Téma: Jackie Brown

8/10
euTanázia 2009 aug. 06. - 16:52:15 8/10
(84/204)
Egyetlen tisztátalan jelenettel tekintsd magad boldog embernek!
Az általad jelölt kép számomra nem mond semmit, az én homályos részeim logikai kifogásokból erednek.
/Megengedem egyébként, hogy az enyémmel is lehet gond./
Leginkább AvatáR Gil Maerth (jó kis név!) filmkedvelõ társunk kifogásaival értek egyet, kivéve az érzelmi és erkölcsi részekre vonatkozókat.
Miért nem felezték meg a pénzt? –lényegtelen, talán nem szerették a szimmetriát. :)
Miért nem maradtak együtt, míg a halál...? –nos, ki tudja követni a szív útjait, valamint Maxét, talán fontosabb dolga akadt. :)
A további felsorolással én is egyetértek, helyesebben gondban voltam, de már túltettem magam rajta.
Várom az új kihívásokat! ;)
10/10
idõjós1010 2009 aug. 06. - 16:46:17 10/10
(83/204)
Csak tudsz te értelmesen is írni.
Köszönöm a segítséget.
meteorológus 2009 aug. 06. - 16:41:20
(82/204)
Na és? Kellett valamilyen ürügy neki, hogy miért látogatta meg Ordellt otthon! Nem úgy beszélték meg elõre a próbaátadást, ahogy lezajlott (mivel egy másik csajt is közbeiktatott Ordell), tehát ez jó ürügy volt Jackie-nek, hogy elmenjen hozzá és körbeszimatoljon nála, hogy tudjon infókat mondani Nicolette-nek, ami bizonyítja, hogy együttmûködik a hatósággal. Persze, a "veszekedése" Ordell-lel csak mûbalhé volt, de közben ott volt Gara (R. De Niro) és Ordell csaja (B. Fonda) is, szóval a látogatás után Nicolette-ék már azt is tudták (Jackie-n elbeszélésébõl), hogy nem egyedül akarja megcsinálni a balhét Ordell.
De nem akarom leírni neked a film tartalmát, inkább nézd meg mégegyszer! Talán "leesik" végre, hogy miért "akadt ki" Jackie:)!
10/10
idõjós1010 2009 aug. 06. - 16:13:23 10/10
(81/204)
És még nekem mondod hogy nem vagyok tiszta.
Az nem volt tiszta amin felakadt Jackie.
Túl voltak a próba átadáson, minden rendben ment látszólag, de Jackie felhúzta magát valamin.
meteorológus 2009 aug. 06. - 16:06:45
(80/204)
Szerintem nálad más sem tiszta :)))!
Mit nem lehet azon érteni, hogy Jackie és Ordell beszélgetnek Ordell házának teraszán :)))???
10/10
idõjós1010 2009 aug. 06. - 14:47:46 10/10
(79/204)
Nekem kizárólag egyetlen egy jelenet nem volt tiszta.
A képen látható.
8/10
euTanázia 2009 aug. 06. - 13:22:28 8/10 Előzmény henett
(78/204)
Vélemény?
Tetszett, izgultam közben, bár a Ponyvaregény egy pár nagyságrenddel jobb /nekem/.
Nem gyõztem folyamatosan résen lenni, nehogy elveszítsem a fonalat, ennek ellenére a végén mégsem tartottam kezemben az összes szálat.
A fekete színésznõk közül Pam Grier az elsõ, akit értékelni tudok.
Samuel L. Jackson naggyon jó volt, egyszer kiköpött vagány csávesz, másszor meg akár egy gorilla, aki most kászálódott ki az erdõbõl.
Egyszóval nem volt hiába múlatott idõ. ;)
9/10
szinhazimado 2009 aug. 01. - 14:48:07 9/10
(77/204)
Jó volt, Izgalmas, érdekes... Elgondolkodtató. Samuel L. Jackson a legjobb néger színész, nagyon ott van, iszonyatosan jól néz ki... bár ebben a filmben vicces volt csöppet, hosszú vékony haj, meg az a kis hosszú szakál, idegesített, de neki ez1szer megbocsátom. Bírom azokat a sapkákat a fején, végûl már Melanie-n is volt. Jól kijátszott mindenkit a csaj, nem is gondoltam volna... Az elején olyan hitelesen adta az ártatlan sztuárdesznõt, hogy el is hittem neki, hogy egy "tisztességes" nõ. :O Le a kapappal Pam Grier elõtt, szép/dögös volt a filmben. :) De Niro & Samuel L. Jackson egy filmben, ez is tetszett! Robert Forster meg milyen kis háttérfigurát alakított-érdekes volt. Bridget Fonda-jelentéktelen, nyafogó lánykája... De Niro is jó szerepben volt: a töketlen bankrabló.. Spoiler a végén csak lelövi Ordell, hehehe, mint ahogyan elég sokmindenki meghal, akire nincs szükség a pénz megszerzésének szempontjából. A vége is tetszett, az a szerelmes rész, amikor mindketten elégedetten távoznak. Quentin Tarantino érdekes mûfajt képvisel, a rendezõk között, nem gondoltam volna, de jól megcsinálta! Bár a story volt a jó.
henett 2009 aug. 01. - 10:39:05
(76/204)
Vélemény? :)
AvatáR Gil Maerth 2009 aug. 01. - 10:34:51
(75/204)
10/8
KLASSZIKUS
Valahogy így kell manapság egy legendát csinálni.
a zenék remekek...
(nem tudja valaki a CD-boltban lévõ rap-zene címét?)

