Rahar 2009 okt. 04. - 11:37:55
(36/56)
Az utóbbi fél évben ez a második film amit nem bírtam végignézni, 22 percig jutottam. Úgy gondolom, hogy a fantázia és a valóság számomra elég furcsán keveredik benne, valamint eleve nem tetszik az elején a fiatal 11 éves néger fiúcska meglett emberként való beszéde és mondanivalója. Valószínûleg az lehet a probléma, hogy én nagyon keveset tudok a fõszereplõ életérõl, de miért is kell elvárni bárkitõl, hogy ismerje Bob Dylan élettörténetét, hiszen éppen ezért nézném meg a filmet. Nekem nem tetszik, hogy a fantázia és a dokumentumfilmes elemek keverednek benne, ráadásul úgy, hogy néhol nem tudom eldönteni, hogy melyik elem hová tartozik. Valamint olyan mondanivalókat mutat be, melyekhez nekem, a kommunista éra végén nevelkedett, közép-európai lakosnak 2009-ben szerintem semmi közöm és nem is érint meg.
Redfield 2009 szept. 27. - 01:55:22
(35/56)
Megmondom õszintén: nem egy nagy film. Lassú folyású, hosszabb is a kelleténél, még az a rengeteg fantázia is ami átszövi - alig bírja el. De beszéljünk akkor egy keveset a pozitívumokról is: Cate Blanchett (és az összes többi Dylan-alteregó) kiváló, szemet gyönyörködtetõ színészi teljesítményt nyújt, tehát ez nagy erõssége a filmnek. Aztán ott van még egy másik is: az alap ötlet a bemutatásmódra. Ha nem így lett volna tálalva, valószínûleg végig se nézem. De mindig is vonzott az arra való törekvés, hogy egy filmben egy karaktert ne tudj azzal azonosítani, amit látsz, ne tudd ráhúzni, hogy ez az arca, ezek a mozdulatai, így beszél, ez õ. Mert nem, ennél több, kihagyjuk a megfoghatatlant, és ezeket a határokat jó feszegetni.

7/10
9/10
bybi 2008 okt. 25. - 11:13:53 9/10
(34/56)
A www.wikipedia.hu oldalon sok infó van ami segítheti a film megértését...
Tény, a film épít arra hogy angol nyelvterületen ezt a mûvészt mindenki ismeri (legalábbis hallott róla).
Zempy 2008 szept. 10. - 20:02:10
(33/56)
A film nem tetszett, de ezt elõre is sejtettem: más a témaválasztás, a fõszereplõ személye nem érint meg különösebben. Nem mondanám, hogy egy korszakalkotó munka, a publikum nagy része valószínûleg képtelen lenne véginézni.

