fordjee 2009 aug. 26. - 23:55:40 Előzmény baby_boo
(118/258)
Ízlések és pofonok. Szerintem meg zseniális, az egész felépítése, ennyi pénzbõl ilyen reklámot és filmet összehozni, ehhez kell az ész. Azt az egyet bánom, hogy nem akkor néztem meg, amikor még mindenki azt hitte, hogy valóban megtörtént, de így is nagyon jó volt.
offtopic
Mumminka 2009 aug. 26. - 22:14:45 Előzmény xnorkax
(117/258)
Igaza van annak aki írta hogy egyedül sötétben a legfélelmetesebb. Konkrétan 25 évesen fosni egy filmtõl! Mondjuk elõször moziban láttam, de ugyanúgy nagy volt a hatás.
Szóval szerintem is ez a magyarázat a végére, hogy ugye nem is félelemtõl dermed le, hanem nincs lehetõség futni, mert a boszorkány az nem beszél, hogy te ezt és ezt csináld, hanem egy olyan erõ, és hatalmas energia, hogy te egy erõ hatalma altt cselekszel. Mintha az agyad vki más kezébe lenne. Nem gondolkodsz, nem teszel semmit. Irányítanak mint egy bábut. Gyakorlatilag egy zombie vagy. É súgy képzelem, hogy amikor a lány felér, és ezt látja, akkor ez a vége ugye, hogy ott már õ is tehetetlen lesz.
Fú most is egyedül vagyok..
miroka 2009 aug. 26. - 15:27:47
(116/258)
Na gyerekek,most mondok nektek egy nagyot...
aki szeretné megtudni,hogy mi is történt ebben a filmben,az elolvashatja a Mellesleg Történetek oldalon,a horrortörténetekben megtalálható Ideglelés címen.
Akit érdekel,ott elolvashatja.
Azt nem garantálom,hogy tutira az lenne az igazi magyarázat,mert én is meglepõdtem azom,amit ott olvastam,de ott részletesen le van irva elejétõl végéig...
Na csak ennyit akartam irni
Hali mindenkinek
Sonny Wortzik 2009 aug. 22. - 16:57:24 Előzmény baby_boo
(115/258)
FONTI!!!!!!!!!!!: aki érdeklõdik ez iránt van egy jó kis dokumentumfilm a you tube on találtam nagyon részletesen elmesél mindent sztem sokkal jobb mint a film csak az a baj h angolul van fennt meg kerestem de nemtaláltam a letöltõs oldalakon: http://www.youtube.com/watch?v=GVXEsYLKdxc&feature=fvw aki meg találja magyar szinkronnal v felirattal az írjon már lécike:D!!!!!thx
1/10
baby_boo 2009 aug. 08. - 16:14:23 1/10
(114/258)
ilyen rossz filmet eddig életembe nem láttam... szörnyû... ha lehetne 0át adnék rá...
Dros 2009 júl. 19. - 06:40:41 Előzmény Smonika
(113/258)
Úgy visszamennék az idõben nézni az emberek reakcióit :D
Smonika 2009 júl. 14. - 20:04:41
(112/258)
Egyébként érdemes elolvasni az akkor kritikákat (fent, pl Népszava), mert tökéletesen leírja az akkori, egyszeri és megismételhetetlen hatását a filmnek.
Kicsit ahhoz tudom hasonlítani, amikor Orson Welles leadta a rádióban a Világok harcá-t, hogy földönkívüliek lepték el a Földet. Ma már csak mosolygunk rajta, de akkor mindenki bevette! :))
Smonika 2009 júl. 14. - 19:39:12
(111/258)
Nekem szerencsém volt, mert vagy 9-10 éve láttam (otthon, egyedül, vhs-rõl!!) a filmet, és fogalmam sem volt róla, hogy mit is fogok megnézni. Így nagyon ütõs volt, komolyan!
Napokig nem aludtam utána, még pisilni sem mertem kimenni éjszaka, a férjemet keltettem fel mindig, hogy kísérjen ki :)) Folyton égnie kellett valami lámpának a lakásban, és még így is minden neszre majdnem összetojtam magam...Sokszor még fényes nappal is :DD
Én tényleg elhittem, hogy minden igaz, amit látok. Aztán késõbb jött a felvilágosodás, de nálam ez nem vont le semmit a film értékébõl.
Jókat írtok, ahogy így elemezgetitek (nem olvastam el minden hsz-t), de 10 éve készült a film, és ma már mindenki tudja, hogy "csak" egy ügyes próbálkozás volt, ezért mára némileg elvesztette a vonzerejét.
Akkoriban viszont zseniális volt! Pedig én nem szeretem a horrort. Kicsit sem.
monnci 2009 jún. 21. - 16:04:45 Előzmény xnorkax
(110/258)
hát mivel Mike állt a sarokban, ezért úgygondolom, hogy Heathert ölték meg elõször...
amúgy meg nemtudom, mért nem menekült Mike, lehet hogy ledermedt a félelemtõl?? kitudja. de ez így jobb befejezés volt sztem, mintha egy tipikus amcsi kergetõzõs film lett volna. azzal sztem végképp elrontották volna a film végét.
xnorkax 2009 jún. 16. - 14:06:40
(109/258)
Sziasztok!
Valaki, kérem, magyarázza el nekem, hogy mi is van a végén. Mert végigolvastam az összes fórumbejegyzést, de konkrét választ (amit én is értettem volna)nem találtam.
SPOILER
Azt ugyebár tudom, hogy Mike lement a pincébe és elejti /vagy netán kiütik a kezébõl/ a kamerát. Heather utána megy. És látja, hogy a srác a sarokban áll, mint valami óvodás. Azt is értem, hogy az a sapkás ember mondja nekik az interjúnál, hogy mikor megölte azt a 7 gyereket mindig kettõt vitt le a pincébe és az egyiket a sarokba állította mert utálta ha nézik. Még úgy az is oké, hogy miért áll akkor ott a Mike. De könyörgöm! Miért áll ott meg mint a jógyerek? Nem kéne menekülnie vagy valami? :D És akkor jól értelmeztem, hogy elõször Heather-t öli meg?

