Téma: Idõhurok

8/10
Viharsziget 2015 ápr. 12. - 21:15:15 8/10
(111/271)
SPOILER SPOILER AZ ELÕZÕHÖZ IS, elnézést kérek!!!!!!

Továbbá úgy lesz férfi, hogy a gyerekszülés miatt stb stb stb, tehát ismételten az a felállás, hogy elsõnek hogyan született meg? Mert hogy saját magával letudjon feküdni, ahhoz elõször megszületnie kellett....

SPOILER VÉGE!
8/10
Viharsziget 2015 ápr. 12. - 21:07:39 8/10
(110/271)
De csak úgy tudja saját magát megcsinlni, hogy már eleve él, akkor továbbra is kérdezem, hogyan született meg elsõnek? Én értem, hogy lefeküdt saját magával, és megszületett ugyancsak õ, de nem tudott volna lefeküdni saját magával, ha nem születik meg valahogy.....
eIemes 2015 ápr. 12. - 19:58:26
(109/271)
erre a szálra nem is gondoltam - mennyire gyümölcsözõ lehet(ne), ha felnõttként vissza tudnék utazni ötéves, tíz, tizenöt, húszéves önmagamhoz, megérteném és elfogadnám magam, és megbíznék magamban... végre lenne valaki, aki megbízik bennem, nem is akárki, hanem a legfontosabb ember, én magam :)
Irgum76 2015 ápr. 12. - 17:56:15 Előzmény Viharsziget
(108/271)
ezt a kérdést nem vettem észre

SPOILER

szóval:
"A: Amikor visszament a nõ, és meglátta fiatalkori önmagát, hogy hogy lefeküdt saját magával?"

egyszerûen szerelmes lett a lányba
amikor a bárban mesélte a sztorit mondta, hogy szinte már nem is emlékszik milyen volt lányként
aztán amikor meglátta saját magát lányként nem magát látta benne hanem egy lányt aki szép, intelligens, ugyanúgy gondolkodik mint õ és teljesen megértik egymást mint azelõtt soha senkivel
persze ez azért volt mert mindketten egy személy voltak de férfi alakja aki ezt tudta ezt elhessegette, elvakította a szerelem

"C: És akkor a férfi fõszereplõ is a nõ volt?"
igen a végén mutatják is a nemátalakító mûtét hegeit rajta

"D: Ha valaki szül egy gyermeket, az hogy lehet saját maga?"
szerintem sehogy lásd elõzõ kommentemet
eIemes 2015 ápr. 12. - 17:17:25
(107/271)
Sok éve olvastam egy Bogáti Péter könyvet, aminek mûfaját a szerzõ a következõképpen határozta meg: "Játék a képzelettel"

Ez a történet is ilyen, különös a címe is ("All you zombies"). Játék a képzelettel. Csiklandozza az agytekervényeket. El kell rugaszkodni a hétköznapok automatizmusaitól ahhoz, hogy megengedjem magamnak, hogy értem. Aki nem fél ettõl az elrugaszkodástól, és gyakorlatot szerez benne, a lelke kiszabadul a mókuskerékbõl.
offtopic
Irgum76 2015 ápr. 12. - 16:42:29
(106/271)
ja és Viharsziget Hsz-t is olvasd el hozzá mivel arra írtam válaszként
offtopic
Irgum76 2015 ápr. 12. - 16:40:04
(105/271)
tényleg olyan szívesen elmagyaráznám neked
de pfffff
ha érdekel mit írtam olvasd el még egyszer figyelmesen, lassan, pontosan próbáld meg értelmezni aztán csinálj amit akarsz
nem megyek bele itt is egy off csatába
offtopic
Irgum76 2015 ápr. 12. - 16:19:44
(104/271)
örülök hogy itt is megtaláltál
de ne haragudj meg most már nem megyek bele veled
szövegértés egyes
puszi
Irgum76 2015 ápr. 12. - 09:00:08
(103/271)
SPOILER

