10/10
JYJ.3 2021 szept. 16. - 18:36:07 10/10
(119938/120438)
A BTS megtöri az internetet? Újra?

https://news.un.org/en/story/2021/09/1099832

https://youtu.be/oTe4f-bBEKg

Az egész napos rendezvényen koreai szupersztárok és az ENSZ barátai, a BTS is fellép.
A héttagú K-Pop csoport 2017 óta együttműködik az ENSZ Gyermekalapjával ( UNICEF ) a Szerelem önmagam kampányban, hogy véget vessen a zaklatásnak és elősegítse az önbecsülést.

Az ENSZ informatikai csapata szeptember 20 -a közeledtével kétségkívül próbatétben lesz, szem előtt tartva azt a hatalmas internetes forgalmat, amelyet a BTS vonzott a 2018 -as közgyűlésen tett látogatásuk alkalmával, és amikor videóüzenetüket közzétették a tavalyi virtuális GA -n - mindkettő ami miatt a rendszer nehezen tud megbirkózni.
10/10
JYJ.3 2021 szept. 15. - 08:53:54 10/10
(119937/120438)

Moon elnök találkozik a BTS -szel, hivatalosan kinevezi őket különleges diplomáciai követnek
A BTS szeptember 20 -án mond beszédet az ENSZ -ben
Írta: Choi Ji-wonKözzétéve: 2021. szeptember 14. - 17.30 Frissítve: 2021. szeptember 15. - 14:15

A dél-koreai elnök, Moon Jae-in (balról a negyedik) és a BTS tagjai-(balról) V, J-Hope, Jin, RM, Suga, Jimin és Jungkook-pózolnak a képviselet bemutató ünnepségén, különleges megbízott kinevezésre Cheong Wa Dae -ben, 2021. szeptember 14 -én. (Yonhap)
A dél-koreai elnök, Moon Jae-in (balról a negyedik) és a BTS tagjai-(balról) V, J-Hope, Jin, RM, Suga, Jimin és Jungkook-pózolnak a képviselet bemutató ünnepségén, különleges megbízott kinevezésre Cheong Wa Dae -ben, 2021. szeptember 14 -én. (Yonhap)
Moon Jae-in dél-koreai elnök kedden átadta a K-pop szenzáció BTS tagjainak a kinevezési igazolásokat különleges megbízottjaiként, és háláját fejezte ki a zenekarnak a nemzet globális ismertségének növelésében játszott szerepéért.

Fekete álarcokkal és fekete öltönyökkel öltözve a szeptus kedden délelőtt a szöuli Cheong Wa Dae -n tartott ünnepségen vett részt, ezzel kezdve szerepüket „a jövő generációinak és kultúrájának különleges elnöki megbízottjaiként”. Moon elnök kinevezési levelet adott a zenekar minden tagjának, diplomáciai útlevéllel és töltőtollal együtt.

Júliusban az elnöki hivatal kinevezte a BTS-t abban a reményben, hogy felhívja a figyelmet a globális kérdésekre a fiatalabb generációk körében, valamint növeli a nemzet diplomáciai erejét és globális rangját a koronavírus utáni időszakban.

A csoport elkíséri Moon elnköt az ENSZ New York -i központjába, hogy részt vegyen az ENSZ 76. közgyűlésén.

Hétfőn a BTS online felszólal és fellép az SDG Moment 2021 -en, amely 193 tag és megfigyelő nemzet vezetőinek éves találkozója az ENSZ fenntartható fejlődési céljainak szentelve.

A keddi ceremónia után a Moon és a BTS közötti privát találkozó során Moon elárulta, hogy az ENSZ kezdeményezte a BTS meghívását.


A dél-koreai elnök, Moon Jae-in (elöl) és a BTS tagjai, valamint az esemény többi résztvevője elhagyják az ünnepség helyszínét, és a Cheong Wa Dae-i zárt ajtós találkozóra indulnak 2021. szeptember 14-én (Yonhap)
A dél-koreai elnök, Moon Jae-in (elöl) és a BTS tagjai, valamint az esemény többi résztvevője elhagyják az ünnepség helyszínét, és a Cheong Wa Dae-i zárt ajtós találkozóra indulnak 2021. szeptember 14-én (Yonhap)
"Az Egyesült Nemzetek Szervezet kérte, hogy részt vehessek -e a különleges SDG -találkozón más nemzeti vezetők nevében, a BTS -el együtt a globális ifjúság nevében" - mondta Moon az elnöki hivatal közleményében. "Ez önmagában is mutatja Dél -Korea megnövekedett globális szerepét."

