9/10
zee944 2008 máj. 29. - 14:12:43 9/10
(216/596)
Ja. Lehet, hogy ezért játszhatta el Ford megint az Indy IV-et :)
9/10
zee944 2008 máj. 29. - 11:37:20 9/10
(215/596)
Nekem is tetszik, hogy '57-ben játszódik, pont a két forgatás eltelt közti idõvel késõbb. Ford a 3. részben már 7 évvel idõsebb volt a valóságban a karakternél, nem lett volna szerencsés ezt a korkülönbséget tovább növelni.

Nagyon remélem, hogy lesz 5. rész, úgy a most a szájukat húzók is jobban elfogadnák a negyediket. 9 pontot adtam neki, bár eredetileg kevesebbet akartam, de valahogy mégis jelezni akartam, hogy ilyen jöhetne még egy pár.
10/10
Nicolae 2008 máj. 29. - 11:05:11 10/10
(214/596)
"~2000 éves. Mármint a legídõsebb tárgyi bizonyíték."
És minõ furcsa, hogy pont most, az Indy film elkészülte után kezdik felvetni és terjeszteni, hogy az összes kritálykoponya hamisítvány...érdekes, ezt miért nem hangoztatták eddig?

"Ez nem igaz. A kínaiakkal nem."
Kérlek alássan, ez olyannyira igaz, hogy Lucas az Indy 5 szinposzisába a rosszaknak a kommunista kínaiakat írta bele. Az 5. részben (persze csak ha elkészül) egyébként Krisztus keresztjét fogják keresni. Valami kommandósokról is lehetett olvasni az interneten, akik Indy oldalán állnak majd.

"És miért kell, hogy az 50-es évekrõl szóljon."
Azért, mert Harrison öregszik, ergo Indy is öregszik és már 1957-et írunk. Ezért.
Most ilyen 70 éves tata fejjel játszott volna egy sztorit megint a nácik ellen mondjuk 1941-ben?
Nagyon is helyén volt ez az 50-es évek. És az akkori fõ téma, a csillagháborús tervek révén elõkerült 51-es körzet és az 1947-es roswelli UFO is.
könnycseppek 2008 máj. 29. - 09:38:19
(213/596)
Ódehogynem, jó kis zene az!:-)
...de akkor sem tudtok rábeszélni erre a frizurára *lol*
Legalábbis Shiaval kapcsolatban;-)
Az meg külön tetszett, hogy nem 'szálirányban' fésülködött:-D


Jahhh, a filmben nekem még az is nagyon bejött, ahogy a korábbi részekre és szereplõkre utaltak:-)
Szóóóval... jó kis mozi ez!
könnycseppek 2008 máj. 29. - 09:21:58
(212/596)
Jajaja, de ettõl még -nálam legalábbis- ez 'tény' marad;-):-D
könnycseppek 2008 máj. 28. - 23:57:49
(211/596)
Szerintem teljesen rendben van ez a film:-)
Tökéletesen Indys: jó poénok, elképesztõ üldözések, ötletes megoldások, pörgõ események, néhol undzsi jelenetek, ijesztõ képkockák, látványos és furmányos 'szerkezetek':-)
...és néhol már annyira lehetetlen, hogy éppen azért jó:-D a korábbiak is ilyenek voltak.

