Téma: Igazgyöngy

9/10
napraforgó 2014 máj. 11. - 06:21:44 9/10
(694/2414)
Muszáj bonyodalmaknak támadni, fõleg a fõszereplõk között, mert ha nem lennének, mirõl szólna a sorozat? Hogy ülnek egymás kezét fogva és szerelmesen néznek egymásra? Szóval kell egy kis gubanc és majd ha minden megoldódik, úgy 120 rész múlva, majd szépen megokosodva visszatalálnak egymáshoz.

Off
Nilát vajon miért törölték?
Az itteni hozzászólásai nem voltak sértõek.
off vége
9/10
Érsekvári 2014 máj. 10. - 20:45:33 9/10
(693/2414)
A sorozat pénteki részében Gyöngy viselkedése nagyon idegesítõ volt . Ez a nõ nem vetközte le a buta vidéki liba gondolkodását, külsõleg hiába kupálták ki , de agyilag nem sikerült. Már lassan Rukie is lekõrözi . Mehmet próbál közeledni felé kedveskedni mindhiába. A hõn áhított piros autóval is örömet akart szerezni ,de Gyöngy elutasította és inkább a dilis Engin által ráerõltetett libafos színû rettenete tartja meg, dafkébõl . Csodálom ,hogy Mehmet eltûri Engin egyre erõszakosabb, egyre bizalmasabb viselkedését Gyöngyel és nem tesz lépéseket ellene. Nem jó fele mennek az események jó irányba.
9/10
napraforgó 2014 máj. 10. - 18:56:51 9/10
(692/2414)
Folytatva azt a gondolatot, hogy nem helyes a szülõ és gyereke közé állni, most épp Gülszün van olyan helyzetben, hogy ha nem viselkedik okosan, õ ronthatná el Özge és az apja kapcsolatát. Kíváncsi vagyok, hogy dûlõre tud-e jutni a kamaszlánnyal. Mert akármilyen idegesítõ is Özge viselkedése, azért tán nem a péklapáttal kellene helyretenni.
9/10
napraforgó 2014 máj. 10. - 18:45:02 9/10
(691/2414)
"Nincs annál szerencsétlenebb helyzet, mint amikor egy ember arra kényszeríti a párját, hogy válasszon közte, meg a gyereke között.
És az is hülye, aki a másik múltja miatt lemond a közös jövõrõl, mert nem tudja a múltat tudomásul venni."

Ezt írtam, de egy szóval sem említettem, hogy itt Gyöngyre és Mehmetre gondolok. Itt lehet akarki a két személy helyében és lehet férfi is, aki választás elé állítja a nõt. És valójában csak azt akartam kifejezni, hogy a párunk múltját, az elõttünk élt életét tudomásul kell venni, el kell fogadni. Nagyon nem szép, ha egy mostoha - legyen az férfi, vagy nõ a szülõ és az elõzõ házasságából/kapcsolatából származó gyermeke közé tolakszik. És az is helytelen, ha a szülõ ezt megengedi, vagy eltûri a párjától.

És itt még az sem igaz, hogy Gyöngy ne venné tudomásul Mehmet múltját, ami a jelenükbe tolakodott, csak szomorúnak tartom, hogy nem képes elfogadni, beépíteni az életébe. Egy rosszul értelmezett önfeláldozásból felrúgja a házasságát, a terveit a közös gyerekrõl, mert nem akar olyan feltételekkel Mehmettel élni, hogy õ a már meglévõ kisfiával és Nihánnal állandó részei legyenek a közös életüknek. Akkor már inkább éljen egészen a gyerekkel és annak anyjával.
Szerintem most õ is áldozatot akar hozni, éppúgy, mint Nihán, amikor elhitette, hogy meghalt. Tehát mindkét nõ feláldozta a saját szerelmét, a saját érzelmeit Mehmetért.
És igen, igaz az, hogy egyikük sem volt kíváncsi arra, hogy mit szól ehhez Mehmet, akarja-e ezeket az áldozatokat akármelyikük részérõl.

