Téma: Irány észak

7/10
Ahoj poplacsek 2023 febr. 25. - 23:25:22 7/10
(5/5)
Még szoknom kell a gondolatot: finn riad movie. El is tűnődtem, nálunk is működne-e a műfaj, de az ország mérete miatt a címfeliratnál már a határon lenne a kocsi. Különben jár a stábnak a keksz, sikerült egy egész érdekes egyveleget akotniuk sokféle hangulatból.
9/10
Aszpirin 2015 júl. 05. - 16:00:28 9/10 Előzmény komplemens
(4/5)
Még aktuális, és nagyon köszönöm!!!
komplemens 2015 jún. 25. - 17:35:15 Előzmény Aszpirin
(3/5)
Lehet, hogy már nem aktuális a kérdés, de leírom, szerintem Schubert: G-dúr szonáta D. 894. elsõ tétele: I. Molto moderato e cantabile
Üdv.
9/10
Aszpirin 2014 jan. 18. - 08:52:14 9/10 Előzmény NADALFAN
(2/5)
Szerintem is nagyon jó film. Szórakoztató, néhol vicces, néhol szomorú, pont a megfelelõ arányban.
A történet - bár egyfajta road movie - váratlan meglepetéseket tartogat, és végig leköt. Muszáj végignézni, mert az információkat lassan adagolja, a szereplõk viselkedésének motivációira csak lassan derül fény - pont a film végére kerekedik ki a történet.
A karakterek nagyon jól kidolgozottak, a színészek pedig tökéletesen megoldják a szerepüket. Érdekes, ahogy a kezdetben antipatikus idõsebb fõszereplõ a végére már nagyon szimpatikussá válik - ne ítélj elsõre...
Ami a zenét illeti: ha tudja valaki, mi az a lassú zongoradarab pontosan, amelyik többször is felbukkan a filmben - és a zárójelenetben is azt játssza a zongorista - kérem írja meg. Nagyon tetszett az a zene...
9/10
9/10
NADALFAN 2014 jan. 13. - 17:26:44 9/10
(1/5)
hozta a film a megszokott északi stílust illetve az elvártat. jó hogy van öniróniájuk a finneknek is , nem is kicsi.
tetszett a film -egy öreg vén kópé balladája jó zenékkel jó karakterekkel- ajánlott megnézésre:)
9/10