10/10
PivarnyikKrisz 2010 aug. 09. - 10:51:35 10/10 Előzmény tombenko
(43/143)
Mondod te akinek 1470 hozzászólása van!!!!
Gratulálok!
tombenko 2010 aug. 07. - 22:07:41
(42/143)
:)
Commodus 2010 aug. 07. - 21:52:34 Előzmény tombenko
(41/143)
"Az érdeklõdési köröm mindent elmond. Két embertípust ki nem állhatok: Az egyik a hittérítõ, a másik a hülye. Bár e kettõ között elég nagy az átfedés."

Bocsi ránéztem a lapodra, és ez kihagyhatatlan volt, ez a nap dumája, óriási, komolyan bearanyoztad az estémet, mert amúgy elég szar kedvem volt, de ez mekkora ...

Duplán lol, meg XD meg minden ilyesmi...Csõ és éljen a Metál mindhalálig!!!
Commodus 2010 aug. 07. - 21:46:54 Előzmény tombenko
(40/143)
LOL:)

De hát fiatal még..., filmes klasszikussal szólva, majd rájön, hogy:

"bizony az élet nem habostorta"
tombenko 2010 aug. 07. - 19:58:15
(39/143)
Szerintem azt hiszi, hogy sok hozzászólás után elõléptetés jár... :)
Commodus 2010 aug. 07. - 19:47:03
(38/143)
Figyelj barátom , Te vagy a filmkészítõk álma!
Neked a világon minden tetszik.
És a szókincsed ász.

Király.
Nagyon jó.
Nagyon tetszik.
Ez a kedvencem.
Tök jó az összes rész.
Tök jók a színészek.
Minden rész nagyon tetszett, de fõleg ez.
Tök állat már vagy ezerszer láttam.
Ez a kedvencem : és már készül a következõ rész ...
10/10, 10/10, 10/10, na jó 10/9

Ha egyszer filmet csinálok, amihez baromira nem értek, veled íratom a kritikát, garantált kasszasiker:)))

Te, olyan naiv vagy, és ,olyan filmeket emlegetsz egy napon, és illetsz azonos pontszámmal, hogy az már aranyos...Isten bizony megmosolyogtattál, és hány hozzászólás pár nap alatt, meg sem tudom számolni ...

Csak így tovább.Ezzel legalább nem bántasz senkit:)))
10/10
PivarnyikKrisz 2010 aug. 07. - 19:22:50 10/10
(37/143)
Nagyon szeretem ezt a részt is, sõt nekem ez a kedvenc részem, pedig sokan mondják,hogy ez lett a leggyengébb!
Izgalmas, és ötletes szerintem!!!
Bár nekem a szõke anyuka kicsit idegesítõ!!!
De szeretem ezt a részt és szerintem:
10/10!!!
Kamnouze 2010 júl. 02. - 11:03:58 Előzmény Shapira
(36/143)
nemtudom, de nekem kicsit furcsán hatott, hogy az elsõ két részben abszolút máshogy néztek ki a velociraptorok. én megértem az újító szándékot, meg hogy igazodnak a felfedezésekhez, de szerintem nem kellett volna átalakítani õket. ha jól sejtem a tollak, illetve egyéb képzõdmények csak a raptor evoluciójának záró stádiumában jelentek meg, azaz a késõ krétában. viszont akkor most pár millió év evolúciós fejlõdés egy-két év alatt végbement a sorna-szigeten?:) mondjuk, ha én írnám a forgatókönyvet, ezt is az InGen sötét kis titkának jegyezném:D
Kamnouze 2010 júl. 02. - 10:59:38 Előzmény Bazooka Joe
(35/143)
Én úgy tudom, hogy a Carcharodontosaurus-t tartják a legnagyobb szárazföldi ragadozó dinoszaurusznak, bár egyetlen leletet találtak Marokkóban, egy koponyát, de már az jóval nagyobb volt, mint a tyrannosaurusé, vagy akár a spinosaurusé. Persze mivel egy leletbõl nem lehet annyi mindent leszûrni, nem olyan ismert a carcharodontosaurus-elmélet, mindenesetre érdekes:)
Bazooka Joe 2010 jún. 11. - 20:22:57
(34/143)
Csak majd az egész 2. sort jelöljétek ki, és illesszétek be, különben nem mûködik.
Bazooka Joe 2010 jún. 11. - 20:20:52
(33/143)
Na ez nem valami szép, úgyhogy inkább a linket adom meg! :-)

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/archive/c/c5/20100221125633!Largesttheropods.svg
Bazooka Joe 2010 jún. 11. - 20:19:52 Előzmény Geri23
(32/143)
Én is sokat foglalkoztam a dinoszauruszokkal és az eddigi ismereteink alapján megállapítható, hogy a Spinosaurus volt a legnagyobb ragadozó dinoszaurusz.

