Téma: Inland Empire

mpeter8 2007 okt. 09. - 16:49:34
(15/115)
Nekem nagy csalódás volt ez a film. Nagy David Lynch rajongó vagyok, megvan majd minden filmje DVDn itthon (amit csak úgy lehetett, azt amerikából szereztem meg), de ez most tényleg nagyon nem tetszett. Bevallom tegnap este, a vége felé már elég tahó modon csak röhögtünk a filmen (bocs attól aki ott volt és megzavartam vele :(), de tényleg kiakadtam.
Szóval az hogy valaki magát alapvetõen komolyan veszi, az még önmagában nem baj. Bár sokszor nagy érdem ha képes magát is kinevetni és elismerni hogy õ is pl csak egy rendezõ... David Lynch mindig is elhivatottan csinálta amit csinált, most viszont valami átbillent vele. Régebben szerettem nézegetni az interjúit, mert érdekes embernek tartottam, mostanság viszont az volt az érzésem, hogy úgy csinál, mintha valaki állandóan meg akarná ölni. És ezt lehet venni a zseni belegabajodásának a saját álomvilágába, de én inkább nem tenném.
Szerintem egyszerûen csak beleszeretett önmagába, és azt hiszi, hogy ha mégy egy csomót köt a már így is kibogózhatatlan történetszálaira, akkor az jó lesz. Pedig ez a film már nem enigmatikus, meg nehezen érthetõ, hanem HÜLYESÉG. Egyszerûen nincs már kedvem megfejetegetni, hogy mit akar.
Nem nyûgözött le a fölényességével, mint amikor elõször láttam az Mulholland Dr.-ot, és nem hatott meg, mint amikor az Elefántembert.
Ez a film szerintem egy kísérletnek érdekes, minthogy 100%-ban digitális, de semmi több.
Persze hogy valami jót is mondjak: a zene fantasztikus, mint minden Lynch filmben, ami félelmetes akar lenni, az tényleg az, ami vicces, az meg sziporkázóan finoman az.
Szóval szerintem 3 órát messze nem ér meg (700 Ft-ot sem), inkább majd megveszem az OST-t és azt hallgatom :).
Aki szereti Lynchet megnézheti, remélem megutálni nem fogja; aki nem az semmiképp se, aki pedig ismerkedne vele, az még véletlenül se ezzel kezdje!
8/10
Redfield 2007 okt. 09. - 01:12:17 8/10
(14/115)
Igazából nem találok szavakat, és ezt sem pozitív sem negatív értelemben nem értem. (vagy inkább mindkettõben) Ez szerintem tagadhatatlanul Lynch eddigi legnehezebben emészthetõ filmje. Akkora szürreális zûrzavart teremtett, hogy szinte semmit sem értettem belõle igazán. Újra meg kell majd néznem, de az már nem moziban lesz, mert a maga 3 órájával egyszeri vásznas-élmény. Egyébként nem lett rossz, egyáltalán. A digitális filmezés hátrányaiból kovácsol elõnyt (habár némiképp félelmetesebbnek hatottak eddigi, rendes filmes-filmjei). Laura Dern összességében jól alakít, ha azt nem vesszük, hogy írtózatosan hülyén néz ki, amikor sír, vagy csodálkozik (és mellette némán hallgat), és ez a film kb: 2/3-ában így is van. Azokban a jelenetekben még kifejezetten jól néz ki, amikor össze van verve. :) Jeremy Irons-t öröm nézni, de ezt eddigi sikerei alapján jelentem ki. Ez minden, csak nem könnyû mozi. Néhol vicces, jóval viccesebb, mint eddigi munkái, de szerencsére koránt sem erre épít. Több része iszonyatosan tetszett, a legtöbbje meg csak összezavart, bár nem nagyon hagyott idõt soha, hogy összeállítsak valami képet a történtekrõl. Az biztos, hogy lehet rajta agyalni, jobban mint valaha. Lynch-fanoknak kötelezõ darab, már csak az új képi-stílus miatt is.
