1U73Tr-aT9B8QtTQF7ATgQH-l7r1Z5aLMb01bbRyeThajmFB8bQJI-NVg


A netezők reagálnak a BTS Kim Taehyung 17 millió KRW (13 100 USD) éjszakánkénti 5 csillagos szállodájára Párizsban.

A K-media beszámolt a fényűző, 5 csillagos szállodáról , Kim Taehyung , a BTS V - je, nemrégiben Párizsba tett utazása során szállt meg, amikor a CELINE divatbemutatóján való részvételével meghódította a divatvilágot.

Az amerikai VMAN férfidivatmagazin interjúvideót adott ki Taehyunggal, és megerősítette, hol tartózkodott. Azt mondták: „Celine Homme Summer 23 kollekciója előtt betekintést kaptunk a BTS V felkészülési folyamatába a párizsi Peninsula Hotelben a bemutatóra”.

https://www.allkpop.com/article/2022/07/netizens-react-to-btss-kim-taehyungs-17-million-krw-13100-per-night-5-star-hotel-in-paris?fbclid=IwAR1U73Tr-aT9B8QtTQF7ATgQH-l7r1Z5aLMb01bbRyeThajmFB8bQJI-NVg

A videóban Taehyung jóképűnek és gondtalannak látszik a természetes fényben. Elárulta, hogy saját ruhát állított össze a bemutatóhoz , és személyesen hívta meg a CELINE kreatív igazgatója, Hedi Slimane .

Úgy tűnik, a CELINE megadta Taehyungnak a jogdíjas kezelést, és biztosította, hogy a legjobb élményben legyen része Párizsban. Amint azt a VMAN Magazine közölte, a "The Peninsula Paris" ötcsillagos szállodában szállt meg .

A szállodáról készült fotók és Taehyung Instagramja szerint a "Rooftop" kerti lakosztályban volt, amely terasszal, kerttel és szép kilátással az Eiffel-toronyra volt.

Egy éjszaka szállás a gyönyörű lakosztályban körülbelül 17 millió KRW-ba (kb. 13 100 USD) kerül, és V feltehetően ugyanabban a szállodában töltötte mindhárom éjszakáját, ami 51 millió KRW-t (körülbelül 39 300 USD-t) tesz ki. A párizsi Peninsular Hotel is felkeltette a figyelmet, amikor elkezdték követni V-t az Instagramon.
10/10
JYJ.3 2022 júl. 03. - 15:59:39 10/10
(120128/120436)
„Taehyung, a huszonhét éves, tizenhat évesnek tűnő, és oly hieratikus szépség, hogy néha irreális, ugyanabban a befolyási ligában játszik (ahogy Ronaldo és Messi), egészen addig a pontig, hogy az est fénypontja objektíve az ő jelenléte volt.” – Vogue Italia
10/10
JYJ.3 2022 júl. 03. - 09:00:59 10/10
(120127/120436)
"Nincs idő semmi másra.
Ez az élet, és senki sem menekülhet el élve ebből a világból.
Még van idő, szóval élj, kérlek, holnap már nem lesz.
Egyél, amit akarsz, sétálj a napon, mártózz meg a tengerben.
Mondd el az igazat, amikor érzed.
Légy őrült, légy buta. Légy furcsa.
Légy önmagad, nincs időd semmi másra."
/Richard Gere/
Szép napot kívánunk!
10/10
JYJ.3 2022 júl. 01. - 08:51:18 10/10
(120126/120436)
Radnóti Miklós: Julius

Düh csikarja fenn a felhőt,
fintorog.
Nedves hajjal futkároznak
meztélábas záporok.
Elfáradnak, földbe búnak,
este lett.
Tisztatestü hőség ül a
fényesarcu fák felett.
10/10
JYJ.3 2022 júl. 01. - 08:49:26 10/10
(120125/120436)
https://youtu.be/pKdBFeewZYE
Jhope ma megjelent új MV je.
10/10
JYJ.3 2022 jún. 24. - 17:23:50 10/10
(120124/120436)
https://biz.chosun.com/stock/stock_general/2022/06/24/ILYCIFRHXBD6VGFERIYXI3S5PQ/?utm_source=naver&utm_medium=original&utm_campaign=biz

Az SM, a JYP és a YG összesen 600 milliárd vont veszített 7 nap alatt, mert a BTS ideiglenesen felfüggesztette a csoport tevékenységét.

Gáz ha ennyi a veszteség, ráadásul a csoport nem is a tietek..
10/10
JYJ.3 2022 jún. 23. - 18:22:25 10/10
(120123/120436)


Régóta tétováztam, hogy írjak-e a BTS-ről. Amikor Dél-Koreáról tudósítottam, ellenálltam a várt témáknak: koreai bőrápolás, plasztikai sebészet, kutyahús, és igen, K-pop . Felszívtam a K-pop lány- és fiúbandáival kapcsolatos nyugati kritikákat: hogy bolyhosak, mesterkéltek és kizsákmányolják a tagjaikat – mintha ez nem lenne igaz a New Kids on the Block-ra. Az év elején azonban a BTS megkerülhetetlenné vált. A csoport mindenhol ott volt, és úgy tűnt, mindenki szereti őket. Ha továbbra is figyelmen kívül hagyjuk a BTS-jelenséget, azt kockáztattuk, hogy valami nagyobbat veszítünk, mint a Beatlemania.

Egy évtizede pillantottam meg először a hallyu hullámát, a koreai hullámot. 2012 telén írtam egy történetet a brooklyni latin napszámosokról, akik a haszid otthonokat takarították ki szombat előtt – amikor a női munka annyira felhalmozódott, hogy szükségessé vált a kiszervezés. Azt hallottam, hogy sok munkaadó alacsony bért fizetett, vagy egyáltalán nem; néhány dolgozó szóbeli visszaélésről és szexuális zaklatásról számolt be. Az utcasarkon a nők között állva, fekete, pufi kabátban, megpróbáltam beszélgetni az én iszonyatos spanyolommal. Egyik reggel odalépett hozzám egy munkás, és semmi okból megkérdezte, hogy koreai vagyok-e – nem kínai vagy japán? Ez a pontosság új volt. Amikor igent mondtam, sugárzott. „A lányom szereti Koreát” – mondta. – Szereti a K-popot.

