Hester 2009 nov. 24. - 16:20:29 Előzmény countes
(151/331)
már elnézést hogy beleszólok, de mondjátok már el, hogy ki írta azt az üzit, amin kiakadtatok!
és sztem azért nem kéne ilyeneket írkálni akárkinek is, mert ha nem tetszik neki, akkor nem tetszik neki, attól még nem kell ennyire leszólni, szerintem nagyon jó film, 10/9. de lehet h valakinek meg nem tetszik, itt nem csak olyanok írkálhatnak, akiknek tetszett. mondjuk a való életben tom cruise 1 nagy seg*fej, de attól még ebben nagyon jól játszott! brad pitt pedig imádnivaló, mint mindig!:D kirsten nem szeretem annyira, de õ se volt rossz. a többi szereplõ is tök okés volt... antonio banderas!:D
offtopic
gondil 2009 nov. 21. - 10:51:34
(150/331)
A "Hegylakó"-hoz hasonlóan képes elgondolkodtatni az öröklét bonyolult kérdésérõl.

Tom Cruise a kétkedõket megcáfolva remekül alakította a szerepét, Pitt hozzá képest picit halovány.
countes 2009 okt. 15. - 20:18:26
(149/331)
Nos Faninak teljesen igaza van !
És neekd annyit hogy mibajod van??? Jjj ha félsz a sötétbe meg retegsz minek nézted végig?? Ide figyelj nem kell senkit lefujogni okés? Jajj Brad Pitt ok szereted én is birom és nem Tomról Vagy BrAD RÕL SZÓL AZ EGÉSZ HANEM A FILMRÕL Lestatról és na õt aztán ne merészeld kritizûlni Ja és annyit a te kis lighots vûámpírjaidról hogy ok jó az Alkonyazt de SEMI KÜZE A VÁMPÍROKHOZ!!! Nincs semmi köze csake gy szerelmes szapanopera!!!!És ne merészeld lefujognia filmet !! Hogy jösz te ahoz hogy iylet írsz nem teccik és??? nem kérdeztük meg ide azok írnak általába akik szeretik t e meg ?? Na hányéves vagy ? És aha félsz a sötétbe akkor maradj Babie nál és az õ csodálatos tündéreinél és ne iyleneket írj meg a kis törékeny leleked?? Jajj bezeg arra nem törékeny hogy iylet írj?? Vigyaáz mert ég felduhíted õket és meg az egyik éjjel koromsötétbe épp mikor alszol boldogan valaki í véred szívja Vigyáz..
10/10
Fannie 2009 okt. 15. - 19:57:12 10/10
(148/331)
hát szerintem elég nagyon öcsögség volt azért be szólni Tom Cruise-nak mert h "kizsigerelte Katie Holmes-t" a te imádott Brad Pitted meg ott hagyta Jenifer Anistont Angelina Jolie-ért táttt...és mindíg csodálkoztam azokon akik meg néznek egy filmet és nem értik a dolgok közti összefüggést am meg olvasd el a könyvet vagy nézd meg még 1szer a filmet és megértesz mindent...am meg lehet csak azért védem ennyire mert én se szettem a film elõtt...meg hát miért néz valaki olyan vámpíros filmeket aki fél a sötétbe,rosszul lesz a vértõl...és egyéb...

szal össze foglalva : ♥♥♥Lestat♥♥♥
10/10
Fannie 2009 aug. 12. - 21:25:47 10/10
(147/331)
és 1ébként tom h melyik szám megy a végén a rádoóban:Guns'n Roses:Sympathy for the Devil
9/10
offtopic
CrazyBoy 2009 aug. 12. - 21:24:01 9/10
(146/331)
Még karmolhatsz is:P!
