Téma: John Rambo

10/10
CrazyBoy 2008 júl. 26. - 16:58:11 10/10
(142/402)
Vinc ne fárassz, má lefutott. De érdemes leszedni tényleg atom jó.
10/10
CrazyBoy 2008 júl. 26. - 16:51:27 10/10
(141/402)
Én mocskosul élveztem, a vértengert, a gyilkolás költészetét, a belek és szakadó végtagok szimfóniáját, ezt a nyakba zúdított töméntelen erõszakot, a legjobb Rambó film, a legszebb Rambó tõmondatokkal, és a legnagyobb gyilok/perc aránnyal, csodálatos.
Cougar 2008 júl. 05. - 11:48:01
(140/402)
Jó film lenne, de olyan, mintha a vége felé már elfogyott volna a pénz és gyorsan be kellett volna fejezniük a filmet. Komolyan, a végénél azt hittem, hogy a film 2/3-ad részénél tartunk. Erre vége. Pedig jól meglehetett volna csinálni.
5/10
efes 2008 júl. 05. - 10:29:41 5/10
(139/402)
Amúgy Sly szerintem festõnek a legjobb...:P Ezt a foglalkozását nem jelezték, pedig helyre kis expresszionista képeket szok festeni...
5/10
efes 2008 júl. 05. - 10:27:46 5/10 Előzmény somogyisandor
(138/402)
Hát azért egy filmes fórumban az tök érdektelen, hogy valaki "egy nagyon sikeres ember üzletember, étteremhálozatban rész tulajdonos,"...:D
5/10
efes 2008 júl. 05. - 10:26:14 5/10 Előzmény kaizer chiefs
(137/402)
Szerintem pont ezért. Mert buta, elszállt, nevetségesen banális. És rövid! :D

Az az eszement gépágyús tömeges amputációs kaszabolás biztos bevonul a filmtörténetbe...
5/10
offtopic
kaizer chiefs 2008 jún. 26. - 09:19:08 5/10
(136/402)
Melyik nem volt jogos?
5/10
kaizer chiefs 2008 jún. 26. - 08:49:02 5/10
(135/402)
Buta akciófilm teljesen elszállt mészárlással, nem tudom miért vannak ezért oda. A vége is inkább nevetséges. Sly meg úgy nézett ki, mint egy felpuffadt indián.
5/10
zee944 2008 jún. 24. - 22:05:13 5/10 Előzmény MatNob
(134/402)
Aztaq... na ilyenkor kezek aggódni ezért a bolygóért. Mérföldkõ, meg mondanivaló... meg gyerekeimnek egyszer megmutatni. A Rambo IV-et. Jézusmária!
10/10
delorean 2008 jún. 24. - 21:34:15 10/10 Előzmény Heimdall
(133/402)
Heimdall neked mi a jó film? ha mindenkit lenézel mert szeretik Stallone-t és a filmjeit. Én nagyon szeretem és szeretni is fogom az összes filmjét és magát Sly-t azért aki.
somogyisandor 2008 jún. 23. - 11:04:26
(132/402)
szerintem is nagyon jól sikerült a film és elmondhatom, hogy én is rajta és a filmjein nöttem fel... szerintem stallone egy nagyon sikeres ember üzletember, étteremhálozatban rész tulajdonos, iró, rendezõ, szinész.
szerintem sikeres ember stallone ur.
1/10
Heimdall 2008 jún. 16. - 21:24:42 1/10
(131/402)
ötlettelen, unalmas és primitív propagandafilm.
mondanám, hogy gyenge jellemábrázolással, de ami nincs az nem lehet gyenge.
szánalom az egész. meg azok is, akiknek ez bejön.
Brad 2008 jún. 15. - 21:54:15
(130/402)
Szerintem is jó film csak nekem ez a 77-78 perc elég furcsa volt...rövid!!!!! Itt miért írja hogy több mint 90 perc???
danny87ers 2008 jún. 14. - 21:45:16
(129/402)
Szerintem nagyon jól sikerült ez a film.
Bár nem tudom mi a valós helyzet burmaban de amikor aknákat dobtak a pocsojákba és futtaták a civileket bevallom összeszorult a kezem.
A gyereket bedobták a tûzbe aztán lángvetõ ment rá kegyetlen.

A végén amikor mindenki lahajtott fejjel várja a kivégzést akkor megjelenik rambo és hopp egy fej szurkoltam neki hogy irtsa a nyamvatt férgeket.

Sly elég jó filmeket csinalt ez alatt a rocky balboat és a john rambot értem.
Remélem bár hiú remény hogy lesz túl a csúcson 2 mondjuk lincoln hawk cimmel.Bár amerikábaz bukta volt az over the top.
MatNob 2008 jún. 12. - 21:04:39
(128/402)
Minden tiszteletem Stallone úré. Ez a film szerintem simán mérföldkõ az akciófilmek terén. Rengeteg akciófilmet láttam, de egyik sem volt rám ilyen hatással. Többször ugrottam fel a fotelból, szerencse hogy nem láttam moziban, mert kivágtak volna. :)
Sly eddigi rendezései nem voltak túl sikeresek (Rocky 2-3-4 meg pár szinte elfeledett film) de úgy tûnik, öreg korára nagyon belejött!
Remélem még számos filmet rendez, és habár kijelentette, hogy a Rocky Balboa és a John Rambo után nem szerepel több filmben, én még reménykedem, hogy legalább jövõbeli filmjeinek egy-két mellékszerepét eljátssza. De ha mégis úgy dönt, hogy a csúcson hagyja abba és se rendezés, se szerep, akkor sem leszek szomorú, mert az utolsó 2 filmjével olyan magasra tette a lécet, hogy a konkurenciának az elkövetkezendõ években fel kell kötni.
Minden idõk legférfiasabb színésze túl a hatvanon is aláver bármelyik mai akcióbohócnak. A darálós Rambo szerepe éppolyan jól áll neki, mint a keresztapás Oscar, vagy a Pelé-s focis Menekülés a gyõzelembe, esetleg a kamionos szkanderos Túl a csúcson. Minden megformált karakterét a mai napig felemlegetik az emberek.
No de maradok szorosabban a filmnél. Erõsen naturalista az ábrázolás, de ez nemhogy nem ront az élményen, de még rá is tesz a hangulatra. A történet tényleg elég szegényes, de azzal nem értek egyet, hogy az akciót azzal az egy darálós jelenettel elintézte volna. Addig a pontig szerintem erõset villantott az öreg. Mondanivaló is van, de egyáltalán nem éreztem erõltetettnek. A "live for nothing or die for something" pedig bárki más szájából nevetségesen hangzik, de Rambo még egy ilyen bagatel beszólást is hitelesít :)
A HANGULAT pedig csupa nagybetûvel írandó!