A történet mögött
E. Tammy Kim a BTS-ről szóló tudósításait tárgyalja .
A nő elővette a telefonját, és beszélni akart a lányával, Karinával, aki egy fiatal anya és csemegebolt volt New Yorkban. Karina meg akart tanulni koreaiul, hogy jobban megértse a fiúbandák, például a Super Junior és a SHINee szövegeit. Beleegyeztem, hogy tanítsam, és cserébe ő beleegyezett, hogy a tolmácsom legyen. Félhetenkénti rutint alakítottunk ki: találkozzunk reggel, hogy interjút készítsünk a napszámosokkal, majd hangul tanuljunk egy közeli könyvtárban. Karina gyakorolta az ábécé írását, ㄱ ㄴ ㄷ . . ., és alapvető kifejezések kiejtése. Elolvasta Bruce Cumings „ Korea helye a napban: A modern történelem ” című művét, és készített egy jelentést, amely Sejong királyról és a koreai forgatókönyv feltalálásáról beszélt. „Én magam is gyönyörű nyelvnek tartom” – írta. "Amikor hallod a kimondott szavakat, úgy hangzik, mintha egy dallam lenne."

A rajongók kivágják a BTS-tagok arcát, és kiugranak a Staples Centerből.
A BTS 2018-ban több mint egy tucat városban turnézott a világ minden tájáról.

Három évvel később egy barátom Long Islanden elmondta, hogy a városban megismert tinédzser ikrek megszállottjai minden koreai dolognak. Karinához hasonlóan ők is latin bevándorlók lányai voltak, és kétnyelvűek angolul és spanyolul, de a koreai nyelvet szerették volna tudni. Megtanították maguknak az alapokat, és rövid hangul sorozatokban kezdtek SMS-ezni velem, hangulatjelekkel és felkiáltójelekkel. Amikor meghívtam őket egy házi készítésű koreai ételre, hoztak egy barátjukat, egy másik latin-koreafilt, és egy kandírozott gyümölccsel díszített koreai tortát.

Néhány évvel ezután a szüleimmel egy kompon voltunk Görögországban, a negyvenedik házassági évfordulójukat ünneplő kirándulás alkalmával, amikor egy rövidnadrágos görög fiatalember lépett oda hozzánk szélesen mosolyogva. "Koreai vagy?" kérdezte. „Szeretem a kultúrádat. K-pop!” Megkért minket, hogy beszéljünk koreaiul, mintha beszívhatná a hangokat a sós tengeri levegővel együtt. Korea divatos volt. Sikeresen felvásárolta kulturális termékeit a globális piacon. Ennek ellenére semmit sem tudtam a legkelendőbb termékéről: a BangTanSonyeondanról, más néven BTS-ről.

Egy barátom figyelmeztetett a BTS-utazásom elején: „Ez a legnehezebb történet, amit valaha csináltál.” Arra gondolt, hogy rengeteg anyag van benne (kilenc év zene, tánc, cikkek és tweetek), és rengeteg lehetőség van a dolgok félrevezetésére (elképesztően gazdag szubkultúra és lelkes, tényeket ellenőrző rajongók hada). Áprilisban a BTS Las Vegasban lépett fel egy rövid nemzetközi turné részeként – ez volt az együttes első élő fellépése a járvány előtt. Vettem egy túlárazott viszonteladói jegyet, és elkezdtem zsúfolni.

Ismerősök, akik büszkén azonosítják magukat a BTS army tagjaként– ami az „Adorable Representative MC for Youth” rövidítése, és leírja az egyéni rajongókat és a rajongásukat világszerte – örömmel tesz ajánlásokat. Linkeket küldtek zenei videókhoz, koncertekhez és a zenekar saját gyártású varietéjéhez, a „Run BTS”-hez, amelyből több mint százötven epizód van. Kipróbáltam a rajongók által készített koreográfiai oktatóanyagokat (kínos, de szórakoztató), és mini-előadásokat néztem, hogy megtanuljam a hét tag nevét. Lapoztam a Twitter rajongói fiókjain, olvastam a BTS-monográfiákat, és hallgattam a „BTS AF” nevű podcastot. Május utolsó napján, az ázsiai-amerikai örökség hónapján a fiúk megjelentek a Fehér Házban, hogy gondosan vegyítsék a politikát és a PR. Ovális Iroda.

Aztán június 14-én, néhány nappal az új album megjelenése után, a BTS megdöbbentő, ha nem váratlan bejelentést tett. A kilencedik évfordulójukat ünneplő videóban a tagok egy hosszú, pazar vacsoraasztal körül ültek, da Vinci „Az utolsó vacsora” stílusában. Minden ünnepi volt – bor, rákcomb és nevetés – a huszonegy percig. SUGA, a banda egyik rappere azt mondta: „Azt hiszem, meg kellene magyaráznunk, miért vagyunk éppen most szünetben.” Józan körözés következett: a tagok elfáradtak; új dolgokat akartak kipróbálni, mindenki saját maga. Sírtak. Sok armys arra a következtetésre jutott, hogy a BTS szünetet tart, és néhányan a szakítástól tartottak. Órákkal később, miután az együttes anyavállalatának árfolyama közel harminc százalékot esett, a zenekar tagja, RM megnyugtató nyilatkozatot adott ki. A tagok egyszerűen szünetet tartottak, hogy önálló projekteket folytassanak. „Számunkra ez még nem a vég” – mondta.

A zenekar 2022 májusában jelent meg a Fehér Házban, hogy megünnepeljék az ázsiai-amerikai örökség hónapját. Forrásfotó a Fehér Házból
A2013-ban debütáló BTS a producer és dalszerző, Bang Si-Hyuk, valamint K-pop kiadója, a Big Hit Entertainment alkotása volt. Bang, aki esztétikát tanult a tekintélyes dél-koreai Szöuli Nemzeti Egyetemen, a JYP Entertainmentnél kezdte pályafutását, amely azon „három nagy” vállalat egyike, amely a K-popot ötmilliárd dolláros iparággá építette, nagylelkű állami támogatással. A kilencvenes évek végi ázsiai pénzügyi válság idején Kim Dae-jung elnök, akinek beiktatásán Michael Jackson is részt vett, Hollywoodtól és a J-poptól (Japán populáris zenei iparától) vett át, hogy jelentős mértékben fektessenek be a kultúrába. A költekezés megtérült, és a K-pop, a K-drámák és a koreai műfajú filmek a koreai puha hatalom forrásaivá váltak.

Amikor Bang 2005-ben otthagyta a JYP-t, hogy elindítsa a Big Hit-et, egy másfajta K-pop elkészítésére szánta el magát. Az újoncok továbbra is meghallgatásokon mentek keresztül, és hónapokig, sőt évekig énekeltek és táncoltak. Még mindig tanulnának angolul és japánul (és koreaiul, ha máshonnan jönnének), és sápadt, harmatos arcbőrt ápolnak. És továbbra is elvárható lenne tőlük a teljes romantikus diszkréció, ha nem tisztaság. De a koreai nagy hármassal ellentétben Bang megengedte, hogy bálványai kifejezzék magukat, mind saját zenéjük megírásával, mind a rajongóikkal való közvetlen kapcsolattartással. Ez a viszonylagos szabadság a BTS-t a világ legnépszerűbb bandájává tenné, és a Bang-ből milliárdossá válna.