offtopic
Cressida Beau Pre 2009 aug. 12. - 19:14:56 Előzmény CrazyBoy
(145/331)
Haraphatok is? :)
10/10
Fannie 2009 aug. 12. - 18:19:24 10/10
(144/331)
9/10
offtopic
CrazyBoy 2009 aug. 12. - 06:46:35 9/10 Előzmény Cressida Beau Pre
(143/331)
Oké, ebben van kihívás, érdekel, a menet szám menni fog, szégyenlõs sem vagyok, de még sose hányták le közben a hátam, ami viszont esélyes, de akkor nekem is legyen már feltételem, légy gyönyörû, szeress mosogatni és nyeld le a tejet, különben ha nem, hívom pofonszörnyet.
offtopic
Cressida Beau Pre 2009 aug. 11. - 21:49:21
(142/331)
Megutálhatom érted a matematikát. :P Viszont min. heti 10 menet kötelezõ, miközben a medvedisznóember 4 liter tejet iszogatva gardedámkodik felettünk.
Cressida Beau Pre 2009 aug. 11. - 21:46:10
(141/331)
Valóban, de azzal nem váltod meg a világot, hogy megérted az öröklét sanyarúságát. :D Én nem a mondanivalóra írtam a globális felmelegedést, hanem a "világmegváltó"-jelzõdre. Egyébként boncolgathatom, ami nekem tetszett benne. :)
***SPOILER***

Egyrészt ott van Lestat. Valószínûleg, aki õt átváltoztatta, nem foglalkozott vele, magára hagyta. Nem tud semmit, csak a létfenntartáshoz ért, ezt magától meg tudta tanulni. Lestatnak fogalma sincs léte értelmérõl, némileg megkeseredett, érzéketlen, úgy is tesz, mintha semmi sem érdekelné. Egyetlen örömét az ölésben leli, de még ennek sincs értelme egy társ nélkül. Aztán rátalál Louis-ra, aki érez. A fiú önpusztításba menekült, mert meghalt a családja (a könyvben az öccse), nincsenek szerettei, nincs mi éltesse. Lestat pedig önzõ és kegyetlen. Átváltoztat egy halálvágyó embert, hogy legyen egy megfelelõ társa. Louis új értelmet talál a vámpírlétben - noha ódzkodik a gyilkolástól. Egy ideig megfelel neki Lestat társasága, de Louis többre vágyik. Nem tud elbújni saját maga elõl, nem is akar. Tudni akarja, hogy honnan indult az egész vámpírlét, vannak-e még mások, Lestat viszont nem mond el neki semmit. Fenyegeti, úgy tesz, mintha sokkal többet tudna Louis-nál, mert ezzel maga mellett tarthatja. Istent játszik, kihasználja, hogy õ Louis mestere, Louis pedig egyelõre a tudatlan vámpír. Aztán Louis szeme kezd kinyílni, kezdi megismerni Lestatot. Érzi az igazságot, el is akarja hagyni a vámpírt. Ekkor jön a képbe Claudia. Lestat kihasználja Louis gyengeségét, átváltoztatja a kislányt, így Louis-t maga mellé láncolhatja, Lestat nem marad egyedül. Itt kezdõdik Claudia tragédiája is. A lány, aki örökké gyermektestbe kényszerül. Sohasem élhet emberi életet, ki sem próbálhatja. Eleve vámpírként gondolkodik, emberi létérõl nincsenek emlékei. Sokáig nem veszik komolyan, nem tud magáról gondoskodni, társat sem képes teremteni magának, ha el akarná hagyni a két vámpírt. Akaratlanul függ tõlük. Lestat sokáig nála is kihasználja a morbid családban elnyert pozícióját. Amikor pedig Claudia "megöli" õt (egyrészt bosszúból, másrészt pedig, hogy elmenekülhessenek), és találkoznak Armandékkal, rá kell jönnie, hogy Louis sem marad örökké mellette. Tehetetlennek érzi magát. Aztán még ott