10/10
offtopic
MsYoudit 2011 ápr. 04. - 17:16:27 10/10
(401/801)
Köszi Neked is! Én is nagyon szeretem a keleti kultúra témájú filmeket, ezért fogott meg ez is, még szerencse, hogy véletlenül rátaláltam az M1-n :) Imádtam pl. az Esküvõ monszun idején (Monsoon Wedding) c. filmet is! Tudsz/tud esetleg valaki hasonlókat? (bocsi, ha más fórumba kellett volna ezt írnom!)
10/10
MsYoudit 2011 ápr. 04. - 17:07:10 10/10
(400/801)
Köszi, így már értem! Sajnos az elsõ huszon... részt nem láttam, így nem voltam nagyon képben. Ha ennek vége lesz, megnézem a másik sorozatot is, bár nem szeretnék rabja lenni egynek sem, de nagyon érdekel a keleti kultúra.
poinsettia 2011 ápr. 04. - 17:04:43
(399/801)
Juliana Paes Mayának sminkeli magát:
http://www.youtube.com/watch?v=v3J4sQIqLY0
10/10
édesmaya 2011 ápr. 04. - 11:41:02 10/10 Előzmény MsYoudit
(398/801)
Szia! én is hozzászólnék. A brazil klónt is láttam, és az India- Álmok útján- t is.
Biztosíthatlak, hogy igaza van Poinsettiának, és a régebbi Klón az a csúcs! Én letöltöttem mind a 250 részét, és amikor idõm engedi, egymás után nézem a részeket. De ilyenkor nem bírom abbahagyni, mert egyszerûen annyira lenyûgöz az a hangulat, az a milliõ, a titokzatossága, gyönyörû jelmezei, a táncok, a hihetetlenül csodás zene, leírhatatlanul elbûvöl! Én mindenkinek ezt a változatot ajánlanám, mert a másik O Clone-t is nézem, de az a nyomába sem léphet! Nyamvadt másolás, de még az sem.
Az India - Álmok útján hasonlóképpen csodálatos történet, csodás az indiai kultúrába belekóstolni, más népeket, szokásokat megismerni nagyon klassz dolog. Engem ez a sori is nagyon érdekelt, és lenyûgözött.
poinsettia 2011 ápr. 04. - 08:51:30
(397/801)
MsYoudit, a chacha (vagyis bácsi), teles nevén Karán Ananda a Lakshmi asszony sógora, néhai férjének a testvére és gyakorlatilag õ az egyetlen igazi Ananda ebben a famíliában. :-) Igen, õ ismeri Lakshmi titkát, mert annak idején baráti viszonyban volt Shankárral és a Lakshmi fivéreivel is, így tudott a titkos eljegyzésrõl, a meghiúsult szökésrõl stb., és amikor Lakshmi a férje temetésén halotti máglyára akarta vetetni magát, azt kiabálva, hogy bûnhõdnie kell és hogy a gyerekének nem szabad megszületnie, Karám rájött, mirõl van szó, és lebeszélte sógornõjét errõl az ostoba szándékról, aztán megszervezte, hogy Lakshmi utazzon el vidékre és ott szülje meg a "héthónapos" Opasht.
Aida azért haragszik Darióra, mert azt hiszi, hogy ez a szégyentelen öreg szoknyavadász elcsavarta a kicsi és ártatlan leánykájának a fejecskéjét :D Pedig valójában Camilla koslatott Darió után és nem fordítva.
Ami a Clont illeti, szerintem az eredetit érdemes megnézni, vagyis brazilt. Ez egy kultuszsorozat, van különleges hangulata, komoly mondanivalója, sõt, filozófiája és misztikuma is - szóval ez nem egy közönséges szappanopera, hanem sokkal több annál.
kinga1218 2011 ápr. 02. - 08:50:01
(396/801)
A brazil változatot sokkal érdemesebb megnézni, hiszen ez sokkal jobban hasonlít az Indiára. A 2010-es változata a Klónnak elég gagyi. Az új Klóntól még az India is sokkal jobb sorozat.
10/10
MsYoudit 2011 ápr. 02. - 08:09:44 10/10 Előzmény poinsettia
(395/801)
Kedves Poinsettia!
Láttam, hogy nagyon sok hozzászólásod van korábbról :) Meg tudod mondani, hogy Chacha-t milyen szálak fûzik az Ananda családhoz, kinek a kije? Jól vettem ki, hogy õ ismeri Laksmi titkát? Ill. Camilla anyja miért haragszik Dariora?
Más: A klón c. sorozatnak melyik változatát érdemes megnézni? O Clone - brazil tévéfilmsorozat, 2001 vagy az El Clon amerikai-mexikói filmsorozat, 2010?
Persze ha esetleg más is tudja a válaszokat.... megköszönöm!
10/10
arebaba1234 2011 márc. 29. - 15:52:31 10/10
(394/801)
Tetszett Ravinak az a húzása, amikor mégis elvette a Camillát. Õ legalább keresett megoldást, nem úgy mint a bátyja....
10/10
krymhilda 2011 márc. 29. - 13:38:32 10/10 Előzmény jade65
(393/801)
Szia!

