alexx1001 2011 jan. 18. - 12:28:50
(341/801)
Üdv! Nagyon jó volt a sorozat végig néztem, de meg kell hogy mondjam kicsit ideges vagyok mert a végét nagyon összecsapták, fõleg az utolsó részt! Az oké hogy igy összecsapva happy end a vége de azért én még + 2 résszel megtoldottam volna és igy normálisan le lehetett volna zárni minden szálat!!
zyro 2011 jan. 17. - 14:42:46 Előzmény Pink Pearl
(340/801)
Nagyon érdekeseket írtál Indiáról, egész felkeltette az érdeklõdésemet,köszi hogy ezeket megosztottad. Az a gyanúm hogy a mai utolsó részben tényleg összecsapnak mindent, én láttam a Yotubon olyan részt amikor Maya átadja Bahuánnak a gyereket és sirva megy el arról a szokott helyrõl ahol találkozni szoktak,akkor ez kimarad a Romantikán vetitett részbõl, vagy ma még lehet? --na mindegy. Tud valaki valami hasoló jó kis sorozatról ami majd az India "helyett " lesz? Látom hogy az Amanda Ó, megy majd, de az nem olyan sok részes, belenéztem, Nathalia miatt, de nem tetszett és így nem néztem.Üdv. mindenkinek
Pink Pearl 2011 jan. 16. - 10:51:33
(339/801)
Egyébként amit az özvegyek "kidobásáról" állít film Indiában,az azért kissé el van túlozva a hatásvadászat kedvéért. Utánakérdeztem és olvastam a tényeknek.

Ez a bizonyos "csak" fehér szárít hordhat egy özvegyasszony....és "nem hordhat" ékszert egy özvegyasszony és a többi baromság ...NEM tiltott dolgok (vagyis nem a törvény tiltja) egyszerûen csak egy szokás a primitívebb indiai emberek között.

Az sem igaz, hogy Indiában csakúgy "kidobhatják" az özvegyasszonyokat az utcára.
Tudom, hogy a filmben Mayát nem is kifejezetten emiatt (vagyis nem a "megözvegyülése" miatt)dobta ki Opas a házból hanem mert mástól volt az unoka..........de......ettõl függetlenül ugyebár jópár olyan utalás volt a filmben, hogy ha egy nõ megözvegyül akkor arra a "koldus élet" vár! EZ NEM IGAZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ez legfeljebb abban az esetben van így ha az özvegynek nincs családja,semmiféle rokona. Ha van gyereke, vagy szülei, testvér vagy akárk....ilyenkor oda szoktak költözni!
Ha van gyereke akkor a gyereknek KÖTELEZÕ (törvényileg is) eltartania az anyját, mivel Indiában nincs nyugdíj! Ahogy a szülõnek is kötelezõ volt õt eltartani amíg kiskorú volt!

Látjátok pl Anandaéknál is akkor Lakshmi asszonysággal mi a helyzet?! Õ miért nem lett kidobva? Miért él ugyanolyan jómódban , kényelemben? Hmm? Hát mert VAN CSALÁDJA!
És Lakshmi asszony egyáltalán nincs elnyomva. Láthattátok milyen "parancsnok" módjára utasítgat és bírál mindenkit :DDDD

Az igaz, hogy fehér száriban jár de azt szabad akaratából teszi.....és ÉKSZERT IS HORD !!! :DDDD Nem vettétek észre? A fülében mindig ott a fülbevaló :))))))))))) Jó hát nem az az óriási nagy lifegõ amit az indiai nõk hordanak, csak nagyon pici......de akkor is ékszer :))))

Az özvegyasszonyoknak (akiknek nincs senki rokona akik eltartanák) az állam úgynevezett "özvegyházakat" tart fenn.Itt lakhatnak és minden hónapban kapnak fejenként 500 ruppia (kb 2000 ft ) támogatást az államtól.
Sok özvegy egy bizonyos idõ után már színes száriban jár és az ékszereit is felveszi (már akinek van)......szal nem "temeti el" magát a buta indiai hagyomány szerint.........

