Téma: Idõ

Dors 2007 márc. 19. - 10:04:49
(3/63)
A-ból következik B, B-bõl következik C, aztán C-bõl következik A, és ez innentõl már paradoxon. Persze lehet okoskodni: miként lehetséges, hogy ez a három lány végülis egy és ugyanaz a személy, vagy: mi történt az "eredeti" pincérnõvel, amikor a másik lány a helyébe lépett, de ez már szûklátókör lenne. Ez az idõparadoxon valahogy átemelte az egész szerelmes-sztorit a fantasztikum világába, és ettõl lett nézhetõ.
9/10
Edkó 2007 márc. 18. - 09:14:42 9/10
(2/63)
Én viszont nem értem... Általában vágom a filmek történetét, de itt a film végén nem értem, h mi volt? A képre gondolok, az a kép volt nála a film elején is? És ha igen, akkor ez hogy van? Tényleg nem értem... Ha valaki tud ebben a számomra már rejtélybe menõ dolog kibogázásában segíteni, az szóljon! :)
DinkaMailer 2007 jan. 09. - 17:13:43
(1/63)
SZVSZ a rendezõ eddigi legjobb filmje... (na jó, talán a 'Tavasz, nyár...' után a második legjobb, de akkor is...)
Az alaphelyzet és a rendezés kicsit rendhagyó (a szereplõk nem különösebben "kitaszított" emberek, a többi Kim Ki-duk filmhez viszonyítva több a beszéd, a világ nem annyira zárt, gyorsabb a tempó, stb.), de a rendezõ le sem tagadhatná, hogy övé a film.

A történet:
Ji-woo és Seh-hee már jó ideje egy pár. A kapcsolatuk teljesen normálisnak volna mondható, ha a lányt (Seh-hee -t) nem gyötörné folyamatosan a féltékenység és a bizonytalanság. Seh-hee ugyanis megrögzötten hiszi, hogy Ji-woo unja már az ábrázatát. A srác eleinte nem veszi komolyan Seh-hee féltékenységi rohamait, mígnem egy napon a lány elõzetes bejelentés nélkül, nyomtalanul eltûnik. Ji-woo kétségbeesetten keresi, de nem akad a nyomára.
Telik-múlik az idõ... Ji-woo még mindig nem szedte össze magát teljesen, de azért tesz néhány bátortalan kísérletet, hogy új kapcsolatba kezdjen, valami vagy valaki viszont mintha kívülrõl szabotálná a próbálkozásait. Ez így megy egészen addig, amíg meg nem ismerkedik egy See-hee nevû lánnyal...
...de vajon Ji-woo túltette már magát a barátnõje eltûnésén? Egyébként is, kicsoda ez a See-hee, aki minden erejével azon van, hogy Seh-hee helyébe lépjen? …és vajon mit kezd majd Ji-woo a válasszal?