Téma: Jurassic Park

9/10
offtopic
tombenko 2013 júl. 26. - 22:55:48 9/10 Előzmény skarcsi
(241/321)
Köszönjük, Emese!
G4besz 2013 máj. 27. - 02:29:46 Előzmény Vrahno
(240/321)
A dilophosaurus azért lett ilyen, mert a film készültekor meglehetõsen hiányos volt az információ, ezt Chricton bõvítette ki a saját fantáziájával(bõrgallér,méreg). Késõbb a Jurassic park: The game nevû játékban(ami az elsõ rész után játszódik még a sziget lebombázása elõtt) a béka dns-re kenik a dolgot+ a kisebb méretet is.


Kis érdekesség: a Dilophosaurus volt az egyetlen dínó a filmben amihez egyáltalán nem használtak CGI-t, csak animatronikus bábot.
porthosz 2013 máj. 16. - 22:05:10 Előzmény Towner
(239/321)
Én most néztem meg, szerintem nagyon cool lett 3D-ben is. Nem tudom hogy konvertálták át utólag de profi munka volt.
Towner 2013 máj. 13. - 19:59:57
(238/321)
Valaki nem szereti újranézni, (videón, DVD-n a "ceremoniát") de szerencsére (akárcsak a film) ez is jól sikerült...igy most újra megteszem..
10/10
bandikaa 2013 máj. 11. - 17:31:40 10/10
(237/321)
Megnéztem, óriási élmény volt megint moziban látni. 20 évvel ezelõtt is az volt :)
Persze vannak apróbb hibái, suta jelenetek, pár erõltetett poén, de akkor is, ez örökzöld marad.

A 3D csak a hab a tortán, szerintem kifejezetten jól sikerült a konverzió, alig pár olyan snitt (csak snitt, nem jelenet) volt, ahol a zavaróság határán mozgott az utólagos konverzió észrevehetõsége.
Bigpapa 2013 máj. 10. - 19:01:40
(236/321)
Szerdán láttuk az Arénában. De komolyan felhúztam magam. Eleve egy kis teremben adták,pici vászonnal, ráadásul a vászon közepén 4:3-ban adták a filmet, így a vászon mindkét szélén kb. 2-2,5 méter sötét (kihasználatlan) terület volt, ettõl a 3D hatás sokkal rosszabb volt,mert a film széle nem futott ki a vászonig, így halvány torzítás volt. A film elején kimentem, szóltam, hogy ez most direkt ilyen szar, vagy elcseszték, de nem javítottak rajta. Így nem érte meg a 3900Ft-ot,mivel abban a rák moziban meg kell venni a 3D-s szemüveget, a Lurdyban pl. adnak és ez a normális.

Maga a film istenkirály. A párom most volt 30 éves és a film a 20. évfordulóját ünnepli ,így dupla jubilálás volt,mert mindketten szeretjük ezt a filmet. Érdekes, hogy eltelt 20 év és semmit sem fakult az élmény, nem látszik, hogy "régi". Pedig ma már jobb trükkök is vannak, de az iszonyat tetszik,hogy akkor még megépítették a dinókat, nem mindegyik volt CGI. Ma sajna ezt már számítógéppel oldják meg,ami nagyon mû. A hang jó volt nagyon, amikor a kecske combját ráköpi a T-rex a tetõre, és puffan, az elõttem ülõ csaj majdnem sort váltott, akkorát ugrott :DDDDDDDD, mondjuk a párom is egy két esetben elemelkedett a széktõl :))))
Az pedig minden pénzt megér, hogy az eredeti szinkront hagyták meg. Ezért nagyon nagyon hálás vagyok, mert annyira tökéletes ez a szinkron, hogy jobbat nem is lehetne kérni. Ha nem lenne ilyen bszott drága a jegy, esküszöm elmennék még 1x megnézni,de most csak Imax terembe, ami hatalmas és ahol nem 4:3-ban adják a filmet.

