7/10
efes 2008 ápr. 25. - 21:59:57 7/10
(30/190)
Szerintem az egyre több helyen "new western"-ként is emlegetett irányzat egyik kulcsdarabja ez a film. Nem az elsõ, de fontos darab. A hosszú snittek Sergio Leone-tõl lettek átvéve (aki Jancsótól és Antonionitól vette), a pszichologizáló elbeszélõmód is európai mûvészfilmes gyökerekig vezethetõ vissza. A régi westernekre jellemzõ heroizáló attitûd markánsan deheroizálóba csap át. Nincs már "a végén belelovagol a hõs a lenyugvó napba" giccses közhelye, sõt, happy end sincs legtöbbször. Majdnem lírai a film, nem könyû nézni, de megéri. Hasonlóan, mint pl. Tarr Bélánál, ha felvesszük a belassult ritmusát, magunkkal fog sodorni, mint egy folyam. Roger Deakins az egyik legjobb kortárs operatõre, atmoszférateremtõ ereje párját ritkítja. Brad Pitt színész, ebben a filmben rádöbbenhetünk, de Casey Affleck jobb nála.

Általában utálom, ha egy hang a filmben elmeséli nekem, mirõl is szól a film (minek akkor a kép, minek maga a film?), itt azonban egy példát hallhatunk, ahogy esetleg ez mégis elképzelhetõ.
Lery 2008 márc. 24. - 10:47:03
(29/190)
nagyon jó film
Balivet6 2008 márc. 18. - 00:59:23
(28/190)
szerintem kevés mint mackósajtban a brummogás... :( (többet vártam tõle); kicsi sztori már-már mesterkélten túlnyújtva, eljátszva...unalmas...
szeretem a westernt...
de ez nekem nem jött át :(
7/10
efes 2008 márc. 17. - 15:37:05 7/10
(27/190)
off
az megvan, amikor godard éli az életét-jében anna karina hosszan nézi dreyer jeanne d'arcját a moziban?

és az megvan, amikor lányi andrás (igen, a mostani civil forradalmár, hajdani filmrendezõ) valaki figyel címû filmjében, ha jól emlékszem, takács kati figyeli a moziban godard éli az életét címû filmjét, és éppen az a jelenet megy, amikor anna karina nézi az éli az életétben dreyer jeanne d'arc szenvedõ arcát??? :)) sír maria falconetti, dreyer jeanne d'arcja, sír anna karina és sír takács kati. :)
on
Jill 2008 márc. 17. - 15:21:24
(26/190)
Én várom, de mire ideér ebbe a porfészekbe... :(

Szeretem a lassú, szépen fényképezett filmeket, szeretem a westernt, szeretem a balladát... a Peckinpah elõtti tisztelgéseket is, ha ízlésesek.

Mért kéne minden filmnek pörgõs-akciósnak lenni? A 300-zal az volt a bajom, hogy mást se csináltak benne, mint ordítva gyaktak. (Lassítva, digitális vérrel...)
Nekem speciel az egyik kedvencem Dreyer Jeanne d'Arcja - ami nem hosszú ugyan, de egy szikár, puritán "bírósági" dráma, ráasául némafilm, mégis döbbenetes és felkavaró.
Zempy 2008 márc. 06. - 20:28:13
(25/190)
Mármint minek is?? :)
10/10
ghp 2008 márc. 06. - 16:41:28 10/10 Előzmény Zempy
(24/190)
lehet, hogy a monitor az oka
Redfield 2008 márc. 06. - 08:13:36
(23/190)
Gyönyörû képiek, remek színészi játék, remek drámaiság.
De hosszú lett, túl hosszú egy ilyen viszonylag egyszerû mondanivalóhoz, fõleg így, hogy csavarok sincsenek a történetben.

