Reveur 2013 aug. 21. - 07:41:43 Előzmény Andre1bp
(476/516)
"a 83-as borzasztóan lett felvéve. Azzal én nem büszkélkednék 50 év múlva. A mostani meg csak egy színházi elõadás volt. Az RTL Klub vette fel, ami azt jelenti, hogy soha többé nem látjuk."

A 83-as felvételén elgondolkozhatnál azon, mielõtt alábecsülöd, h akkoriban milyen technikák voltak elérhetõek és épp milyen motívumokat engedtek meg, aztán ha elgondolkoztál rajta utána ahhoz viszonyítva ítélkezz a minõségen, ne pedig a mai technikákhoz, vagy pedig "szabadsághoz" mérten!
bardav 2013 aug. 21. - 07:13:47
(474/516)
Miért van, hogy ha tõlünk nyugatabbra nézünk egy zenés darabot,
bármelyik mellékszereplõnek, még a strázsának is tökéletes hangadottsága van,
nálunk meg még a fõszereplõ Stohl Bucinak is pironkodnia kell.

Lehet, hogy ez a színész-mutyi miatt van?
BicskaMaxi 2013 aug. 21. - 04:15:04
(473/516)
Az egész produkció célja a provokáció és a megosztás volt. Nekem nem annyira a polgárpukkasztás, mint a kereszténygyûlölet, egy negatív, keresztényellenes propaganda jött át. Láttunk már ilyet a történelemben, csak a célcsoport volt más. Az egész mögött, a spirituális háttérben - amivel szerintem a rendezõ sincs tisztában, hiszen a személyes sértettsége, gyûlölete által õ maga is manipulált - arra megy ki a játék, hogy állj a gyûlölet oldalára, és állva tapsolj neki. Aztán hogy ki a kiszemelt célcsoport, az eredmény szempontjából már tökéletesen mindegy.
2/10
House MD 2013 aug. 21. - 01:58:36 2/10
(472/516)
Alföldit az ország egyik legjobb legtehetségesebb és leginteligensebb rendezõjének tartom, még akkor is ha a nemi identitása nem azonos az enyémmel.
De Sthol "játéka" mert hogy ezt még annak sem lehet nevezni.....határozottan bosszantott példaképpen.
Ahogy sokszor bosszant amikor emberek idõt energiát és pénzt pazarolnak arra hogy csináljanak valami színvonalon aluli dolgot.
3/10
-greghouse- 2013 aug. 21. - 01:56:45 3/10
(471/516)
Mondd meg az asszonynak, hogy kis mûvészi szabadság azért van a dologban, mert ez a modell akkor még nem jött ki szervokormánnyal, csak normállal. Tényleg jóéjszakát.
Hungaroharmos 2013 aug. 21. - 01:52:18
(470/516)
Bocs;
Szép éjszakát! Sziasztok.
2/10
House MD 2013 aug. 21. - 01:50:59 2/10
(469/516)
Én is gondolkoztam egy Acapella együttes létrehozásán, de nem egyszerû összehozni, pedig ott még énekelni sem kell nagyon tudni, pedig rengeteg jó ötletem van, csak nincs rá 65 millióm :)és ott még a dalok koppintását sem veszik rossz néven :)
Hungaroharmos 2013 aug. 21. - 01:50:38
(468/516)
.....a feleségem kérdezi:
ez tényleg így történt Kr.u:1ooo-ben?
Már akkor is volt autó???...... meg azok a ruhák és hajak :s
3/10
-greghouse- 2013 aug. 21. - 01:48:36 3/10
(467/516)
Erre muszáj klasszikust idéznem (Woody Allen nyomán): "kár, hogy mindenki aki kicsit is ért a focihoz és a gazdasághoz, mind vagy taxisofõr vagy fodrász lett."
Noches.
Joli213 2013 aug. 21. - 01:48:06
(466/516)
Én is vettem észre "hibákat"..., de tisztelem a beletett melót is, a tehetséget is, és egyik tökéletlenséget sem láttam tragikusnak.
Amúgy meg: "ma Alföldire is vesznek jegyet", aztán meg: ha csak 35,29 milcsit ér? (Érdemes ezen zsugázni? Tudok sokkal felháborítóbb pazarlásokról.)

A rám tett legnagyobb hatás: "a szereplõk tudtak-elhittek valamit" (ez a rendezõ dolga);
amit persze, érthettem másképp is (ebben meg benne vagyok én is).
Az elsõ kommentet azért írtam, mert
szerintem a darab üzenete változatlan az elsõ rendezéshez képest;
a "tánckaros-képes" kritikák értetlenkedései pedig, mintha igazolnák a rendezés aktualitását: a manipulált birkák...
(Bocsi, sértegetés nélkül nem tudnám folytatni)
3/10
-greghouse- 2013 aug. 21. - 01:47:24 3/10
(465/516)
(akkor nem lenne, amire te válaszolhatnál csípõbõl..)
2/10
House MD 2013 aug. 21. - 01:47:15 2/10
(464/516)
Ki tudja? én kíváncsi leszek azért a következõ hetek mûértõ kritikáira.
Lehet hogy néhány emberben ez is megmarad mint rossz emlék.
De talán nem véletlen hogy ennek az országnak a fele vagy futball menedzser, a másik fele mûértõ színházrendezõ:)

