Rider84 2008 jún. 06. - 23:20:06
(276/596)
Nem értem komolyan,hogy miért kell mindent kiboncolgatni egy Indiana Jones filmnél.Ennek a sorozatnak nem ez a lényege.Nem mindenhol veszi önmagát sem komolyan.(nem az ufos dolgokra gondolok).Az egész egy rendkívül eltalált és jó poén.Miért kell lefikázni?Szerintem ez a rész simán odatehetõ a régiek mellé,és benne maradt az a hangulat,mint azokba,csak mivel 2008 van,egy kicsit modernebbül meg felpörgetve.De nem annyira felpörgetve,hogy idegesítõvé váljon.Ez a rész is hamisítatlan Indiana Jones feeling.
(Igen,az ufo-s ötlet Daniken könyveibõl származik részben.Én nem állítom,hogy õneki igaza volt mindenben,meg nem mondok ilyen hülyeségeket,hogy hitelesebbek a könyvei mint egy mai történelemkönyv,de azért elgondolkodtató,hogy valóban épültek olyan dolgok az ókorban,amiket mai technikával sem lehetne igazán megépíteni.A csak a levegõbõl látható vonalakról nem is beszélve.Ezek nem csak az Indy filmben léteznek.Az ûr az ûrök között kijelentés meg nem baromság,mert akik hisznek ezekben a dolgokban valóban azt tartják elfogadhatóbnak,hogy nem itteni bolygókról jönnek ezek a lények,hanem különbözõ dimenziókból.Ezeket azért tettem zárójelbe,mert nem szeretném,hogy ez a fórum interdimenzionális lényekrõl való vitává váljon.)
Tehát szerintem jó lenne mindent a maga mûfajûban kezelni.És egy hollywoodi kalandgfilmtõl nem azt várni,mint egy mély mûvészfilmtõl.Mint ahogy az is helytelen lenne,ha valaki egy mûvészfilmtõl várná a hollywoodi kliséket.Igenis tetszik vagy nem tetszik az Indiana Jones filmek ezektõl a kliséktõl jók,mert mesterien alkalmazzák õket.
Igor76 2008 jún. 06. - 19:31:45
(275/596)
Kissé alkoholosan ültem be a moziba erre a filmre, ezért az eleje még egészen nézhetõnek tûnt. De ahogy józanodtam, úgy vált a film egyre unalmasabbá. A pókhálós Indy-feeling a helyén volt, de könyörgöm...sztori? Forgatókönyv? Csöppnyi realitás? Lefogadom, hogy a trükkökön több száz ember dolgozott, míg a forgatókönyvet egyvalaki írta egy kockás füzetbõl kitépett lapra. Az meg elég szánalmas volt, ahogy azzal a fröccsöntött mûanyag koponyával rohangáltak mindenhová. A végén pedig az öreg "ûrök közötti ûrös" beszólása végképp megadta a filmnek a kegyelemdöfést. Úgy látszik, vénségére Spielberg is meghülyült.
t.atina 2008 jún. 05. - 15:58:40
(274/596)
Kösz. :-D Nem, de nézd csak meg, hány filmbe sikerül õket így vagy úgy belekeverni mostanában.
leopard26 2008 jún. 04. - 23:41:49
(273/596)
Nekem mondod?Engem azért akartak megbuktatni történelembõl mert kivonultam az óráról,mikor a piramisok építésérõl tanultunk!Sõt!A mai idõsebb emberek meg csak csodálkoznak hogy mennyivel másképpen tanítják a mai gyerekeket,mint õket!Azt szokták mondani hogy pont az ellenkezõjét
Kovács kolléga 2008 jún. 04. - 19:38:42
(272/596)
1. kannibál vagyok.
2. Az Indy 3-ban Elsa Schneider sokáig pozitív hõsnek számított, csupán a brünwaldi kastélyban derült ki, hogy valójában náci. Itt viszont Irina Spalko kezdettõl fogva fõgonosznak számított, azaz máris ugrik a párhuzam.
3. Sokkal nyomósabb érv az elcsábítási kísérlet ellen, hogy a Ray Winstone által alakított Mac személyében már volt egy kétfelé játszó szereplõ. Márpedig egy ilyen film egynél több összetett karaktert nem bír el.
4. Az Indy 4-bõl ezzel együtt nagyon hiányzott a burkolt erotika. Karen Allen színészként jól teljesített, de a kora miatt õ már aligha tudta volna felcsigázni a nézõk fantáziáját.
9/10
zee944 2008 jún. 04. - 16:33:29 9/10
(271/596)
Nem nagyon értem a hozzászólásodat. Senki nem mondta, hogy jobb forgatókönyvet tudott volna írni, a nyilvánvaló hibákat, túlzásokat viszont ettõl még észrevehetjük.
t.atina 2008 jún. 04. - 16:09:19
(270/596)
Láttam az elsõ három filmet, amik fantasztikusak, de ez a negyedik... A humora, megjelenése az tényleg Indiana Jones volt, de mi a csudáért kellett belekeverni sz ufókat? Tudom, hogy ma már minden eladható, ha ott van mellette némi relytéjes õskori múlt ufó-szerû istenekkel megspékelve, de szerintem Indianahoz tudtak volna jobb forgatókönyvet is találni. Kicsit reklámfogásnak tûnik a sztori. Mintha nem lettek volna biztosak abban, hogy sikeres lesz a film, inkább "biztosra" mentek?
Arról, hogy az ufók tanítottak meg minket tüzet gyújtani, gazdálkodni, számolni, írni, stb, õk építették a piramisokat, a Nazca.vonalakat, a Stonhenge-t, csak annyit, hogy attól még, hogy az ókor jó pár ezer évvel ezelõtt volt, még nem majomszerû, kis agytérfogatú emberek éltek! Igenis képesek voltak olyan mérnöki csodák építésére, amit mi ma már nehezen fogunk fel, talán azért, mert mindent megoldanak helyettünk a gépek. Az a legrosszabb és legdühítõbb az ilyen teóriákban, hogy önmagunkat, mint az emberiséget becsüjük le.
9/10
zee944 2008 jún. 04. - 15:54:16 9/10 Előzmény KF
(269/596)
Szerinted ez arról szól, hogy okosabbak vagyunk Spielbergnél?
10/10
KF 2008 jún. 04. - 14:38:18 10/10
(268/596)
Én is egyetértek Kovács kollégévál, miért nem rendeztétek együtt Spilberggel a filmet?? Vagy miért nem nézették meg veletek elõször, hogy aztán ti elmondjátok mi a hiba aztán javítva lett volna...:))
9/10
zee944 2008 jún. 04. - 14:19:21 9/10
(267/596)
Egy rakás dolgot lekopiztak a Kereszteslovagból, nagyon helyesen, miért pont ezt nem? Igaza van Kovács kollégának, hogy több hangsúlyt kellett volna Blanchett nõiességére fektetni.
Kovács kolléga 2008 jún. 04. - 11:40:55
(266/596)
A Cate Blanchett által megszemélyesített szovjet kémben az volt a legidegesítõbb, hogy az égvilágon semmi nem utalt arra, hogy itt egy nõrõl van szó. Figyelembe véve Blanchett színészi képességeit, célszerûbb lett volna nõiesebbé tenni Irina Spalkot, lehetõleg akcentus nélkül.

