Téma: Jóbarátok

10/10
greghouse 2012 máj. 03. - 14:20:44 10/10
(1390/2190)
Néhány érdekesség, ha valaki nem tudná.
Chandler szerepét eredetileg Jon Favreau-nak szánták (késõbb Pete, Monica milliomos barátja.)
Monica szerepét sokan elutasították, az elsõ jelölt Janeane Garofalo volt. (Késõbb Lisa Kudrow-val játszanak valami idióta filmben). Szintén jelölt volt Jamie Gertz, Leah Remini (a Férjek Gyöngyében a kövér postás jó nõ felesége).
Amikor Matt LeBlanc a meghallgatásra ment, összesen 11 dollárja volt.
Amikor megkapták az elsõ fizetésüket, Courtney Cox egy autót vett rögtön. Matt LeBlanc egy nagy adag meleg ételt.
New Yorkban van egy Central Perk nevû kávézó, de nem a West Village-ben (ami a mûvésznegyede Manhattennek), hanem Brooklynban, a JFK reptér közelében. A producerek egy csomó pénzt fizettek a névhasználatért, az igazi Perk forgalma megnõtt.
A Columbusi egyetemen van egy Dr. David Schwimmer nevû paleontológus.
James Michel Tyler, a kávéház "Günter" tulajdonosa, tényleg büfés volt a stúdióban mikor forgatni kezdtek, és saját ruháit használta.
Az utolsó epizód angliai vetítésekor egy 30 másodperces reklám spot 1,8 millió dollárba került. Mivel 14-szer 30 mp. reklám (7 perc) van egy "félórás" epizódban, nem semmi összeg. (Most a House záróepizódján több mint 2 millió dollár egyetlen reklámspot).
Csak úgy.
10/10
nikato 2012 máj. 02. - 16:04:52 10/10 Előzmény sarahangel
(1389/2190)
És az egyik Életünk napjais epizódban szereplõ Hope, az igazi Életünk napjaiban is szerepel már '83 óta. (Kristian Alfonso) :D
10/10
greghouse 2012 máj. 02. - 15:51:11 10/10 Előzmény rea1
(1388/2190)
Korunk fölösleges embere nem anyagiakban szenved hiányt. Nincsenek valódi céljai, nem képes lelkesen küzdeni valamiért. Tipikus mai fiatal értelmiségi, aki az életét sokszor hiábavalónak érzi , noha alapvetõ szükségleteiben soha nincs hiány, és mégis hiányzik valami, amit nem tud megfogalmazni.
Néha rendet rak a lakásában, kínosan, mintha saját lelkében akarna rendet rakni. Néha váltogatja partnereit, mintha a személyiségét meg tudná változtatni.
Néha szakmát vált, foglalkozást. Barátkozik olyan emberekkel, akiket valójában ki nem állhat. De ha belenéz a jövõjébe - amit soha nem mer - csak az ürességet látja.
(a Jóbarátok "Bergman" átélésében)
én így látom.
gh
10/10
greghouse 2012 ápr. 30. - 21:42:14 10/10
(1387/2190)
Nem bírtam ki, csak megnéztem a több, mint 100 000 szócikket tartalmazó Nagy Webster Dictionary-ban a "cousine"-t, unokatestvért. Négy értelme van, szûktõl tágig használható (a szó..): 1. ami nálunk, "nagybácsi vagy nagynéni gyermeke, 2. rokon, aki egyik õsünk leszármazottjához köthetõ (na ez már akármi lehet), 3. bármilyen hasonló korú rokon, és 4. olyan személy, aki bármilyen tulajdonsága, szokása, földrajzi származása miatt köthetõ hozzánk. Ehhez jön még eleve a "nagybácsi és a nagynéni", amibe nem megyek bele, bármilyen rokon aki szüleinkkel hasonló korú. Na.