A BTS 2014-ben lép fel.
A korai albumokban a BTS hip-hopot és rapet használt a dél-koreai tinédzserek életének nyomásának feltárására. A forrás fényképe: Han Myung-Gu / Getty
Bang kezdetben a BTS-t egy kisebb hip-hop csoportként képzelte el. Kim Namjoon-nal, más néven RM-vel (korábban Rap Monsterrel) kezdte, egy természetfeletti magabiztos mc-vel és folyékonyan beszél angolul. Aztán jött Min Yoongi, vagy SUGA, aki tartományi szülővárosában szerzett hírnevet azzal, hogy ritmusokat csinált, és Jung Hoseok, vagyis j-hope, egy hip-hop táncos, aki a napfényes becenévre hajlott. Ebből a háromtagú rapvonalból Bang folyamatosan gyarapította a bandát, hozzáadva énekeseket és látványelemeket, vagyis kinézőket. Kim Seokjin vagy Jin, a legidősebb tag, 1992-ben született, tökéletes ajkakkal és thespian ambíciókkal rendelkezett. Jeon Jung Kook, a legfiatalabb, vagyis maknae a „Superstar K” című műsorban bizonyította sokoldalú tehetségét. Kim Taehyungnak vagy V-nek gyengéd hangja és fülledt szeme volt, míg Park Jimin engesztelhetetlenül édes versenytáncos volt.

Szokatlan volt, hogy egy K-pop csoport a rap és a hip-hop alapjairól induljon. Még szokatlanabb volt, hogy egy csoport nyíltan beszéljen és énekeljen az ifjúság küzdelmeiről. A tagok vloggatták kamaszkori töprengéseiket, és varieté-epizódokat tettek közzé a V Live videostreaming szolgáltatásban. A Weverse alkalmazásban fizetős tartalmakat kínáltak, hogy kiegészítsék a YouTube-on már megtalálható tartalmakat. Minden nap akadt valami új fogyasztás, és nézni, ahogy a tagok bonyolult táncmozdulatokat próbálnak, elvitelre étkeznek, videojátékokat játszanak és finoman civakodnak, olyan érzés volt, mintha lehallgatnának egy végtelen szendergő partit. Amint azt Kim Youngdae etnomuzikológus megfigyelte, a BTS elsajátította a platformokon átívelő történetmesélés mesterségét – amit a kortárs tudósok „transzmédiának”, Heidegger pedig „teljes műalkotásnak” vagy Gesamtkunstwerknek neveztek.. A zenekar termékeny, következetes produkciója a hitelesség benyomását közvetíti. A BTS-rajongók mély ragaszkodást tapasztalnak a fiúkhoz, és beceneveken szólítják őket – „Oh, Hobi”, „Oh, Tae” –, ami a mindennapi életükben is valóságos, mint barátok és családtagok. Amikor megkérdeztem a rajongókat: „Miért vagy ennyire odaadó a BTS-nek?”, szinte azonosan azt válaszolták: „Mert annyit tesznek értünk.” A fiúk rendszerint önszeretetüket és hálájukat fejezik ki rajongóik felé. Jung Kook jobb kezére „ army ” és egy lila szív van tetoválva.

Jungkook látható "Army" és lila szív tetoválásokkal.
Jung Kooknak, a BTS legfiatalabb tagjának van egy kéztetoválása, amely tiszteli a banda rajongását, ami az ARMY nevet viseli.
A BTS azonban többet tett a nyugtatásnál és a szórakoztatásnál. Első három albuma, az iskolatrilógia a dél-koreai nagynyomású oktatási rendszert túlélni próbáló tinédzserek és fiatal felnőttek aggodalmait tükrözte. A sorozat harmadik részét, a „Skool Luv Affair”-t kísérő fényes fotókönyvben a babaarcú hetes, fekete szemekkel kócos iskolai egyenruhát visel, és lázadásra buzdít. Miután 2014 áprilisában egy komp felborult Dél-Korea délnyugati partjainál, több száz iskolai kiránduláson részt vevő tinédzser életét vesztette, és az állami korrupció szimbólumává vált, a BTS kiadta a „Tavasz nap” című, tisztelgésnek vélt balladát.

az army kultúra elterjedt Koreából Kelet-Ázsia többi részére, az Egyesült Államokra, Délkelet-Ázsiára, Dél-Amerikára és azon túl. A BTS rajongóinak legutóbbi összeírása több mint száz országban és területen talált army -t. Ajla Hrelja Bralić, egy rajongó és két rajongó édesanyja Zágrábban, Horvátországban elmondta, hogy a BTS megnyitotta előtte „Koreát, Japánt, Kínát, mindazokat az országokat, amelyekről nem sokat tudunk”. 2014-ben a BTS-t a Los Angeles-i koreai kultúra bemutatója, a kcon számos fellépéseként számlázták ki. A negyedik kcon, 2016-ban a BTS volt a főhúzás. A banda folytatta a felkapott, többlemezes kiadványok gyártását, de több pop-, EDM- és világütőt rakott a rap- és R. & B-be. Az ifjúsági trilógia három albumból áll, „Az élet legszebb pillanata” címmel ( vagy „화양연화”) – hangsúlyozta a zenekar énekhangja. A négyrészes „Szeresd magad” sorozat egy kínai-koreai történetmesélési struktúrára utalt (기승전결: bevezetés, fejlesztés, fordulat, befejezés), és megduplázta az önelfogadás témáját. A közelmúltban a BTS a jungi pszichoanalízisre hivatkozva élesítette terápiás módszereit. A „Map of the Soul: Persona” és a „Map of the Soul: 7” albumok Murray Stein 1998-as „ Jung's Map of the Soul: An Introduction ” című könyvére utalnak..” Ahogy Stein elmondta Tamar Herman K-pop újságírónak, a BTS zenéje azt a szakadékot hivatott feloldani, amellyel mindannyian szembesülünk „magunk és a minket körülvevő társadalmi világ között”.

A BTS ugrik, miközben előadja a „DNA”-t a színpadon a 2017-es American Music Awards alatt.
2017-ben a zenekar fellépett az American Music Awards-on.

A BTS a „DNA”-t a színpadon adja elő a 2017-es American Music Awards díjátadón.
Sok K-pop csoporthoz hasonlóan a BTS is innovatív, nagy energiájú koreográfiájáról ismert.