De itt egy érdekes kép amin jól láthatók az állatok méretei egymáshoz, és az emberhez viszonyítva.
5/10
Shapira 2009 dec. 29. - 13:26:01 5/10
(31/143)
Egyébként én élénken érdeklõdõm az õslények iránt, és szeretném elmondani, hogy a velociknak nem csak hogy tollaik, hanem szárnyszerû képzdõményeik is voltak (persze teljesen kicsik és használhatatlanok), és nemcsak a hímeknek volt meg ez a tulajdonságuk. Meg az is kiderült, hogy a t. rex-bébiknek is tollaik voltak kb. ötéves korukig (ha jól emlékszem, egy t. rex tizennyolc éves korára fejlõdött ki teljesen, akárcsak nálunk). A theropodák egyharmadának voltak tollai, egyes dinoszauruszok pedig szinte már teljesen madarak voltak - mint tudjuk, a velocikból és a troodonokból, meg egyéb dromaeosauridákból fejlõdtek ki a cinkék, a gólyák, a papagájok, a kivik, a sólymok, és az összes madár. Ebben a filmben azonban csak két pár drótvég lógott ki a velocik nyakcsigolyáiból.
5/10
Shapira 2009 dec. 29. - 13:20:54 5/10
(30/143)
Szerintem ez a leggyengébb része a trilógiának. Igaz, hogy CGI-ben nem romlott, talán még életszerûbb lett, és az üldözéses meg egyéb izgalmas jelenetek is ott vannak, de valahogy hiányzik belõle valami. Ez tulajdonképpen egy olyan film, amit a fiatalabb generációnak dobtak össze (míg az elsõ kettõt a felnõttebbnek, hisz Crichton is nekik írta), csak hogy el tudják adni. Az akciódús jelenetek közé csak azért szorítottak be néhány helytelenül tálalt, dögunalmas dialógust, hogy a feszültséget levezessék, és így újra izgulhassunk a következõ kalandos jelenetnél - ami nem következett volna be, ha nem lettek volna ezek az unalmas, "szívszorító" jelenetek. Vagyis megpróbáltak a szokásos kaland- és akciófilmek sémáival egy õslényes filmecskét is összehozni - valljuk be, nem túl eredményesen.

Az se tetszett, hogy a jól megszokott dinoszauruszokon változtattak, így pl. a t. rexnek zöld bõre lett, a velociknak valamiféle drótok lógtak ki a fejükbõl - késõbb tudtam meg, hogy "tollak" akartak lenni-, a brachiosaurusok pedig olyan fejet kaptak, mintha az anyjuk egy, a betonfallal frontálisan ütközött házi sertés lett volna.