Az elnök szerint a BTS globális befolyása jót tett diplomáciájának, és a K-pop sztárok gyakran beszélgetés tárgyát képezték közte és más világvezetők között.

„Néhányan meg is kérdezték, hogy meghívhatjuk-e a BTS-t K-pop estre, amikor állami látogatásokat tesznek. Mint ilyen, diplomáciailag nagy segítséget nyújtottál ” - mondta az elnök.

Gratulálunk a BTS -nek a Billboardon a „Butter” című közelmúltbeli sikerhez, különösen a Hot 100 -as toplista első helyének visszaszerzéséhez, és újabban három trófea megszerzéséhez az MTV Video Music Awards tegnapi napján, Moon elmondta: „A BTS nagyban emelte a a nemzeti méltóságot a K-pop és a koreai kultúra jelentőségének növelésével, és sok szempontból hálás vagyok. ”

A magát rajongónak nyilvánító Moon méltatta a csoport folyamatos erőfeszítéseit is, hogy pozitív üzenetet közvetítsen.

A „Permission to Dance” című dalban a jelnyelv használatát megjegyezve Moon azt mondta: „Nem csak a fogyatékosokkal való együttérzésre irányuló ilyen erőfeszítések, hanem a támogatás és a vigasztalás üzeneteinek folyamatos terjesztése a zenével a koronavírus -helyzetben szenvedő fiatalok számára világszerte, ezt senki nem teheti meg, és ismét hálás vagyok ezért. ”

A Moon-t kísérő első hölgy, Kim Jung-sook is elismerően nyilatkozott a zenekar munkájáról.

"A mi generációnk angolul hallgatta a popdalokat, de most a globális közönség megtanul koreaiul megérteni a BTS dalokat" - mondta.

RM, a BTS vezetője elmondta: „Hatalmas megtiszteltetés egyénként és állampolgárként egyaránt, hogy a jövő generációi és a kultúra különleges elnöki megbízottja címet viselhet. Mindig azon gondolkodunk, hogyan tudunk többet adni és visszaadni a kapott szeretetet, és csak hálásak vagyunk, hogy az elnök ilyen nagy lehetőséget adott nekünk. Mindent megteszünk különleges küldöttként. ”

A közelgő látogatás a BTS harmadik kirándulását jelzi az ENSZ Közgyűlésében. 2018 -ban, az UNICEF Generation Unlimited programjának megnyitó ünnepségén az RM erőteljes üzenetet adott a fiataloknak világszerte arról, hogy elmondják véleményüket. Tavaly egy előre rögzített videóban mind a hét zenész arra buzdította a fiatalokat szerte a világon, hogy valósítsák meg álmaikat a COVID-19 világjárvány kihívásai ellenére.

Az értekezlet zárásaként RM hozzátette: „Ahogy egyszer már voltunk az ENSZ -ben, visszatérünk, miután sikeresen elvégeztük munkánkat fiatalos lendülettel és szenvedéllyel, mint mindig. Hálásak vagyunk, hogy ilyen felelősséget kapunk. ”
10/10
JYJ.3 2021 szept. 14. - 06:56:48 10/10
(119936/120438)
Ezen a napon Moon elnök meghívja a BTS -t, és kinevezési levelet ad át nekik „elnöki különmegbízottként a jövő generációiért és kultúráért”. A BTS különmegbízottként részt vesz az ENSZ 76. közgyűlésén, amelyet 19 -én tartanak New Yorkban. Válaszul Moon elnök várhatóan Koreát képviseli, és felkéri őket, hogy vigasztaló és reményt adó üzenetet közvetítsenek a világ fiataljai számára. A BTS minden tagja és az ügynökség tisztviselője részt vesz a díjátadó ünnepségen. Július 21 -én Moon elnök a BTS -t különleges kulturális küldöttnek nevezte ki. "Moon elnök a BTS-t külön küldöttnek nevezte ki, hogy vezesse a jövő generációinak globális menetrendjét, például a fenntartható növekedést, és hogy bővítse a diplomáciai hatalmat, összhangban Koreának a nemzetközi közösségben elért magas rangjával"-mondta Park Kyung-mi, a Kék Ház szóvivője. Kapcsolja be a híreket, és iratkozzon fel az „On Mic” -re ☞https://bit.ly/2K9jr8c
#BTS #BTS #Jae-in Moon elnök #Kék ház #Kulturális küldött #Kinevezési levél #diplomatás útlevél #RM #Jin#Cukor #J-remény #Jimin #v#jungkook #Vaj, #Engedélytáncolni #Dinamit

https://youtu.be/HGcyg-hMd4c
10/10
JYJ.3 2021 szept. 13. - 14:14:00 10/10
(119935/120438)
https://youtu.be/zYq3jzLg_KQ