És ha nem Brad Pitt játszana benne, fele ennyire lenne érdekes.
Zempy 2008 márc. 06. - 01:01:24
(22/190)
Ez egy nagyon érdekes film, nem lehet sem azt mondani hogy jó, sem azt hogy rossz. Azt hiszem, engem megfogott, mert emlékezetes maradt. Voltak olyan pillanatok, amiket nem fogok egykönnyen elfelejteni. A fényképezés nagyon profi, gyönyörûen megkomponált képsorok vezetnek át a komótos cselekményen. Úgy gondolom, hogy picit tényleg túlzásba vitték a film hosszát, mert néha irgalmatlanul vontatott. Szóval lehetett volna ezt-azt kihagyni, de így legalább rendesen ki van bontva a fõszereplõk jelleme és motivációja, amit manapság az amerikai filmek alárendelnek a látványos akciójeleneteknek. Ez itt nincs így, ami jó pont. Akcióra ne is számítson senki, ebben aztán szinte nem is lõnek. Helyette viszont van feszültség, ami néha csak úgy süt a vászonról. Az elismerést nem csak Casey Affleck érdemli meg, hanem Brad Pitt is- aki váltogatja az ördögi és csibészes arculatát, Bob Ford szerepét meg mintha Affleck-re írták volna, tökéletesen azonosult a szerepével. Volt õ olyan jó, mint Javier Bardem, és így mindegy is, ki nyerte végül az Oscart. Kettejük összjátéka a legnagyobb összetartó erõ, de emlékezetesek a mellékszerepekben feltûnõ banditák is.

Szóval bizonyos dolgok briliánsak benne, másokat viszont hagyhattak volna. Ismétlem, tetszett a film, de valóban túl hosszú és unalmas, nekem 3 részletben sikerült megnéznem, mert mindig késõ este volt, és tudtam, mi történne ha be akarnám fejezni. Ez viszont rossz pont, mert az igazán magával ragadó film ébren tartana, nem engedne el- ez errõl nem mondható el. Elég sûrûn lehet ásítozni így is, de egyszeri megnézést talán megérdemel- fõleg, hogy a legutolsó pár perces jelenet és a befejezés hibátlan, tökéletesen megírt és feledhetetlen.
9/10
mikka 2008 márc. 05. - 23:59:51 9/10
(21/190)
Nekem a zenéjérõl a Werckmeister harmóniák zenéje jutott erõsen eszembe.. Persze biztos csak véletlen, de elég hasonló volt. (Ami Jesse meggyilkolásánál szólt.)
10/10
matoko 2008 márc. 05. - 16:38:15 10/10
(20/190)
ez a zene, ami a trailer-ben van a végén, a harcos és hercegnõ zenéje (tom tykwer).
:S hogy lehet ez? eladta a zenéjét?
9/10
mikka 2008 márc. 04. - 22:28:51 9/10
(19/190)
Én nem akarom senkitõl elvitatni, ha esetleg nem tetszett neki, vagy vontatottnak találta, megértem, ha valakinek nem ez a világa, nekem az új Tarr Béla mozi után kész felüdülés volt. Itt legalább tartalmasan telt az idõ köszönhetõen a szereplõk remek játékának (a két fõszereplõ mellett nekem a Dick Liddle-t és Bob testvérét alakító színészek is nagyon emlékezetesek voltak), a gyönyörû és ötletes képeknek és a baljóslatú atmoszférának, ami az egész cselekményt körüllengte. Minden percben tapintható volt a bizalmatlanság okozta feszültség, ami erõs kontrasztban állt a "történet történetlenségével" és ezzel a nyugalommal/unalommal, ki minek élte meg. Igenis jó film, ha nem is a legeslegjobb ez évben, (remélem lesz még jobb is) de mindenképpen üde színfolt volt. Én speciel szívesen látnám, ha Hollywood-ban a professzionális filmkészítõk közül páran átállnának erre az intellektuálisabb vonalra. Nem árt az, ha ilyen is van, legalább lehet látni nagy színészeket valóban színészi kvalitást igénylõ szerepekben is.. Persze kis költségvetésbõl kis moziknak akár, mert a plázák tényleg majdnem üres teremben vetítik, ez tény, de azért mégis csak legyen ilyen! Külön nagyon örvendetes, hogy egy ilyen kezdeményezésnek maga Brad Pitt volt a legfõbb támogatója, ezek szerint "mûvészek" is vannak hollywood-ban, nem csak bohócok és egyéb mutatványosok a primer felvevõréteg konzumszórakoztatására..
kinsey 2008 márc. 04. - 16:59:03
(18/190)
Hello!Szerintem a film hatalmas!!Nekem nagyon bejött!Igaz eléggé lassú folyású de nem unalmas!És hogy õszinte legyek Casey Afflek milliószor jobb volt mint Javier Bardem a Nem vénnek való vidékben!Ez gondolom sokakanak szemet fog szúrni de szerintem így volt!
1/10
Stefanino 2008 márc. 04. - 13:58:45 1/10
(17/190)
Hát szerintem ez valami döbbenet volt. Iszonyú hosszú és dögunalom. Nagyon vártam már a végét, de nagyon lassan jött el. Mindeközben viszketett a tenyerem, valahányszor Robert Ford megjelent, nem tom, hogy sikerült egy ilyen alvajárót találniuk, akinek az arckifejezése a legbékésebb emberbõl is agressziót vált ki. És a történet??? Nem számítottam szuperfilmre, de ez a mélyrepülés tényleg kritikán aluli szerintem... Hát még mindig sztrájkolnak a forgatókönyvírók?... Annyi nézhetetlen, döbbenetesen színvonaltalan film készül mostanában Hollywoodban... Talán ez is az oka, hogy behoznak egy beharangozott filmet, és nincsenek az elõadáson már az elsõ héten se 20-nál többen.
pc_x 2008 febr. 28. - 23:34:49
(16/190)
Nem tudom, nekem tetszik a cím. Nem is nagyon változtatnám meg... Olyan westernesen körülírós... Majd meglátjuk milyen lesz a film. Bár nem kifejezetten keltette fel a figyelmemet a mozis trailere... De jól megosztja a népet, szóval már engem is kezd érdekelni... :D
Hegyirabló 2008 febr. 28. - 20:31:26 Előzmény bitlisz
(15/190)
Aki erre a filmre azt írja, hogy vontatott, és unalmas, annak fogalma sincs az élet valódi értelmérõl. Amikor valaki igazi kritikát nem tud írni, nem tudja megindokolni, hogy mi baja egy filmel, mert nincs azon a szinten, akkor jön ez a "vontatott" lemez. Mit jelent ez pontosan, tessék elmagyarázni nekem?!

