8/10
Jedi Lovag 2010 szept. 17. - 15:15:57 8/10 Előzmény Jedi Lovag
(79/199)
Nagyon jó film higyjétek el! Nem érdekes,hogyha úgy nézi meg az ember,hogyha nem látta az elsõ részt mert nincs sok köze hozzá történetileg.Sõt,ez a rész a történet szerint elöbb történt meg Jonesszal mint az elsõ film kalandja.
Figyelem: Nagyon durva film,kell hozzá gyomor és erõs idegzet.Persze ha az ember nagy horror rajongó mondjuk akkor ez a film kismiska lesz.De az Indiana Jones filmek közül ez a legdurvább.Eredetileg 16-os korhatára van de a TV2 folyton kivágja a filmbõl a brutális jeleneteket így meglehet egyezni egy 12-es karikával.Persze szerintem ez a megvágás nem helyénvaló dolog mert gyakrolatilag megváltoztatják a filmet.
Kiváncsi vagyok,hogy most is meglesz-e vágva!
8/10
Jedi Lovag 2010 szept. 06. - 16:32:25 8/10 Előzmény Jedi Lovag
(78/199)
Na megintcsak meglesz vágva.:S
A TV2 általában kivágja az ijesztõ részeket.
Elárulom hát,hogy mik lesznek kivágva:Minden durvább vagy undorítóbb jelenet de az biztos,hogy a szívkitépés ki lesz vágva...
8/10
Jedi Lovag 2010 aug. 21. - 23:11:20 8/10 Előzmény sanothiel67
(77/199)
Egyetértek veled.Ugyanakkor a shankara kövek nem,a grál sem de a Frigyláda igenis létezett...
9/10
sanothiel67 2010 aug. 21. - 12:20:55 9/10 Előzmény Commodus
(76/199)
Bár ízlések és pofonok, de én is azért vitatkoznék.
Tegyük fel, hogy valahogy elõkerülne a Frigyláda. Majd késõbb kiderülne róla, hogy hamisítvány. Akkor most az elsõ Indy filmrõl is ez lenne a véleményed?
Szerintem mindenki tisztában van vele, hogy a Frigyláda, A Szent Grál, meg a varázsigére lángra kapó kövek nem léteznek.
Tény, hogy csomó kristálykoponyáról kiderült, hogy hamisítvány, de a filmben nem is az a koponya szerepel amirõl ezt kiderítették.:)
Szerintem a koponyákkal is tudtak történelmi levegõt adni a filmbe.
Commodus 2010 aug. 14. - 14:27:29 Előzmény PivarnyikKrisz
(75/199)
Bár ízlések és pofonok, de ezzel azért vitatkoznék...

Az Indy filmeken nem kell számonkérni a tudományos hátteret, mert nyüzsög a tévedésektõl, sebaj, attól még szerethetõek...

Az elsõ három rész, azonban egyértelmüen a köztudat számára elfogadott ismeretekre épít.Frigyláda, Templomosok, A Szent Grál, no és igen a thugok szektája, ráadásul ez a legmegalapozottabb, hisz ez a vulkánbaeregetõs, szívkitépõs szamárság ellenére valóban létezõ szekta volt.Nem idézgetem az alattam szólót.

A Kristálykoponya egész egyszerû, hamisitvány.Ennyi.

A világon több helyen fellelt példányokról egyértelmüen kiderült, hogy jóval késöbb készültek, mint azt szerették volna elhitetni.Nem megyek bele mélyebben, aki akar utánanéz.

Az elsõ részek feelingjét éppen az adta, hogy a Frigyláda, a Szent Grál, akkor is megborzongatja az embert , ha nem hívõ!Valami módon történelmi levegõt tudtak belelehelni a filmbe, és egy thug szektataggal sem szívesen találkoztam volna száz éve egy elhagyatott indiai eredei úton.Hamar kötél került volna a nyakamba.

