Téma: Jack Reacher

9/10
vedder 2013 jan. 13. - 23:02:09 9/10
(47/187)
Nem igazán értem miért utálják ennyien TC-t. Nem jut eszembe egy rossz filmje se. Most sem csalódtam. A film nagyon szórakoztató, jól összerakták. A könyvet nem olvastam, de megértem a L Child rajongókat, jól kitalált történet, látszik, hogy nem egy éjszaka alatt összepakolt forgatókönyvbõl készült. Sokan írják, hogy ez krimi. A krimi mûfajba nem gyömöszölném be ezt a filmet, sztem ez félrevezetõ. A filmbeli karakterek (van fõhõs, gonosz, fõgonosz, A NÕ stb) inkább egy klasszikus akció-kalandfilmekre jellemzõ (nem beszélve az akciókról), de nem vagyok szakértõ. Voltak pillanatok amikor féltem, hogy elcseszik (pl a humoros részek) de hál' istennek nem így történt. Abszolút ajánlott annak aki szórakozni szeretne egy jót.
10/10
Marcipáncica_ 2013 jan. 13. - 12:31:02 10/10
(46/187)
krimi. a szó hagyományos értelmében. izgalmas, rejtélyes, fordulatos. a kicsit lassú kezdést is megbocsátottam a végére, pedig úgy ültem be a moziba hogy itt most Cruise-nak nagyon nagyot kell alakítania hogy szeressem a filmjét. hát megtette. jó volt. ebben a mûfajban ez egy 9-10-es film nálam.
10/10
bercesnagy 2013 jan. 11. - 18:43:46 10/10
(45/187)
Jó film, ajánlom mindenkinek! Pörgõs, izgalmas, jó krimi. Cruise is jól játszik bár nekem sem a kedvencem, de ez a film professzionális munka.
10/10
Bigpapa 2013 jan. 11. - 07:49:53 10/10
(44/187)
Nekem bejott, mert a helyen kezeltem a filmet. Ez egy nyomozos krimi, amiben egy ex katonai nyomozo nyomoz, aki nem mellesleg jo lovesz es a kozelharcban se fognak ki rajta. Mivel a konyvet nem olvastam, ezek a tenyek a film alatt derultek ki.
Cruise jol hozza ezeket az akciofigurakat. Annak meg kifejesetten orultem, hogy vegre nem egy Van Damme fele host latunk, aki vegig jol bunyozik, de a vegen a fogonosz peppe veri, majd eszebe jut valami, uj erore kap es gyoz. Ezert birtam a Schwarzenegger filmeket,mert ott Arnie vegig zuzza a filmeket. Ebben a Jack Reacher is kokemeny, ha bunyorol, lovoldozesrol van szo.
Aztan nagyon jok a karakterek. Sokan azt hiszik, hogy egy egy hiba a film hibaja, de nem. Ha jobban neztek volna, rajonnek, ezek direkt benne hagyott emberi hibak, ahogy egy kocsi lefulladasa is az,ha hirtelen becsapodik valahova. Az autos uldozesekben nem log ki a CGI, ahogy olvastam, probaltak itt is realisak lenni. Nekem ezert jott be.
sdt 2013 jan. 10. - 23:05:27 Előzmény editka
(43/187)
Én is elég sok könyvét olvastam, szerintem nagyon jó akcióregényíró. (17 könyve van? Nem is tudtam.) Amik nagyon tetszettek a Helyszínelõk, meg Gyilkos elmék- mintájára készült akcióregények, na abból nincs sok, de mind elolvastam... Sajnos, ebbõl a mûfajból jó kevés van... Márcsak a Lee Child iránt udvariasságból is megnézem a filmet, lesz, ami lesz.
Sonic8 2013 jan. 10. - 21:20:23 Előzmény Bigpapa
(42/187)
Ennyire jó lenne ez a film?
Bakker. Ha már te is ezt írod akkor talán rááldozom azt az 1500 forintot Tom-ra..
editka 2013 jan. 09. - 21:33:55
(41/187)
Nagyon szeretem Lee Child regényeit, mind a 17-et olvastam, meg a 3 Kindle Single-bõl is kettõt, és Tom Cruise ellen sincs semmi kifogásom, tõlem nyugodtan játszhatja Reachert. De a filmtõl többet és jobbat vártam. Meg lehetett nézni, és voltak jó részei, de voltak nevetséges jelenetei is (fõleg a Zec-kel és embereivel összefüggõek), meg TC nekem sokszor túl modoros volt, és túljátszott. A csaj színészi kelléktárának nagy részét meg a nagy szemmel nézés tette ki. :-) Amúgy félúton van az akció és a krimi között. A könyvre ugyan már részletesen nem emlékszem, túl sokat írt Child azóta, de arra igen, hogy sokkal jobban ki volt fejtve a megfejtés, aminek a filmben a hogyanja nem derül ki. Jut eszembe, nem tudtam, hogy Lee Child is játszik benne, csak ismerõs volt a fazon a filmben, a végén vettem észre kiírva, hogy ó volt.... idõsebb, mint a képein.
7/10
micra 2013 jan. 08. - 09:03:23 7/10
(40/187)
Sziasztok,