Cadoré úr az apja Ramirónak és Raulnak. Mindenki úgy tudja, hogy Raul meghalt, ezért nem érti Cadoré úr, hogy Raul számlája miért a halála után lett zárolva. Ezért zargatja folyton Mayát, hiszen Maya Raul titkárnõje volt, többször is beszéltek még a sorozat elején telefonon. Õ intézte Raul pénzügyeit. Raul "halála" után Yvonne felhívta Mayát, és Raul feleségeként mutatkozott be, majd egy dubai-i címet adott neki, ahova egy csomagot kellett küldenie. Maya nem tudja, hogy hova tette a címet, ezért a címért telefonálgat neki folyton Cadoré úr. Cadoré úr ezért gyanakszik Murilo és Sylvia mellett még Mayára is. Maya kisfiához és Dudához az egésznek semmi köze. Duda nem a Cadoré család tagja. Eddig gondolom leginkább a fõ szerelmi szálat követted, de próbálj meg többször belenézni a sorozatba, mert vannak más fontos szereplõk is.
jade65 2011 márc. 28. - 18:19:06
(392/801)
Sziasztok,
én csak alkalmanként nézek bele-bele a sorozatba. Itt az M1-en szívesebben nézem, mint korábban a Romantikán, mert nem szakítják meg reklámok. Tudom mi lesz a sorozat vége. De a mai résznél megakadtam, segítsetek: Kicsoda a brazil Cadoré úr? Miért zargatja interneten Mayát? Milyen leveleket küldött Maya Dubaiba? Köze lehet Maya kisfiához?
Cadoré úr Duda családja? Az imbd-n megnéztem a szereplõket, de Duda vezeték nevét nem írták ki, így nem tudom, hogy õ is Cadore-e?
Ha a válasz bonyolult, hol tudom elolvasni a korábbi részek tartalmát? köszönöm elõre is
hozsike 2011 márc. 22. - 18:14:49
(391/801)
Én nem igazán kedvelem a sorozatot, de imádom az indiai filmeket ezért belenéztem pár részbe. Am szerintem vagyis ahogy észre vettem az indiai, bollywoodi filmekben ott sem mondják ennyiszer az 'are' szót mint itt szerintem túlzásba viszik x) Meg ha azt mondják, hogy 'chalo' miért nem szinkronizálják le azt is magyarra és mondják magyarul, hogy 'gyerünk, indulás'. De ez van az 'accha'-nál is. És Raj -nak a nevét miért Rázsnak mondják az Rádzs x) namind1. Ja de a legnagyobbat akkor döbbentem amikor a fõcím zenét hallottam az a Dostana c. filmben van amikor Abhishek Bachchan -ék ott táncikálnak :D Jah és amikor meghallottam a Salaam-E-Ishq c. filmbõl a Salaam-E-Ishq c. számot:D Jaj meg olyan boldog voltam amikor mondták, hogy nézzük meg Shahrukh Khan új filmjét a moziban. SRK az egyik óriási szerelmem Indiából és nagyon népszerû színész. :)
najó csak ennyit akartam, sziasztok :)))
Tegu 2011 márc. 18. - 12:37:25 Előzmény napraforgó
(390/801)
ja, a Melissát ki is hagytam az idegesitõ szereplõk felsorolásából.
10/10
krymhilda 2011 márc. 18. - 12:35:03 10/10
(389/801)
Szia!

Ha jól tudom, akkor Major Melinda.
jade65 2011 márc. 18. - 11:46:01
(388/801)
Sziasztok!
Tudja-e valaki, hogy kicsoda Maya magyar hangja? A ,,hangját,, naponta hallom sok sok filmben, de nem jövök rá ki õ. köszi
napraforgó 2011 márc. 17. - 05:22:50
(387/801)
Már most elõre lehet látni, hogy a csaaládját átverõ Raul biztosan ráfizet és lehet, hogy az a pióca Yvonne meg odébbáll, megússza. Tanulság: ne kezd ilyen pénzéhes ribancokkal. Mint ahogy a csaaládját elhanyagoló Cezar is pórul jár. Vagyis: ne akard átverni a családodat, mert megjárod.
Annyira kilóg a lóláb, én nem szeretem az ilyen erkölcsi tanulságokkal alaposan megtûzdelt sorozatokat. Akkor már inkább a népmesék.
napraforgó 2011 márc. 17. - 05:18:17
(386/801)
Én is kb a felénél érek haza - kutya-macskaaetetés közben látok pár kockát. Engem Tarso betegsége is idegesít (úgy általában sajnálom a betegeket, de ez a mûbeteg idegesít), és fõleg az idegesítõ anyja, Melissa. Messzemenõkig ellenzem a nõk elleni erõszakot, de ha erre a nõre nézek, hát viszket a tenyerem.
Tényleg csak a szép indiai palotabelsõk, ruhák, ékszerek érnek valamit.
Tegu 2011 márc. 16. - 22:33:22
(385/801)
Nem nézem folyamatosan ezt a sorozatot, de három szereplõ bicskanyitogatóan idegesitõ, sorrendben a RAul, most már más néven, Sylvia, akinek minden problémánál elsõ gondolata Yvonne segitségét kérni, s legjobban a Duda bosszant bornirt önbecsapásával.
Ezt le kellett irnom, annyira tönkrevágják az egész sorozatot, amire egyébként is csak a pazar ruhák, ékszerek és palotabelsõk miatt érdemes ránézni néha
napraforgó 2011 márc. 10. - 13:50:22
(384/801)
Azt hittem ez egy valódi kooprodukciós film, de most látom, hogy az összes "indiai" szereplõ brazil. Még a szép Maya is.
Kiváncsi vagyok, hogy mi lesz most Maya gyerekével, elveszi tõle az anyja, mert egy dhalit fia, vagy szépen visszacsempészik a családba, mintha csak Raj-é lenne?
syuzi 2011 márc. 09. - 17:39:46
(383/801)
Most akkor mi lesz Maya gyerekével? Kár hogy ma nem lesz:( De holnap alíg várom:)
mary0114 2011 márc. 02. - 21:24:39 Előzmény tneshedvig
(382/801)
Szia!
Sajnos én nem találtam sehol sem...