1/10
Joey Tribiani 2011 szept. 02. - 19:19:29 1/10
(178/258)
Egyszer nézhetõ, de azt is meg kell jegyezi, hogy csekély szókincsû, ordibálós dialógusokat gyakran váltják a teljesen értelmetlen sikoltozások. Summa summarum: a kis költségvetés, bizony rányomja bélyegét a film minõségére.
16-18 éves lánykák számára még ijesztõ is lehet.
antimason 2011 szept. 02. - 17:00:00 Előzmény Watchmen
(177/258)
Nem megtörtént eset.
A többivel egyetértek, a vége üt, akkor kiszaladt a vér a fejembõl.
10/10
Watchmen 2011 szept. 02. - 09:20:55 10/10
(176/258)
Nekem valamennyire kimaradt annak idején az életembõl ez a film. Hiszen 99-ben még csak 10 voltam. De természetesen tudok (így utánaolvasva), a hatalmas hype-ról ami körülvette. A filmtörténet legnagyobb megtérülést hozó bevétele stb.

Azonban, hogy a filmrõl is szóljak pár szót, az egyik legfélelmetesebb film amit valaha láttam. Az emberi lélek legmélyéig hatol. Nincsenek benne szörnyek, ördögök, hipertrükkök mégis sokkal jobban mûködik mint mostani társaik. Emlékszem mikor elõször láttam kb. 3-4 éve, egyedül voltam egy teljesen ismeretlen lakásba (mert a tesóm barátnõjénél voltunk elszállásolva, õk és anyum elhúztak szórakozni, én meg ott maradtam egyedül). Betettem a filmet elkezdtem nézni és komolyan, kevés film volt rám ilyen hatással. Az embert elkezdte mardosni valami õsi félelem mely a felszínre tör. A fõszereplõ lány sikolyai, sírása csontig hatoló. Illetve a film igaz történeten alapul, hiszen dokumentum film is készült a blair-i erdõrõl és misztikumáról.

Aki meg fikázza a filmet, annak elmondanám, hogy nem haveri társasággal sörözve kell megnézni (mert úgy én is végigröhögtem volna) vagy a párunkkal édes kettesben. Hanem színtisztán csak egyedül, az még jobb ha senki nincs otthon csak te és a film....
siegelinde 2011 szept. 01. - 22:20:15 Előzmény Sweet Merci
(175/258)
Egyetértek. Annak idején hatalmasnak találtam ezt a filmet. Most nem láttam, nem tudom, milyen lenne. Abszolút pszichohorror, a lélek legmélyebb félelmeire épít. Nem véletlen, hogy 140 millás bevételt hozott csak Amerikában. Azt a "horror"-t, ahol minden úszik a vérben és mindenki színpadiasan sikoltozik állandóan, halálosan unalmasnak tartom. Furcsák vagytok, ti többiek, hogy nem jött át ez a film nektek.
A vámpírtörténetek, amik mostanában vannak, számomra nézhetetlenek.

Szerintem ami jó horror volt még: Másvilág, Ördögûzõ, Kedvencek temetõje és egész jó volt még a Kör is.
1/10
agarik 2011 ápr. 29. - 20:37:47 1/10 Előzmény Sh1mmy
(174/258)
Van, de minek.

A 2 jó, ez nem.
1/10
nekemezer 2011 ápr. 29. - 20:23:29 1/10 Előzmény ultio
(173/258)
csatlakoznék,borzasztóan gyenge,nem hogy 1, hanem 0,001..
1/10
ultio 2011 márc. 01. - 14:46:50 1/10
(172/258)
nahát ez nagyon gyenge volt
nem is tudom mit mondjak
csak annyit, hogy nálam ez 1
Sh1mmy 2011 jan. 30. - 17:15:10
(171/258)
Van ehhez magyar szinkron?
2/10
LCsajszi 2011 jan. 25. - 18:59:03 2/10
(170/258)
Ahogy olvastam a hozzászólásokat, szerintem minden ember más. Valakinek félelmetes volt, valakinek nem. Elárulom, hogy ezt a filmet anno én teljesen egyedül, teljes sötétségben néztem, azzal a tudattal, hogy egy kicsit van valóság alapja. Sajnos nekem csalódást okozott ez a film. Én be tudom élni magam a filmekbe, de ebbe valahogy nem tudtam, és elmondom imádok kirándulni, meg én is félelmetesnek tartom az éjszakai erdõt, de ebbe a filmbe rengeteg hibát találtam.