hát, egy egyszerû, néhol megdöbbentõ, néhol bealvásra késztetõ, néhol vicces, néhol picit elbaltázott, néhol félresiklóan meglepni akaró, mégis egészen emészthetõ film.

Kellemes esti szórakozás, nem várjunk semmilyen mondanivalót,egy akció krimi, ami egy kellemes egyszerû este része lehet...

7 pont, noha egy két aprósággal, ami számomra mindig érthetetlen miért baltázzák el még jobb is lehetett volna.

Ennek ellenére, ennél általában rosszabbat tud csak kifogni az ember. Ajánlom!
10/10
Bigpapa 2013 jan. 08. - 00:11:08 10/10
(39/187)
A filmnek SEMMI KOZE az elozeteshez. Ugy vagtak ossze,mint ha egy zuzzunk, szaguldjunk akciofilm lenne. Ez egy 10 pontos akcio/krimi.

A konyvet nem olvastam,en is az elozetes miatt neztem meg, de elolvastam itt a kritikakat, hogy ki miert fanyalog. Amit megertettem, hogy kb. akik a mison impaszibl :)) filmet varta, egy kis agyatlan lovoldozessel,az csalodott. Es kelloen idiota is,hogy nem tud ertekelni egy kurva jol osszepakolt, csavarokkal teli akcio KRIMIT. Tudom, a mai generacionak luxus gondolkodni, de neha meg kene probalni.
Cruise qrva jo a szerepre, hiaba 2 meter az eredeti fohos. Minden karakter el van talalva,a rosszak zsenialisak, a suttyo baseball utosok is :))))
Gyenge lancszemnek a csajt mondanam a Shrek cicus nezesevel. Az akciok nagyon jok. Realisak, foleg a mai filmekhez kepest, a nyomozas vegig erdekes, nem laposodik el soha. Nagyon jol elhelyezett poenokkal van tele,amitol nem erzed kicsit sem vigjateknak,de pont eleg ahhoz,hogy ne nyers,akcio -krimi legyen.
A buszmegallos poen hatalmas volt, ez nem spoiler.

Aki GI Joe akciot akar vegig,meg ne nezze. Viszont aki szereti azokat a filmeket,ahol a fohost nem zuzzak le,de o nagyon tud zuzni,ha kell, szereti a jo krimiket, az ki ne hagyja.

10/10 tobbszor nezheto
xamax 2013 jan. 07. - 21:12:00
(38/187)
Jó film. Érdemes megnézni. Persze aki a Transformersen szocializálódott az csalódni fog, de aki szereti a jó krimiket az élvezni fogja.
shoc 2013 jan. 07. - 12:39:12
(37/187)
tetszett a film.
a párom nem olvasta a könyvet, õ azt mondta hogy neki egy jó krimi volt, izgult végig, de max. még egyszer nézi meg DVD-n.

aki mission impossible-ra számít, bourne-relytéjre az kicsit csalódni fog. ez egy standard krimi, lineáris történetvezetéssel. effektek nélkül, de szépen kidolgozva.

jó az eredeti "one shot" könyv is, szerintem az adaptáció is jól sikerült. általában csalódás olvasás után megnézni a filmet, de ebben az esetben jó volt. a könyv érdekesebb.

