10/10
NANU..! NANU..! 2010 nov. 08. - 00:46:22 10/10
(24/104)
Szerintem az Univerzumunkat is a feketelyuk hozta és hozza létre, a fekete lyukak nem mások, mint a születés és a vég kezdete. :(
Minden feketelyuk egy új UNIVERZUM kezdete.
Csak az emberiség agya, ezt nem képes felfogni, legalább is még... :(
hurvanyek 2010 nov. 08. - 00:19:57 Előzmény Io
(23/104)
A tágulás sebessége pontosan meghatározható az általad is említett szinképeltolódásból.A távolságok ismeretében pedig ki lehet számolni az õsrobbanás idejét azaz az universum korát.A tágulást úgy kell elképzelni mintha egy gömbfelszin tágulna ,amit felfújunk.Ezáltal egyben a tér is tágul ami az idõvel egyszerre keletkezett.Az universum nem végtelen de nincs is vége olyan értelemben mintha széle lenne.
10/10
Cheer 2010 nov. 05. - 20:31:42 10/10
(22/104)
Köszi az ilyen fajta választ. Ezt tudtam, azért nem nem ilyen pontosan és tudományosan írtam le. Egymáshoz képest távolodást is tudom stb.
Én kicsit "játszottam" a gondolatokkal mert tudod volt már olyan a történelemben, hogy valami nagyon rosszul gondoltunk. És hát bizony sok ember meghalt azért mert szerinte a Föld gömbölyû közben meg nem is... :)
Pont a discovery-n volt az a mûsor is amiben egy fiatal tudos tartanak kb eretneknek mivel Õ azt állítja hogy a fény sebessége folyamatosan változik és a múltban más volt az értéke. Ez sok mindent felforgatna pedig van rá bizonyitéka csak álítólag nem nagyon kiváncsiak rá.

A végtelen tágulása még mindig fura :) miközben elfogadom. Csak szeretek játszni ilyen féle hülye gondolatokkal, és nem mindig csak a tudományos magyarázatot nézni.
Io 2010 nov. 05. - 19:18:19
(21/104)
Nem csak végpontok távolodhatnak. A távoli galaxisok sebesen távolodnak a Földtõl. A tágulás úgy számítható ki, hogy öszehasonlítjuk a messzi galaxisok távolságait és azokat a sebességeket, amellyekkel távolodnak. A galaxisok színképükben megvizsgáluk a vöröseltolódást. (A színképvonalak a hosszabb hullámhosszak felé tolódnak el.) Az eredmény a Hubble állandó, az Univerzum tágulási ütemének kifejezése. Ez az érték vitatott, mint oly sok minden. A tágulás alátámasztja az õsrobbanás elméletét.
kompikotró 2010 nov. 05. - 14:21:00
(20/104)
Engem is nagyon lekötnek az ilyen és hasonló témájú mûsorok!
A világegyetemmel kapcsolatosan csak becsült adatokról lehet beszélni!
Az esetleges feltételezéseket is a bolygók és galaxisok mozgásaiból tudják némileg meghatározni,de pontos adatok nincsenek és szerintem nem is lesznek!
Ezekhez a ma földi embere kevés mint mackósajtban a brumi! :D
10/10
Cheer 2010 nov. 05. - 13:40:31 10/10
(19/104)
Én imádom az ilyen témákat ezért nézek is minden ilyen témájú mûsort. Benne azért pár érdekes kérdés fel szokott vetõdni :) pl többen beszélnek meg a TVben is beszélnek "Százmillió galaxisokról" na most ha az ûr végtelen akkor lehet a galaxisok száma is végtelen? Mondják, hogy az ûr folyamatosan tágul. Ami végtelen, hogy tágul? NINCS minek tágulni nincs két végpont ami távolodik. És ha tegyük fel egy pontból tágul a Vilgáegyetem és tételezzük, fel gömb alakban tágul akkor hol a "közepe"? Mert igazából NEM LEHET mert a végtelennek nincs közepe, úgy mint a matematikában sem tudod a végtelen számtani közepét megtalálni :)
offtopic
RoKKfish 2010 nov. 01. - 20:14:27
(18/104)
Jól teszed! ;) Majd mesélj, mit találtál!
tiborz007 2010 nov. 01. - 19:38:53 Előzmény RoKKfish
(17/104)
Na most megnézem a jutyubot :DDD
tiborz007 2010 nov. 01. - 19:36:57
(16/104)
Hát ez csak becslés egy adott terület számlálása és felszorzása után.
Egyébként a legközelebbi csillag 4 fényévnyire van, de ha csak más galaxisban van élet, akkor lehet, hogy évmilliókig tart, mire az üzenetük elér hozzánk, de lehet addigra már kihaltak
offtopic
RoKKfish 2010 okt. 31. - 14:03:47
(15/104)
ld. a 25-öst
offtopic
RoKKfish 2010 okt. 31. - 14:00:42 Előzmény RoKKfish
(14/104)
Kérdeztél. Válaszoltam. Hidd el nem fog többet elõfordulni.
offtopic
RoKKfish 2010 okt. 31. - 13:57:35
(13/104)
Attól függ, milyen posztra kell reagálnom...
RoKKfish 2010 okt. 31. - 07:16:05
(12/104)
Neked is szól a 16-os poszt! Hülyeségekhez nincs mit hozzáfûzni.
RoKKfish 2010 okt. 31. - 07:14:32
(11/104)
Ha nem tetszik a wiki, akkor nézz utána máshol a Drake-egyenletnek. Ugyanezt fogod találni. Már persze ha egyáltalán érdekel...
RoKKfish 2010 okt. 31. - 03:38:50
(10/104)
A pics*ba is! Agyalunk itt a hülyeségen, amikor a Men in Black óta tudja mindenki, hogy hiteles információt csakis bulvárhulladékból (meg persze a jutyubról) érdemes gyûjteni. Neked van igazad! :DDD
RoKKfish 2010 okt. 31. - 02:32:11
(9/104)
Hja, a Drake-formula. De az egy rakat sz*rt nem ér. http://hu.wikipedia.org/wiki/Drake-formula
hurvanyek 2010 okt. 31. - 02:30:49
(8/104)
Ugyanúgy megvan a valószínûsége annak ,hogy megfelelõen nagy számú csillag esetén lesz a földihöz hasonló értelmes civilizáció,mintahogy elég sok kockadobás esetén lehet tudni,hogy hány db hatos fog kijönni.Mert minden eset elõ fog fordulni csak az esetek számát kell elég nagyra venni ,Márpedig százmilliárdos tétel elég nagy.Ez matematika.Namármost az értelmes civilizációk egy része pl bezáródik,nem keres kapcsolatot,vagy már kihalt,vagy még nem elég fejlett.ráadásulaz információterjedés a fény sebességénél nem lehet nagyobb ,tehát mégha nyitott is a másik civilizáció,és ismeri a rádióhullámokat ,akkor is milliárd évek kellenek egy üzenet fogásához.tehát a kapcsolatfelvétel valószínûsége elég kicsi,de nem nulla ,és matematikailag egy képlettel leírható.
3d 2010 okt. 31. - 02:29:30
(7/104)
Már rég nem az a kérdés hogy vannak e értelmes lények a földön kívül is hanem az hogy mikor és hogy jelentsék be az emberiségnek a tényeket hogy a világegyetem csak úgy nyüzsög az élettõl.
Ennek a felkészítésnek az egyik igen feltûnõ jele hogy már a híresen konzervatív vatikánban is 2009-ben egy 5 napos konferenciát tartottak melynek témája a földön kívüli élet volt.
( és valószínû az hogy, jönnek ! te jó ég most hogy mondjuk el az embereknek amit eddig eltitkoltunk )
Ez elég érdekes egy olyan szervezettõl akik még 150 éve máglyán égették volna el aki ilyen témákkal mer foglalkozni.
Az hogy nem hozták eddig nyilvánosságra végül is érthetõ, egy ilyen infót elég nehéz feldolgozni az emberek többségének fõleg ha különbözõ vallásoknak az igéjébe bele se illik, kínos és ciki ez mindenkinek ugyan is kiderülne hogy az emberiség jól át van cseszerintve már lassan 2000 éve.
De hát nincs mit tenni közeledik a flotta látják a radarokon :) jönnek haza az "isteneink" ezt már nem lehet el titkolni. :)) he he