Harrison Ford pedig még mindig sármos, akárcsak az 'apja':-D

Egyedül az 'új fiatalúr' frizurája volt borzalmas *lol*
darthdenes 2008 máj. 28. - 23:00:47
(210/596)
De f...sz vagyok! Az ükapa, nem ügapa.
darthdenes 2008 máj. 28. - 22:56:45
(209/596)
Most miért baj, hogy a szovjetek a rossz fiúk. Ez nem a hidegháború vissza idézése. Azért nem az arabok a rosszak mert 57ben még sehol nem voltak. A 80as években mikor született az isteni Frigyláda és Klovag, akkor azért a nácik a rossz fiúk mert a 30as évek meghatározó hatalma Németország volt. Akkor a Szu még csak Sztálin diktatúráját kostolgatta. A vallást meg a népek ópiumánk tekintették. Nem akartak háborút úgy mint Németország aki 30as évektõl erõteljesen fegyverkezett, és kereste az alternatív csoda fegyvereket.
Ha Indiana Jones valamely leszármazotja most keresne valamit: pl a dárdát ami átdöfte Jézust, akkor a Kínaiakkal, mint a feltörekvõ új nagyhatalom csatlósaival harcolna.
Tehát: nem politikát helyez a forgatókönyv író a filmbe, hanem felüti a történelem könyvet és megnézi, hogy az adott korra ki a legjelentõssebb hatalom.
/Ha gonosz lennék akkor azé a nácik a rossz fiúk mert Spielberg zsidó?? Ne feledjük Hitler az év embere volt a Time szerint 193?. valahányban/
Ki tudja Iniana Jones üg-üg-üg.........üg apja talán a Spanyol birodalom csatlósaival küzdött, miközben Coroládo keresztjét keresték, amit szerencsére egy barlang mélyén elrejt, amit na ki szerez meg?????????
9/10
zee944 2008 máj. 28. - 22:28:57 9/10
(208/596)
Daniken szerintem csak egy megélhetési megszállott. Egely legalább õszintén hülye, bár ki tudja. Egyébként nagyon érdekes téma lenne.
10/10
sparrow007 2008 máj. 28. - 22:00:21 10/10
(207/596)
Én mégegyszer megnéztem a moziban mert annyira megosztja az embereket hogy hihetetlen!

Nekem a sci-fi vonal tetszett ,mert ilyen még nem volt egy filmben sem! Tudjátok ez az Eric von Daniken téma, Ufók, templomok, idegen istenek stb.Én amúgy szeretem az ilyen témájú filmeket csak az a baj hogy soskanak ez nem jön be, és kevés film foglalkozik a témával! Spielberg pedig megcsinálta! Szerintem jó volt a film és a 2 óra el telt gyorsan és még utána is gondolkodom a filmen!

Ne feledjünk valamit: Õ INDIANA JONES , nem a 007-es és nem képregény figura!
7/10
Mehesb 2008 máj. 28. - 10:25:27 7/10
(206/596)
Nekem kissé csalódásos volt. A látvány nagyon rendben volt, de a sztori kicsit erõltetettnek tûnt. Valahogy mintha túl sokmindent akartak volna belepréselni, mintegy bepótolván a kiesett közel 20 évet. Ez a sci-fi száll valahogy nem igazán jött be. De egyszer mindenképpen látni kell!
8/10
kobax 2008 máj. 28. - 09:05:55 8/10
(205/596)
Mi tegnap néztük meg a párommal. Neki nagyon bejött, bár Õ az elsõ 3 részt nem látta még...
Bennem már inkább vegyes érzelmeket keltett.
Abszolút úgy érzem, hogy az elõzõ részek jobban sikerültek.
Nem tudom egy határozott gondolatban megfogalmazni, hogy mi a fõ baj a filmmel, inkább csak egy általános érzés. Lehet, hogy túl sokat vártam tõle.
Kicsit túlzásnak éreztem ennyire sci-fi-sre venni a figurát. Persze, az elõzõ részekben is volt fantasztikum, de az amolyan mítikus-legendás fantasztikum volt, ez meg inkább sci-fi.
A legnagyobb problémám, hogy végig úgy éreztem, hogy nincs fõszereplõ, csak különbözõ (jó sok) mellékszereplõ egymás mellett. Ki tudja, lehet, hogy Ford is kopik. Bár az is igaz, hogy 20 évvel fiatalabb volt akkor...
Meg nekem Indiana Jones ezek ellenére és továbbra is úgy él az emlékeimben, mint aki a 30-as évek végén, a 40-es évek elején a nácikkal kûzd (tudom, hogy ez csak beskatulyázás, de akkor is).
Összességében szerintem 8/10 pont.
9/10
zee944 2008 máj. 27. - 15:20:33 9/10
(204/596)
Ez egy józan vélemény, de az oroszok elleni kifogásodat nem értem :) Az Indy-sorozat mindig is kicsit képregényszerû volt, szándékosan, ennek megfelelõ (kicsit sztereosztip) gonoszokkal. Az oroszok (és ilyen oroszok) választása bennem inkább jó értelmben vett nosztalgiát ébresztett. Van mit kritizálni a filmen, de ezt sosem tettem volna szóvá.
Stefanino 2008 máj. 27. - 14:51:08
(203/596)
Sztem közepes volt. Nem rossz, de az elõzõ részek jobban sikerültek.
Ford nagyot alakít azzal, hogy igazából nem látványosan öregebb is bénább, mint a korábbi részekben, jó formában van. Volt 1-2 nagyon jó ötlet benne, bár õszintén, ez az oroszfikázós téma nekem nem jött be. Értem én, hogy kellett találni egy fõgonoszt, és a nácikat már milliószor ellõtték, de könyörgöm, ilyen hidegháborús propagandafilmet se csináltak már vagy 20 éve... Fõleg a nagydarab, brutális, neandervölgyi fejû kegyetlen orosz katona... Ez már annyira elcsépelt... Azért ettõl függetlenül jó, hogy megcsinálták a 4.részt, mert volt még itt keresnivaló. Maga a figura örökzöld, és az emberek még egy jódarabig be fognak ülni rá.
9/10
zee944 2008 máj. 26. - 20:42:21 9/10
(202/596)
Szerintem nem volt baj ezzel a nyúlással. Egyrészt variáltak rajta, másrészt kb. 2 perc volt a film elején, bemelegítõ akciónak - míg az Istenek fegyverzete II.-ben ez egy húsz perces finálé volt, a fõ attrakció.