Az özvegyek máglyán elégetése 1928 óta HIVATALOSAN TILTOTT DOLOG INDIÁBAN!
Napersze sok helyen titokban erõszakkal elégettek még özvegyaszonyokat :((((((((((( Jajj szegény indiai nõk :((((
Az utolsó közismert eset 1987-ben történt. Az esküvõ után nem sokkal meghalt az ifjú férj és az após szerint a feleség "hozta a bajt" a fiára. A feleség (egy 18 éves lány volt) elbújt de a férj családja megtalálta és a máglyára dobták...........

Az indiai törvények szerint aki egy nõt máglyára dob erõszakkal az HALÁL BÜNTETÉST KAP!
Aki pedig rábeszél egy özvegyasszonyt a máglya halálra az 7 év börtönt kaphat.

Indiában van egy olyan állam ahol nem tiltott az özvegyasszonyok újbóli férjhez menetele.
Orissza államban jobb a helyzet; itt az özvegyasszony újra férjhez mehet. Az új férjnek szintén özvegynek kell lennie. Ha nem az, akkor szimbolikus házassággal, majd a fa, mint feleség elpusztításával szimbolikusan özveggyé teszik.

A feleség feltétlen hûséggel tartozik férjének. A férj szabadabb, tarthat ágyasokat. Az ágyasnak olyan kaszthoz kell tartoznia, amelynek tagjai adhatnak a férfinak vizet. A férj nem ehet az ágyas fõztjébõl, és nem étkezhet vele. Nemi érintkezés történhet.

Ja és ahogy korábban gondoltam ez az "özvegy többet nem házasodhat" téma CSAK NÕKRE vonatkozik! Egy férfi akár AZONNAL újranõsülhet!