Ennek ellenére izgalmas volt néhány része, amikre tényleg azt mondtam, hogy ezen dolgozhattak rendesen, de amire Joe Johnston azt mondja, hogy a CGI-eseknek, hogy "szép munka volt, fiúk, jó kis jelenet lett", arra Spielberg még megrázza a fejét, és ezt mondja: "még egy kicsit részletgazdagabbá kéne tenni, és változtatni egy-két részen, hogy jobb legyen". Vagyis minden bizonnyal én Spielberg bácsit hiányoltam. Lehet, hogy leszóltok miatta, de ez nekem csak 5/10.
10/10
GörögNecsi 2009 dec. 17. - 22:30:11 10/10
(29/143)
Megint csak azt tudom mondani hogy aki megnézte az 1 et és a 2 õt még ne babráljon a távirányítóval :D Tegye be ezt a 3ik részt is! :)
Lehetséges hogy ez nem Spielberg alkotás de megismerhetünk egy másik kiváló rendezõt aki a Drágám a kölykök összementeket rendezte ami úgyszintén kiváló film volt véleményem szerint :)
Ez a 3ik rész egy pörgõsre sikeredet kiváló befejezése a Jurassic Park trilógiának :)
Az elsõ rész zenei élménye újra felébreszti az emberben az elsõ rész kalandjait és Sam Neil csodás alakítása ebben is megmutatkozik!
Észbontó kalandok veszik újra kezdetét és az új dinoszaurusz megismerése én azt mondom nagyon érdekfeszítõ :)Látványilag nagyon ott van ez a film is :)
Én nem hasonlítgatnám a 3 részt egymáshoz negatívan mivel összehasonlíthatatlanok! Mind egyedi darab és mégis egyszerre mind a 3! Ritka amikor egy filmnek a 3 része mind élvezhetõ és izgalmakkal teli! :)
10/10
10/10
offtopic
Semprini 2009 okt. 14. - 17:49:21 10/10
(28/143)
Nekem van egy dinoszauruszos könyvem, amelyben a legújabb kutatások szerint a velociraptorok egész testét toll borította, kivéve a koponya egy részét és a lábakat.
kutatu98@velvet.hu 2009 okt. 14. - 17:38:14
(27/143)
Hosszú lesz a komment, bocsi :) Szerintem már az elején találkozunk egy hatalmas nagy hibával: Steven Spielberg átadta a filmet öreg barátjának, Joe Johnston-nak, aki dolgozott az Elveszett frigyláda fosztogatóin is. egy pontot levontam. Senki ne ijedjen meg a raptorok fura fejétõl (tollazattól), mert 1999-ben a tudósok kimutatták néhány lelet segítségével, hogy a Raptorok közt a hímek tollat viseltek. Visszaadtam egy pontot, ez tetszett, az is, hogy a raptorok koponyafelépítsését is megváltoztatták az elsõ rész õta, itt sokkal hosszabb, rémisztõbb a fejük. Második hiba, hogy leváltották öreg T-Rex barátunkat egy nagy, csúcsragadozóra, a Spinosaurus nevû dinoszauruszra, plusz még az, hogy szó szerint laposra vveri a T-rexet és aztán le is tépi a fejét... leesett 8/10-re. Harmadik nagy hiba: az oké, hogy nem Michael Crichton regényébõl csinálták ezt a filmet, de akkor legalább valami teljesen ésszerû sztorival álljanak már elõ, mert ez, hogy "egy csávó meg egy kb. 12 éves kölyök kamerázgatnak a levegõben a Sorna sziget felett és zsupsz! megeszi valami a hajójuk vezetõit, õk meg leszállnak" sztori kicsit logikátlan. Kapunk új dinoszauruszokat is, de akkor legalább egy negyedórát lássuk õket! Mert volt egy rózsaszínes-vörösös Ceratosaurus is a filmben, de fél percig, mert túl bûzösek voltak neki a szereplõk, akik feltúrták a szart, hogy egy 80-as évekbeli mobilt megtaláljanak. Van benne továbbá Ankylosaurus is, de az öt másodpercig van csak, legalább annyi ideig berakhatták volna õket, mint a Lost World-be a Stegosaurus volt. 6/10 eddig. Aztán jöjjenek a pozitívumok: benne van Sam Neill és Laura Dern az elsõ részbõl, ezt megköszöntem, 7/10. És még egy pozitívum: a robotok és az animáció. Az animáció hatalmasat dob a filmen, mert úgy forgattak, hogy csináltak robotokat, rájuk bõrt és azok voltak az olyan dinoszauruszok, akik egy helyben üvöltöztek vagy mozgatták valamijüket, ami meg futott, evett, stb. azt animációval. 8/10. Igazából azt mondom: rosszabb, mint a Jurassic Park 1. része, de jobb, mint a Lost World. Ennyit szerttem volna mondani :)
Stven 2009 márc. 27. - 03:41:33 Előzmény rafi8407
(26/143)
A kérdésekre a válasz az, hogy az elõzõ részek óta új felfedezéseket tettek, pl az, hogy toll volt a raptorok fején, hangképzésre alkalmas csontot találtak a koponyában, a dögevõkre meg igaz az, hogy minden dögevõ vadászik is de nem minden vadász eszik dögöt
9/10
rafi8407 2009 febr. 09. - 13:01:12 9/10
(25/143)
Én is azokhoz csatlakoznék akik azt mondják hogy ez a leggyengébb rész.Azért itt jön ki az hogy ki is rendezi a filmet!Ez a legrövidebb rész,és csak Sam Neill figurája dob rajta valamennyit.Szerencse hogy volt kedve elvállalni a szerepét!A kedvencem a T-Rex az elején elpusztul az ujj nagy rém a Spinosaurus miatt.Már negetív élmény.Pedig az elsõ 2 részbe a Rexi-k vitték a pálmát.Mindíg nagy kalamajka volt ha õ(k) megjelentek.Most meg csak jön az ujj nagy rém szt csak úgy eltünteti a Rex-et.Meg a másik kedvencek a Raptorok!Hajuk nõtt a 3.részre?Mert még hogy agyasak lettek elmegy,az elsõ részekben sem voltak hülyék.De hogy honnan ez a hirtelen ötlet hogy PANK-okat csináltak belõlük?Pár jó lenettel még kitölthették volna hogy 120 perc körül legyen.Akor jobb lehetett volna,meg ha ezeket a negatívokat amiket leírtam máshogy alakítják akkor méltóbb lehetett volna a nevéhez.
Future08 2008 okt. 29. - 09:30:22
(24/143)
Tetszett a film csak az nem ésszerû hogy a Spinosaurus(ami hal ás dögevõ) kinyírja a csúcsragadazó Tyrannosaurust.