10/10
eleskanyar 2010 júl. 09. - 16:12:47 10/10
(52/132)
Hm, látom, hogy nagyban folyik az ideológiai vita, én csak annyit jegyeznék meg, hogy láthatóan rengetegen vannak, akik azért pontozzák le, mert a fõszereplõk melegek, és még így is 7,5-ös osztályzton áll... azt hiszem ez sokmindent elmond róla.
Én nem vagyok meleg, de ezt magánügynek tartom, mivel tisztában vagyok vagyok heteró identításomban, ezért nem fanyalgok, mint egyesek, akik így bizonygatják maguknak görcsösen, hogy õk márpedig "normálisak", közen viszont tele vannak elfolytott nem tudom milyen pszichés problémákkal.
A film 10/10 nagyon tetszett, mindenkinek csak ajánlani tudom, aki tud felnõttként viselkedni, nekem pl fél óra után fel sem tûnt különösebben, hogy melegekrõl szól, ez egy fontos szál volt benne, de természetes része lett a filmnek, nem a lényege!
offtopic
sofi 72 2010 júl. 09. - 15:52:57
(51/132)
Pedig az erkölcs tök jó lenne, ha mûködne. Sajna manapság egyre inkább nem divat erkölcsösen élni. A másságról, jelen esetben a homosex-rõl kapcsolatosan pedig nem igaz, hogy sokan nem a divat alapján döntenek mellette. Ha nem is rendszeresen "végzik" :))), akkor is hirdetik, és bizony vannak olyan fiatalok (gondolok itt a pubertáskorúakra) akik kis identitászavarral küszködve e-mellett az életforma mellett parkolnak le, holott, igazán nem is volt komoly az eltévelyedésük. Nekem is vannak homosexuális barátaim, rendesen, élnek, dolgoznak, szeretem Õket. De azzal abszolut nem értek egyet, ha ezt a fajta életmódot pozítívnak és követendõ példának tüntetik fel!!! Itt elsõsorban a médiára gondolok, ahol már fõmûsoridõben, sõt, fokozzuk: DÉLELÕTT azt nézhetik a gyerekek, hogy milyen klassz is, amikor egy bácsi átoperáltatja magát nõnek, és milyen szuper csajok azok, akik összeházasodnak, stb...

Szóval a sex magánügy, és nem kell a homosexuálisokat sajnálni, hogy "szegény kirekesztettek".. Ha valai így járt, akkor azt általában magának köszönheti. Ha normálisan viselkedne legtöbbje (ahogy az Én barátaim is) senkinek nem jutna eszébe Õket megkövezni!!! Otthon a 4 fal között meg azt csinálnak, amit akarnak!! Ahogy Mi is!! :)))
1/10
offtopic
magicvoice 2010 júl. 09. - 10:37:46 1/10
(50/132)
Mindenképpen jóval kiszolgáltatottabb, mint aki családban élheti le az életét, és ez kihat a tartására és az önbecsülésére is. Most hagyjuk a kirekesztést, meg a megvetést, de mi marad neki például idõs korára? Hát, nem sok. Egy családban az idõs embereknek többnyire van kire számítaniuk. A mai állami szociális- és nyugdíjrendszer csupán néhány évtizede létezik, és már most lehet látni, hogy nem életképes. A család évezredek óta, és még most is mûködne, ha hagynák. De ez már messzire vezet, és egyre kevesebb köze van a filmhez...
offtopic
Charles Foster Kane 2010 júl. 09. - 09:45:53
(49/132)
Mert, aki meleg - bocs, úgy értem aberált - annak se hite, se tartása, se önbecsülése? Vagy igazából ezek hogy függnek össze?
1/10
offtopic
magicvoice 2010 júl. 09. - 09:32:53 1/10
(48/132)
Nem hinném, hogy átestem. Miért kellene, hogy beszervezzenek? Magadtól jössz rá, hogy erre van szükséged, miután komoly dózisban kapod az ingereket. Inkább áldozat vagy.
A legkevésbé sem érdekel, hogy ki kivel és mit csinál, nem is errõl beszélek. Ha nem az egyént nézed, hanem egy olyan társadalom jövõjét, ahol az aberráció és a kontraszelekció támogatott és egyre erõteljesebben propagált, akkor rájöhetsz, hogy hová vezet ez. Egy társadalom ugyanis azért szervezõdik, hogy biztosítsa tagjai biztonságát, megélhetését és jövõjét. Ha ezekre nem képes, akkor elõbb-utóbb széthullik, és tagjai bármire felhasználhatóak lesznek. Gyökerek, hit, tartás és önbecsülés nélküli zombikként élnek tovább. Ennek a rendszernek egy apró, de hatékony eleme ez is.
offtopic
pmv34 2010 júl. 09. - 09:12:13
(47/132)
Igazad van... sajnos manapság megpróbálnak több-kevesebb sikerrel negatív példaképeket állítani, hogy szétzúzzák a családokat...

Amennyire lehet, ellen kell állni az általános butításnak...
3/10
offtopic
sacro bosco 2010 júl. 09. - 08:49:34 3/10
(46/132)
Hmm, nem gondolod hogy ezzel egy kicsit át estél a másik ló másik oldalára?! :)

Mi b*zik bizonyára a hatalom által szervezett anarchista réteg vagyunk, akik különféle elõnyök miatt és a társadalom meggyengítése és erkölcsi gyengítése miatt melegek? Hahaha! Biztosíthatlak, hogy semmiféle elõnyöm nem származott még belõle :P
Már most sajnálom a gyermekedet, ha ráébred, hogy meleg. Tök jót fog neki tenni, ha saját magadat marcangolod majd egy olyan dolog miatt, amiben egyikõtök sem hibás.