MTV VMA's 2021 RED CARPET FASHION

https://twitter.com/i/status/1437385574613086213

Hát mit mondjak. Kicsit le vagyok maradva a korral.
10/10
JYJ.3 2021 szept. 11. - 16:36:40 10/10
(119934/120438)
Ismerje meg Nick Joseph -t, az új HYBE koreográfust a BTS 3J „Butter” tánca mögött
Elárulta, milyen a 3J -vel való munka.
https://www.instagram.com/tv/CTm3K_gh1Xv/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/CSmdl-CHZEH/?utm_source=ig_embed

A HYBE célja a világ legjobb tehetségeinek bevonása, és az ügynökség egyik legújabb kiegészítése Nick Joseph .

Nick Joseph | @nickjxseph/Instagram
Nick Joseph a koreográfus a BTS új táncvideója mögött , amely a „Butter” Megan Thee Stallion remix különleges előadása a 3J ( J-Hope , Jimin és Jungkook ) főszereplésével . Kevesebb mint egy óra alatt a videó több mint egymillió megtekintést ért el, és a rajongók csak dicsérni tudják a 3J erőteljes és részletes táncát .

Augusztus 2 -án Nick bejelentette, hogy körülbelül fél évre Koreába költözik dolgozni. Abban az időben nem tudta elhinni, hogy a valóság valóságos.

Életfrissítés (1/2): A következő 5-6 hónapban Koreában fogok élni, és néhány Kpop-munkát végzek. Kezdetben, amikor a javaslatot hozzám hozták, tagadtam, haha. Azt tettem, amit mindannyian… tagadjuk kreatív értékünket, mert hajlamosak vagyunk elfogadni ezt az imposztor szindróma gondolkodásmódot, amely azt mondja: „Nem tudom, megérdemlem -e ezt.”. Ezzel együtt az az új élmény, hogy nagyon sokáig távol van otthonról. A leghosszabb idő, amíg távol voltam otthon, olyan, mint 2 hét LOL.

Miután megérkezett és belépett a karanténba (kötelező követelmény az utazók számára), Nick közzétett egy videót, amelyen táncol. Ez csak egy kis ízelítő abból, amit ez a virágzó táncos zseni kínál.

Nem volt egészen augusztus végén, hogy Nick megosztott egy fotót az új „hazai bázis” : Hybe, a hivatal mögött BTS , TXT , ENHYPEN , és még sok más. Nick korábban koreografálta a táncot az ENHYPEN visszatérő kislemezének, a „Drunk-Dazed” -nek.

Ma Nick posztolt arról, milyen volt a 3J -vel dolgozni.

Őrült élmény már itt lenni Koreában, amikor együtt dolgozunk Hybével, de rendkívül vad, hogy személyesen dolgozhatok a BTS 3/7 részével, és koreográfizálhatom ezt a rutinjukat! Igazából még nem ütött meg, de micsoda áldás volt már az itt töltött időm!

Nincs más, mint dicséret e táncegység készségeiért, munkamoráljáért és elhivatottságáért. 3J szívesen látta Nicket, és szórakoztatta őt „vicces” személyiségükkel.

Ami ezt a 3 -at illeti, igazán csodálom 3J munkamorálját, valamint egyedi egyedi személyiségét 😂 (szuper barátságos és baromi vicces!) És rendkívüli elkötelezettségét az iránt, amit csinálnak. Nem rendeznek semmit! Többszörös próbák, átfutások és jegyzetek, hogy megbizonyosodjon arról, hogy a legjobb teljesítményt nyújtják, és megölték! Nagyon értékelem az erőfeszítéseiket és törődésüket. Ez mindenhol kifizetődő élmény volt számukra alkotni és együtt dolgozni a többi előadó rendezővel és forgatócsoporttal! Még van egy kis időm itt, úgyhogy várom, hogy jöjjön még valami. 🙂 감사 하다!