A vívójelenet nem volt rossz ötlet, de túlságosan rajzfilmesre sikeredett. Több imbolygást és csetlést-botlást kellett volna belevinni.
leopard26 2008 jún. 04. - 10:44:45
(265/596)
Okés!De sokmindenre nincs bizonyíték,mégis tanítják!Csak teóriák vannak rájuk
9/10
zee944 2008 jún. 03. - 20:45:04 9/10
(264/596)
Jó gondolatok az utolsót leszámítva (sztem ez már túlságosan kikacsintós poén lenne), sokmindenben egyezik is azzal, amit a #367-esben leírtam, mint fõbb, megváltoztatandó jeleneteket.

SPOILER

Most, hogy mondod, egy õsöreg mûködésképtelen csészealj (amit iszonyúan benõttek a növények, koszos-szutykos, és minden ami kell) tökéletes lett volna. Pláne úgy, hogy elõször csak darabjai látszódnak, és csak késõbb derül ki, hogy mi az. De kár, de kár. Mennyi buta hibát el lehetett volna kerülni.

Egyébként abban teljesen biztos voltam, hogy lesz egy jelenet, ahol Indy fiát el akarja majd csábítani Blanchett. Meg is lepõdtem, hogy nem volt.
Kovács kolléga 2008 jún. 03. - 20:29:31
(263/596)
Gondolkodtam rajta, vajon mit csináltam volna másképpen az Indy 4-ben:


***SPOILER*** PÓTOLVA

1. A földönkívüliekkel kapcsolatos alapötlet jó volt, de semmiképpen nem lett volna szabad már a film elején egyértelmûvé tenni, hogy mirõl van szó. (Már a trailerekben is feltûnt a Roswell feliratú láda, ami után már aligha okozott meglepetést az ufós alapötlet.) Az lett volna az igazi, ha csupán a film végén jön a csattanó, ahogyan a Frigyláda esetében is csak az utolsó percekben derült ki, mire képes az ereklye.
2. Idõnként bántóan sok volt a fecsegéssel eltelõ üresjárat (pl. Orellana sírkamrájában vagy a szovjetek perui táborában), máskor viszont irreálisan eltúlzott akciójelenetek következtek. Ford jelenetei jók voltak, de LeBeouf indás ugrabugrálása inkább egy Nagy durranás-típusú paródiafilmbe illettek. Célszerûbb lett volna több élethûség és egyenletesebb eloszlás az akcióknál.
3. Orellana sírkamrájának õrzõit és a perui pramis mélyén bujkáló indiánokat jobban be kellett volna mutatni. Kik õk? Miért csinálják, amit csinálnak?
4. A pramisba jobb lett volna megnehezíteni a bejutást. Egy-két rafinált, még Indyt is meglepõ csapda feldobta volna a végére ellaposodó történetet.
5. Az idegenek ûrhajója nálam egy mûködésre már szinte képtelen õsöreg jármû lett volna, a kristálykoponyával újraélesztett földönkívüli pedig már csupán néhány percig maradt volna életben (ami elég Irina Spalko halálához). A film végén nem a levegõbe emelkedik a hajó, hanem iszonyatos robajlással elsüllyed a föld mélyén egy hatalmas kráterben, kb. úgy maga alá temetve a titkát, mint Nemo kapitány A rejtelmes szigetben. Hagyott volna azonban magával egy üzenetet, ami azt sugallja, hogy az évezredekel ezelõtt érkezett földönkívüli inteligencia évezredek múlva újra el fog jönni. Az amerikai kormányból kiábrándult Jones azonban tûzbe veti a hieratikus írással közölt üzenetet, hogy örökre megsemmisüljön a titok.
6. Érthetetlen és komolytalan volt a szovjet hírszerzõk akcentusa. Miért ne lehetne egy szovjet ügynök perfekt angol. Kissé átírtam volna Blanchett szerepét, aki az itt látott sematikus figuránál összetetteb karakter lett volna, és ebbõl eredõen természetesen megpróbálja elcsábítani Indy fiát.
7. Még egy ötlet: érdekes lett volna egy-egy epizódban, alig észrevehetõen elrejteni cameo-színészként a klasszikus Star wars-trilógia két másik kultszínészét, Mark Hamillt és Carrie Fischert. Elõbbi mondjuk a Yale Egyetem könyvtárában áll a háttérben és egy nagy faliképen egy Jedi-lovagra emlékeztetõ alakot néz (csak egy-két másodpercnyi villanás az egész), utóbbi pedig abban a vendéglõben ül a háttérben (egy, a Halálcsillagra emlékeztetõ asztali dísz van elõtte), ahol Indy elõször beszélget a fiával. Ugyanakkor a Frigyládát kihagytam volna. A nyitójelenet helyszínének is inkább egy másik raktárt válaszok.
P.tör 2008 jún. 03. - 19:58:00
(262/596)
Nem hiszem, hogy ennyire a béka s*gge alatt lennénk, amit Te leírtál.
Én például nem futkosok párizsiért, mert lemegyek a közértbe azt veszek. ( Meglepõ, de mindig lehet kapni ).
Hogy kinek, milyen az életvitele, arról sajnos nem tehetek.
Sminket Te is tehetsz magadra, ha gondolod.
Szószó magáról Indiana Jones-ról, Harrison Fordról írtam, nem pedig egy politikai, jaj de szar az Életem topikba.
Ennyi.
Köszi
9/10
beo71 2008 jún. 03. - 15:30:54 9/10
(261/596)
Újra nézve az elsõ 3 Indy filmet,azt akartam,hogy olyan legyen a negyedik rész is,akciódús,humoros,szövevényes olyan Indy-s.Talán Spielberg is így volt vele,láthatóan erre törekedett.Látva a végeredményt örülhettem,jól sikerült 9/10-es,mégis valami hiányzott,nem tudom mi,talán egy kis eredetiség vagy valami újszerû,nem tudtam 10-est adni rá pedig szerettem volna.Lehetséges,hogy pár év múlva ez is kultfilmmé válik és visszanézve sokkal jobb lesz,most túl nagy volt a várakozás.
8/10
Arc19790829 2008 jún. 03. - 14:18:20 8/10
(260/596)
Hááát, hogy több igazság lenne Erich von Däniken könyveiben? Egyenlõre megpróbálják a törikönyvek írói a realitás oldaláról megfogni, elképzelni és felépíteni a múltat, bár az tény, hogy minnél mélyebbre ásunk ez annál nehezebb... Maradjunk annyiban, hogy egyikünk sem ült még idõgépben. Remélem az író sem (habár ezek a svájciak tudnak valamit)! :)
Hörcsögg 2008 jún. 03. - 13:33:40
(259/596)
Megnéztem moziban, egy erõs 5ös.

*********Spoiler********

Az ufók, meg az, hogy a fõhõsnek meg kíséretének kb minden összejön az már nekem túl sok volt...
offtopic
leopard26 2008 jún. 03. - 12:22:57
(258/596)
Több igazság van Daniken könyveiben mint a mai történelemkönyvekben
minimal03 2008 jún. 02. - 20:40:49
(257/596)
Azt én értem, még utána is olvastam. Csak az elõttem szólót próbáltam meggyõzni arról, hogy annyira nem lóg ki ez a rész a többi közül és az õ szempontjából közelítettem meg a kérdést.