Nem nehéz az egyenlet, csak össze kell rakni.3 olyan szervezet szivárogtat ki mostanában elég gyakran infókat akik eddig bizonyíthatóan irányították a fél világot.Tehát nem a sarki fûszeres elmélkedik az ufokon.
Ime egy két gyöngy szem.
Az egyház új álláspontja:
http://www.evangelikus.hu/lapszemle/ufojelensegek-a-bibliaban-2013-tuzszekerek-az-egben-illes-profetatol-a-feher-hazig

A kormányoké:
http://www.femina.hu/terasz/mar_nyilvanosak_a_titkos_ufo_aktak

"Katonaság":
http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/itt-a-bizonyitek-ufok-jartak-angliaban-es-az-usa-ban-2029560/

És végül a kanadai védelmi miniszter legérdekesebb bejelentése, sajna csak angolul:
http://www.youtube.com/watch?v=9fu-eo2TZT4&feature=related
De akinek esetleg így könnyebb annak itt az egész leírva is:
http://www.exopolitics.blogs.com/exopolitics/2005/11/paul_hellyer_an.html

Ezek után el ne kezdje nekem valaki pampogni "de hát akkor hogy jönnek ide amikor a legközelebbi csillag x ezer fény év " mert lecsapom :)
Így jönnek ide : )
http://www.youtube.com/watch?v=wgELNVD40fA&feature=related
RoKKfish 2010 okt. 31. - 01:47:19
(6/104)
"...ha lenne más civilizáció,arról tudnánk,és õk is rólunk."

Mégis hogyan?

Az ember nem egy kozmikus faj, és valszeg sokáig még nem is lesz az, ezért a kapcsolatfelvétel gyakorlatilag csak egyoldalú lehet. Civilizációnk "csúcstechnikája" kb. 100 éve ugyanaz: rádiójelek kibocsájtása és vétele (elõtte még ennyi sem). Nem nehéz utánaszámolni, hogy csillagászati léptékkel ez mennyit ér: Még ha el is csípnénk idegen civilizáció által küldött jelet, a nagy távolságokat figyelembe véve sanszos, hogy a "küldõ" már rég kihalt.
Ebbõl következik, hogy a rádióhullámokkal kommunikálni nagy távolság esetén lehetetlen, márpedig nem ismerünk más technológiát. Olyan távolságban, ahonnan ember még az életében választ kaphat a "hívására" mindössze néhány tucat csillag található a százmilliárdból...
Ameddig a tudásunk abban merül ki, hogy még az információ sem haladhat gyorsabban a fénysebességnél, addig hiába kiabálunk. És akkor még nem utaztál sehová...
tombenko 2010 okt. 31. - 00:35:44
(5/104)
Igen, de az ismert mennyiségekre jó becslést adnak, azaz valószínûleg nagy távolságokon is közelítik a valóságot.