szerintem létezett egy elsõdleges idõsík amit még nem változtatott meg az idõgép feltalálása
ami így nézhetett ki:
a csaj csajnak születik nem teszik be árvaházba családnál nevelkedik de jó tanuló és akaratos jellem így megpróbál bekerülni az ûrprogramba
de nõként csak ûrkurva lehetne ezért inkább férfivá operáltatja magát de nemváltóként sem kerülhet be családja is elhagyja
így éldegél egy darabig szerelmes lesz az antik boltos nõbe majd megutálja és megõrül így neki áll robbantgatni

viszont közben feltalálják az idõgépet (illetve ezek után) felfigyel rá az "idõ ügynökség" és beszervezik mint tehetséges ügynököt, hogy megakadályozza a robbantást kiderül õ lesz a legjobb de így sem tudja elkerülni a robbantást
ezért az ügynökség újra és újra próbálkoztatja mígnem találkozik magával és felcsinálja korábbi önmagát így megteremtve a két nemû önmagát akibõl az ügynökség még hatékonyabb ügynököt vár
így az akkori énjének adnak egy küldetést, hogy rabolja el a kisbabát és vigye az árvaházba hogy még keményebb élete legyen amitõl még jobb ügynök lehet
és innentõl már egy végtelenített loop az egész amit ugyan bármikor megszakíthatna ha akarna de mindig ugyanazt az utat választja ugyanazokat a döntéseket hozza meg ami szerinte logikus de így csak a farkába harapó kígyó marad

viszont szerintem a film legnagyobb hibája, hogy amikor felcsinálja saját magát mindig más és más gyereknek kéne születnie és ráadásul mind debil lenne
hiszen a film nem azt mondja, hogy minden elõre megvan írva hanem, hogy a döntések miatt kerülnek hurokba
és ha felcsinálnak valakit a rengeteg spermából mindig más érné el a petesejtet és nem klónozná magát hanem valami genetikai betegséggel születne
8/10
Viharsziget 2015 ápr. 12. - 01:25:01 8/10
(102/271)
Férfiban....Hibákért elnézést.

Spoiler: Szóval a nõ, hogy is szüetett meg? Mert hiába van saját magától, egyszer normálisan is meg kellett születnie...? Ha jól értem a pasi mindig visszament az idõben, és úgy történtek a dolgok, úgy változtatta meg, saját maga életét, na de ennek mi volt az értelme?

spoiler vége.
8/10
Viharsziget 2015 ápr. 12. - 01:21:26 8/10
(101/271)
spoiler még valami:

KÉRDÉS, HELP!

Na most a nõ úgy született meg, hogy saját magát megizélte, és úgy született meg. Na de amikor elsõnek megszületett, legelsõnek mikor csecsemõ volt, akkor még nem volt idõskori saját maga, mint nõ, sem férfiben, tehát nem tudott saját magával lefeküdni, és nem tudott megszületni, akkor most mi van? xd
Akkor tehát megszületett a nõ, majd férfi lett belõle, ezek után visszament a múltba, és ekkor azt megváltoztatva, saját magával összejött, és megint visszament a múltba, és saját magát évtizedekkel korábban lerakta az árvaház elé???

Valaki segítsen, köszönöm. :)

spoiler vége!
8/10
Viharsziget 2015 ápr. 12. - 01:10:33 8/10
(100/271)
SPOILER SEGÍSÉG!!! Köszönöm elõre is.

Most ha jól értem, a nõ saját magát megizélte, és abból lett egy gyerek, aki szintén saját maga. És ha most jól értelmeztem, mert nekem ez a filmben nem esett le, hogy a férfi is a nõ volt....Na akkor:

A: Amikor visszament a nõ, és meglátta fiatalkori önmagát, hogy hogy lefeküdt saját magával?


B: Vagy a pasi feküdt le vele, és már akkor amikor teljesen férfi lett (a férfi fõszereplõre gondolok, aki játszotta) ?

C: És akkor a férfi fõszereplõ is a nõ volt?

