boom47 2013 szept. 07. - 20:49:32
(103/143)
Mármint az 1. rész fröccsöntött keménymûanyag mechatornikus áruházpóniai szerinted jobbak mint ennek a filmnek a faszán megcsinált futó-úszó-repülõ CGI-renderelt überkafa mozilényei?

Hát akkor gratulálok az ízlésedhez.
mushi 2013 szept. 07. - 19:51:23
(102/143)
azért az vicces, hogy 93ban sokkal "élethûbb" dínókat csináltak, mint 2001-ben.. tudom tudom, pénztõl függ, de akkor is.
mushi 2013 szept. 07. - 19:16:20
(101/143)
már a második rész is erõltetett volt kicsit, dehát dínók meg jeff goldblum.. ez meg szerintem végképp az, kb a húzzunk le még egy utolsó bõrt is a sztoriról szaga van.. bár elõször megnézem még egyszer, mert õszintén szólva, láttam már, de gyakorlatilag semmi se maradt meg belõle...
Sz Peter 2013 aug. 18. - 23:19:28
(100/143)
Spoiler
Igen, mert Grant a Nublar szigeti listáról beszélt.
A titok (vagyis a titkolózás lényege) az volt, hogy az állatokat a "B"-telepen hozták létre Sorna szigetén, ellentétben azzal amit az elsõ részben állítottak.
6/10
Vrahno 2013 aug. 18. - 21:42:50 6/10 Előzmény Sz Peter
(99/143)
A dialógusban hangzik el. Grant valami olyat mond, hogy a Spinosaurus "nem szerepelt az InGen listáján". Szóval valamit titkoltak elõttük, de nem derül ki, hogy miért.

Lehet, hogy én értelmeztem félre, és nem klónozási listát értett, hanem annak a listáját, hogy milyen dinók létét hozták nyilvánosságra. De ez sem változtat sokon -- ha az elõzõ filmek incidensei után az InGen még mindig titkolt valamit, akkor egy-két mondatnál többet is foglalkozhattak volna egy ilyen felfedezéssel.
Sz Peter 2013 aug. 18. - 19:01:11
(98/143)
"Nem volt rajta a klónozási listán."

Hol mutattak bármiféle listát?
6/10
Vrahno 2013 aug. 18. - 17:10:40 6/10
(97/143)
Idõközben én is átgondoltam a filmet. Korábban nemtetszésem fejeztem ki, hát most majdnem egyenesen az utálatomat. A legszembetûnõbb hibákat (gagyi sztori, idegesítõ szereplõk, vajmi kevés univerzum-bõvítés, antiklimax mindenütt, túl gyorsan leölt mellékszereplõk, stb) már jól leírták, de engem azok a részletek idegesítenek a leginkább, amik elsõre fontosnak tûnnek, de aztán a film valahogy megfeledkezik róluk. Olyan sok témát hozott elõ a film, amiket szerettem volna, ha jobban kifejt.

Például a paleontológia válsága a JP univerzumban. Mindenkit a klónozott mutáns dinók érdekelnek, szegény Grant doktor meg nem gyõzi magyarázni, hogy az igazi tudomány a fosszíliákban van. De ezt a témát lezárják, amikor elkezd õ is csodálkozni a folyópart köré sereglett dinókon. De ettõl a tudományos világ még válságban van. Mi lesz az állásával, az életével?

Honnan jött a Spinosaurus? Nem volt rajta a klónozási listán. Ez a szál vajon hova vezet? Sehova, ezután a mondat után elfelejtik.

A raptorok a legintelligensebb dinók, a film szerint fõemlõs-szintû értelemmel (ami hülyeség a valóságban, de a filmben igaz). Azon kívül, hogy a raptorok néhány jelenetben csapdát állítanak, ez a "felvezetõ szöveg" sem megy sehová. Eddig is tudtok, hogy okosak, de olyan felhajtást csinálnak e köré, mintha valamit tényleg akartak volna kezdeni ezzel a szállal. De nem. De ha tényleg olyan okosak, miért is hagyták õrizetlenül a fészküket?

S ha már kigondolatlanságok... miért is indulnak az ellopott tojások után? Honnan tudták, hogy aki ellopta õket, nem megenni akarja, hanem épségben elrejti a tojásokat egy táskában? Vagy annyira intelligensek lennének, hogy már mindentudók?

Ezek idegesítettek. Egy semmilyen, klisés és feledhetõ akció-kalandfilmet hoztak ki belõle, és ezek az érdekes témák nem vezettek sehová.
10/10
Sonic8 2013 aug. 17. - 13:03:50 10/10
(96/143)
Én még anno 2010 augusztusa körül szavaztam is erre a filmre mivel akkor láttam utoljára és én akkor 10/10-nek éreztem.

Most hogy már Filmezést tanulok meg láttam ezer ezer filmecskét õszintén elmondhatom hogy ez az érték most keményen lecsúszott.
Nekem mindig is ez a rész volt a Hét szentség a nagy kedvenc és ez leginkább a Spinosaurus-nak tudható be.
Most kicsit dicsérném is.
A story rendkívül egyszerû még is nagyon jól lett kivitelezve! Pár ember, expedíció, keressük a fiút, pár katona, a prof aki volt már itt látott dinófaszt, repülõ és egy nagyobb dinó mint a T-rex.
Tök egyszerû nem? És nagyon izgalmas! Jó most én láttam kb 7-szerre ha nem több szerintem több de még mindig lekötött. Vannak olyan kulcsjelenetei hogy nem igaz. Kár hogy kihagyták John Hammond-ot. 10 éve még nem volt olyan öreg hogy ne vállalhatta volna el. Biztos a Spielberg hiány volt az oka!:)

Viszont barátaim ez a film is 80% klisé. Itt nem a szövegekkel hanem az egész létükkel van a baj. Van a sexy fiú aki olyan merész a többi piromániás katona meg minden áh... A szarbanturkálást minek hozták vissza??? Ennyire jó meleg az a híg fos vagy mi van? Majd 2015-ben látjuk majd 4D-ben ahogyan a vizidinók szarában turkálnak majd a hõsök....

