miniszter 2007 okt. 15. - 09:14:59
(8/88)
Mosi, igazad lehet. Nekem egybefolyik az egész, ezért fel sem tûnt, hogy a második sorozat címén fut az ajánló.
Kösz: miniszter
10/10
suuperbus 2007 okt. 14. - 20:15:53 10/10 Előzmény miniszter
(7/88)
Sziasztok örülök, hogy lemegy ez a sorozat. Néhány részt láttam és talán a legjobb tükörképe a politikának, legyen az ott vagy akár itt... Csak érdekességként megjegyezném, hogy ott nagyon erõs a közigazgatási oldal, tehát ott a minisztert (késõbb prime minister-t) meglehetõsen az orránál vezeti az ottani közigazgatási államtitkár vagy ki, akit eléggé bebetonoiztak. na ez az ami itt hiányzik, itt akármeddig lenyúlhat a politika a közigazgatásban az elõadótól a szakállamtitkárig.

Ami ott vicc az itt irígylésre méltó dolog lenne (mármint a politika felett õrködõ szakmailag képzett közigazgatási gárda).

Bocs, elkalandoztam. Ez egy nagyon jó sorozat örülök, hogy újra megy!

Kezdek sorozatfüggõ lenni?! ;)
10/10
Mosi 2007 okt. 14. - 14:57:31 10/10 Előzmény miniszter
(6/88)
szerintem arra gondolt, hogy épp itt a témánál a cím alatt a prime minister szerepel..persze tévesen. mer ugye az majd a köv. lesz az igenis miniszterelnök úr...
de hát ennyi hiba megengedhetö :D
a lényeg h végre ujra leadják... a duna tvn már naon rég ment... a bbc prime-on is már befejezték. szal hajrá :)
efes 2007 okt. 10. - 20:03:56
(5/88)
korrekt. "bárcsak minden így klappolna!" :)
miniszter 2007 okt. 10. - 20:00:27
(4/88)
Kedves AjTb!
Mi a gond? A prime minister valóban nem a közigazgatási ügyek miniszterét jelenti, de hol és kicsoda írt le ilyesmit? Szíves tájékoztatásul közlöm – fõként ha megnézted a mai elsõ részt – hogy az elsõ sorozat, miként az angol fõcímen is látható, Yes, Minister címen fut (21 rész). Aztán következik egy másik sorozat, Yes, Prime Minister címmel, ami annak idején a Duna tévés keresztségben értelemszerûen az Igenis, miniszterelnök úr címet kapta. (Ez újabb húsz rész, nyilván erre gondoltál, amikor kötekedni kezdtél.) Bármilyen információval szívesen állok rendelkezésedre: a sorozat fordítója.
AjTb 2007 okt. 09. - 22:01:01
(3/88)
Tényleg csak nekem tûnik fel, hogy a "prime minister" az nem a közigazgatási ügyek minisztere, hanem a miniszterelnök?:-) Vki javíthatná a címet, meg a leírást...
10/10
Mosi 2007 okt. 09. - 19:48:02 10/10
(2/88)
haha, és ma is... de nem baj mert a vipera is jó..csak éppen ha az ember mást vár...
de legalább már holnap végre leadják az elsö részét a miniszternek, alig várom :)
cskaroly 2007 okt. 08. - 19:14:42
(1/88)
Nagyot csalódtam, amikor az általam nagyon várt "Igenis, miniszter úr" helyett a "Fekete vipera" jött. Alighanem itt valaki félrenézett valamit, én meg itt eszem a kefét...