10/10
greghouse 2012 ápr. 30. - 17:00:19 10/10
(1386/2190)
Ja, még annyit a Rém Rendesrõl, hogy Ed O'Neill, azaz Al Bundy, teljesen reménytelenül ment el a castingra, azt gondolta a világon semmi esélye sincs, sosem volt fõszereplõ, ráadásul - akármilyen meglepõ - nem is komikus színész. Sok rendõr szerepet játszott, hivatalnokokat, nem készült komédiára. Viszont a casting úgy zajlott, hogy azt a feladatot kapta õ is, mint mindenki: jöjjön haza, akassza fel a dzsekijét a fogasra, és mondjon valamit. Megtette. (Azóta lett szállóige a "milyen volt a napod?" kérdésre a válasza "Hazajöttem. Hát milyen lehetett...?") Christina Applegate imádott buta szõkét játszani, viszont állítólag David Faustino utálta a szerepkörét (el is hagyta a színpadot, megnõsült, és valami boltja van, ha jól tudom.)
10/10
greghouse 2012 ápr. 30. - 16:55:18 10/10
(1385/2190)
Igen, matematikailag, illetve logikailag lehetséges, hogy egyáltalán nem volt vérrokona, vagy ha az volt, nagyon távoli. Én nem tudom, akkor mit tökölt annyit...:-)
10/10
greghouse 2012 ápr. 30. - 16:54:06 10/10
(1384/2190)
Valóban, a DOL egy sokáig élt sorozat, amolyan Isaura vagy mi, nem sokra becsülték, valahogy úgy volt, mint nálunk a Valóvilágok, mindenki szidja, aztán meg 30 százalékot hoz esténként. (sajnos). Nyilván nem véletlen, hogy az Életünk Napjaiban "játszik" Joey, fel kell dobni valahogy a nevét. (Lásd, a döglõdõ Heti Hetesben kötelezõ megemlíteni az éppen aktuális saját csatornabeli tehetségtelenség kutató nevét, akármirõl van szó, bele kell szõni a poénokba. Már nem emlékszem ki, sokkal régebben, véletlenül valamelyik kibökte, hogy nem szokta nézni, kapott érte hideget meleget, lehet, hogy a Kern volt, de nem biztos).
10/10
greghouse 2012 ápr. 30. - 16:50:24 10/10
(1383/2190)
A Rém Rendes Családot még Amerikában kezdtem nézni, ott láttam a premierjét. Egy ott élõ angol barátom is nézte, legyintett, ezt Amerikában hamar leveszik a mûsorról, mert görbe tükröt tart eléjük, nem a jajdeboldogmindenki, Hetedik menyország, stb. család van benne, de még csak nem is a Step by Step. Hála Istennek nem lett igaza, az egyik legtovább élt sorozat lett a komédiák közt (Jóbarátok, M.A.S.H. (személyes kedvencem), Cheers, Rém rendes, talán még egy pár. A House nézõszám szerint a legnézettebb, de az nem komédia és a 8. évaddal véget ért.)
JA kimondottan pufi kislány volt, néha ma is küzd a kilókkal, jojózik, de Matthew Perry mellett talán a legtehetségesebb. CC jól játsza a kõkemény jó nõket, ennyi. JA viszont nem itta el az eszét mint Perry. Eredetileg szemüveges, jó kis klub, pl. Demi Moore-nak és Don Johnsonnak is 9 dioptriás (!) szemüvege volt (aztán megmûtötték), de Don Johnson nem viccbõl hordta a napszemüveget, hanem mert dioptriás volt és semmit nem látott nélküle.
sarahangel 2012 ápr. 30. - 15:32:29
(1382/2190)
Az Életünk napjai egyébként egy létezõ sorozat, ha jól kutakodtam. Sokáig azt hittem, hogy fiktív, aztán 'gyanakodni' kezdtem; elõször az All my children c. sorira gondoltam (már nem emlékszem, hogy miért pont arra), aztán kiderült, hogy tényleg van ilyen, hogy "Days of our lives", vagyis még a fordítás is szó szerinti. Mindenesetre ez is egy hasonlóan régi, és még napjainkban is tartó sorozat, akárcsak az All my children, és JA apja, John Aniston is játszik/játszott benne.
sarahangel 2012 ápr. 30. - 15:17:27 Előzmény greghouse
(1381/2190)
Ilyen alapon tényleg lehetséges, hogy valójában nem is volt olyan közeli rokona Ross-nak a lány.