Ez, az Ufo-s izé, na ne...Nem hitelességet kérek számon, csak az ötletet tartom végtelenül gyengének...Akkor már inkább a Múmia, na abból is csak az elsõ rész!
8/10
Jedi Lovag 2010 aug. 14. - 14:04:11 8/10
(74/199)
Nagyon jó film.Az én kedvenc Indiana Jones filmem.
Egyrészt mert ez a legizgalmasabb,legfordulatosabb és ebben a részben lábal ki Indy a lehetõ legrosszabb helyzetbõl ami Indy-t csak mégnagyobb hõssé teszi fõleg hogy megment egy halom gyermeket és egy egész falut is.
Eltér a többi részbõl például itt nem látjuk Indy-t az egyetemen,az egész csak egy kontinensen játszódik.
8/10
PivarnyikKrisz 2010 aug. 08. - 11:47:52 8/10
(73/199)
Jó film!
10/8!
De nekem a Kristálykoponya királysága sokkal jobban tetszik!
9/10
offtopic
fredi60 2010 máj. 25. - 14:26:56 9/10
(72/199)
Azért a Káli-hívõket illetõen vitatkoznék veled.
És az alábbi idézet alapján akár szektánaik is nevezhetjük a régebbi követõit. (Na ja, még szép, hogy azért a XX-XXI. században már nem embereket áldoznak fel az istennõnek!)
"Jóval többet tudunk arról az indiai Thug szektáról, amely múlt századi leleplezésekor a fojtogatók szektája elnevezéssel vonult be a történelembe. Tagjai a hindu mitológiában szereplõ Síva isten feleségét, a halált és a pusztítást megtestesítõ Káli istennõt imádják. Az õ nevében több évszázadon át gyilkosságok sokaságát követték el. A zárt faluközösségekben élõ szekta tagjait India déli részén hindiül phanszigaroknak, azaz fojtogatóknak, az északi vidéken pedig thuggiknak, azaz a Thug szektához tartozóknak nevezik. Történészek szerint a thuggik õsei az ókori Perzsiából származó nomád szagartik lehettek, s valószínûleg a mozlim hódítókkal kerültek Indiába. Tény, hogy 1290 körül mintegy ezer thuggit fogtak el Delhiben, akiket késõbb Bengáliában telepítettek le.
A thuggik azzal dicsekedtek, hogy az ellorai barlangokban talált kilencszáz éves rovásírásaik szerint õseik is rituális gyilkosságokat követtek el. A késõbbi thuggik viszont azokkal a hindu hagyományokkal magyarázzák az eredetüket, amelyek szerint egykor egy rossz szellem elnyelte a világot, s Káli úgy mentette meg a Földet, hogy leszúrta a szellemet. Ám a megölt szellem minden egyes kiömlõ vércseppjébõl újabb és újabb démonok születtek. A velük való hadakozásban elfáradt istennõ két embert teremtett, s olyan kendõt adott nekik, amellyel megfojthatták a démonokat. Káli miután minden démont elpusztítottak, jutalomból nekik adta a fojtogatókendõt, s meghagyta: utódaik az emberek megfojtásával folytassák a démonok elleni harcot.
E vallási parancsolat az idõk során mintegy százezer fõre szaporodott thuggik életének szerves részévé vált. India országútjainak rémei lettek, a létezésükrõl szinte minden helyi lakos tudott, de mindenki hallgatott róluk. Évszázadokon át lényegében zavartalanul gyilkolhattak, s már csak azért is, mert többnyire egy-egy helyi maharadzsa vagy nagyúr pártfogását élvezték (pártfogójuk ellenségeit, persze, szintén eltették láb alól)."
http://www.sulinet.hu/eletestudomany/archiv/1997/9716/pusztito/pusztito.html
8/10
toshiba321 2010 máj. 25. - 04:46:07 8/10
(71/199)
már kezdem unni az HBO már az egész szériát leadták legalább vagy ezerszer kezdek megcsömörleni ettõl a filmtõl. :)))))))))))))))))
orgyen 2010 máj. 25. - 01:41:04
(70/199)
Idézet:
"Már ne haragudj de mi köze van ennek a filmnek az indiai kultúrához? Csak mert volt benne egy eszement Káli-hívõ szekta?"

Hát pont ez az:
- Káli-hívõ szekta nincs,
- Káli istennõ egyike a hindu istenségeknek, tiszteletére évente véráldozatot mutatnak be szigorúan a Káli-szentélyben,
- a véráldozat kb. ugyanúgy néz ki mint amit minden háziasszony el szokott végezni amikor élõ csirkét-libát vág. A különbség csak az hogy a levágásra szánt állatok megölését az ünnep alkalmából a Káli-templomban rituális formában az erre feljogosított személy végzi,
- a közhiedelemmel ellentétben a hindu vallásban nem mindenki vegetáriánus, csak bizonyos állatok húsa és bizonyos testrészek vannak tiltva.
- Indiában ilyet nem láttam (mintavételezés), viszont Nepálban volt szerencsém végignézni egy ilyen szertartást, semmiben sem különbözik a Mo.-on is szokásos csirke vagy disznóvágástól.
- hasonló véráldozat része volt az egyiptomi ill. a görög-római kultúrának is,
- az "emberáldozat" hülyeség, a filmbeli szövegkörnyezettel együtt csak a fehér ember felsõbbrendûségét volt hivatva bizonygatni.
orgyen 2010 máj. 25. - 01:17:06 Előzmény r4hu
(69/199)
Idézet:
"a szõke sikítozós csaj csöcse már megérte, hogy huszonhatodszor megnézzem..."

