Téma: III. Richard

offtopic
Miki1900 2008 júl. 30. - 22:53:57 Előzmény Shaza
(11/31)
az a Hopkinsos Titus, az eleje annak tényleg lassó, de a végére jó. de ezt miért ide irtad?
Shaza 2008 júl. 28. - 00:11:43
(10/31)
Néztem régebben egy Shakespeare mû megfilmesítését...lehet bunkesz vagyok de nem tudom mi volt az de azt is ilyen késõn adták és nagyon durva volt valami nõnek a kezét levágták és ágakat raktak a helyére és ha jól emlékszem a nyelvét is kivágták na attól teljesen ki lettem....az egész filmnek olyan hangulata volt hogy majdnem felvágtam az ereimet....
10/10
zsouzs 2008 júl. 27. - 21:08:35 10/10 Előzmény Miki1900
(9/31)
..no és persze megint a régi nóta: mikor kell "vetíteni" egy ilyen filmet..: neem, nmem péntek vagy szombt este, és leginkább nem ám fõmûsoidõben...! legmegfelelõbb a vasárnap éjjel, hogy a hétfõ reggel dógozóba igyekvõ nehogymá' meg tudja nézni!
Francccba..! Azért is fenntmaradok, kockáztava, hogy elkések majd a melóból, legalábbis a holnapi munkámat félkómás állapotban lézengem végig.
Miki1900 2008 júl. 18. - 19:49:19
(8/31)
Nagyon jó film! A film elején féltem, h rossz lesz. Nem tudtam még akkor, h átültetik a 20. század elejére a történetet. Aztán annyira jó lett a film, h a kedvenceim között van. Az öreg Sir Ian nagyon érti a dolgát (és hiába homoszexuális a Gandalf, a kedvenc színészeim egyike, tehát nem vagyok én olyan szörnyszülött, ahogy egypáran beképzelik).

Nem is érdemes mesélni róla, ezt meg kell nézni.
Nagyon jó.
Még annál is jobban.
és még a magyar szinkron is az.

Tehát a film az nagyon jó!
perry 2008 júl. 16. - 23:46:19
(7/31)
Azért ide kívánkozik Fehér György III.Richardja
ami a maga nemében méltó párja a jelen filmnek.
Ja és mtv kiadásban megjelent dvd-n :) ez a reklám helye.
perry 2008 júl. 16. - 23:41:09
(6/31)
Mint tudjuk a III. Richard király dráma remélem eddig nem spoiler a téma.:)
Amitõl él ez a film túl Shakespeare zsenialitásán az, az miszerint nagyon jó a korban közelebbi ábrázolás. Megtartva az eredeti nyelvezetet, ez különösen az angol eredeti verzióban igazán követhetõ, de a Mészöly fordítás
eredeti szinkronja sem hagy kivetni valót.
Szóval az eredeti dráma és a merész képek és helyzetek finoman szólva is bitangul passzolnak.
Ian McKellen III.Richardja a gátlástalanság minden színét megmutatja, a behízelgéstõl, a kihasználásig, a totális terrortól a belsõ kétségek, vívódások minden rezdülése a helyén van.
Az is zseniális rendezõi fogás, hogy mint az eredeti drámában a film is bevon , cinkosává tesz. III. Richard "kiszól" a filmbõl, megosztva velünk ármánykodását mint ha mind ezt nekünk tenné, ajánlaná fel értünk gázolna át embereken életeken.
Akarva vagy akaratlanul de asszociálhatunk a 30' s évek fasizálódásra ,mivel a dráma nagyszerûsége az, hogy átível korokon rendszereken hordozva az általános emberi mondanivalót a hatalom anatómiáját.
Maggie Smith (Anyakirálynõ)Margit talán az egyetlen aki szembeszáll III.Richárdal és a sors az õ átkával teljesíti be a végzetet rajta.
A film a végsõ "felvonása" is briliánsan van megoldva.
Ezzel is igazi példát ad arra, hogy egy film is képes egyedit és nagyszerût alkotni, felkeltve az eredeti elolvasását.
perry 2008 júl. 16. - 23:14:56
(5/31)
Értõ Géza vagyok :)
verdeleth 2008 júl. 16. - 22:36:04
(4/31)
lesz a tv-ben addig ne nyilatkozz róla, ha spoiler De dicsérni lehet :)
perry 2008 júl. 16. - 22:15:04 Előzmény verdeleth
(3/31)
Alap film, nem rajongok az átiratokért, de ez a mozi annyira jó, hogy oldalakat lehetne írni róla.
Aki akarja szívesen írok:)D
verdeleth 2007 dec. 15. - 15:43:52 Előzmény efes
(2/31)
van hozzá két cd-s angol feliratom ha kell
efes 2007 szept. 22. - 14:15:25
(1/31)
kérem szépen! magyar vagy angol felirat kellene ehhez a nagyszerû filmhez, aki tud segíteni, üzenjen legyen szíves, privátin!
(a magyar feliratos oldalak nem mûködnek, én meg nem vagyok sem arany, sem mészöly..:)