10/10 mert hibátlan alkotás

Érdekes, de most volt pár baki, ami szemet szúrt, de ezek inkább vicces bakik. Pl: amikor elhagyják a T-rex karámot,mutatják a kocsi ablakait kintrõl és bentrõl, esik az esõ, vizesek, 2 pillanattal késõbb, mielõtt a beteg dinóhoz érnek, szikrázik a nap és olyan tiszták és szárazak az ablakok, mint ha most jött volna ki az Explorer a gyárból :D Van még más is, de ezt vegyétek észre már ti :D
CsiróCsiró 2013 máj. 07. - 23:31:59 Előzmény sofi 72
(235/321)
Egy nagyon szolid, és udvarias srácról van szó, aki szerintem nem akart megbántani azzal, hogy kijavít :-)

Az igazságra is véletlenül került fény, ugyanis mesélt valami történetet, és beleszõtte, hogy "...ez pont a névnapomon, január 7-én történt". Azt pedig a nagybátyámból kifolyólag tudom, hogy az az Attilák napja :-)

Így derült ki.

Azóta bejöttek a divatba a közösségi oldalak, és ott is leellenõriztem; valóban Attila :-)
Scarecrow 2013 máj. 07. - 23:01:44
(234/321)
Ma én is eljutottam a moziba megnézni. Vegyes érzéseim vannak (nem maga a film miatt). Maga a film tény, hogy talán lassabb, mint sok mostani látvány film, aprólékosan építkezik, és ha belegondolunk, a film hosszát tekintve elenyészõ alkalommal látjuk a dinoszauruszokat, de ha a vásznon vannak, lemosnak minden színészt. Nekem a film fináléja,a raptorokkal való bújócska, illetve kergetõzés tetszett eddig a legjobban, de most a moziban mégis a Tyrannosaurus elsõ támadását éreztem a csúcsnak. Lélegzet fennakadt, érezni lehetett a döbbenetet a nézõtéren, akkor is, ha már tucatszor látta az ember, a nagyképernyõ láttán nekem kicsit könnybe lábadtak a szemeim, és folyamatosan borzongtam. Véleményem szerint a felújított hang talán a 3D-s élményt is túlszárnyalta. A Tyrannosaurus iszonyatos erõvel bömbölt, betöltötte minden morgása a mozitermet. Spielberg zseniális rendezõ. A záró képsorokon látható a teljes, bömbölõ állat, amely testének teljes terjedelmével betölti a képet, amely 3D-ben különösen szép és fenséges volt: mintha tényleg ott állt volna az a hatalmas lény a vászon elõtt, mert körülbelül ekkora lehetett életnagyságban is a T-rex. A film elégedetté tett, és lenyûgözött, azonban másrészrõl el is szomorított. Valahogy az elmúlt, valójában a soha vissza nem térõ gyerekkort hozta vissza a számomra, annak az illúzióját (akár Hammond bolhacirkusza). Furcsa, és nyomasztó volt a film után visszazuhanni a jelenbe. A gyerekkoromat nagy mértékben meghatározta ez a film, gyakorlatilag ezen nõttem fel. Akkor még paleontológus akartam lenni, és mindenféle dinoszauruszos figurával volt tele a szobám. Mára ez csak egy árnyék. Új utakra tévedtem, más döntéseket hoztam, és sosem lesz belõlem már paleontológus. Az "elmúltat" idézte fel bennem, így sajnos némi keserû szájízzel távoztam, bár ez teljesen szubjektív, és valójában nem a mozihoz köthetõ élmény. Maga a Jurassic Park 3D nálam 10/10.
reay 2013 máj. 07. - 21:45:16
(233/321)
Jövõre jön a 4! Azt viszont nehezen hiszem el, hogy Sam Neill és Goldblum is szerepel benne, bár úgy legyen, mert mindkettõt csípem.
Danaee 2013 máj. 07. - 21:44:15 Előzmény skarcsi
(232/321)
Huh. :( Ez tényleg szomorú. Már mint, hogy tényleg oda halad a világ, hogy sokan csak a látványpékségre kíváncsiak. vannak jó 3D-ben vetített filmek, de szinte kivétel nélkül az érezni bennük, hogy a készítésükkor már arra hajtottak, hogy látványilag mit fognak majd adni. Na. A Jurassic Park ezért (is) más. Itt a 3D 20 év után jött, jól mutat benne, de nem ezért szerettük meg. Kiegészítõ, legkevésbé se lényeges része a filmnek.
Danaee 2013 máj. 07. - 21:39:26
(231/321)
VHS kazin láttam elõször a Jurassic Park-ot még gyerekkoromban és azóta többször eszembe jutott, hogy milyen jó lehetett annak, aki moziban láthatta. Sosem gondoltam volna, hogy eljutok rá :). Több tucatszor megnéztem már VHS-n +s DVD/n; x havonta mindig elõjön a JP éhségem. És mondom ezt úgy, hogy most már tisztában vagyok vele, hogy tudományosan hülyeség (ha belegondolok, hogy egyetemen kb. 10 perc alatt végeztük ki a dinoszauruszokat, mint amúgy totál haszontalan, de jópofa õsjószágokat...)