A "szõke simítozós csaj", Kate Capshaw egyébként Steven Spielberg felesége.
10/10
offtopic
Semprini 2010 máj. 19. - 17:54:28 10/10
(68/199)
Még a végén kiderül, hogy már a Lumiére-fivérek is el akarták készíteni a maguk CGI-filmjét, csak anyagi okokból nem jött nekik össze... :-P
9/10
offtopic
fredi60 2010 máj. 19. - 11:28:29 9/10 Előzmény Semprini
(67/199)
"2D-s CGI-t elsõként az 1973-as Feltámad a vadnyugat címû filmben használtak, míg a 3 dimenziós kép elõször a film folytatásában, a Futureworldben (1976) volt látható, ahol egy számítógép által generált kezet és arcot alkotott Edwin Catmull és Fred Parke, akik akkoriban a University of Utah-n diplomáztak. A második film, melyben e technológiát alkalmazták, a Csillagok háborúja (1977) volt, ahol a Halálcsillag tervrajzai követelték a beavatkozást. Az elsõ két film, melyben komolyabb szerephez jutott a CGI, a Tron (1982) és Az utolsó csillagharcos (1984) voltak, ám e két film pénzügyi kudarcnak bizonyult, ami arra sarkallta a legtöbb rendezõt, hogy számûzzék a CGI-t, s helyette olyan képeket alkalmazzanak, amik csak azt a látszatot keltik, mintha számítógép alkotta volna õket."
http://hu.wikipedia.org/wiki/CGI_(film)
http://en.wikipedia.org/wiki/Computer-generated_imagery
10/10
zee944 2010 máj. 18. - 21:18:58 10/10 Előzmény orgyen
(66/199)
A Star Warshoz nem használtak számítógépet, sõt, szerintem akkor még semmihez sem. A díszdobozos kiadás extrái között van úgy 4 órányi extra, ebbõl minimum 1 óra csak a trükkökrõl szól, semmi másról. Csak makett, maszkok, és hasonlók, és mindent kitárgyalnak.
10/10
offtopic
Semprini 2010 máj. 18. - 20:56:12 10/10 Előzmény orgyen
(65/199)
Én úgy tudom, számos helyen így olvastam, hogy a 82-es Tron-ban használtak legelõször CGI-t, úgyhogy a 77-es Star Wars-ban vagy pláne még régebben aligha hiszem, a nagy áttörés pedig vitán felül a 90-es években volt, a Jurassic Park-kal. De neked nyilván mások a forrásaid, nem vitázom.
orgyen 2010 máj. 13. - 18:59:02 Előzmény Semprini
(64/199)
Idézet:
"Ez a film '84-ben azaz 23 évvel ezelõtt készült, amikor még nem volt CGI-technika"

A CGI technika 84 elõtt:
- 1973: Feltámad a vadnyugat,
- 1976: Futureworldben,
- 1977: Csillagok háborúja (ez a legismertebb),
- 1982: Tron,
- 1984: Az utolsó csillagharcos,

Industrial Light & Magic:
George Lucas alapította 1975 májusában, a Csillagok háborúja már itt készült.

Tehát a számítógépes technika nem is olyan új.
Egyébként 1970-ben is voltak már nagyon gyors szg.-ek, de EZT csak a szakmabeliek tudták.(PC még nem létezett így a számítógépekrõl a nagyközönségnek halvány fogalma sem volt)
orgyen 2010 máj. 13. - 18:32:42 Előzmény farkaskitty
(63/199)
Az "ostor" ötletet a Tenkes Kapitányából vették, ott old meg mindent Buga Jakab (Szabó Gyula) a karikásostorral,
Indy is tipikus magyar karikásostort használ.