És ezek után már csak arra vagyok kíváncsi, hogy hogyan lesz Gyöngynek gyereke, ha ennyire nagyon szétmentek, és mindig kirugdalja a férjét az ágyából.
malvinkicska 2014 máj. 10. - 17:36:51
(690/2414)
Kisebb dolgokban sem értenek egyet a mi fiataljaink sem, itt ebben a kultúrába mutatják a válások száma, mivel már nem érzi magát a nõ olyan kiszolgáltatottnak, mint nagy anyáink idejébe. Gyöngynek lett vállalkozása meg áll a lábán miért tûrje Mehmed kirohanásait hisztiét, most meg itt a régi szerelem gyerekkel, szóval nem voltam soha a válás híve, de a helyébe elválnék simán, szaladgáljon Nihán után, úgy is azt teszi mindig. A házasságban nem várható el, hogy majd holnap jobb lesz ami egyszer így megromlott, tudom ez film és nem is igazi házasok ezt a szerepet kapták ezt formálják meg, szóval lehetne róla regélni, mert mindenki másképp látja, de nem érdemes mert úgy is az írottak szerint fog történni.
9/10
napraforgó 2014 máj. 10. - 15:42:33 9/10
(689/2414)
"képzeld Mehmet, megbénultam, sohase fogok tudni járni. Ne tegyünk úgy, mintha meghaltam volna? akkor te szépen elvehetsz egy másik nõt és minden rendben lesz az életeddel."
Jó, akkor tegyünk úgy.

Hát elég hülye beszélgetés lett volna. Ilyet az ember nem beszél meg a másikkal, csak ha az agyának is baja lett.
9/10
napraforgó 2014 máj. 10. - 14:55:09 9/10
(688/2414)
Gyöngy szerelme Mehmet iránt nem egyéb, mint amolyan kislányos rajongás. Õ sem képes kezelni a problémákat, csakúgy, mint Mehmet.
Mehmet tör és zúz (most épp a kezét a falon), meg leissza magát, Gyöngy meg hosszas ablakban üldögélés és tengerbámulás után elhúz a francba. Beszélni nem beszélnek egymással, esetleg néhány kiabáló szó, vádaskodás.
Nevetséges a kapcsolatuk.

Én Nihán döntését egyáltalán nem tartom megbocsáthatatlannak. Én azon csodálkozom, hogy sokan meg igen.
A nõ balesetet szenvedett, kómába esett. Épp csak magához tért, kiderült, hogy örökre béna marad. Az, hogy a kedvesét nem akarta ebbe a nyomorult helyzetbe belekényszeríteni, hanem erõszakot tett magán és elengedte, elbocsátotta, az vajon miért megbocsáthatatlan bûn? És ki ellen követte el? a fiú ellen? Sokkal inkább saját maga ellen.
Szóval ez a "megbocsáthatatlan bûn" elmélet egy marhaság.
Még az se volt biztos akkor, hogy a terhessége megmarad. Egyáltalán semmi nem volt biztos. Lehettek volna olyan szövõdményei, hogy akár késõbb is belehalhatott volna. Vagy rosszabb állapotba kerül a jelenleginél.
Mindettõl meg akarta kímélni a férfit, akit szeretett, meg akarta adni neki azt az esélyt, hogy találjon egy épkézláb nõt és családot alapítson vele. És az élete nem a betegápolásból álljon.
Én Nihán döntését inkább az önfeláldozás kategóriába sorolnám.

És hogy vissza akarja kapni a férfit? Lehet, hogy igen. Mindenesetre nem õ kereste a kapcsolatopt vele, véletlenül találkoztak. Nem õ tolakodott be a férfi életébe, az kereste meg õt. És igen, nekik közös múltjuk volt, és a közös gyerek miatt közös jövõjüknek is kell lenni. Talán nem olyan értelemben, hogy együtt éljenek, de az biztos, hogy nem zárhatják ki egymást az életükbõl.
És aki ezt nem érti meg, hát azt csak sajnálni tudom.
Nincs annál szerencsétlenebb helyzet, mint amikor egy ember arra kényszeríti a párját, hogy válasszon közte, meg a gyereke között.
És az is hülye, aki a másik múltja miatt lemond a közös jövõrõl, mert nem tudja a múltat tudomásul venni.