2017-ben a BTS előadta nagy energiájú „DNA” című dalát az American Music Awards-on, abban a pillanatban, amikor sok armys az USA-ban idézik bemutatkozásul a fiúknak. (A „DNA” klipjét 1,5 milliárdan nézték meg a YouTube-on.) A banda Ellen DeGeneres, James Corden és Jimmy Fallon kedvelt visszatérő vendége lett, és nyert az AMA-kon, az MTV Video Music Awardson és a Billboard Musicon. Díjak. Munkatársaik között szerepelt többek között Nicki Minaj, Halsey, Steve Aoki és a koreográfus Keone Madrid. Eközben a BTS egyes tagjai saját rap mixtape-eket, zenei videókat és kislemezeket készítettek és komponáltak, többek között a koreai Epik High hip-hop csoportnak és olyan népszerű K-drámákhoz, mint az „Itaewon Class” és az „Our Blues”. A jövő hónapban a j-hope szólóban lép fel a Lollapaloozán. A fiúk kölcsönadták imprimaturájukat, hogy rengeteg autót, telefont, arckrémet, sőt regényt is áruljanak: RM, az „irodalmi bálvány,Phaedrus , Han Kang „ Emberi cselekedetei ” és Carl Sagan „ Kozmosz ”.

De ezen csupasz tények egyike sem magyarázza meg teljesen a BTS-rajongó szenvedélyét. A BTS vitathatatlanul a valaha volt legnépszerűbb zenekar, a legelhivatottabb követőkkel. Ahogy a BTS army -je növekedett, egyre bonyolultabb gyakorlatokat fejlesztett ki. A rajongók bevallják „elfogultságukat” (kedvenc tagok) és „elfogultság-roncsolóikat” (azokat a tagokat, akik fenyegetik e kedvencek elsőbbségét), és betartják a magatartási szabályokat, például a családjával nyaralni tartó tagok fogadásának vagy azonosításának tilalmát. . az army -k saját elhatározásukból szervezkedtek, hogy maximalizálják a BTS streaming számát, jótékonysági célokat gyűjtsenek, és agitáljanak a BTS értékeit ellenző mozgalmak ellen. Egy híres példa szerint 2020-tól az army tömegesen regisztrált Trumpratüntetésen Tulsában, nem szándékozva részt venni, ami miatt az akkori elnök kínosan alacsony részvételi arányt váltott ki. Az év elején a Fülöp-szigeteken a rajongók széles körben mozgósítottak, bár sikertelenül, hogy megakadályozzák Ferdinand (Bongbong) Marcos, Jr., az ország hírhedt diktátorának fiát és névrokonát, hogy megválasztsák elnökké .

az army elkötelezettsége a szövegelemzés iránt elképesztő. Egy koreai ügyvéd és kétgyermekes anya Szingapúrban, aki @BeautifulSoulB7 néven tweetel, azt mondta, hogy minden reggel a BTS-cikkek, videók és közösségimédia-bejegyzések egy részét angolról koreaira fordítja. Aneesa Mahboob, egy kaliforniai videószerkesztő létrehozta a „ The Rise of Bangtan ” című YouTube dokumentumfilm-sorozatot , amely huszonegy félórás részt tartalmaz. A V Live-on a „Run BTS” legtöbb epizódja több mint egy tucat nyelven megtekinthető, köztük azerbajdzsáni és indonéz nyelven, köszönhetően a többnyelvű rajongók közreműködésének. Ezt a munkát nem fizetésért végzik.

BTS rajongó rámutat a tetoválásra.
A BTS ARMYs, a zenekar globális rajongói rendkívüli odaadásról tesznek tanúbizonyságot. A forrás fényképe: David Becker / Getty
Három BTS-rajongó a Love Yourself észak-amerikai turnén.
Miután a világjárvány csúcspontján lemondott egy turnéját, a zenekar teltházas stadionbemutatókat játszott Szöulban, Los Angelesben és Las Vegasban.
Candace Epps-Robertson professzor, a Chapel Hill-i Észak-Karolinai Egyetemről úgy jellemezte a BTS-rajongókat, mint a könyvtárosok seregét. Módszereiket – írta a Rhetoric Review folyóiratban, „beleértve a Twitter hashtagek nyomon követését és dokumentálását, a kutatással és oktatással kapcsolatos anyagok részvételi archívumát, a dalok fordításait archiváló blogokat, valamint a túlélésről és növekedésről szóló személyes tapasztalataikat mesélő rajongók új archívumát.” Epps-Robertsonnak megvan a maga növekedési narratívája: 2019-ben elkezdett gondoskodni édesanyjáról, aki ALS-ben haldoklott. „Hazafelé elkezdtem BTS-t játszani, mert nem bírtam csendben lenni a sok érzelem mellett. érezte” – írta egy blogbejegyzésében. Különösen kötődik a „Mikrokosmoshoz” (nincs kapcsolat a Bartókkal), egy szintetizátoros, pörgős számhoz, amely minden lélekben megerősíti a „csillagfényt”.

Júliusban Epps-Robertson, akinek Twitter-nevében a „7” felirat szerepel a banda előtt tisztelegve, Szöulba repül, hogy részt vegyen a BTS: A Global Interdiszciplináris Konferencia harmadik összehívásán. (Az egyik főelőadó a New Age regényírója, Paulo Coelho .) Tizenéves lánya, Phoenix, a család eredeti army -ja elkíséri. A BTS előtt sem anyát, sem lányát nem nagyon érdekelte Ázsia. Nos, Epps-Robertson elmondta, Phoenix hetente egy este koreai nyelvű iskolába jár, plusz két óra magánoktatás. „Nagyon rettegtem attól, hogy korán felkel, hogy koreai híreket nézzen, és kutasson Korea történelmét” – mondta. – Azon gondolkodtam, hogyan tudnám ezt megragadni a saját óráimon – ezt az izgalmat, azt a vágyat, hogy többet tanuljak?

Akoncert, amin részt vettem áprilisban Vegasban, a banda „Permission to Dance” turnéjának fináléja volt. Két évnyi járvány után a rajongók kétségbeesetten várták, hogy élőben is láthassák a csoportot, és továbbra is bizonytalan volt, hogy az idősebb tagoknak teljesíteniük kell -e a tizennyolc hónapos kötelező szolgálatot a dél-koreai hadseregben, és ez csak tovább fokozta az őrületet. Ennek ellenére egyikünk sem gondolta, hogy a turné lehet a BTS utolsó, legalábbis egy ideig. Egy armyNew Yorkból, aki Los Angelesbe repült az egyik előadásra, azt tanácsolta, hogy „öltözzek kilencig”. Elmondása szerint a Los Angeles-i koncerten sok rajongó olyan ruhát viselt, amelyet a tagok zenei videókban szereplő elegáns, nemeket hajlító öltözékei után mintáztak, és a haját festették a BTS sokszínű copfjai előtt. A rajongó, akinek a haja kellemesen lágy rózsaszín árnyalatú, kuncogott egy koncertlátogató emlékére, aki mandarinnak öltözve érkezett, utalva SUGA gyümölcsszeretetére.