A színészek jók, átütõen játszanak és zseniálisak.

A történet a 6 fõs felállás miatt kellõen meg van keverve.
és hûen a tarantinoi végjátékokhoz a fõbb szereplõk közül csak kettõ marad meg élve.
(a többi exit-ál)

Viszont a vége érthetetlen.

ha már társak voltak (Max meg Jackie), miért nem felezték meg a pénzt?
Ennyi a minimum lett volna.
Miért nem folytatták további életüket egy jacht napozófedélzetén eggyütt?

akkor mi volt az a enyhénszólva "sóder" arról hogy "unom a munkámat ki akarok lépni"
(idézet: Max-tól)?

Mire volt jó a pisztolyelõkapkodós jelenet a végén?
és a kocsi rendszámának felirása a próba-átadás idején?????????


szerintem a fõgengszta óriási hibát köevetet el azzal hogy opdament Jackie-hez.
A második hiba az volt, hpogy egyedül lépett be a sötét szobába.
KIÁBRÁNDÍTÓ:

Hisz az elejétõl a végéig azt sulykolták belénk:
milyen profi egy arc ez, mindenre gondol.


De a Film mindezek ellenére akkor is klasszikus és remek.
8/10
euTanázia 2009 aug. 01. - 00:35:42 8/10
(74/204)
Miért is nem láttam még én ezt a filmet?!
Na éppen ideje volt!
Dr.Mouse 2009 júl. 31. - 23:49:05
(73/204)
Mondjuk a port.hu kiírhatta volna a szereposztásban még Michael Keaton nevét is, aki Ray Nicolette-et játszotta.. Amúgy a film rendben van. ;-)
sksporky 2009 júl. 31. - 21:56:34
(72/204)
Annyira telibe*urt jó film!!!Egyik nagy kedvenc.!!!Fõleg a szinkron,na az tényleg állat.
frakmak 2009 júl. 31. - 19:56:05
(71/204)
Nagy királyság a film. Nézze meg mindenki, aki nem látta még!
10/10
biker01 2009 júl. 31. - 18:39:11 10/10
(70/204)
Igazán kitesz magáért a film+ ma este!Jackie Brown, utána pedig az Elveszett jelentés:két tuti 10 pontos alkotás!
fordjee 2009 júl. 31. - 10:28:26
(69/204)
Bridget Fonda nagyon dögös és szexi benne:)
10/10
buenas noches 2009 júl. 31. - 09:10:25 10/10 Előzmény danab1
(68/204)
Szerintem azt is hangsúlyozzák a filmjei: Ha akarsz valamit az élettõl, vedd el!
danab1 2009 máj. 16. - 18:46:17
(67/204)
Ne kövezzenek meg a Tarantino-rajongók, de számomra ez az egyetlen igazán jó filmje, ahol az erõszak nem megy a történet rovására. Pörgõs, jól átgondolt, humoros, SPOILER Samuel L. Jackson karakterét pedig annyira lehet utálni a végére, hogy az már-már sajnálatba csap át, amikor lelövik.:-)
De az összes színész zseniális és jól kiválasztott.
Az egyik mániám - bár tudom, hogy ezzel egyedül szoktam maradni -, a szinkron is remekbeszabott.
A film közben az jutott eszembe, hogy fantasztikus, ahogy Tarantino mindig belecsempészi a munkáiba azt, hogy mit gondol a nõkrõl: nem vagyok feminista, de csak azt említeném meg, hogy abszolút tetten érhetõ azokból a produkciókból, amiket a tévében néztek a szereplõk (nõk fegyverekkel, egy férfi megüt egy nõt...)

Tetszett!
ondok 2009 máj. 15. - 23:00:36
(66/204)
Jó kis film ,de nem túl sokat ismétlik?
goodboy 2009 máj. 15. - 16:54:27
(65/204)
Ez csak jó film, Tarantino többi filmje pedig zsenilás, úgy, hogy ez a leggyengébb filmje.