Szerintem. De hát csinálja ki-ki a habitusa szerint.
10/10
feketeagi 2014 máj. 10. - 12:48:46 10/10
(687/2414)
Még egy dolog, Gyöngy nem tudhatja, hogy mi van Mehmet és Nihán között õ nem látja azokat jeleneteket amiket mi, Mehmetnek pedig nem hisz, jogosan!
10/10
feketeagi 2014 máj. 10. - 12:46:21 10/10
(686/2414)
Gyöngy amiket mondott Mehmetnek nekem sokat mondó volt, valami hasonló, nem szó szerint:
Megszoktad, hogy mindent megkapsz, nem bírod elviselni, hogy elveszíthetsz valamit, biztos hogy ez szerelem? Amikor Gyöngy elakarja hagyni akkor jön rá, hogy mit akar, hisz a botrány kirobbanásakor amikor Gyöngy rákérdezz, hogy most mi lesz velünk, mit akarsz akkor is Mehmet részérõl csak az a válasz nem tudom, na erre durran el Gyöngy agya jogosan és viszi a játékokat el a gyerekszobából.
Még egy jelentõs mondat volt Gyöngytõl: ha köztünk bármi probléma felmerül akkor te rohansz Nihánhoz? Na Gyöngy ezt nem akarja.
Gyöngy véget akar vetni a kapcsolatnak, nem kéreti magát õ lezártnak tekinti ezt a házasságot.
Nihán vissza akarja szerezni Mehmetet persze, hogy kedves, de amit õ tett az megbocsáthatatlan szerintem.
malvinkicska 2014 máj. 10. - 11:12:28
(685/2414)
Az életben a valóságban sem flott mindig minden, akkor a filmbe, miért lenne nem lenne izgalmas, minket is a megpróbáltatások edzenek, abból szerezzük, vagy már én szereztem tapasztalatot. Talán még néha jó is néha egy kis változatosság, mert az állítólag gyönyörködtett.
9/10
napraforgó 2014 máj. 10. - 08:13:46 9/10
(684/2414)
Úgy gondolom, hogy mind Gyöngynek, mind Mehmetnek még sokat kell szenvedniük, és sok tapasztalatot gyûjteniük, hogy visszataláljanak egymáshoz. Mindkettõjüknek sokkal empatikusabbnek, elfogadóbbnak kell lenni, megértõbbnek a társukkal, csak akkor lehetnek boldogok. Nem lehet örökké fölkapni a vizet, meg elmenekülni a problémák elõl, mint ahogy most Gyöngy teszi. Az együttélés abból áll, hogy tudunk megértõek lenni, a másik helyébe képzelni magunkat, elfogadni, megbocsátani. (A "haragszomrád" nem vezet sehová, illetve garantáltan elválás a vége.) Talán az idõ meghozza azt a bölcsességet, ami ehhez kell.
Örülök, hogy a csatorna talált egy értelmes, valódi emberi problémákkal, konfliktus-helyzetekkel tûzdelt normális sorozatot.
malvinkicska 2014 máj. 09. - 20:58:14
(683/2414)
Mankos én is úgy látom azért ilyen furcsán kedves, mert jóvá akarja tenni a bûnét, szerintem ez nem a bocsánatos bûn kategória, nem könnyû senkinek sem. Nihán számomra nem szimpi.
Cameron007 2014 máj. 09. - 19:33:15
(682/2414)
Merthogy? Elég vidámnak tûnt a részben, elég sokat nevettek is Mehmettel. A mostanában állandóan savanyú ábrázatú Gyöngyhöz képest igenis vidámnak tûnt, még úgy is, hogy természetesen elkomorult, mikor a betegsége szóba került.
Cameron007 2014 máj. 09. - 18:52:11
(681/2414)
És el ne feledkezzünk Serefrõl, még a végén szerelmes lesz a nagyasszony :)
Cameron007 2014 máj. 09. - 18:49:24
(680/2414)
Nagyon nem is lehetne csodálkozni, ha egy férfi, az ilyen hideg, undok, elutasító feleségétõl, egy vidám, kedves, nõhöz menekülne, fõleg, hogy valamikor fülig szerelmes volt belé.