Reméljük, hogy a jövőben még több HYBE x Nick Joseph kollaborációt láthatunk!

10/10
JYJ.3 2021 szept. 09. - 09:12:33 10/10
(119933/120438)
10/10
JYJ.3 2021 szept. 08. - 21:43:01 10/10
(119932/120438)
Permission To Dance - Brian Nhira (BTS) / The Sessions EP Pt. II

https://youtu.be/UkjBgjlF0GM feldolgozás- gyönyörú

https://youtu.be/CuklIb9d3fI eredeti- szintén csodás..
10/10
JYJ.3 2021 szept. 05. - 12:18:58 10/10
(119931/120438)

2021.09.05
A népszerű fiúcsapat, a BTS ismét hatalmas zenei listájával „zokogta” a netezőket.

A BTS (Bangtan Boys) a Big Hit Music irányítása alatt (a HYBE Corporation alatt) egy fiúcsoport, amely 7 tagból áll: RM, Jin, Suga, J-Hope, Jimin, V és Jungkook. A csoport hivatalosan 2013. június 13 -án debütált. A BTS a koreai „Bangtan Sonyeondan” (방탄 소년단) kifejezést jelenti, ami „Golyóálló Ifjúsági Ligát” jelent, ezt a nevet azzal a jelentéssel alkották, hogy erőt és állhatatosságot mutatnak a sztereotípiákkal szemben. a társadalom véleménye, ítélete vagy sztereotípiája.

A BTS befolyásos csoport nemcsak a régióban, hanem a nemzetközi zenei piacon is. Szeptember 2 -án a Guinness Rekordok Szervezete hivatalosan bejelentette, hogy a BTS fiúcsapat a legújabb név, amely megjelenik a 2022 -es Hírességek Csarnokában. Ennek megfelelően Guinness azt mondta, hogy a BTS megtörte a végösszeget. plusz 23 világrekord a zenével és a közösségi médiával kapcsolatban, elképesztő eredmény az ARMY -ok lelkes támogatásának köszönhetően.

Jelenleg ők a legtöbbet streamelt csoport a Spotify -on (legyőzve a brit Coldplay együttest), és egyben a legtöbbet követett csoport az Instagramon. A Twitteren a BTS hivatalos fiókjai nyerték a legtöbb interakciót. Különösen a csoport 2021 májusában megjelent „Butter” című száma nyert 5 lemezt.

A BTS 23 Guinness Rekordjainak listája
* Zenei lemezek
1. Az első K-pop dal, amely elérte az 1. helyet az amerikai albumlistán

2. Az első K-pop előadó, aki elérte az US Artist 100 első helyét

3. Az első K-pop csoport, amely bekerült az Egyesült Államok kislemezlistájának Top 10-be

5. A legnagyobb éves jövedelemmel rendelkező K-pop csoport

6. A legtöbb néző egy élő zenei koncertre egy privát platformon

7. A legtöbb jegy eladott egy élő koncertre

8. A legtöbb hét a Billboard Social 50 listáján

9. A legtöbb „daesang” díj az Mnet Asian Music Awards -on

10. Koreában a legkelendőbb album

11. Az a csoport, amely a legtöbb Nickelodeon Kids 'Choice Awards díjat nyerte el

12. A legtöbb heti pozíció az US Hot 100-on csak egy K-pop dallal

13. A Billboard digitális dalok értékesítési listájának leghevesebb 1. számú pozíciója

14. A Spotify leggyakrabban közvetített tevékenysége (csoport)

* A közösségi média rekordjai

15. A Twitteren a legtöbb elköteleződéssel rendelkező csoportfiók (átlagos retweet)

16. A legnagyobb elkötelezettségű fiók a Twitteren (átlagos retweet)

17. A leggyorsabb idő a TikTok millió követője eléréséhez

18. A legtöbb Instagram -követő egy csoporthoz

* A Guinness -világrekordot megdöntötte a BTS „Butter”
19. A legtöbb streamelt dal a Spotify -on az első 24 órában