blowup 2007 szept. 25. - 21:10:27
(13/115)
DL és LD külön-külön is a kedvenceim, de így együtt már alig várom....pláne ha valami M.Dr.-os sejtelmes sötétséget kapunk....:D
Vászon vs. pc: utóbbi ''ócsóbb (biztos?), elõbbi viszont nagyobb élmény, + nem zavar közben senki(dolgozz, tanulj, mosogass, sétáltasd meg a kutyát stb...:), oda vagy szegezve, egyben \"kell\" végignézned, max.otthagyod ha nem tetszik.
verdeleth 2007 aug. 23. - 02:55:37
(12/115)
hát azért köszi Ha esetleg tudnál szerezni egy magyar feliratot azt megköszönném
8/10
Redfield 2007 aug. 23. - 00:38:27 8/10
(11/115)
Köszi szépen, de már meg tudnám szerezni én is. :) Igazán jó minõségben. Az elejébõl láttam is egy részletet (bár annyira nem fogott meg), de inkább megvárom amíg bemutatják a moziban, Lynch filmet még nem láttam vásznon.
verdeleth 2007 aug. 23. - 00:04:13 Előzmény Redfield
(10/115)
hi

ha megadod az e mail cimed van egy jó üzleti ajánlatom a filmmel kapcsolatban Az enyém: *moderálva*
marmyk 2007 jún. 28. - 14:31:46
(9/115)
Örülj, hogy lesz. Ilyet meg ne írj, mert messze még ez a dátum, a forgalmazó bekönnyezik és leveszi. : ) Jó lenne vásznon látni nem csak TV-ben (DVD). Viszont ha jól tudom kint Amerikában se egy könnyen talált forgalmazót Lynch. Sajna (vagy nem, mindenki döntse el maga) a Lynch filmek nem tipikusan azok a filmek aminek a premier, illetve bemutató napján halálra taposnák egymást az emberek. Így azért a forgalmazó is érthetõ hisz nyilván legalább a pénzét viszont szeretné látni. Bár szerintem itthon mindegy, míg 100 milliókat adnak ki olyan magyar filmért, amit egy hétvégén 26-an néznek meg pffffffff.
8/10
Redfield 2007 jún. 28. - 12:27:50 8/10
(8/115)
Hát nem sietik el bemutatni, tosszák meg...
verdeleth 2007 jún. 28. - 02:49:55
(7/115)
kezdek kiváncsi lenni erre a filmre de nagyon
8/10
Redfield 2006 nov. 17. - 09:56:30 8/10
(6/115)
köszi.
marmyk 2006 nov. 17. - 09:49:12
(5/115)
8/10
Redfield 2006 nov. 17. - 09:40:35 8/10 Előzmény asok
(4/115)
Nincs még hír, hogy mikor kerül mozi-forgalomba?
asok 2006 okt. 07. - 10:38:49
(3/115)
Én úgy tudom, hogy idén tervezték Cannes-ban bemutatni, de nem lett kész. Így aztán a Velencei Filmfesztiválon mutatták be szeptember elején, meg most, október 8-án és 9-én a New York-i fesztiválon. De állítólag még amerikai forgalmazója sincs. Magyarról meg persze semmi hír sehol, pedig ez érdekelne igazán. :)
marmyk 2006 okt. 06. - 16:04:37
(2/115)
Hát ugye a film 2006 - nak van jelölve. De az IMDB még 2007 májusig nem szereppel a listában. Szerintem csak a Cannes-i filmfesztivál után, mert lehet oda kiviszi. Pár filmjét ott mutatta be elõször. De remélem nem így lesz, mert én is várom nagyon.
asok 2006 okt. 04. - 16:41:08
(1/115)
Tudja valaki, hogy mikor fogják itthon bemutatni? Kábé? :)