D: Ha valaki szül egy gyermeket, az hogy lehet saját maga? Hogy ugrándozott az idõben, és úgy kavarta a dolgokat ezt értem, de megköszönném ha valaki választ adna a kérdésekre. :)
eIemes 2015 márc. 27. - 11:10:27 Előzmény csontfej
(99/271)
SPOILER

igen, kb ez a sztori, ebbõl írt egy novellát Heinlein ötven éve.
nekem az ilyesmi csiklandozza az agykérgemet :)
és szerintem egész jól sikerült a filmes megvalósítás.
Ethan Hawke pedig nagyon jól játszott.
proklima 2015 márc. 27. - 08:58:17
(98/271)
Aki azért jár moziba, hogy a filmekben a logikai lyukakat keresse, annak csalódás lehet ez a film.
Aki a szórakozásoért, annak nem okoz csalódást.
10/10
4/10
csontfej 2015 márc. 20. - 05:24:38 4/10
(97/271)
Nem tetszett, túl sok volt a kavarás és unalmas is volt.
****SPOILER****
Ha jól értettem, egy nõ, aki közben faszi lett felcsinálta saját magát, majd megszülte saját magát, és végig üldözött egy terroristát, akirõl kiderült hogy nem is gonosz, és szintén saját maga az, akit le is lõtt.Huhh, sok ez na.
9/10
nikato 2015 márc. 16. - 18:32:20 9/10
(96/271)
Nekem tetszett. SPOILER: Az volt fura, hogy most saját magától született saját maga? Minden idõutazásos filmben vannak ilyen fura csavarok....... Meg a mai világban már férfiakból operálnak nõket, akkor õt miért kellett a megkérdezése nélkül férfivá operálni??!! Ezt annyira nem értettem. Az égetett arcút megértettem, hogy az õ volt, és ugye kapott utána egy igazi férfi arcot. SPOIER VÉGE
Kicsit furi, de azért jó film. Érdekes. :)
eIemes 2015 márc. 13. - 05:36:55
(95/271)
és neked lejött a végkifejlet?
nekem csak a novella elolvasásakor lett meg az utolsó darab.
9/10
Toretto 2015 márc. 12. - 23:56:12 9/10
(94/271)
Én nekem ez a film nagyon tetszett, mert nem egy átlag sablon sztori és nem jöttem rá az elsõ tízprecben, hogy mi lesz a végkifejlet. Számomra ez az utóbbi évek egyik legemlékezetesebb filmje. Ehhez hasonló még A tökéletes trükk vagy a Lucy. Még az is tetszett a filmben, hogy nem a legismertebb hollywoodi színészeket vonultatta fel, hanem kevésbé ismerteket (nem úgy értem hogy "senkiket", mert van a fõszereplõknek már jó filmjük, de mégsem egy Sophia Loren vagy egy Anthony Hopkins). Valószínûleg azért nem lett sikeres a film, mert sokan nem értik meg magát a cselekményt (olyan film amihez kell némi sütnivaló, képzelõerõ és lexikális tudás).
Hozzá szeretném tenni, hogy ez a SAJÁT EGYÉNI VÉLEMÉNYEM, nem kell vele egyetérteni, csak gondoltam megosztom másokkal is!
prepszi 2015 febr. 27. - 09:31:41 Előzmény Rahar
(93/271)
SPOILER

Ha ez az idõutazás teória neked új akkor, nem láttad se a Terminátort, se a 12 majmot, de még egy csomó filmben is ez a fajta van. Bármit is csinálsz minden eleve elrendelt, és hiába mész vissza a múltba, nem tudsz semmit "megváltoztatni" mert pont ugyanúgy történt elõtted is. Sõt, a filmekben általában pont azzal idézik elõ az eseményt, amit meg akarnak változtatni, h megpróbálják megváltoztatni.

SPOLIER vége
5/10
sawyerx 2015 febr. 22. - 18:43:50 5/10
(92/271)
Szeretem az idõutazós filmeket, de ennek a rendezése annyira sz*r, hogy a film végéig többször ki akartam nyomni, viszont a végén lévõ fordulat hatalmasat ütött. Egyszer ajánlom végigszenvedni.