20. Az MV -n a legtöbb néző a YouTube -on mutatkozott be

21. A legtöbb néző a YouTube premierjén

22. A legtöbbet nézett YouTube videó 24 óra alatt

23. Egy K-pop csoport 24 órán belül legtöbbet nézett zenei videó a YouTube-on
10/10
JYJ.3 2021 szept. 01. - 13:44:22 10/10
(119930/120438)
Ma van Jungkook szülinapja.
És nem is lehet, annyi minden történt vele az elmúlt években, s mivel sokszor beengednek minket az életükbe - már ami ránk tartozik -, így majdhogynem kijelenthető, hogy előttünk nőtt fel, s vált rendkívül vonzó, jóképű, sármos, kedves, figyelmes, szorgalmas, tehetséges, nagyszerű férfivá és emberré.
A BTS legfiatalabb tagja JUNGKOOK (정국) - avagy családi nevén JEON JUNG KOOK (전정국) - ma ünnepli 24. születésnapját.
Ennek okán is ISTEN ÉLTESSE, ÉNEKELTESSE, TÁNCOLTASSA, ZENÉLTESSE ÉS NEVETTESSE MÉG NAGYON SOKÁIG! 🎂🍾🎶🎈🎁💌🎤🍀🌞🙆‍♀️👏😍
- 1997. szeptember 1-jén született Busanban, Dél-Koreában
- egy bátyja van
- szeret rajzolni és szereti a focit
- nem szereti az ízléstelen dolgokat, a bogarakat, a sérülést
- valamelyest beszél japánul és angolul is
- fekete öves taekwondoban
- korábban kézilabdázott
- 10 év múlva szívesen lenne kacsahús étterem vezetője, vagy tetováló
- középiskolában indult a 'Superstar K' tehetségkutatóban (IU: 'Lost Child' című dalát énekelte), de kiesett, viszont hazafelé menet már 8 ügynökség is hívta őt
- egyik példaképe G-Dragon (BigBang)... fiatalabb korában az volt az álma, hogy tollaslabdázó legyen, de aztán sokat hallgatta G-Dragon dalait és megváltozott az elképzelése, énekes szeretett volna lenni
- van jogosítványa
- ha tehetné, akkor magának szeretné RM tudását, SUGA sokrétű tudását, J-HOPE pozitív gondolkodását, JIMIN kitartását és erőfeszítését, V természetes tehetségét és JIN széles vállait
- a többi tag véleménye róla
SUGA: "Jó a memóriája és nagyszerűen utánoz bennünket. És emlékszem, amikor először találkoztunk, még alacsonyabb volt nálam. Látva, hogy már magasabb mint én olyan érzés, mintha felneveltem volna."
JIMIN: "Két évvel idősebb vagyok nála, mégis folyton gúnyolódik a magasságom miatt. Kedves, ártatlan, nehezen mutatja ki az érzéseit. De ettől aranyos. Jeonggukkie az enyém."
JIN: "Nem tud nemet mondani."
RM: "Önimádó, nem osztozik a ruháin. Kissé bátortalan, hiszen ő a legfiatalabb. Ugyan férfinak szeretne tűnni, de inkább cuki. Szenvedélye időnként túláradó, csak rövid ideig tart. Pubertás, lázadó, de nagyon aranyosan áll neki."
J-HOPE: "Ő az a maknae (legfiatalabb tag), aki sokat beszél és sosem hallgat. Nagyon kedves a személyisége.
V: "Őszintén szólva ő pont olyan, mint én vagyok."
#JungkookBirthday #정국 #HAPPYJKDAY #JungkookDay #BTSJUNGKOOK #HappyBirthdayJungkook #BTS
10/10
JYJ.3 2021 aug. 31. - 19:05:38 10/10
(119929/120438)
Jungkook élő adása több mint 20,3 millió élő nézővel, 21,1 milliárd szívvel és 65 millió megjegyzéssel ért véget, és több mint 2 órán át tartott.. Meghaladja a legtöbbször megtekintett, legtöbbet kommentált és legkedveltebb élő rekordját
10/10
JYJ.3 2021 aug. 31. - 19:05:02 10/10
(119928/120438)

@LouisVuitton
@BTS_twt
Férfi őszi-téli 2021-es divatbemutató ", mint valaha a legnézettebb divatbemutató a Twitter történetében, +36,8 millió műsormegtekintéssel, +6,1 millió elköteleződéssel és 6 millió hashtag említéssel
10/10
JYJ.3 2021 aug. 31. - 08:37:23 10/10
(119927/120438)
Ésszerű ajándék. Már csak arra lennék kíváncsi, hogy mikor fog a mi Jungkookunk a holdra költözni, és hány éves lesz, mikorra az magvalósulha.