Végre egy film, ami szól valamirõl, hogy a társadalom hajlamos alávaló és álnok emberekkel szimpatizálni, mint Jesse James. A filmnek már a címe is becsapós, hiszen a történet inkább magyarázza Ford által elkövetett orgyilkosságot, mint elítéli. Mindez remek szövegekkel, remek képpel és alakításokkal. Akinek nem tetszik ez a film, vagy nem érti, inkább nézzen Barátok Köztöt vagy Mónika Sót!
bitlisz 2008 febr. 19. - 22:54:05
(14/190)
Unalmas, vontatott, túljátszott, és elfért volna kb másfél órában. Mostanában nagyon tisztelik az amcsik a gyilkosaikat... Kár volt érte
nadinho42 2008 febr. 07. - 21:12:33 Előzmény efes
(13/190)
nem is tudom. épp az elõbb néztem meg a filmet, és az az igazság, hogy nem tudom azt mondani egyértelmûen, hogy rossz volt. inkább az a legjobb kifejezés, hogy furcsa. olyan mintha unalmas lenne, de igazából van benne valami, amitõl olyan furcsa. nagyon érdekes. :) Nem egy mozgalmas akciófilm. Nem ajánlom esti filmnek, mert tutira alvás lesz belõle.
7/10
efes 2008 jan. 20. - 14:20:08 7/10
(12/190)
konformizálódó, lusta, agyonszabályzott kort élünk, itt nincs helye a nonkonform, szabálytalan, rossz arcoknak, csak a keep smiling mindig fess, mindig címlapra kész figurák lehetnek nyerõk... de eljön még a rosszemberek ideje! :D
7/10
efes 2008 jan. 20. - 14:16:03 7/10
(11/190)
:D jaja.

amúgy az internetes "forrásokon" már szimpla the assassination of jesse james címmel fut a film..:)