A 3D-tõl tartottam, de megkönnyebbülve vettem tudomásul, hogy milyen zseniális munkát végeztek a szakemberek. Az elvileg 3D-ben forgatott filmek (pl. Hobbit, Alice) sorra okoztak csalódást látványilag, túl mûnek éreztem õket; valahogy a 3D bennük számomra kimerült abban, hogy 3-4 szintben zajlanak az események. Pl. bokor elsõ szint, utána egy domb a második, aztán a hegy a harmadik. Az emberek is mintha 2D-ben futkostak volna egy mélységgel bentebb vagy kintebb. De a Jurassic Parknál igazából megvolt a 3D érzés. A legapróbb dolgoknál is érezni lehetett a mélységváltozást. A kedvencem a fára mászós jelenet volt; szinte levelenként lehetett érezni a mélységet. Szóval lehet, hogy utódolgozott hazugság az egész, de teljesen hihetõre csinálták ;).

A látványt csak két dolog rontotta le; egyrészt, hogy a kép sötét volt (sosem értettem, miért nem lehet világosítani rajta, amikor tudják elõre, hogy a 3D szemüveg sötétít...), másrészt, hogy elég homályos volt, pontosabban felbontásilag kifogásolható (persze amúgy érthetõ, 20 éves film...). Azt hiszem kár volt az egész óriás vásznat kitölteni a filmmel.

Az élmény további rontója a közönség volt; gondolom mivel szinte mindenki látta már korábban, egyesek unatkoztak és csak félig figyeltek oda. Sokan másztak ki-be a terembõl, sokan csacsogtak közben, ez rohadt zavaró volt (el is ültem egy párocska közelébõl). Amúgy nagyon kevesen voltunk, pedig azt gondoltam, sokan kíváncsiak rá. Elvégre klasszis, és tényleg a többször nézhetõ kategória.
offtopic
filmimádóó 2013 máj. 07. - 20:13:26
(230/321)
Nekem is volt egy ismerõsöm akit máshogy hívtak mint ami az igazi neve volt.
offtopic
sofi 72 2013 máj. 07. - 20:09:38 Előzmény CsiróCsiró
(229/321)
Ezen jót nevettem! És a srácot nem zavarta, hogy nem az igazi nevén szólítottad? :)

Egyébként szerintem sok embernek egyszerûen NEM az a neve, aminek lennie kéne. Nem tudom hogy van ez, de nekem van pár olyan ismerõsöm, akiket képtelen vagyok a hivatalos nevükön szólítani. Szerintem a szülõk ronthattak el valamit náluk... :D