Elképesztõ hogy a mai világban léteznek ilyen nõket lenézõ és elnyomó országok :((((((((((((((
Mintha 500 évvel ezelõtt megállt volna ott az idõ :(((((((((
De szörnyû lehet Indiában élni :(((((((((
Zsizella 2011 jan. 15. - 17:10:08
(338/801)
youtube és ott ha a cimnél látod a 200 rész,ahol most tartanak,de sajna nem minden rész látható.Amennyiben beirod a 147-et és onnam a kimaradt/lement/ részek már világosak,amennyiben a nyelvet nem is értjük.
10/10
sorozatkedvelõ 2011 jan. 15. - 12:21:01 10/10 Előzmény lifepak73
(337/801)
Yutubon
lifepak73 2011 jan. 14. - 23:24:02 Előzmény Zsizella
(336/801)
Szia Zsizella.
Légyszi írd meg, hogy hol lehet ezeket a videókat megnézni.
Köszi szépen.
Zsizella 2011 jan. 14. - 16:28:57
(335/801)
A vége HEPPY END,ha igazán valakit érdekel,nézze meg a videokat.Ha a 200 résztöl kezditek,akkor a mostani befejezö részeket láthatod.
Zsizella 2011 jan. 14. - 16:24:19
(334/801)
Az m2 leadott filmek,mindig az elözö napi m1-es ismétlései.
A mai délutánt rászántam a befejezö videok megnézésének,mert nagyon izgatott.
Röviden...............18-án lesz a zonon az utolso rész.
Opas Sankált elbucsuztatja,utra kel.
Maya Rajal nézi Bahuan esküvöjét az utcán.
Tarsu megesküszik.
Már régebben is irtam,a Cadore vezetöje Eli lesz.
Raul elutazik,Julinnaval elbucsuznak.
1/10
offtopic
csikosi 2011 jan. 14. - 13:37:34 1/10
(333/801)
Stevie3 szia!
Tudod, hogy hány részbõl áll a sorozat?
Igazából mérges vagyok, hogy egyszerre két (romantika)csatornán is adják, sõt még ismétlik is az M2-n.
18,35-tõl inkább a Silla királyságot nézem volna, mivel abban az idõben ér haza a legtöbb nézõ.
Nem tudom, hogy állítják össze a filmes adásokat, de egyszer kértem, hogy cseréljék el a két sorozatot.
Üdv neked:
stevie3 2011 jan. 14. - 12:29:17
(332/801)
Hát eléggé érdekes a vége, olyan se füle se farka, nagyon össze van csapva, de amúgy jó kis sorozat!
Hajniczy 2011 jan. 13. - 21:59:52 Előzmény Zsizella
(331/801)
de most mi ez már rendes megvágták a sorozatot? hát ha igen, akkor ez nagyon gáz:S
Zsizella 2011 jan. 13. - 15:47:42
(330/801)
Sajnos nagyon összecsapják a sorozat végét.Opas majd meg õrûlt a haláleset kapcsán.Itt ez nem jött ki ugy.Sokat keresték Raj testét,nem akarták elhinni,hogy meghalt.Ha Maya megnézi,biztos felismeri.A korházban sem olyan gyorsan ébredt fel Raj.
Opas a kisfiuhoz nagyon kötödik és nem tud töle elválni,mert szereti.Itt látható,hogy Shankál jó szivét,igazságérzetét örökölte.
Az emberrablás kapcsán is a büntetést szinte alig mutatták.Julinna szenvedett,mig kikerült,megviselte.Most Zeka felett is elsiklanak.
Zsizella 2011 jan. 13. - 15:30:03 Előzmény zyro
(329/801)
Csacsa ugy tudom,az öreglány rokona,tán a sogora... tudja,hogy az öreg dalittal,fiatallány korában elszökött.
Tegu 2011 jan. 13. - 00:03:26
(328/801)
sziasztok, az m1/2-n nézem, ennek a RAulnak teljesen elvette az eszét a szerelem, már bornirtság határát surolja, Szilvia meg irritálóan naiv, ahogy mindenbe pont Yvone-t avatja be.
_Andi 2011 jan. 12. - 14:28:09
(327/801)
Laksmi a sógornõje, tehát valószínûleg Opash "apjának" a testvére.
zyro 2011 jan. 12. - 14:13:50 Előzmény csikosi
(326/801)
Nekem 30 csatornám van, de csak a romantikán megy és az M1-en, hol megy egész nap,melyk csatornán? Hogy álmos film, hát akkor aludni kell rajta, nekem tetszik a film annak ellenére hogy vannak benne unalmas részek,( de meg lehet ismerni egy egészen más ország szokásait, kultúráját,és szerintem ez érdekes) sebaj nemsokára vége lesz, és ahogy minden sorozatot összecsapják a végét!
Valaki világositson már fel, igy a film végére hogy ez a Csacsa milyen rokonsági fokban van az Ananda családdal?köszi!
10/10
mamaerika 2011 jan. 12. - 10:15:37 10/10
(325/801)
ronda és buta kúltúrájuk van.
Pink Pearl 2011 jan. 11. - 15:37:20
(324/801)
Ja és még egy dolog!
Azt se értettem, hogy mi volt az amikor azok a nõk a templomban fakanállal verték Maya kezét mielõtt lehúzták a karkötõit?? Ez is vmi szokás? Megverni az özvegyasszony kezét??
Anna Varga 2011 jan. 11. - 14:09:05 Előzmény Hajniczy
(323/801)
A sorozat 160 részes.Január 17-én hétfõ este 21-kor lesz az utolsó rész!Egybként Raj-t összekeverték a lánca miatt, nem hiszem hogy meghal,csak kómába van!
Én meg arra vagyok kiváncsi, mi lesz Maya sorsa,hisz a férje már mindent tud Róla!
10/10
sorozatkedvelõ 2011 jan. 11. - 13:45:04 10/10
(322/801)
Még jó,hogy Mayát nem égették el a férj holttestével együtt,mert az õsi szokás azt írja elõ.