Las Vegas előtt nem tudtam, hogy a BTS-nek van kedvenc színe. De talán V – aki megalkotta a „Borahae” kifejezést, amely koreaiul „lila” és „szeretlek” – mosolygott rám. Véletlenül lila napszemüveget, lilás-rózsaszín táskát, ibolya zsebkendőt és egy ezüst ruhát, melynek levendula fényét fedezem fel a sivatagi nap alatt. Amikor leszálltam a Las Vegas-i repülőtéren, az army - k BTS kulcstartókkal, poggyászcímkékkel és „TAEHYUNG” vagy „JIMIN” feliratú pólókkal mutatkoztak be.

Aznap reggel a szállodám halljában találkoztam egy MK Jourdain nevű fiatal nővel, aki egy karnyi BTS árut cipelt, és kifulladt. Egy haiti amerikai lány, aki fonott copfokban és két plüss SHOOKY csecsebecsékkel díszített fejpántban viselte, Floridából érkezett, ahol főiskolára jár és egy bankban dolgozik. (SHOOKY az a rajzfilmfigura, aki az elfogultságát, SUGA-t képviseli a BT21 univerzumában, a BTS árusító vonalában.) Aznap reggel fél ötkor beállt egy sorba az Allegiant Stadion előtt, abban a reményben, hogy megválogathatja a BTS-szuveníreket. De mire a sor elejére ért, a Permission to Dance takarók és pólók elfogytak. Sikerült azonban előkapnia néhány fotókártyát és a tagok arcával díszített műanyag legyezőt. Jourdaint vonzotta a K-pop, miután belevágott a japán animébe,army és hasonló nyelvtanulási és fordítási szokásokat vall. Jourdain koreai nyelvet tanult, és elmagyarázta, hogy a SUGA „aranyos, imádnivaló” rappelése és tánca mellett a csoport által előrevetített értékek vonzották a BTS-hez. „Inkább a koreai és a haiti kultúrát érzem. Nagyon együtt van. Sok a meleg” – mondta. Ezzel szemben az Egyesült Államokban: „Rendben van, egyedül vagyok. Senkit nem fog igazán érdekelni.”

Később, amikor sorban álltam a BTS „Immersive Journey”-ra, egy sor fotókész szobára, amelyekben olyan legújabb dalok hangzottak el, mint a „Butter”, találkoztam egy pezsgő indiai nővel, aki élénksárga ingben volt. Akshata nemrégiben a BTS-be konvertált otthonról, aki Bangalore-ból érkezett, befektetési bankári állásából nyaralt. Elmesélte, hogy a férje Salt Lake Cityben dolgozik, és hogy a banda önszeretetének üzenete segített neki függetlenebbé válni, amíg távol volt. Amikor odaadtam neki a névjegykártyámat, amelyen hangul nyelven a nevem szerepel, felolvasta a koreai nyelvet. A nyelvet részben a Netflix koreai drámasorozataiban tanulta meg. (Küldött nekem egy ötvenháromból álló listát, és folyamatosan számolom.) Néhány órával beszélgetésünk után tetoválást készített a BTS első „Love Yourself” albumának borítójáról.

A BTS mint öngondoskodás olyan téma volt, amelyet sok rajongótól hallottam. Christina Johnson (elfogultság: RM) Houstonból érkezett Las Vegasba, ahol részmunkaidőben Kohlnál dolgozik, és öt gyermeke közül négyet otthoni iskolába tanít. Elmesélte, hogy korábban az 'NSync rajongója volt, de a korai világjárvány homályában, amikor több hónapig elbocsátották, és otthon ragadt, a BTS-ben talált menedéket. Közel kétszáz BTS-dalt tartalmazó Spotify lejátszási listát készített, és otthoni asztalát BTS-portrékkal díszítette. Felakasztott egy lebegő polcot a CD-k és az egyes tagok kis figuráinak kihelyezésére, egyfajta világi oltárként. Johnson nevelőszülőknél nőtt fel; félig japán anyját örökbe fogadták. Azt mondta, hogy a BTS inspirálta őt, hogy megvizsgálja japán örökségét, és erősebb ázsiai-amerikai érzést adott neki. Amikor szüksége van egy kis szünetre a munkától vagy a gyerekektől, felteszi a fejhallgatót, és hallgatja a „Magic Shop” vagy a „Love Yourself” albumokat. A zenekar olyan volt, mint egy „mentális-egészségügyi tanácsadás”, mondta nekem. (Amikor a BTS később bejelentette, hogy szünetet tart, Johnson egy e-mailben azt mondta, hogy „egy kis zokogásban van”. Elismerte, hogy „megérdemelnek időt magukra, hogy kinyújtsák a szárnyaikat”, de szomorúnak érezte magát, mert „ olyan sokak számára nyújtottak vigaszt olyan régóta."

Aznap este az Allegiant Stadionban boldog volt a hangulat. A csillogó, kétmilliárd dolláros helyszín a Las Vegas Raiders új otthona, de nem láttam egy focimeccs alkoholos lármát vagy egy rock- vagy jazzműsor „Igen, de hallottad-e már X” versenyképességét. A közönséget sem a hisztis tinédzser lányok uralták. A stadion előtt sorban egy csapat fekete férfi lila ruhában nevetett és táncolt. Egy fiatal ázsiai nő, aki „ingyenes ajándékokat” kiabált, adott nekem egy kézzel készített BTS-könyvjelzőt és egy nemezelt levendulaszívet. A „땡” feliratú kalapban (RM, SUGA és j-hope rapszáma) viselő latin apát felesége és tizenéves lányai kísérték el. Azt mondta a közelben lévőknek, hogy a jegyük negyvennyolcszáz dollárba került. A stadionban két army -nak készítettem egy fényképets Spanyolországból. Az egyik egy táblát készített, amelyen ez állt: „Bang PD menj hozzám!”, utalva arra a producerre, aki az egészet elindította. Az orrvérző helyemről néztem, ahogy a mellettem lévő két lány BTS-tartalmat görget az Instagramon, és duzzogós kacsaarcú szelfiket készít. Az előttünk lévő sorban egy csak japánul beszélő pár rágcsált egy BTS logóval ellátott sütit. A stadion hatvanötezer férőhelye majdnem mind megtelt, és további székek kerültek a földre. A Jumbotrons egy műanyagellenes (de Samsung-barát) környezetvédelmi PSA-t játszott a BTS főszereplésével, és a banda videoklipjeinek egy választékát, hogy felhívják a figyelmet a közönségre. Amikor a fiúk végre megjelentek a színpadon, egy óriási gépesített doboz felemelésével leplezték le őket, elkezdődött a sikoltozás. Több ezer armys integetett Bluetooth-fénypálcikák (ára: ötvenkilenc dollár), amelyek hullámzó színmezőkbe szinkronizálódtak. A közönség szokásos „rajongói énekekkel” kiáltotta a tagok nevét. Hatalmas látvány volt, mint a Super Bowl vagy a világbajnokság, kivéve, hogy minden szurkoló ugyanannak a csapatnak szurkolt.