(Tehát az Indy filmeknek van "magyar vonatkozása" is.)
orgyen 2010 máj. 13. - 18:17:58 Előzmény Jedi Lovag
(62/199)
Az én tetszési listám a legjobbtól lefelé:
1.-"Indiana Jones és az Utolsó kereszteslovag"
2.-"Indiana Jones és az elveszett frigyláda fosztogatói" az "Indiana Jones és a Kristálykoponya Királysága"-val holtversenyben
3.-"Indiana Jones és a Végzet temploma"

A "...Végzett temploma"-t azért tettem az utolsó helyre, mert:
- felesleges gusztustalanság és erõszak ami kilóg az alapvetõen vicces Indy filmek közül,
- emiatt sok helyen komolykodóra igyekeznek venni a figurát, de Indy-t nem ezért szeretjük,
- nem a szokásos "régész, kincskeresõ" Indy film,
- a többi Indy film helyén van mert a nácikat és a hidegháborús oroszokat veszi hülyére Indy kissé naívan de ez így jó, ellentétben a "Végzet templomával"
- itt viszont nagyon kilóg a lóláb hogy:
*alapvetõen a fehér ember felsõbbrendûségét hírdeti a gyermeteg indiai parasztok felett akikre áldás a Britt fennhatóság,
*az angol uralom ellen lázadók (a vacsoránál utalás is van a "szípoj felkelésre") gonoszak, kegyetlenek, kulturálatlanok (vacsora) és EZ igazolja az angol uralmat akik "békét és kultúrát" vittek a gyarmataikra,
*a végén az eposzi "isteni beavatkozás" a britt hadsereg megjelenése,
*nem lehet nem észrevenni hogy valójában a mai korról szól: a britteket az amerikaiakkal kell helyettesíteni, aki ellenük lázad az "terrorista, nacionalista stb." mert minden jót õk terjesztenek el ezen a földön a "globalizáció" nevében. Mellesleg régebben is volt globalizáció csak akkor gyarmatosításnak hívták és az IMF-t Keletindiai Társaságnak.

Hát nekem EZ a bajom ezzel a filmmel azért tettem utolsónak, különben átlagos Indy film lenne amelyek közül csak "...az utolsó Kereszteslovag" emelkedne ki.

Egyébként szeretem az Indy filmeket, mert:
- nagyon szórakoztatóak és viccesek az elejétõl a végéig, semmit sem szabad bennük komolyan venni,
- nagyon szép tájakon játszódnak, különösen a 3-as és a 4-es rész. Persze ez is Indy stílus, vagyis össze nem illõ részeket tesznek egymás mellé (3-ik rész:a Colorado-kanyon mellõl rögtön a Petra-i sziklaszorosba (Szikh) érkeznek és az El Kaznah bejárata mögött nemlétezõ termek sokasága rejlik. 4-ik rész: az Amazonas-t, az Iguassu vízesést, Tikal-t egymás mellé helyezik és vegyítik egyém mexikói tájakkal)
- a kalandfilmek legjobb hagyományaira épülnek, van itt minden ami szem-szájnak ingere: rejtekhelyek, csapdák, kígyók, bogarak, késekkel teli szobák, rejtekajtók, titkos átjárók, barlangok, vízáradat, vulkán a padló alatt stb.
8/10
Jedi Lovag 2010 máj. 05. - 22:19:28 8/10 Előzmény r4hu
(61/199)
Szerintem teljesen jó Indiana Jones film,ez is egy hiedelmen és a valóságon alapul miszerint Indiában voltak Shiva és Kali hívük egyaránt,valamint volt Pankoti palota is tehát valósághû valamennyire.A története roppant egyszerû és ez tetszik,tökös akciójelenetek.Ebben van a legendás bányakocsis hajsza,roppant jó.A film viszont nagyon rémísztõ,16+-osnak kellene lennie,brutális és bestiális jelentek vannak benne.Van benne komplett szívkitépés,pokolszerû barlang,kemény emberkínzás korbácsolás szerepében,vodo kínzás,ember szétdarálás.Viszont minden jóra fordul,Indy és társai jó karakterek,a zene tökéletes, és a kalandfilmek legjobbja.
Szerintem így néz ki az Indiana Jones filmek tetszési listája a részemrõl a legjobbtól lefelé:
Indiana Jones és az Utolsó kereszteslovag
Indiana Jones és a Végzet temploma
Indiana Jones és az elveszett frigyláda fosztogatói
Indiana Jones és a Kristálykoponya Királysága

Vajon milyen lesz az 5.rész?
r4hu 2009 dec. 09. - 19:39:22 Előzmény Lovag Úr
(60/199)
csúcshülye