Ráadásul ő egy szerény gyerek..
10/10
JYJ.3 2021 aug. 31. - 08:36:00 10/10
(119926/120438)
.
10/10
JYJ.3 2021 aug. 31. - 08:35:49 10/10
(119925/120438)
BigHit: A rajongóktól már nem fogadunk el ajándékokat (kézzel készített és az árfolyama is rendben van)
BTS: Nem akarjuk, hogy az ARMY-k ennyit költsenek az ajándékainkra
ARMYS :....
ARMYS :....
ARMYS: Oké.. Akkor vegyünk Gguknak egy földet a Holdon!

A holnapi születésnapra...
10/10
JYJ.3 2021 aug. 30. - 19:04:19 10/10
(119924/120438)
JK.
10/10
JYJ.3 2021 aug. 30. - 19:04:01 10/10
(119923/120438)
.
10/10
JYJ.3 2021 aug. 30. - 19:03:49 10/10
(119922/120438)
.
10/10
JYJ.3 2021 aug. 30. - 19:01:51 10/10
(119921/120438)
A BTS Jungkook az első előadó, akit egyszerre népszerűsítenek Korea Top 5 divatmagazinjában:
VOGUE,
ELLE,
Marie Claire,
Harper's Bazaar és
Cosmopolitan

https: // allkpop.com/article/2021/0
10/10
JYJ.3 2021 aug. 28. - 12:00:50 10/10
(119920/120438)
Jaejoong: ′′ Miért aludtam nyitott szemmel?"IG-n.
Rejtély megoldva! 😹
10/10
JYJ.3 2021 aug. 26. - 16:38:03 10/10
(119919/120438)

Vajon miért kérdezik a koreaiak egymástól, hogy jól evett-e, egyáltalán evett-e, miért foglalkoznak ennyit az étkezéssel?
Ha elkezdesz koreaiul tanulni, akkor az egyik első megtanult ige biztosan a '먹다' (makdá) lesz, ami azt jelenti, 'enni'.
Figyelembe véve, hogy az emberek folyamatosan esznek minden áldott nap, természetesen ez egy jó ige a tanuláshoz.
Előfordulhat azonban, hogy Koreában ezt nem úgy használják, ahogyan Te azt gondolnád.
Amikor én a koreai barátaimmal elkezdtem beszélgetni, ők is folyamatosan kérdezték tőlem: 'Ettél már?' 'Reggeliztél már?' 'Szia, vacsoráztál?'
Először elcsodálkoztam rajta, hogy mennyire kedvesek, hogy még ez is érdekli őket. S persze sokszor azt válaszoltam, hogy nem, nem vagyok éhes, vagy nem, még nem volt időm. S ezzel a válasszal ők nem nagyon tudtak mit kezdeni.
Csak később jöttem rá, hogy ezek a kérdések teljesen olyan jelentéssel bírnak, mint az angolban a 'How are you?' (hogy vagy?), amire a válasz többnyire, hogy 'I'm fine, thanks.' (köszönöm jól).... még akkor is, ha nem igazán vagy jól.
Tehát ha a koreaiak ezt kérdezik, akkor általában nem arra kíváncsiak, hogy valóban ettél-e, avagy sem, hanem csak úgy általánosságban kérdezik, s a válasz erre mindig az kell legyen, hogy 'igen, ettem'.
(Zárójelben jegyzem meg, hogy azért étkezési idő tájékán tényleg kérdezhetik, hogy ettél-e már, vagy mentek együtt enni, de a szituációból ez úgy is világosan kiderül. 🙂 )
De honnan jött ez a szokás?
A 60 -as és 70 -es évek háborúja után Koreában nehéz volt élelmet szerezni, ezért akkoriban gyakorta kérdezték egymást, hogy ettek-e már.
Bár az ételek már igen bőségesek Koreában is, de a kérdés fentmaradt és fontos része annak, hogy valaki jól van-e.
S hogy kell mondani?
Rengeteg féleképpen kifejezhető, ezekből most jöjjön egy:
'밥 먹었어요?' (báp magasszajo?), vagyis 'ettél ételt'?
S erre az udvarias és egyszerű válsz:
'네 먹었어요.' (ne magasszajo.) vagyis 'igen ettem.'.
(forrás: https://thesoulofseoul.net/)