Hagyjuk.

Nekem ez mostani fejjel 3 év után már inkább 10/7

És itt egy jelenet ami szerintem szenzációs a filmbõl: http://www.youtube.com/watch?v=cVA4BO2v7zs
tombenko 2013 aug. 17. - 11:37:26 Előzmény Meklód fia
(95/143)
Apropó, mi a helyzet a radiokronometriával?
tombenko 2013 aug. 17. - 11:36:20 Előzmény Meklód fia
(94/143)
Sõt, még a Frédi és Béni is ezt igazolja! :)
A Mazsola és Tádéban meg van egy beszélõ zöld malac, az is biztos földönkívüli, így készítenek fel minket az érkezésükre, nem?
4/10
offtopic
Meklód fia 2013 aug. 17. - 09:17:35 4/10
(93/143)
maximum a hollywoodi forgatókönyvírók fejében léteztek 65 millió éve dinoszauruszok. Még itt ebben a filmben is egyszerre él dinó és ember, az õsi idegenek kutatói álláspontját igazolva miszerint jócskán egy idõben éltek évtizedeken át
tombenko 2013 aug. 16. - 17:12:43 Előzmény Meklód fia
(92/143)
Bibliát olvasott közben, az alapján bebizonyította a dinóknak, hogy õk nem is létezhettek, mert 65 millió éve kihaltak, a Föld meg csak 6000 éves, amik aztán a röhögéstõl megdöglöttek.
10/10
Konicsiva 2013 júl. 04. - 13:17:38 10/10
(91/143)
Jó film volt, egyes emberek túl sokat várnak egy 2001-es filmtõl.Sokkal izgalmasabb és szórakoztatóbb mint az elmúlt években gyártott filmek többsége.Sam Neilnek jól áll a szerep de a többiek sem voltak rosszak.Engem lekötött.
4/10
Meklód fia 2013 jan. 24. - 12:26:40 4/10
(90/143)
egy páréves kisfiú felveszi a harcot a dínók ellen és meghúzza magát egy odúban amíg rá nem találnak. Na persze...
Rambo 8
9/10
Oberhauser 2013 jan. 23. - 21:18:25 9/10
(89/143)
Nem akarom önmagamat ismételni, a véleményem félig-meddig le van írva a Jurassic park 2. fórumában.Ha kíváncsi vagy rá, olvasd el ott.
jack12 2013 jan. 12. - 18:37:45
(88/143)
JURASSIC PARK 4 PREMIER IDÕPONT: 2014.JÚNIUS 13.
6/10
Fenrirson 2012 nov. 08. - 18:37:22 6/10
(87/143)
Na jó,következtessünk el a filhez szóló kritikáktól.Azért találhatunk benne pozitívumot is.Csak nézzük azt:vannak ennél ezerszer rosszabb filmek is.A harmadik részben van pár vicces rész is,mely jópofábbá teszi a Jurassic park 3. részét.
6/10
Fenrirson 2012 nov. 08. - 18:07:29 6/10
(86/143)
Az elsõ résznél jelentõsen rosszabra sikeredett a harmadik.Ugyan a második se volt már annyira jó,e ez számomra végképp csalódást jelentett.A rendezõi munka már alapból meglátszott azon,hogy Steven Spielberg helyett most Joe Johnston töltötte be ezt a munkát.
A filmben van egypár komoly hiba,grafikai és valósághûségi alapon.A film legelején már tudhattuk,hogy a gyerek megmentésével megbízott emberek nem fogják túlélni,mint ezt sok filmben megszokhattuk.
Na meg az mi volt,amikor a gép nekiütközött a spinosaurusnak,aztán kb öt perc múlva ugyanaz a dínó épen visszatért az elpusztításukra(Xd)nem beszélve arról,hogy a repülõn nem is keletkeztek miatta jelentõsebb károk.
7/10
MegaKolibri 2012 nov. 06. - 13:56:57 7/10 Előzmény Custom House for ExCeL
(85/143)
Igazad van,és a legszomorúbb ebben,hogy mindez éppen egy olyan filmmel történik,ami Oscar-díjakat is nyert.A második rész már csak egyet nyert ezekbõl,a harmadik pedig díjak helyett kritikákat kapott.
Ez nem jelenti azt,hogy nézhetetlen hülységnek nyilvánítható,nekem speciel az a rész örökre megmaradt a fejemben,amikor a tyrannosaurus a spinosaurussal harcol az erdõben.
Erre a filmre én egy gyenge hetest tudtam adni,a gyenge dinoszaurusz megjelenítést és a filmben lévõ valószínûtlenségeket figyelemben véve.
Custom House for ExCeL 2012 okt. 30. - 23:25:51
(84/143)
Érdekes megfigyelni, ahogy a sorozat fokozatosan csúszik bele a gagyiba. Ebben a részben aztán már minden blõdség megtörténhet. Sam Neill, meg pár poén sajnos nem tudja megmenteni a filmet.