Téma: Jane Eyre

Kila37 2007 ápr. 07. - 22:00:32
(11/831)
Nah de az itteni Mr. Rochester jóval helyesebb a Zefirelli-félénél ;)
Jane-nek meg kicsit fura az arca, de amúgy tetszik ez a verzió is! :)
cosmicgirl 2007 ápr. 07. - 21:41:24
(10/831)
Sztem Charlotte Gainsbourg az igazi Jane... ez kicsit olyan, mintha plasztikai sebésznél járt volna.. gyanus...
Alaine 2007 ápr. 07. - 14:04:23
(9/831)
Sziasztok!Én is láttam már az angol változatot a sorozatból,nekem személy szerint nagyon tetszett.Fantasztikus a színészi játék,és nagyjából szöveghû-ha nem is mindenhol.:)
Valaki nem tudná felvenni?Sajnos nekem nincs lehetõségem rá,de nagyon szeretném,ha valakinek megesne rajtam a szíve. :)
alaine@freemail.hu
Folgore 2007 ápr. 07. - 12:54:36
(8/831)
Örülök az angol változatnak így elõre is, mert van egy olyan gyanúm, hogy csak az angolok adhatják vissza a könyv igazi hangulatát. Bár a Zeffirelli változatot nagyon kedvelem a három (négy) fõszereplõ miatt. Volt már egy angol változat, de nekem nem jött be, holott hûbben követte a könyvet, mint a Zeffirelli féle.
Majd meglátjuk!
Pünkösdi Kató 2007 ápr. 06. - 20:53:42 Előzmény Kiskirálylány
(7/831)
Nekem Zeffirelli rendezésében a kastély kevésbé tetszett, nem volt olyan úri, olyan gazdagon berendezett. Talán csak az a szoba, ahol zajlott a tánc a vendégekkel.
Kiskirálylány 2007 ápr. 05. - 21:15:35
(6/831)
A Zeffirelli-feldolgozást sajnos nagyon régen láttam, viszont ezt az új BBC-adaptációt alig egy hónapja. Mint minden feldolgozásnál, itt is meg kell küzdeni azzal, hogy ez is egyfajta értelmezése a történetnek, amiben lesznek jó megoldások, lesznek olyanok, amelyek nem tetszenek annyira stb. Nekem az elsõ 2 rész kevésbé tetszett, kicsit el is szontyolodtam, de aztán egyre jobb lett, és a 3. ill. 4. rész már kimondottan izgalmas, szép és szívszorító volt a számomra. Aztán többször megnézve már az egész tetszett. Szóval nyitottan álljatok hozzá, a színészek nagyon jók, Thornfield (Mr Rochester kastélya) fantasztikus látványilag, és a gótikus rémregény-jelleg is - szerintem - nagyon hatásosan lengi be a filmet (bár annak, aki már ismeri a rejtély nyitját, ez talán kevésbé értékelhetõ). Szellemében szerintem nagyon hû feldolgozás (még ha a szöveg betûjéhez kevéssé ragaszkodtak is), rengeteg apró ötlet van viszont benne, ami a regényben nincs, mégis hitelesnek és jó megoldásnak találtam (többnyire). Egyáltalán nem nyálas, szóval szerintem 10 pont, de csak ha lazábban tudunk viszonyulni az "új" ötletekhez...
Pünkösdi Kató 2007 ápr. 05. - 19:52:05
(5/831)
Én Zeffirelli rendezését láttam, azóta már többször meg is néztem, nem tudom, hogy ez a feldolgozás jobb lehet-e. :) De persze én is nagyon várom, másabb lesz, az biztos, mert a Zeffirelli-féle filmhez képest biztos lesznek benne újabb jelenetek. A könyvet utólag olvastam, kicsit sajnálatm, hogy kimaradtak részek, de aztán rájöttem, hogy 108 percbe nem lehet többet mutatni.
lola1 2007 ápr. 05. - 10:15:08
(4/831)
Pont így képzeltem el Mr. Rochester-t...Remélem ez a feldolgozás jó lesz! Az biztos hogy én megnézem...:D
10/10
borzi84 2007 ápr. 04. - 09:28:40 10/10
(3/831)
Szia! Ha tényleg olyan jó, akkor még jobban várom! Láttam már Jane Eyre adaptációt (kettõt is), de erre is kíváncsi vagyok! (Olvastam a könyvet és nagyon tetszett)
lil 2007 ápr. 02. - 20:44:01 Előzmény borzi84
(2/831)
szia!!!
én már láttam angolul a filmet, és nekem nagyon tetszett!
sztem jó film!
10/10
borzi84 2007 márc. 29. - 23:49:35 10/10
(1/831)
Kíváncsiam várom, hogy ez a feldolgozás vajon milyen lesz. Nagyon szeretem a kosztümös filmeket!