SPOILER
Vártam az izgalmat, másfél órát vártam az utolsó 5 percre, ami tényleg izgalmas volt, kábé olyannak kellett volna lennie az egész filmnek, mint a vége. A szereplõk idegesítõek voltak, fõleg a csaj. Körbe-körbe jártak, meg azok a faágak viccesek voltak. Továbbá a kamerát úgy mozgatták, hogy ne lásd rendesen a filmet, én meg tudom mondani, egy teljesen kezdõ is jobban tud kamerázni, így az operatõri munka elárulta, hogy ez nem is valós történet, mert a rendezõ minél kevesebbet akart mutatni a képi világból. Továbbá az ég világon nem hallottam semmit, amikor a csaj hisztizik a hangok miatt. Meg elvileg a sátrat rázzák, én azt sem láttam teljesen jól. Olyan gyorsan forgatták a kamerát, hogy teljesen élvezhetetlen volt és nem értettem mikor miért rohangásznak. Valójában sokkal többet vártam, izgalmat, félelemkeltést.
Amúgy egy dolog tetszett benne, hogy a kézikamera új ötlet volt.
gomzo 2010 szept. 12. - 12:13:37
(169/258)
iszonyatosan felkúrt a lány stílusa :( az interjúk alatti állandó beleugatása, hogy "értem", meg az a rohadt hisztije ARFH :@ az õrületbe kergetett :@ meg alapból a stílusa, hogy állandóan kamerázik, olyan helyzetekben, amikor tényleg nem szoktak az emberek, még a legelvetemültebb kameramániások sem. Persze nyilván ez volt a céljuk a készítõknek ezzel a karakterrel, hogy nagyon feszültségkeltõ legyen. de akkor is nagyon felkurt :@
offtopic
beeyou2 2010 júl. 28. - 22:55:23
(168/258)
Amikor moziban ment,akkor láttam.Kicsit sokat t*költünk a pattogatott kukoricánál,így az elsõ percrõl lemaradtunk.Úgy ültünk be,hogy nem tudtuk az elõzményeket sem (az akkori beharangozás szerint igazi dokumentum film )És az elejét a kamerarángatózással kiröhögtük,és nem tudtuk elképzelni,hogy miért néznek a körülöttünk ülõk úgy, mint a véres rongyra.Mikor vége lett, kiderült.Égtünk.
De ezzel együtt nekem tetszett. Imádom a horrort de inkább a "pszihost",mint a csöpögõst
leopard26 2010 júl. 28. - 18:26:46
(167/258)
Ha abban az idõszakban nézted volna amiben mi,akkor te is beszartál volna:D azóta már olyan horrorok megjelentek,amik felkészítették az idegrendszerünket a komolyabbra is:D,úgyhogy aki ma megnézi,az csak hümmög rajta
10/10
bella33 2010 júl. 28. - 17:53:28 10/10
(166/258)
sztem az egyik legjobb film!végre nem az a szokásos baromság!
10/10
mikor elõször néztem meg barátnõkkel ,6an voltunk és még úgyis beszartunk kicsit sõt nagyon xdxd.pedig én mindennap horrorokat nézek és semmin nem ijedek meg szinte.
egyedül sötétben nem nagyon merem megnézni,de még világosban is olyan fura érzése van az embernek tõle.
8/10
peti2006 2010 júl. 28. - 16:21:44 8/10
(165/258)
Elõször tényleg be..aratós, másodszor már nem olyan hatásos. De a kézi kamerás filmek úttörõje. A Rec, Cloverfield és a Paranormal Activity ugyanezen a sémán alapul, jóllehet ez mind jobban sikerült mint a tárgyalt film. Igazán hatásos késõ este, egyedül nézni, vak sötétben!
7/10
Hannibal Lecter 2010 júl. 28. - 00:38:25 7/10 Előzmény Deryck
(164/258)
Szerintem pont azt mutatja meg, hogy voltaképpen az ember minden fingszagba és reccsenésbe beletudja látni a szörnyetegeket. A boszorkány azt hiszem csak gyerekeket gyilkolt, innentõl kezdve nem értem miért féltek tõle. Az a félelmetes igazából, hogy attól jobban tudunk félni, amit nem látunk a sötétben,ez még a dzsungelben eltöltött idõkbõl maradt ránk. A film készítõi remekül kihasználták ezt a majomkori kollektív emléket.
mli818 2010 júl. 27. - 21:28:54 Előzmény mli818
(163/258)
Arról nme is beszélve, hogy a sátorban ülve azon az éjjelen amikor kirohantak belõle, valami tényleg nyomogatta a sátrat ami miatt kiszaladtak belõle
mli818 2010 júl. 27. - 13:37:01
(162/258)
Rendben h minden a képzelet szüleménye a filmben, mindent csak beképzelnek, közben nics semmi amitõl félni kellene.
De azok a voodoo cuccok a fákon nem maguktól voltak ott, a házban a film végén miért voltak kéznyomok a falon, miért találták meg josh fogát véresen a ruhadarabban , talán kihúzta magának kézzel?
és miért állt a film végén a sarokban a pincében az utolsóû másodpercekben az ember úgy ahogy pontosan a városlakók mseélték, hogy nem birta nézni a boszorkány a tekintetüket, ezért a fal felé forditotta õket, vagyis akiket megölt régen.
És miért orditott josh a házban is, és amikor valszeg megtalálták vége lett a filmnek?
Talán ez jelenti azt hogy ott kaptak idegösszeroppanást, esetleg szivrohamot és nem birták tovább?
10/10
lenmar 2010 júl. 25. - 23:59:15 10/10
(161/258)
Szerintem nagyon jó ez a film, mély pszichológiai tartalommal. A félelem itt a képzelet szüleménye. Ennek a félelemnek az elhatalmasodását ábrázolja, amint egyre inkább belekerülnek ebbe az állapotba. Mindezt nagyon életszerûen, reálisan ábrázolja.
Deryck 2010 júl. 24. - 14:43:56
(160/258)
Anno egyedül néztem meg egy viharos estén, majdnem összeszartam magam. Azért tartom ezt a legjobb horrorfilmnek, mert tényleg el lehet merülni benne és komolyan el lehet kalandozni, hogy na most ez így volt vagy nem. Persze másnap kitisztult fejjel rájössz, hogy naná hogy nem. És a mostani horrorfilmek persze jobb minõségben készülnek (bár itt ez direkt kézikamerás volt), jobb effektekkel, több és több vérrel, brutális jelenetekkel, de mégis csak akkor ijed meg az ember, amikor a halk, nyugis rész után hirtelen hangos éles zene, és valami ijesztõ kép jelenik meg. Itt vér se volt, igazából hangok se, még csak zene se, a boszorkányt nem is láttad csak szimplán pszichésen sokkolt a film. És ezért tartom egy alapfilmnek, na és a legjobb, leghatásosabb horrornak.
ghostraider 2010 jún. 10. - 10:58:35 Előzmény Ferrer
(159/258)
így már korrekt :)