van a sokat megélt Armand tragédiája is, aki közeledik a vámpírlét végéhez. Gyengül, emészti magát, a társulati vámpírokat közönségesnek találja. És igaza is van. A társulat tagjai gusztustalanok, tudatlanok, létüknek még annyi értelme sincs, mint Armandénak. Szórakoztatják magukat a semmivel, kizárólag azért röhögnek a gyenge embereken, nézik le õket, mert nem ugyanabba a fajba tartoznak. Szellemileg semmiben sem különböznek, a társulati vámpírokon nem látszik az öröklét. Hiába van ott számukra az a tömérdek idõ, nem gondolkodnak. Csoportban vannak, nem társhoz kötõdnek. Semmi mélység, semmi érzelem. Ez a pár vámpír és a társulat olyan, mint a hétköznapi életben a mocskos többség és az a néhány mélyen érzõ, gondolkodó kivétel. Ezt szeretem az Interjú a vámpírralban. :) Ha neked nem jön be, nem leszek szegényebb semmivel. Csak gondoltam, leírom, hogy miért tartom jó filmnek/könyvnek. :)
9/10
offtopic
CrazyBoy 2009 aug. 11. - 20:40:36 9/10
(140/331)
Szerintem neked van igazad, én neked hiszek, mert szeretlek. Randizhatnánk egyszer, összejöhetnénk, meg házasság is, te szülnél gyerekeket, én innék sört, de nem lennénk boldogok mert te szereted a matematikát, én viszont utálom:'(.
offtopic
Cressida Beau Pre 2009 aug. 11. - 20:27:41
(139/331)
Épp ez az. :D Legfeljebb személymegváltó, nem világmegváltó. Hozzád szól, nem a globális felmelegedésrõl szónokol. :P
wim 2009 aug. 11. - 19:26:54 Előzmény Cherry-Melon
(138/331)
Kár volt arra a filmre annyi idõt pazarolni (A kárhozottak királynõje).Ha már elsõre sem gyõzött meg, valószínûleg jó az ízlésed. Nem is értem, minek erõlködtél vele. Egyedül a zenék érnek benne valamit.
10/10
Fannie 2009 aug. 11. - 11:15:24 10/10
(137/331)
Képzeld tudom de azért te is rá jöhettél h 1 filmbe nem feltétlen tudnak mindent bele rakni és pl.:olvastam és láttam az angyalok és démonokat ami borzalmas volt mert semmi de semmi nem úgy volt ah a könyvben nah jó kb 10 perc amíg lent voltak a pápánál de kb ennyi...vagy mint a Harry Potter 6 az is 1 nagyon jó könyv mégis rettenetes filmet sikerült belõlle produkálniuk...

és sztem meg kellte volna kapnia Tom Cruise-nak ezt a díjat Legkívánatosabb férif (MTV Movie Awards)(perzse ebben a filmben...)
9/10
CrazyBoy 2009 aug. 11. - 04:37:43 9/10
(136/331)
Cruise azóta azért leforgatta a Vanília égboltot, ott pl. pont csúf, szal változnak az idõk.
offtopic
Cressida Beau Pre 2009 aug. 11. - 04:30:31 Előzmény wiliwonka
(135/331)
Azért "buzis" néha, mert a könyv is az. Anne Rice könyveiben a vámpírok társat keresnek, nem szexpartnert.
offtopic
Cressida Beau Pre 2009 aug. 11. - 04:28:00
(134/331)
De szerencsére ez a filmjeiben nem látszik. Addig nem is érdekel.
offtopic
Cressida Beau Pre 2009 aug. 11. - 04:20:52
(133/331)
Azt, hogy Tom Cruise arra hivatkozva nem vállalta el Edward szerepét, hogy õ nem hajlandó elcsúfíttatni az arcát a vásznon. :D
Az is nevetséges volt, amit az egyik South Park-epizódnál mûvelt. :D Mindenesetre jó színésznek tartom. Csak túl kényes.
Dros 2009 aug. 11. - 00:30:35
(132/331)
Nagyon jó film!