Mindezek ellenére nagyon jó film =)
twillight 2009 máj. 28. - 23:33:53 Előzmény antika4
(108/258)
M'ért adtál rá 10 pontot, ha annyira szörnyû?

Amúgy a 2. rész rendesen fel van turbózva, szerintem érdemes belenézni.
10/10
1stPicur 2009 máj. 27. - 16:23:25 10/10
(107/258)
Hát szerintem anyudék a magyar Siófok (akkoriban Fok) Boszorkányáról hallottak. Az is eléggé érdekes sztori, akit érdekel:
http://www.tar.hu/dreamteam/h_blair.htm
wombat 2009 ápr. 01. - 02:41:45
(106/258)
Még egy észrevétel: a készítõk zsenialitása abban is rejlik, hogy a film elékszítése kb. 35000 dollárba került, és kb. 160 millió dollárt hozott. Sok ennél ezerszer többe kerülõ hálivúdi "szuperprodukció" bukott/bukik meg.
wombat 2009 ápr. 01. - 02:33:57
(105/258)
Kedves 100. hozzászóló:-)

*SPOILER*
Josh egyik foga, és a nyelvébõl egy kis darab volt a véres csomagba csomagolva:-)
A vége egyértelmû ha valaki figyelt az elején. A film elején az egyik riportalany azt mondta (szó szerint nem tudom idézni), hogy a boszorkány nem szerette ha nézik a gyerekek, ezért az egyiket mindig a sarokba állította, addig amíg a másikat megölte, aztán a sarokban állóval is végzett. Ennyi a vége.
*SPOILER*

A történet teljes egészében kitaláció, igorrr hozzászólásában ott van a válasz. Valamelyik videómegosztón a végén látható házat is bemutatják.
10/10
igorrr 2009 márc. 31. - 23:09:26 10/10
(104/258)
nem semmi hülyeségmennyiséget hordtak össze itt az elõttem szólók.

igen, vannak a neten írások a blair-i boszorkány legendájáról, de ez a filmhez tartozó marketing része volt, vagyis hogy elhitessék az emberekkel: ez egy megtörtént eset. ugyanis igazából ez nem valós történet, hanem ál(pseudo)dokumentumfilm.

és valóban láthattad a szereplõket más filmekben is, lévén õk mind színészek. amikor a filmet adták a mozik, a színészek teljesen ismeretlenek voltak, tehát nem derülthetett ki, hogy ez mind csak mese.

a tévék a dokumentumfilm nélkül adják le a "diákok felvételeit", ami nagy hiba, hiszen az fonton része az egésznek: mint az ufóboncolásos filmnél, a dokumentumfilm elhiteti veled, hogy a következõ felvételek valódika. (a különbség, hogy az ufóboncolás nem ebbe a mûfajba tartozik, az vagy csalás, vagy valódi képsor)
albert_1988 2009 márc. 24. - 15:04:20
(103/258)
Nekem nem volt semmi bajom a filmmel. Az elején nézhetõ képsorok voltak és egy csomó ideig nem éreztem a rángatózó kameramozgást. Azt már tudom, hogy ez egy színészekkel eljátszott áldokumentumfilm. De megtörtént ez valójában, vagy sem? Amúgy a filmben érdekes volt, hogy a srácok már a végén nem akartak forgatni, mégis filmeztek az utolsó pillanatban is. Továbbá az is furcsa volt, hogy mindig történt valami, nem volt sohasem csend, egybefüggõ, már-már betanult szöveget sejtettek a dialógusok, mégha káromkodtak is.
zsokos14 2009 márc. 23. - 15:49:23
(102/258)
hát én mikor megnéztem tetszett de kiderûlt hogy ez a színésznõ más filmekben is játszik szóval egy na mese és így már rögtön értékét vesztette
10/10
evoca 2009 márc. 23. - 14:57:54 10/10
(101/258)
nekem az elsõ rész tök bejött, de valaki elárulná, hogy ez az egész kitaláció vagy tényleg megtörtént?
katkunder 2009 márc. 22. - 20:30:02
(100/258)
10/10 pontot adtál, annyira még sem volt rossz, nem?
10/10
antika4 2009 márc. 22. - 19:40:20 10/10
(99/258)
Szerintem a színészek szõrnyüen pocsékok voltak. A lány, (bár ez már inkább a szinkronhang) síkitása, vihogása k*rvára idegesített. Habár félelmemben lehet, hogy én is (fiú létemre) ilyen nyivákolós hangot adnák ki, de ez már túl sok volt nekem. A lány színészi játéka szörnyû volt. Akinek ez a film tetszik, az... Na mindegy. 2.részét már tuti nem nézem meg.