Errõl a Family Ties sorozatról nem is hallottam, persze nem csoda, ha nálunk nem adták le. Azt sejtettem, hogy CC fiatalabb korában is vékony volt. Bár azt olvastam, hogy JA meg 10 kilót adott le a szerep kedvéért, azóta meg még vékonyabb lett, és sikeresen tartja is a súlyát (bár szerintem jobb lenne, ha felszedne pár kilót, de ez már ízlés dolga). Ezzel oda akartam csak kilyukadni, hogy lehet, mégis hibás az elméletem, hogy a nagyon vékony nõk alapból ilyen típusok.
sarahangel 2012 ápr. 30. - 15:09:33 Előzmény greghouse
(1380/2190)
Azt nem szoktam nézni. Kevés vígjáték sorozat van, ami leköt. Jóbarátokon kívül még az Egy rém rendes család, amit jónak mondanék (na igen, az sem mostani sorozat), de abból nem láttam minden részt.

Emlékszem, anno a Jóbarátokkal egyidõben kezdték adni nálunk az Egyrõl a kettõre, Bír-lak, Alf sorozatokat (ezeket egyébként szintén újra mûsorra tûzték), de egyik sem kötött le olyan túlságosan.
10/10
greghouse 2012 ápr. 28. - 18:18:11 10/10
(1379/2190)
..Az utolsó epizódokban Rachel kicsit hülye. (jó, tudom, mindenki lökött..) de Rachel még magához képest is fantáziátlanul és logikátlanul viselkedik, nem tudom, a forgatókönyvíró miért tette, tudjuk, hogy nyitva akarta hagyni a sztorit eredetileg, de félmegoldás lett, egyik jelenetben vége (ez most ne OFF, ) a másikban Rachel meg buta libaként szerepel, pedig a sorozatban nem az, csak lökött, mint mindenki. Az író nem tudott mit kezdeni R. karakterével.
rea1 2012 ápr. 28. - 13:00:08 Előzmény greghouse
(1378/2190)
KB 10szer láttam már! :DD Van még azért a sorozatból. Rachel terhessége,Phoebenek sem volt még a "limonádé"
pasija. És végül is Joey meg is kérte Phoebe kezét,az már más kérdés,hogy milyen körülmények között.
10/10
greghouse 2012 ápr. 27. - 23:29:30 10/10 Előzmény rea1
(1377/2190)
Hát, el kell búcsúznunk....:-)
Nem sok meglepi van hátra a Jóbarátokból (írtam, én többször is láttam oda és vissza, de nem spoilerezem le, mit, hátha valaki nem ismeri....)
A furcsa, hogy minden pasi kedvence Rachel, akihez azért nem mertek (írás mondá) szerint nyúlni, mert akkoriban Brad Pitt rajta tartotta a kezét. Minden úgy lesz, ahogy a mai epizód sugallja (bár nem mondja), kivéve, hogy eredetileg tényleg Joey feleségül vette volna Phoebe-t, de a tesztközönség leszavazta. A többi stimmel. (Visszarángatják a kalapból Ph. régi szerelmét.)
Búcsúzóul (ezt azért mondom, mert nem írtál régóta, és néha hiányzik egy ilyen "klub"), szerintem a Jóbarátokat még hosszú évekig fogják ismételgetni, hol az egyik, hol a másik adón (amibõl jól megélnek a szereplõk akkor is ha semmi mást nem csinálnak, na bumm, mi van, tessék, játszd el te Phoebe-t, én meg Rosst vagy Chandlert, mindjárt itt a siker, csakhogy tízezer kilométerrel idébb születtünk. Ja, apróság, nem vagyunk színészek sem.)