Egyébként a film nem jó, a maga túlzó szürrealításában is elképesztõen abszurd. Még a jól eltalált poénok ellenére - amin egyébként jót mulattam - sem élveztem a filmet. Lehet hogy Carrey és McGregor zseniális, és biztosan hatalmas színészi kihívás, de pont azt a nyálas giccsparádét hozzák, mitõl elmegy az étvágyam...
Õrült nõk ketrece, Brokeback Mountain - Túl a barátságon, Férj és férj OKÉ, I love you Phillip Morris NEM OKÉ :(
1/10
offtopic
magicvoice 2010 júl. 08. - 20:55:30 1/10
(45/132)
Valószínûleg különbözõ erkölcsi értékrend szerint élünk és neveljük a gyerekeinket. Mindenesetre nagyon fájna, és a nevelésem csõdjének élném meg a dolgot. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a felelõsséget a gyerekemre hárítanám. Manapság elég nehéz kivonniuk magukat az embereknek a káros erkölcsi befolyás alól, és csak kevesen ismerik fel, hogy a homoszexualitás legtöbbször nem betegség, hanem egy mesterségesen generált társadalmi jelenség, amit egyre többen követnek kíváncsiságból, divatból vagy különbözõ elõnyökért. A célja pedig a társadalom gyengítése, erkölcsi tartásának megtörése. Egy nagyon tudatos és átgondolt stratégia része. Ha ezzel a filmmel csak annyit érnének el, hogy eggyel több szimpatizáns lesz, már megérte nekik megcsinálni, de sajnos nem csak eggyel lesz több...
Weedra 2010 júl. 08. - 15:40:58
(44/132)
Általában az ilyen jellegû filmek hatalmas díjakat söpörnek be... pl. ott van az a cowboy-os melegtörténet is. Én nem szeretem az ilyen filmeket. Nem nézem meg. Nem is fikázom le. Azt meg nem is hiszem el, hogy egyesek hogy lehetnek annyira primitívek, hogy azonosítják a nemi hovatartozást a filmbeli karaktereket megformáló színészekkel...
csipke2000 2010 júl. 08. - 14:30:34
(43/132)
Én megnézem... egy jó színész mindent el tud játszani. Carrey és McGregor jó színészek, sõt, úgyhogy már csak a játék részérõl jó alkotásnak ígérkezik.
Amúgy meg mért baj, ha a filmekben olyan témákat dolgoznak fel, mint a holokauszt, vagy a homoszexualitás?
Ezeket a dolgokat nem szabad a "szõnyeg alá söpörni".
csipke2000 2010 júl. 08. - 14:29:26
(42/132)
Én megnézem... egy jó színész mindent el tud játszani. Carrey és McGregor jó színészek, sõt, úgyhogy már csak a játék részérõl jó alkotásnak ígérkezik.
Amúgy meg mért baj, ha a filmekben olyan témákat dolgoznak fel, mint a holokauszt, vagy a homoszexualitás?
Szasza112 2010 júl. 08. - 14:12:02
(41/132)
A tartalom elolvasása után mindenki döntse el, hogy megnézi a filmet vagy nem. Aki nem akar látni homo smárolást meg du*ást, nem fog. Akinek meg erre van ingerenciája az nézze. Hollywood mindig is emlékeztetni fog minket, hogy van holokauszt meg buzik. Soha nem lesz a téma a szõnyeg alá söpörve...
alpacino 2010 júl. 08. - 12:46:09
(40/132)
Az azért jelent valami cenzúrát, hogy 2 mozi adja...2 kis mozi...Szabadság van...vagy mégse,
10/10
Orsi6 2010 júl. 08. - 10:56:24 10/10 Előzmény szoszó_k
(39/132)
Teljes mértékben egyetértek veled.
Nekem pl nem az az undorító, hogy a film a melegekrõl szól, hanem a ti undorító homofób kommentjeitek. Attól, hogy valaki meleg még nem lesz emberileg is rosszabb, ugyanis nem tehet róla, hogy annak született.
balazs456 2010 júl. 07. - 20:57:50
(38/132)
Jim Carreynek nagyon nem kellett volna ezt elvállalnia. Igaz hogy alig kap szerepet meg jó ok a bizonyításra, szinészi kihivás de ekkora gáz. Szegény lánya mit szól hozzá?! Erre nem gondol?! Igaz DiCaprio is smárolt a Teljes napfogyatkozásba pasival de az már évekkkel ezelõtt volt és csak pár mp-ig tarott.
Reeku 2010 júl. 07. - 14:03:34
(37/132)
Teljesen igazad van... Szerintem ez nagyon jó film lesz, legalábbis a bemutató alapján nekem nagyon tetszik! Jim Carrey-t is bírom. És ha melegekrõl szól, akkor mi van? Ugyanolyan emberek, mint bárki más...
DarkSeal 2010 júl. 07. - 11:47:49
(36/132)
Nekem már ott kifordult a belem amikor smároltak...

Nem fogok szavazni a film értékelésére, mert nem láttam, és ez így a korrekt, de ezek után nem is tervezem... Atyaég...
goldie 2010 júl. 06. - 10:47:11
(35/132)
csak szerintem néz ki úgy Ewan McGregor a filmben, mint Edie Falco?
lostbabe 2010 júl. 06. - 08:20:42
(34/132)
"Az I Love You Philip Morris története lendületesen kavargó folyóként indul, majd lassan csordogáló patakká apad, hogy aztán erõtlenül belefusson a rózsaszín állóvízbe." Cikk róla itt: http://www.olvassbele.hu/index.php/film/1223-nem-harap-a-bacsi--i-love-you-philip-morris
Mr. D 2010 júl. 05. - 19:00:25
(33/132)
Nem tudja valaki, hol lehet ehhez feliratot szerezni?