Mielőtt megismertem volna a BTS zenéjét, a tagokról úgy tudtam, mint a jólét küldöttei. 2017-ben – ugyanabban az évben, amikor Kim Jonghyun, a SHINee K-pop együttes énekese öngyilkos lett – a BTS kampányt indított az unicef -fel a gyermekek és tinédzserek elleni erőszak leküzdésére. A következő évben RM képviselte a zenekart az önelfogadásról szóló beszédében az ENSZ-ben, tavaly pedig mind a hét tag bátorítást nyújtott a fiataloknak a járvány idején az ENSZ Közgyűlésének üléstermében. Hatvanan nézték meg azt a videoklipet, amelyet a fiúk ott forgattak – egyik slágerüket illedelmes fekete öltönyben éneklik, a világ vezetőinek fenntartott zöld márvány emelvényen kezdték, majd átugrottak a főkamrán és az East River füves szélére. -nyolcmilliószor.

A rajongók szeretik a tagokat, mert empátiát fejeznek ki a kisebbségi csoportok iránt, és őszintén beszélnek saját bizonytalanságukról, küzdelmeikről és hibáikról. Ez magyarázatot adhat arra, hogy a BTS hogyan tudta túlélni a legtöbb K-pop banda „hétéves átkát”. Korán, miután a „Hormonok háborúja” című dal nőgyűlölő tenorja miatt bírálták („Imma give it to you girl just now”, „Perfect from the front, perfect from the back” stb.), RM állítólag elkötelezte magát amellett, hogy feminista olvasmánylista. RM és Suga azt mondták az interjúkban, hogy a furcsa embereknek képesnek kell lenniük arra, hogy azt szeressenek, akit csak akarnak – Dél-Koreában ez nem kisebb gesztus, ahol még mindig nehéz kint lenni. Egy armyWang nevű Chengduban, Kínában, aki melegnek vallja magát, bár nem nyilvánosan, azt mondta nekem: „A BTS-nek van egy nagy furcsa összetevője. A rajongók nagyon barátságosak.” (Hasonlítsa össze ezt a Big Bang K-pop csoporttal, amelynek énekeseit szexuális kereskedésért, szerencsejátékért és kábítószer-bűnözésért ítélték el.) Ugyanakkor a BTS tartózkodott attól, hogy belegázoljon a közrendbe. Egyetlen tag sem kommentálta a furcsa emberek helyzetét Dél-Koreában, nem beszélve arról, hogy támogatta a diszkriminációellenes törvényjavaslatot, amelyet az LMBTQ-aktivisták több mint egy évtizede folytatnak.

A zenekart a politika óvatos hozzáállása mentette meg eddig a komoly vitáktól. De voltak szúrások. A tagok összefutottak japán és kínai rajongókkal, a kelet-ázsiai történelem körüli szimbolikus veszekedések alapján. 2019-ben pedig j-hope-ot kapta a feladat, hogy raszta hajra formázza a haját a „Chicken Noodle Soup” videoklipjében, amely DJ Webstar és Young B. Some army s dalának remake-je. angol és koreai nyelvű bejegyzést terjesztett, amely kulturális kisajátításként kritizálta ezt a választást; mások elítélték a kritikusokat. Újabban egy hadseregen belüliAz összecsapás azután tört ki, hogy a BTS megcsípte a „Proof” számlistáját, egy új, három CD-ből álló válogatásalbumot, amely egy dalt tartalmaz, amelyet részben Jung Bobby, egy K-pop zeneszerző írt, aki bűnösnek vallotta magát szexuális zaklatásban. Bár Jung magatartása csak a dal első megjelenése után derült ki, néhány army - s megkérdezte, hogy a banda egyáltalán miért adja újra a számot. Amikor Juwon Park, az Associated Press szöuli újságírója és a PSY K-pop énekes egykori táncosa feltette a kérdést a Twitteren, a globális army virulens válaszokkal bombázta. Hasonló, bár kevésbé ellenséges védekezésbe ütköztem a BTS rajongókkal készített interjúim során. Sok armys úgy érzi, hogy a zenekart és általában a K-popot nem tiszteli a mainstream média, különösen Nyugaton. Megpróbáltam megnyugtatni a forrásaimat, hogy nem írok egy sikerdarabot. „Nem szeretnék olyat mondani, ami bántja a fiúkat” – mondta nekem többen.

A BTS termékeny, következetes zenei, vlog- és varieté-tartalmának létrehozása soha nem látott mértékben leköti a rajongókat. Forrásfotó: Lee Jae-Won / Alamy
A koncerten szédületes sügéremről hét pöttyet néztem balettszerűen a színpadon. Csak az óriási képernyőkön láttam a krémes arcukat és a kavicsos szemüket. Közel két órán át énekeltek és táncoltak, csak jelmezváltásra álltak meg. A legtöbb dalt felismertem, köztük két kedvencemet – a „Black Swan”-t és az „ idol ”-t”-, de sok dalszöveget nem ismertem. Mindenki más, úgy tűnt, minden szót tud énekelni. Ha én lennék tinédzserkor előtti főszereplője egy ázsiai-amerikai felnőttkorú filmnek, akkor sírnék: hallom a szüleim nyelvét, amely egykor zavart okozott fehérkenyéres amerikai szülővárosomban, most pedig éneklik. örömteli egyetértésben a föld minden népe. A koncertet a turné címadó dalával, a Permission to Dance-vel zárták. Ellenállhatatlan, magas hangú E-dúr dal, édes és selymes, mint a vattacukor. A dalszöveg angolul a pandémiát kívánságteljesen eltünteti: „I wanna dance, the music's got me go / Ain't nothing that can stop how we move.” Miután a BTS elhalványult, a konfetti örvényében felvillant egy dátum a Jumbotronokon, amely jelentős hírt hozott: a „bizonyíték” június 10-én megszűnik.