Nihan nekem is nagyon szimpatikus, pedig az elsõ részben (amiben még más színésznõ játszotta) nem így éreztem, talán mert ugye tudtam, hogy õ fog Mehmet és Gyöngy közé állni, de most nem sajnálnám Gyöngyöt, ha Mehmet Nihant választaná. Remélem nem derül ki Nihanról, hogy csak megjátsza ezt a kedves, megértõ nõt, azért érdekelne, hogyan állna a dolgokhoz, ha kibékülne ez a két dilis.
malvinkicska 2014 máj. 09. - 18:35:12
(679/2414)
Törökországban 19 Sadri Szinház és Mozi színészek díj át adóján vasárnap díjat kapott Gyöngy, Onur, és Nigar a Szulejmanból határozottan jól néztek ki, Gyöngy egyre szebb más volt a frizurája is. Bogarásztam egy kicsit ez a film hatalmas siker volt fõleg Kivanc számára.
9/10
napraforgó 2014 máj. 09. - 18:19:41 9/10
(678/2414)
Özgén én is csodálkoztam, hogy hirtelen milyen kezes lett. Még puszit is adott Gülszünnek. Valamit forral az a kislány.

Gyöngy viszont nagyon undok. Olyasmiért bünteti Mehmetet, amirõl az nem tehet. Kíváncsi vagyok, hogy a piros autót tartja-e meg, vagy truccol és juszt is a libaf*s színû zöldet. A csaj kifejezetten ellenszenves, ahogy konokul leszegi a fejét és hallgat.
Engin meg már szervezi a külföldre utazást. Ha sikerülne kivinnie Gyöngyöt külföldre, tuti mindig adódna valami probléma, ami miatt sohase tudna hazamenni Törökországba.

Nihánt viszont egyre kedvesebbnek ábrázolják. Még most is mennyire egyszerre gondolkoznak Mehmettel! És szép is a színésznõ, aki játsza. Szép arc, világító kék szemek, nagyon csinos.
Gyöngy nem is tetszik annyira a lenyalt, lépcsõsre vágott hajával. Sokkal csinosabb volt göndör hajjal.
Cameron007 2014 máj. 09. - 18:00:34
(677/2414)
Na most mi lett Özgével? Vajon készül valamire vagy pár óra alatt megváltozott?

Na most már kezd idegesíteni Engin, amilyen erõszakos volt az autóval is. Azért most már látszik rajta, hogy nem nagyon szereti, ha ellentmondanak neki.

Gyöngy vajon melyik autót viszi vissza? Remélem megjön az esze, és Mehmetét tartja meg. Tehetne már valami gesztust a férje felé.

Nagyon nem értettem a film elején a monológját sem, mikor elõadta, hogy mi is a baja, túlgondolja a dolgokat. Abban, hogy Mehmet összezavarodott (1 hétig gondolkodott, mint elhangzott) nincs semmi különös. Hasonló helyzetben, szerintem más is "sokkot" kapna, és nem lehet ilyenen egy vállrándítással túllenni.
zandra 2014 máj. 09. - 13:16:17
(676/2414)
Nem mondtam, hogy az apja vagy Gülszün jól csinálták a dolgokat, de semmi sem hatalmazza fel ezt a kis békát, hogy ilyen szinten bunkó legyen.
Na, Gyöngyöt én is felképelném, Mehmettel együtt. Mindkettõ csak tátja a száját meg sóhajtozik, ahelyett, hogy normálisan beszélnének.

Amúgy érdekes, hogy mennyire erkölcsösek ezek a törökök, ehhez képest Gyöngy milyen lelkesen ölelgeti meg csiklandoztatja magát Enginnel, aztán meg bárakba jár, hmm.
zandra 2014 máj. 09. - 13:08:45
(675/2414)
Nem is lenne célom akkor már, hogy megszeressen az a vakarcs.