Ötlethiányra meg egyáltalán nem lehet panaszkodni, itt ötletdömping volt, még ha nem is mind saját. Épp a zsúfoltság miatt sikkadt el egy csomó jó ötlet.
10/10
sematyi 2008 máj. 26. - 15:39:53 10/10
(201/596)
Azért te is figyelhettél volna Nicolae mert a lovag olyat is mondott hogy "Minden nap amikor nem ittam a grálból egy évet öregedtem."szóval nem egyszer ivott a grálból a lovag.
9/10
zee944 2008 máj. 26. - 14:53:34 9/10
(200/596)
Persze, hogy kiékelte magát, hisz erre bõven volt ideje. Meg ha kitámasztja magát karral, azt egy atomrobbanás sem tudja megingatni :D
10/10
Nicolae 2008 máj. 26. - 14:43:59 10/10
(199/596)
Mert azt te már letudtad azzal a kommenteddel, amire meg én reagáltam. Szóval éééééérted?! :-)

***SPOILER***

Na, 1 szó mint 120: nem azért élte túl Indy az atomot, mert örök életû. :-)
Biztos kiékelte magát benn a hûtõszekrényben, hogy csökkentse a becsapódás okozta rázkódásokat.
10/10
Nicolae 2008 máj. 26. - 14:31:32 10/10
(198/596)
Ismerem a szmájlikat és nem kötekszem, csak pontosítottam a dolgot. ;-)
10/10
Nicolae 2008 máj. 26. - 14:30:35 10/10
(197/596)
Miért, szerinted hányszor kell nekik inni belõle, hogy örökké éljenek? Jóhogynem kinevezzük mindjárt Petra romvárosát Krisztus kocsmájának, hogy rendszeresen igyanak a kehelybõl. :-)
Egyszer kell inni belõle és a pecséten belül kell maradni, hogy örökké éljenek. A filmbõl ez derült ki.

Amúgy meg rosszul gondoltad, hogy én mit gondoltam. :-) Mert én azt írtam, hogy a halhatatlanság feltétele az, hogy ne csak a kehely maradjon a pecséten belül, hanem az is, aki ivott belõle. Ha úgy lett volna a film vége, hogy isznak belõle, a kehely a helyén marad és õk vígan elhúzzák a csíkot, akkor sem éltek volna örökké.