A parkolóba kilépve, a sáv kivilágított műalkotása felé igyekeztem megtartani azt az extatikus hangulatot, ami betöltötte a stadiont. De aznap korábban, nem messze attól a helytől, ahol voltunk, láttam egy rongyos inges és farmernadrágos férfit, amint az élénk városnézők mellett ácsorog, és egy pár cipőt cipelt – a talpa helyén ragasztószalaggal. Eszembe jutott egy sor Milan Kundera „ A lét elviselhetetlen könnyűsége ” című művéből”, egy másik regény, amelyet RM támogatott a rajongók számára. A totalitárius esztétika rövid érintésével Kundera a giccset „a szar abszolút tagadásaként” írja le. Ez volt az, amit a stadionban éreztünk: boldog, de üres tagadás? BTS-utazásom elején talán igent mondtam volna. Lehet, hogy elvetettem volna a zenekar zenéjét és a kísérő életművét, mint szentimentális kitérőt a makabr közös valóságunktól. De azt tapasztaltam, hogy a BTS army -k nem fantáziában élnek. Ott élnek, ahol mindenki más: a depresszió, a tömeges halál és az ökológiai tönkremenetel világában. Az elmúlt kilenc évben az army - k nem keresték a hét menekülést. Örömmel néztek rájuk.

https://www.newyorker.com/culture/culture-desk/joining-the-bts-army?fbclid=IwAR3jOuFUP7JnCYJ-Pldv3zZRcJKG7kKm7xSa5dXJTxkcozU2X61v3XLXmIk
10/10
JYJ.3 2022 jún. 22. - 10:03:14 10/10
(120122/120436)

A Koreai Énekes Szövetség Elnöke Arra Kéri A BTS-T, Hogy Folytassa Csoportpromócióját

„Korea zeneiparának kedvéért…”

Nem túlzás azt állítani, hogy a BTS a K-popot a világ fősodrába hozta.

A csoport szerény kezdetekből indult, és mára elérte a popzene csúcsát világszerte.

A BTS sikere sokkal többet jelentett, mint egy bálványcsoport sikerét. A K-Pop és Korea mint nemzet számos hasznot húzott a csoport csúcsra jutásából.

Az NPR honlapján egy cikk becslése szerint a BTS értéke a dél-koreai gazdaság számára eléri az 5 milliárd dollárt
10/10
JYJ.3 2022 jún. 21. - 17:29:14 10/10
(120121/120436)
A BTS 1. sláger 9 különböző óriásplakát slágerlistán, mint „még jön” és a „Run BTS” debütált a Hot 100-on
A BTS 1. sláger 9 különböző óriásplakát slágerlistán, mint „még jön” és a „Run BTS” debütált a Hot 100-on

2022. június 21
írta: E. Cha
A BTS a „Proof” című új antológiaalbumával uralta a Billboard e heti toplistáját!

Miután a „Proof” történelmi jelentőségű debütálást végzett a Billboard 200-as listán (a Billboard heti rangsora az Egyesült Államok legnépszerűbb albumairól), a Billboard most több BTS-eredményt is bemutatott a heti listákon.

A BTS ezen a héten nem kevesebb, mint kilenc különböző Billboard listán végzett, a „Proof” pedig öt különálló listára került az 1. helyre. Az antológiaalbum, amely a legnagyobb amerikai eladási hetet érte el idén egy csoport albumai közül, annak ellenére, hogy főleg korábban kiadott lemezekből állt. dalok, az első helyen debütált a Billboard 200 -on , a Top Album Sales charton, a Top Current Album Sales charton, a World Albums listán és a Tastemaker Albums listán.

A „Proof”-ot is beleértve, a BTS hat különböző albummal vezette a Billboard Top Album Sales listát – ami azt jelenti, hogy a történelem egyetlen csoportja, amely több 1. helyezést ért el a listán, a The Beatles, a Metallica és a Dave Matthews Band (hét albummal). minden egyes).

Eközben a BTS új címadó dala, a „ Yet to Come ” volt a legtöbbet eladott dala ezen a héten az Egyesült Államokban, három különböző listán az első helyet söpörve be: a Digital Song Sales charton, a World Digital Song Sales listán és a Globális Excl. Amerikai diagram.

A „Yet to Come” szintén a 13. helyen debütált a Billboard Hot 100 -as listáján (az Egyesült Államok legnépszerűbb dalainak heti rangsora), míg a BTS új, B-oldalas „Run BTS”-je a 73. helyre került a listára – ez lenyűgöző teljesítmény. két nem angol nyelvű számhoz.

Végül a BTS felkapaszkodott az 1. helyre az e heti Artist 100 -on , ezzel a 21. nem egymást követő hetét a lista élén.

Gratulálunk a BTS-nek a csodálatos eredményekhez!
10/10
JYJ.3 2022 jún. 16. - 20:02:39 10/10
(120119/120436)
https://opinion.inquirer.net/154033/bts-and-change

BTS és változás
Szerző: Anna Cristina Tuazon - @inquirerdotnetFülöp-szigeteki Daily Inquirer / 05:15 2022. június 16
Kilenc évig tartó zenei karrierje után a BTS most bejelentette, hogy szólótevékenységükre összpontosítanak. Ezt a legtöbb BTS-ben jelentették be: egy órás televíziós vacsorával, ahol őszinte és hiteles beszélgetéseket folytattak egymással és az ARMY-val, a rajongóikkal. Írásbeli sajtóközlemény helyett úgy döntöttek, hogy megosztják szűretlen gondolataikat, amelyek jelenlegi döntésükhöz vezettek. Legutóbbi daluk, amely a múlt héten jelent meg, a „Még eljön (A legszebb pillanat)” cáfolja azt az ígéretet, hogy „a legjobb az, ami ezután jön”. Sok életleckét tanítottak meg rajongóiknak az út során, és most megmutatják, milyen is lehet az egészséges változás.

Fiatal ügyfeleimtől hallottam először a globális szupersztárokról, a BTS-ről. Míg az emberek gyakran beszélnek érdeklődési körükről és hobbijaikról a pszichoterápia során, egészen más dolog arról hallani, hogy egy zenei csoport hogyan inspirálta őket arra, hogy szeressék magukat. Olyan ügyfelekkel dolgozom, akik szinte állandóan depresszióval és reménytelenséggel küszködnek, és így látva, hogy felcsillan a szemük – ahogy a zenekar szövegeiről és történeteiről beszélnek, és arról, hogyan érezték magukat kevésbé egyedül a világban – ráébredtem, hogy ez nem akármilyen zenekar. Ügyfeleim tapasztalatai emlékeztetnek arra, hogy sok helyről származhat remény és inspiráció, ide tartozik a zene és a művészet is. A cinikusabb egyének gúnyolódhatnak azon, hogy a művészek egy op-ed tárgyát képezik, de én személyesen láttam a hatásukat az emberek életére, fiatalokra és idősekre. A BTS-sel kapcsolatos hírek már nem korlátozódnak a zenei kiadásokra és promóciókra, hanem átnyúlnak a nemzetközi diplomáciára is, mivel többször felszólaltak az Egyesült Nemzetek Szervezetében, legutóbb Dél-Korea diplomata-útlevéllel rendelkező ifjúsági nagyköveteiként. Alig néhány napja meghívta őket a Fehér Házba Joe Biden amerikai elnök, hogy beszéljenek az ázsiai gyűlöletbűncselekmények növekedéséről. Emellett a járvány idején minden korosztály számára jelentõs személyes kényelemforrást jelentettek. A BTS 2013-as debütálása óta ír a fiatalokat érintő társadalmi témákkal kapcsolatos zenéket, és továbbra is megtestesíti cége szlogenjét, a „zene és művészek a gyógyulásért” jelszavát, miközben a remény és optimizmus dalait kínálták abban az időben, amikor az emberek az érzékükkel küszködtek. jelentőségteljes a járványos zárlatok idején.