Mégis, van egy dolog benne, ami nagyon megdobja: Cate Blanchett, ki más. Megint remekel, szerintem ez pályája legjobbja az Aviátor és Elizabeth mellett. Nélküle tényleg nem tudom, mi lenne a film erõssége, de szerencsére benne volt. Számomra ezzel õ 2007 legjobb epizódszereplõje. Más kérdés, hogy csak ezért érdemes-e megnézni a filmet. A youtube-on minden jelenete fent van, aki csak õrá kíváncsi, megtekintheti ott.
Vikke 2008 júl. 30. - 22:03:27
(32/56)
Miután vége lett a filnek elkezdett pörögni az agyam, hogy ez most mi volt ?? Mostanra viszont teljsen letisztult a dolog és úgyérzem nagy bátorság volt ezt a filmet elkészíteni több szempont miatt is. A története óriási kreatívitásra utal és a szereplõgárdára csak rá kell nézni, nemhiába emelik nagyba a filmet. Heath Ledger igazán kiforott színészi játéka öröm és bánat egyszerre.
pötty 2008 júl. 28. - 00:28:07 Előzmény kaizer chiefs
(31/56)
Richard Gere-t én sem értem..egész hihetetlen nekem, hogy az õ karaktere is Bob Dylan..Nem nagyon passzol bele az egészbe..De Cate Blanchett tényleg nagyon jó, igazán megérdemelte volna az Oscart érte..Heath is nagyon tetszett, és a kisfiú is aranyos volt:)
kaizer chiefs 2008 júl. 01. - 09:04:44
(30/56)
Enigmatikus film egy enigmatikus mûvészrõl, így van rendjén. Todd Haynes nem akarta megfejteni a legendát, inkább elmélkedni, körebejárni szándékozott és tette ezt helyesen. Kár, hogy kicsit el lett nyújtva (Gere minek kellett bele?) és, hogy sokszor nehézkes a film. Egyébként egy bravúros, érdekes alkotás, nem érdemes kihagyni.
Zaelleus 2008 jún. 25. - 18:11:08 Előzmény slacio
(29/56)
Krónikákon kívül ajánlom:
Howard Sounes - Down the highway (Dylan élete, nem tudom van-e magyarul...)
Bob Dylan - Lyrics / Dalok - Barna Imre fordítással kiemelten néhány dal szövege (biztos van magyarul :) )
Illetve Barna Imre is írt egy életrajzot, 85-ig bezárólag, ez is érdekes!
babz 2008 jún. 11. - 13:41:36 Előzmény slacio
(28/56)
Krónikák Elsõ kötet a címe. (www.parkkiado.hu) Állítólag lesz még két kötet, de egyelõre nagy csend van róla.
babz 2008 jún. 11. - 13:37:58 Előzmény slacio
(27/56)
Krónikák 1. a címe, önéletrajz, a Park Kiadó adta ki. www.parkkiado.hu
slacio 2008 jún. 03. - 22:52:29
(26/56)
milyen Krónikák? a Wikipedia is elég hosszan ír róla :)
http://en.wikipedia.org/wiki/Bob_Dylan
slacio 2008 jún. 03. - 22:41:46
(25/56)
úgy vágtam neki hogy nem tudtam, a film Dylan életérõl szól
érdekes volt és most azt érzem, mindent tudni szeretnék Bobról
5/10
midorikawa 2008 máj. 28. - 10:52:42 5/10
(24/56)
én tegnap este néztem meg...eléggé vegyes érzelmekkel fejeztem be a filmet.vhol mélyen jobbra számítottam.én szeretem az olyan filmeket, amiket csak kevesen, ami úgymond rétegfilm, vagy mûvészfilm, szóval nem ezeket a mindenkiáltalistenített szutykokat.és épp ezért nagyon megörültem, mikor végre nekikezdhettem. hááát az biztos, hogy mindenkinek ajánlom, hogy nézze meg.de szerintem többször kell, hogy igazán lejöjjön minden, eléggé összevissza.így elsõre.de nem volt rossz,csak talán egy picit jobbra számítottam.
jó volt látni heath-t benne.
Zaelleus 2008 máj. 08. - 17:04:46
(23/56)
Igen, meg a Dont look back - bõl.
Zaelleus 2008 máj. 08. - 17:01:24
(22/56)
Nehezem hiszem el, hogy DVD-n hamarabb kijött, mint, hogy itthon lássuk moziban!

http://www.amazon.com/Im-Not-There-Christian-Bale/dp/B0013D8L7C
Helios 2008 máj. 05. - 01:37:12 Előzmény morcosharcos
(21/56)
Hát mostanában katasztrófa milyen címek vannak, valaki nagyon kreatív akar lenni. Nekem idén a csúcs a Nem vénnek való vidék, és a Vérzõ olaj... az eredeti címek ezerszer jobbak. Egyébként nagyon várom a filmet, kár hogy Heath Ledger utolsó filmjeinek egyike.
Lisa111 2008 ápr. 27. - 22:10:26
(20/56)
Hát nem sietik el :(
Lailui 2008 ápr. 27. - 22:07:37
(19/56)
Elég végignézni a szereplõgárdát. Én magamban szépen halkan már el is határoztam, hogy kiharcolom magamban a moziba menést. Annyit látatlanban is megér a film. Utánna majd mesélek...!:D
10/10
bbohun 2008 ápr. 20. - 11:39:35 10/10
(18/56)
tényleg jó film. bár nem minden részlet világos. még csak a felét láttam, mivel feliratot csinálok hozzá. és mivel nincs angol felirat a neten, ezért szövegértés alapján kell dolgozzak, épp ezért nem világos minden részlet. na majd moziban... Cate Blanchett és a fekete kiskölyök alakítása nagyon ott van. és szerintem nagyon jó ötlet volt az is, hogy ennyire különbözõ karakterû színészek (és színésznõ!) játszák a különbözõ korszakait. korábban olvastam, hogy az egyikük nõ lesz, de ez a film elsõ felében fel sem tûnt! csak a második felébe belepörgetve fedeztem fel Cate B. jellegzetes arcvonásait az egyik jelenetnél.
morcosharcos 2008 ápr. 19. - 14:39:04
(17/56)
Pfff...mi ez a magyar cím???:S de legalább a premier dátuma megvan,bár ez a június 26-a...legalább a szülinapom elõtt lesz programom a barátaimmal...