Nálam megvenni és esetleges utódoknak majd egyszer megmutatni kategória.

10/10
leopard26 2008 jún. 10. - 11:35:17
(127/402)
hát azé nem lett olyan rossz
fota666 2008 jún. 06. - 19:05:46
(126/402)
Az elsõ rész jó, ez egyszerûen röhejes.
Stallone meg már undorító ahogy kinéz.
Story 0, mondanivaló meg... nem lehet pontozni azt ami nincs.
Primitív film, csak a pénzért csinálták, és bejött.
Gratulálok.
b_attila 2008 jún. 04. - 21:29:58
(125/402)
Megnéztem, fantasztikus, tetszett, olyan amilyennek vártam !

Viszont egy oltári nagy bakit vettem észre, ami egy kicsit rosszul esett, illúzió romboló volt.

Remélem én vagyok az elsõ a film összes eddigi nézõje közül akinek ez az apróság feltûnt.
Lehet ellenõrizni.


***SPOILER*** PÓTOLVA

A film végén a nagy gépágyús jelenetnél Rambo szétlõ mindent és mindenkit. A jelenetet végignézve többször is látjuk szembõl Rambot mind közelrõl mind távolról ahogy a gépágyút használja. Az õt védõ pajzsrész is jól látszik, több kameraállásból is jól kivehetõ minden alkalommal hogy ez a pajzs csupa vér és húscafat, ami a gépágyút vezetõ személy likvidálása folytán lett olyan.

Majd nézzétek meg ezt követõen azt a részt, amikor a fõgonosz menekülõre fogja a dolgot, s látjuk Rambot utánaerredni, egészen pontosan azt amikor leugrik a gépágyu mögül.

Itt a baki !!! Az addig õt védõ pajzs makulátlanul tiszta sajnos :-)
Bucsi 2008 jún. 03. - 23:09:38 Előzmény Christofer
(124/402)
A "John bácsit" jó értelemben gondoltam.(Ahhoz képest ,hogy....)
Christofer 2008 jún. 02. - 23:28:12
(123/402)
Mielõtt véleményt nyílvánításra adtam volna a fejemet, az igazságosság érdekében természetesen láttam a filmet és az itt leírt vélemények nagy részét is elolvastam.
Ami nyílvánvaló:
A mai világban és a domináló filmstílusok között kicsit túlzásnak lehet érezni egy mára már elhalványult és letünt stílust. De nyugodtan mondhatjuk hogy a már klasszikussá vált Rambo-s, Terminátoros, és hasonló gyílkolászós klisék között, mögött ott van egy mélyebb gondolat menet beágyazva. (Persze nem egy Titanic érzelmi szintjén és nem egy Schindler listája megrázó lelki hatásaival)
Ám elmondható ahogy a hozzászólásokat elolvastam, hogy fõ célját elérte, amire a legtöbb hivatástudattal rendelkezõ színész, rendezõ, újságíró törekszik. Mégpedig hogy megosztotta a közönséget. Ahogy Stallone személye is egész pályafutása során.
Egy rossz színész, vagy politikus, vagy bármi hasonló egyéniség onnan tudja, hogy számít valamit a munkája, hogy mennyire foglalkoznak azzal, vagy vele és gerjeszt.
Én spec. 25 éves vagyok (ezt azért írom, mert úgy láttam többen erre is rácsaptak egyeseknél a véleményezés jogosságát illetõen) sportoló voltam és sportszakmai végzettségem van, de továbbra is tanulok hozzá. Minden nap azért harcolok hogy egész életemben azzal foglalkozhassak amit szeretek csinálni és minden nap találok benne kihívást. (Azért nem részletezek mert nem én vagyok a lényeg.) Ezt azért írtam le mert többen a korát firtatták Stallone bácsinak. Nos én inkább tisztelem érte, hogy ilyen idõsen még ilyen keményen dolgozik, és teszi azt amit egész életében szeretett. Nem adja fel és nem tûnik el szép csendben, hanem megmutatja a fiataloknak, bizony még õ is itt van. Én hallottam egy nyilatkozatot a Burn Ultimátum után Matt Damon-tól, hogy õ már több részt nem csinálna, mert már bizony a 3. forgatásánál is érezte hogy nehezen bírja a kiképzést és már "elfáradt" az akcióhoz. Szerintem akkor no comment.
Egyébként ott van még jó példának Harrison Ford, õ még idõsebb is. Na meg ugye a kedvenc kormányzónk Arnold is.
Amúgy a túlzó vérengzés és a hitelességgel kapcsolatban csak két filmet említenék. Sólyom végveszélyben és Véres gyémánt. De vannak még ilyenek, úgyhogy errõl ennyit.
Jó éjszakát mindenkinek.