Itt a vége, fuss el véle. Egy darabig még játszanak, megy még a sorozat, de már lényegében vége van, a többi mind már csak epilógus (elõre jelzi Rachel terhessége ma), amit ki lehet találni.
Ha még nem láttad volna, rea1, izgulj. Jó szórakozást.
10/10
greghouse 2012 ápr. 25. - 10:51:44 10/10
(1376/2190)
Már válaszoltam is, pedig már berreg az autóm, indulok, dolgom van.Szia.
rea1 2012 ápr. 25. - 10:31:59
(1375/2190)
Ja igen,Garyt én is írni akartam,zseniális színész. Nem nagyon tudok gyenge alakításáról,habár nem minden filmjét szeretem. Hasonlóan vagyok John Malkovich-csal,imádom mikor pszichopata. :D (Csak érdeklõdöm,hogy ugye te is megkaptad a válaszomat?)
10/10
greghouse 2012 ápr. 25. - 10:30:10 10/10
(1374/2190)
gondolom, Jon Favreau milliárdos karakterére gondolsz, aki szintén lökött egy kicsit, - de hát ki nem ebben a sorozatban, bár csak Phoebe vállalja. Még Günther is az állandó halálkomoly arcával és Rachel mániájával, Ross/Monica apja is lökött kicsit, zugdohányos, dobozokkal védi a Porsche kerekeit, talán még Tom Selleck (Richard) szemorvos figurája a legnormálisabb (vakok közt félszemû a császár....:-))
....Bár aki Monicát elviseli, ahhoz önmagában kell lököttég. A fizikus srácon, Phoebenél nem csodálkozom, mert minden elméleti fizikus alapból lökött (tudom). Rachel hugai (Reese Witherspoon és Christina Applegate) szintén lököttek, de szeretni valóak. Urusla, a többiek...mondj egy "normálisat"...Másrészt, ha mindenkit lököttnek nézünk, nem lehet, hogy mi vagyunk lököttek és a világ normális?...(ajjaj, ez már a Bergman filmek hatása, agyamat megszállja egy darabig).
...nem baj, így szeretjük õket. Mert ha belegondolsz, mindenek ellenére egyetlen egy ellenszenves figura sincs köztük. (Bár hallottam már, hogy valaki ezt utálja a másik meg azt, nem tudom, nekem mind tetszik a maga módján.)
10/10
greghouse 2012 ápr. 25. - 10:22:30 10/10
(1373/2190)
Az is tetszik, hogy mindig komoly, nagy szinészek bejönnek egy "cameo"-ra, mint az esküvõ 1 és 2-ben (ma) Gary Oldman, az "oscar díjas köpködõ brit színész" Joey kollégája, olyan jó látni, hogy nem csak gonosz elmebeteg gyilkosokat játszatnak vele. Mindig nagyon örülök, ha kibújik valaki a skatulyából (Willis is ilyen volt, de mások is megjelennek.)
rea1 2012 ápr. 25. - 09:15:27 Előzmény greghouse
(1372/2190)
Az a karakter klassz volt Monica mellett,mint ahogy Richard is. Tényleg fura feje van,de van benne valami sármos, én bírtam. :D Ja és Phoebenek valóban mindent szabad,hisz lökött,igaza van! Ha már annak tartják. És tegnap volt az száguldós rész,ami az egyik kedvencem. :DDD
10/10
greghouse 2012 ápr. 24. - 13:05:53 10/10
(1371/2190)
...ja, és akinek van Filmmúzeuma, este 11-kor a Rózsák háborúja (R: Danny DeVito, fsz.: Kathleen Turner, Michael Douglas) lesz, és (1989) K.T. még szép, ez után indult lefelé a lejtõn.

(És persze Bergman egyik legjobb filmje, a Tükör által homályosan a Dunán...hát nem pont ugyanez a mûfaj, enyhén szólva...:-) de a maga mûfajában mindkettõ jó.)