amennyiben nem olvastam volna a könyvet, azt hiszem csalódtam volna hogy nem elég akciódús.
a könyvben jobb a befejezés.
8/10
Kobest 2013 jan. 07. - 08:17:16 8/10
(36/187)
Tom Cruise ide vagy oda, ez egy jól sikerült akció/thriller lett. Az elõzetessel ellentétben ez egy lassabb, megfontoltabb film, amiben több a nyomozás, mint az akció, így inkább hasonlít a Bullitt vagy a Piszkos Harry filmekre, mint a mai Mátrix/Bourne által befolyásolt celluloid szemétre. Pár jelenetet sikerült nagyon eredetire megcsinálni (például az elsõ öt perc, vagy, ahogy Jack Reacher nyomoz, és elképzeli a történteket), az akciójelenetek meg valósághûbbek lettek, mint a hasonló filmekben. Mivel egy Lee Child könyvadaptációról van szó, ezért a történetben nem kevés fordulat van.

Persze, Tom Cruise külsõleg nem egy Jack Reacher, egy-két párbeszéd erõltetett, Rosamund Pike meg inkább csak néz azokkal a szép, nagy szemeivel, mint a moziban, de aki egy frissebb, szövevényesebb filmre vágyik, annak szerintem jó választás a Jack Reacher.

"Vicces is, kemény is" - jól írta egy lenti hozzászóló.
varcsa77 2013 jan. 06. - 19:02:05 Előzmény n4poleon
(35/187)
Nem értelek, miért zárja ki egyik a másikat, de szerintem nem is ez a lényeg. Örülök, hogy neked és a férfikoszorúdnak tetszett.
viskia01 2013 jan. 06. - 18:01:33 Előzmény n4poleon
(34/187)
Én elmegyek egy Tom Cruise féle akciófilmre a bnõmmel!
n4poleon 2013 jan. 06. - 13:11:54
(33/187)
Elõször is melyik szerencsétlen megy el a barátnõjével egy Tom Cruise-féle akciófilmre? Csak gratulálni tudok.
Én másik három barátommal néztem meg és eléggé tetszett. Ami a párbeszédeket illeti: néha kicsit erõltetett, de összességében vicces és kemény film egyszerre. Nem az az ostoba leszabdalunk 600 embert és a végén lepottyan valami megoldás, szexjelenet a két fõszereplõ között, akik ki nem állhatják egymást, de azért egymásba szeretnek. Ja, és a film többnyire cliché mentes. Tessék csak megnézni. Rosamund Pike pedig a szerelmem.
Harry_Angel 2013 jan. 05. - 22:24:14
(32/187)
Elhiszem, hogy így érzed.
varcsa77 2013 jan. 05. - 19:40:49 Előzmény Harry_Angel
(31/187)
Ehhez a filmhez egyikre sincs szükség...
Harry_Angel 2013 jan. 05. - 10:19:11
(30/187)
Akkor kijelenthetjük, hogy ez nem pároknak való film. Mindenki másnak, akinek még helyén van a töke meg az agya, annak ajánlatos!
szekelybarbara 2013 jan. 04. - 21:59:30
(29/187)
Most jöttünk meg a párommal a moziból. Istenem, bár ne néztük volna meg. A felénél elfogyott a nachos ezért már kénytelen voltam a filmre figyelni. Kb. öt perccel utána elkezdtem eret harapni a csuklómon. Ennek a filmnek nem volt rendezõje, a szereplõválogatás pocsék, a párbeszédek szarok és teli van teljesen felesleges jelenetekkel. Gondolom valahogy ki kellett tölteni a filmet. Szóval inkább legyen helyette a Barátok közt, több benne az izgalom szerintem.
varcsa77 2013 jan. 04. - 15:04:59
(28/187)
Tegnap megnéztük a párommal. Számomra hatalmas csalódás volt (bár neki tetszett), semmi izgalom, semmi fordulat, semmi akció. Vártam, hogy valami történik, de nem történt semmi. Teljesen lineárisan levezetett történet. Sajnáltam rá a kiadott pénzt... A filmben a legjobb ismételten a trailer volt...