Jó éjt
Hungaroharmos 2013 aug. 21. - 01:45:48
(463/516)
És ha kiadnál egy lemezt;
pl.: a Csend hangjai címmel?
3/10
-greghouse- 2013 aug. 21. - 01:45:25 3/10
(462/516)
..."just one more thing.."(Columbo), csak még valami.
A polgárpukkasztás ma már nem elég, ehhez egy modernebb példa, mint Kandinszkij.
Madonnára sok mindent lehet mondani, de ismerjük el, a mûfaj egyik meghatározó alakja volt a 20. században. Õ is polgárpukkasztott, részben a dalai szövegével (papa don't preach, like a virgin, stb.), részben (és fõleg) az ezek éneklése alatt hordott jelmezeivel (emlékszünk a csúcsos, fémes melltartóira).
...Namost Lady Gaga nevû csaj szinte kopírozza Madonnát, nem is titkolja, hogy "õ az új Madonna". szinte ugyanolyan csúcsos melltartóban meg is jelent (plusz õ is olasz származású amerikai, és festett szõke, stb.)
...De van két óriási különbség.
1. Ezeket a poénokat már elsütötte Madonna. Másodszorra már nem szól akkorát.
2. Madonna tud énekelni.
hm.
3/10
-greghouse- 2013 aug. 21. - 01:39:47 3/10
(461/516)
Ámen.
azaz a C kategóriáshoz már meg kell küzdeni, alapból (õsztõl) csak D, E stb. kategóriásat kapsz. Ha csak a kimondottan szórakoztató színvonalasakat is keresed, egy NCIS-t, vagy egy Hazudj ha tudsz-ot, már erõsen kutakodni kell. Namost ezek végtelenített ismétlése, és az ismétlések véletlenszerû permutáció teszik ki a mûsor zömét. Jön majd Terasztár, gondolom, (mert már a mega után majd a giga is kicsi lesz), de gyanítom, nem Fred Astaire szintû táncosok még csak nem is Madonna szintû énekesnõk jönnek (legfeljebb külsõségben).
..Igaz, a belépõjegyekbõl bejön pénz, de (a szegedi tévé ítésze írta) itt a bemutató finanszírozása volt közpénz, tehát a producer csaj nem kölcsönkérte a pénzt, hanem mint producer kapta. (Ez a dolga a producernek, összekunyerálni a pénzt, aztán ha nyereséges, kaphat a befektetõ is, ha nem, hát nem, de elõször az elõállítókat fizetik ki. Majdnem színészeket mondtam.)
Szerintem ez ennyi volt. A zenére e nélkül is fogunk emlékezni, az elõadásra meg... ez már azért messze nem durrant akkorát. Polgárpukkasztás volt. csakhogy az ma már önmagában nem elég.
...Kedvenc hasonlatom Kaninszkij, aki simán vörösre festett egy vásznat és kész. Világhírû lett. Ha most én vörösre festek egy vásznat.. rozsdás rácsok mögé csuknak egy lepusztult diliházban, mint itt a darab végén a zombiként éneklõ feltámadt népeket. Jó éjszakát.
2/10
House MD 2013 aug. 21. - 01:35:49 2/10
(460/516)
A Szomszédok sem ma volt, és arra is voltak kritikák hogy örökké csak sírnak benne, de legalább akkoriban egyfelé tartottak nagyjából az emberek.
Ma már egy szomszédok sorozatnak is tudnék örülni, talán abban nem szeretkezne mindeni mindenkivel, mint mondjuk a barátok köztben:)
És abban azért még láttunk igazán nagy színészeket mint Zenthe Ferenc.
2/10
House MD 2013 aug. 21. - 01:30:19 2/10
(459/516)
Ahogy itt olvashattuk az élõ adásra jegyet is kellett váltani, ebbõl is jöhetett vissza valamennyi pénz.
Ugyanakkor ahogy írták állítólag a darab közben a nézõk jó része ott hagyta az elõadást, a maradék nézõk kevés lelkesedése is magyarázható talán azzal hogy nem erre számítottak a pénzükért.

C kategóriás színészi teljesítményért elég ha bekapcsoljuk a televíziót.
Hungaroharmos 2013 aug. 21. - 01:28:24
(458/516)
Miért, a végén volt még közönség ;?
9/10
kisdubos 2013 aug. 21. - 01:25:13 9/10
(457/516)
a modernizálásnak az is az értelme, hogy a kevésbé pellengérezettek is megértsék egy amúgy örökérvényû darab mondanivalóját. ahogy elnézem, ez nem nagyon sikerült, mert a kommentek nagy része arról szól, hogy kinek hol bicsaklott meg a hangja... túl sok x-faktort néztek. ez az ország tényleg ezer, de minimum 30 éve a széthúzásban, az egymás ellen uszításban tengõdik. és ha akad is egy józan fej, elõbb-utóbb rákényszerül, hogy lemenjen kutyába. fantasztikus, hogy bródy-szörényi 30 éve megírta az "elmúlthúszévet", és szimbolikus, hogy pont õk, akik ugyanúgy belehülyültek abba, hogy magyarországon csak két ellentétes pólus létezhet, közte semmi, és az egyik csak akkor érezheti magát jól, ha a másikat kicsinálja.