Ez van a kozmetikusommal is. Eredeti neve Judit, de én folyamatosan Évinek hívom, mert "Éva feje van". Eleinte kijavított, de mostanra már beletörõdött a megváltoztathatatlanba. :D
filmimádóó 2013 máj. 07. - 20:09:21
(228/321)
Régebben még TV-ben láttam de biztos jó lehet 3D-ben is.
Towner 2013 máj. 07. - 18:48:40
(227/321)
Nyilván izlések és pofonok. MI 12 éve ezt a zenét választottuk az esküvõi bevonuláshoz.:)
Szerintem tipikus:
http://www.youtube.com/watch?v=D8zlUUrFK-M
Senkinek nem tünt fel. (na jó néhány vendégnek azért szemet szúrt)
rocco1974 2013 máj. 06. - 21:23:33
(226/321)
Tegnap néztük meg a filmet a gyerekekkel.Sokszor láttam már,de moziban most sikerült megnézni elõször,ráadásul a 3D nagyon sokat tett a látványvilághoz.Ez egy igen meghatározó darab a filmtörténelemben,és számomra is.A hang talán még a látványt is felülmúlta.És nagyon dicséretes hogy meghagyták az eredeti szinkront.A zene,a legkisebb zörej és a legnagyobb robaj is kristálytisztán szólt.Ami nem meglepõ,hiszen ez volt az elsõ film amit DTS hanggal kevertek.Mindent összevetve jó kis nosztalgia mozi volt!
CsiróCsiró 2013 máj. 05. - 23:38:32
(225/321)
Semmi gáz!

Én egyszer közel másfél évig szólítottam Lacinak, egy srácot, akivel rendszeresen együtt utaztunk vonattal Pestre, aztán egyszercsak kiderült, hogy Attila... :-)
Scarecrow 2013 máj. 05. - 21:52:54
(224/321)
Én kérek elnézést. Fogalmam sincs miért írtam Stan Leet Stan Winston helyett. Tökéletesen tisztában vagyok azzal, hogy a két személy egyáltalán nem egy és ugyanaz. :D Wááááá, tiszta gáz XD :D Otromba nyelvbotlás volt. :P
CsiróCsiró 2013 máj. 05. - 21:37:13
(223/321)
Bocsi, hogy beleszólok, de nem Stan Lee, hanem Stan Winston...

...az összes többi szavaddal maximálisan egyetértek! :-)
Scarecrow 2013 máj. 05. - 20:31:32
(222/321)
Véleményem szerint sem szabad összehasonlítani a JP-t a mai tucat látványfilmekkel. Nekem is tetszett a Transformers és az Avatar is, a JP viszont mindkét filmnek a nagy elõdje. Nem szabad összekeverni a kategóriákat sem, mert igaz, ez kalandfilm és nem akciófilm. Számomra is jólesõ nosztalgiát idéz abból a jólesõ filmes idõszakból, amikor az álomgyárat még nem rontotta meg az öncélú látványorgia. A JP is látványos, de cseppet sem torkollik abba a hibába, amibe véleményem szerint a mai látványfilmek zöme belefullad: olyan látványos, hogy már túllõ egy határon, és szépnek szép, és kapkodjuk a fejünket, de egy percre sem hiszem el, hogy ez megtörténhet egy emberrel. A JP-ben nincsenek ide-oda ugráló kameramozgások, pörgés. Elhisszük, hogy tényleg ott van az a dínó, mert tényleg ott van, hála Stan Lee bámulatos bábjainak, elhisszük, hogy tényleg, akár veszélyben is lehet az a valaki, mert hús-vér kaszkadõr, nem pedig számítógépekkel odateremtett CGI-ember. A mostani filmek annyira magasra tették az ember ingerküszöbét, hogy a mostani generáció igényeit kiszolgálni részben lehetetlen, részben iszonyatosan felületes. A "valóságot" kell értékelni. Én csak remélni tudom, amennyiben valóban megérkezik a 4. rész, hogy elõveszik Stan Lee robotjait, mert szegény már nem él, ahogyan az író sem. Az én igényeimet, és szerintem egy valamirevaló JP rajongó igényeit az elégíti ki, ha ott van az a nem lehetetlen kameraszögben felvett állat "valóban", és úgy vicsorít a nézõre.