Mentálhigiénés szakemberként a BTS ajándék volt – mind magamnak, mind ügyfeleimnek. Dalaikkal úgy érezték, hogy fiatal (és nem is olyan fiatal) ügyfeleim megértették őket. Azok számára, akik nem ismerik a BTS-t, talán nem veszik észre, milyen emberiek. Nyíltan megosztják – és sírnak – küzdelmeiket és zűrzavaraikat azzal kapcsolatban, hogy merre induljanak karrierjükön. Arról kommunikálnak, hogy nehezen tudják kezelni színpadi és színpadon kívüli személyiségeiket. Nem állítják, hogy tökéletesek lennének, és nem úgy tesznek, mintha nem történnének hibák. Ezeket a példaképeket szeretnénk gyermekeinknek: olyan embereket, akik képesek hibázni és jobbak lenni. Az ő zenéjük lett az a nyelv, amelyen ügyfeleim kifejezhetik, hogy mit éreznek valójában. Ügyfeleim szabadon idézik az üléseinken részt vevő fiúk anekdotáit annak analógiájaként, amit ők maguk élnek át. BTS,

Alig 24 órával a bejelentésük után veszem észre, hogy rajongóik kicsit másképp gyászolnak. A szomorúság ott van, az biztos. Talán egy üresség, amiatt, hogy nem tudjuk biztosan, mi következik. De látom a megértés nyugodt érzését is. Rajongóik megmutatják nekünk, mit jelent szomorúságot önmaga iránt és boldogságot valaki másnak tartani. Az ARMY-nak és a BTS-nek mindig is megvolt ez a kölcsönös megérzése egymásról, és ezúttal úgy tűnik, hogy az ARMY ösztönösen tudta, hogy erre a változásra van szüksége a BTS-nek.

A változás sok embert megrémít. Az első késztetésünk, amikor változást látunk, az, hogy ellenálljunk annak. Általában jobban szeretjük, ha a dolgok úgy maradnak, ahogy vannak. Ahogy néhány kliens fogalmazott, jobb az a nyomorúság, amit ismer, mint az a nyomorúság, amellyel még soha nem találkozott. Részben ezért van például az, hogy bármennyire siránkozunk a politikai dinasztiák létén, mégis a visszatérésükre szavazunk. Jobb egy tökéletlen rendszerrel rendelkezni, amely ismerős, mint az ismeretlen – és nem tesztelt – változásban bízni. A szülői nevelés során hajlamosak vagyunk visszatérni ahhoz, ahogyan saját nevelési stílusunkat irányítjuk, ahogyan neveltek minket, mivel jobban ismerjük annak eredményeit, mintha valami teljesen újat próbálnánk ki. De ennek ellenére a változások elkerülhetetlenek. Változás nélkül nincs növekedés – nincs javulás. Bizonyos változtatások ronthatják a dolgokat, igen. És vannak változtatások, amelyeket érdemes végrehajtani. A derűs imát lazán átfogalmazva,

aatuazon@up.edu.ph
10/10
JYJ.3 2022 jún. 15. - 22:48:03 10/10
(120117/120436)


A BTS kiadó részvényei zuhannak, miután a zenekar bejelentette a szünetet
Közzétéve : 2022. június 15. 10:25

A BTS K-pop szupercsoport alapkezelő ügynökségének részvényei zuhantak szerdán a szöuli kereskedés elején, miután a zenekar bejelentette, hogy határozatlan idejű szünetet tart.

A hét tag, akik dollármilliárdokat termeltek a dél-koreai gazdaság számára, a közvetített "FESTA" vacsora során dobták el a bombát, ami része annak az ünnepségnek, amely a csoportként való évfordulóját jelzi.

A hír hatására a banda HYBE kiadójának részvényei zuhantak – helyi idő szerint délelőtt 10:40-kor (0140 GMT) körülbelül 27 százalékot esett.

A részvény – idén eddig közel 60 százalékos eséssel – a 2020. októberi kereskedési debütálása óta rekordérték legalacsonyabb zárásához vezetett, és 1,6 milliárd dollárt törölt le piaci értékéről – írja a Bloomberg News.

A csoport a hírnév és a siker nyomására hivatkozott a szünet magyarázataként, és azt mondta, hogy azt tervezik, hogy az egyéni foglalkozásokra összpontosítanak.

Egyéb történetek
Lenyűgöző élőben debütál a BTS új, a "Yet To Come" és a "For Youth" című dalaiból.
Ne hagyja ki ezeket a hivatkozásokat, amelyeket a BTS tett a „Még jön” videoklipjében
A BTS visszadobja a „Proof” visszatérő albumát nosztalgikus MV-vel a „Yet To Come” című kislemezhez.
A BTS kiadójának nyeresége megugrott annak ellenére, hogy a csoport kevesebb koncertet adott a Covid-19 világjárvány idején.

A septett az első teljesen dél-koreai fellépés, amely a Billboard amerikai top kislemezlistáján uralkodik, ami mérföldkő a "Dynamite"-vel – az első teljesen angol nyelvű BTS-dal.

A The Beatles óta azon kevés fellépők közé tartoznak, amelyek kevesebb, mint két éven belül négy albumot adtak ki, amelyek az első helyre kerültek az államokban.

A csoportot kétszer jelölték Grammy-díjra.

A BTS a közelmúltban a hírlapok címére került, hogy a Fehér Házba látogatott, hogy üzenetet közvetítsen Joe Biden amerikai elnöknek az ázsiai rasszizmus elleni küzdelemről.

A BTS azt mondta, hogy korábban is tartottak rövid szüneteket, először 2019-ben, majd később 2021 decemberében. – Agence France-Presse

Címkék: BTS , HYBE

https://www.gmanetwork.com/news/money/companies/834954/shares-of-bts-label-tumble-after-band-announces-break/story/?fbclid=IwAR2NIN4wFyPPNsE6D3ogSMWeLXb-NAQWM1D8zXduqefzUR7JBsWtYjCIxkM